Hero Realms - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 40 times
Been thanked: 16 times

Re: Hero Realms

Post autor: MajkelEryk »

Grzegorzx pisze: 06 maja 2020, 22:52 Cześć.
Jeżeli karta mówi „ możesz poświęcić kartę z ręki...” to czy mogę skorzystać najpierw z efektu karty poświęcanej, czy de facto w tej rundzie gram jedną kartą mniej.
Nie możesz. Karty z ręki to karty nie zagrane jeszcze. Jak skorzystasz z jej efektu to karta jest zagrana i nie jest już na ręce.
KajDar89
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:53
Has thanked: 1 time

Re: Hero Realms

Post autor: KajDar89 »

Mam pytanie dotyczące sojuszu.

Jak pojawią się np. 3 karty czerwone z dodatkową opcja po zawarciu sojuszu to 1 aktywuje 2 i to tu skorzystam z dodatkowego efektu, a co z 3 karta? Czy też się aktywuje, czy trzeba mieć jeszcze jedna czerwona, żeby aktywować efekt 3 karty ?
szleszym
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2019, 07:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Hero Realms

Post autor: szleszym »

KajDar89 pisze: 14 maja 2020, 21:19 Mam pytanie dotyczące sojuszu.

Jak pojawią się np. 3 karty czerwone z dodatkową opcja po zawarciu sojuszu to 1 aktywuje 2 i to tu skorzystam z dodatkowego efektu, a co z 3 karta? Czy też się aktywuje, czy trzeba mieć jeszcze jedna czerwona, żeby aktywować efekt 3 karty ?
Jak masz co najmniej dwie karty jakiegoś koloru, to efekty dodatkowe aktywujesz na wszystkich kartach w tym kolorze. W Twoim przypadku możesz skorzystać z efektów na wszystkich trzech kartach
Szpilex
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2020, 23:51

Re: Hero Realms

Post autor: Szpilex »

Zasada "Wybrany przeciwnik odrzuca kartę
Moje pytanie brzmi czy jeżeli ta kartą atakuje gracza numer 1 czy ta kartą działa np na dowolnego gracza np numer 2 czyli atak przeprowadzam na jednego a drugi ma kartę odrzucić
Varth Dader
Posty: 213
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 37 times

Re: Hero Realms

Post autor: Varth Dader »

Wg mnie tak, tym bardziej, że punkty ataku z wszystkich Twoich kart trafiają do puli i możesz je rozlokować jak chcesz.
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Hero Realms

Post autor: Darkstorm »

Xfenix pisze: 25 gru 2018, 12:40 Możesz zagrać albo odrzucić karty z ręki. Nic nie zostaje na koleiną rundę. Zawsze dobierasz nową rękę (5 kart).
Trochę odkopuję ale właśnie rozkminiam instrukcje.

Gdzie jest napisane w instrukcji to co piszesz? Nie widzę nigdzie zapisu, że trzeba zagrać/odrzucić 5 kart.
Jest zapis, że można zagrywać bez ograniczeń a w fazie dobierania dobiera się 5. Czyli teoretycznie mogę np zagrać 3 karty, dobrać 5 i mieć 7w kolejnej turze?
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Hero Realms

Post autor: Xfenix »

Instrukcja, strona 10
Muncher
Posty: 11
Rejestracja: 23 lut 2018, 20:05

Re: Hero Realms

Post autor: Muncher »

W instrukcji jest napisane:
Atak
Niektóre zdolności kart dają Ci punkty Walki. Punkty te trafiają do tzw. Puli Walki, którą możesz powiększać i korzystać z niej podczas swojej Fazy Głównej. Za pomocą punktów Walki możesz atakować przeciwnika i/lub jego Czempionów. Nie ma limitu ataków, które możesz wykonać w pojedynczej turze.
"Przeciwnika" jest napisane w liczbie pojedyńczej, jednak nie jest dla mnie do końca jasne, czy w grze 3-4 osobowej, obrażenia zadawane z "puli ataku" można rozdzielać na wszystkich pozostałych graczy, czy muszą być zadane jednemu graczowi?

Drugie, zbliżone pytanie: Załóżmy, że wykładam jedną kartę do ataku na dwa obrażenia. Czy z tej jednej karty mogę rozdzielić obrażenia i zadać 1 ob. drugiemu graczowi oraz 1 ob. trzeciemu graczowi?
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

Muncher pisze: 29 lis 2020, 14:03 W instrukcji jest napisane:
Atak
Niektóre zdolności kart dają Ci punkty Walki. Punkty te trafiają do tzw. Puli Walki, którą możesz powiększać i korzystać z niej podczas swojej Fazy Głównej. Za pomocą punktów Walki możesz atakować przeciwnika i/lub jego Czempionów. Nie ma limitu ataków, które możesz wykonać w pojedynczej turze.
"Przeciwnika" jest napisane w liczbie pojedyńczej, jednak nie jest dla mnie do końca jasne, czy w grze 3-4 osobowej, obrażenia zadawane z "puli ataku" można rozdzielać na wszystkich pozostałych graczy, czy muszą być zadane jednemu graczowi?

Drugie, zbliżone pytanie: Załóżmy, że wykładam jedną kartę do ataku na dwa obrażenia. Czy z tej jednej karty mogę rozdzielić obrażenia i zadać 1 ob. drugiemu graczowi oraz 1 ob. trzeciemu graczowi?
Możesz rozdzielać dowolnie. Jak nie ma kogo atakować to reszta z puli ataku przepada.
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

Po pierwszej grze w kampanię Ruin Thandaru nasunęło mi się takie pytanie:
Czy podczas walki z hersztem Diablikiem w drugiej potyczce, złota umiejętność która mówi o dołożeniu diablika z dodatkowej talii, rozpatrujemy kolory diablików, czy po prostu je dokładamy?
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: rrudy102 »

Mam pytanie co do Ruin Thandaru (z góry proszę o łagodność i wyrozumiałość).

Mam na razie podstawkę (z dodruku teraz w lutym).

Czy dobrze rozumiem, że żeby zagrać w Ruiny, to muszę dokupić "Zestaw bohaterów" (czyli łączny koszt ok. 65+65zł)?

Czy muszę mieć wszystkich bohaterów, by zagrać w Ruiny?
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rykas »

rrudy102 pisze: 22 lut 2021, 22:16 Mam pytanie co do Ruin Thandaru (z góry proszę o łagodność i wyrozumiałość).

Mam na razie podstawkę (z dodruku teraz w lutym).

Czy dobrze rozumiem, że żeby zagrać w Ruiny, to muszę dokupić "Zestaw bohaterów" (czyli łączny koszt ok. 65+65zł)?

Czy muszę mieć wszystkich bohaterów, by zagrać w Ruiny?
Dobrze rozumiesz. Musisz mieć przynajmniej jednego bohatera, ale wtedy nie masz wyboru postaci i zagrasz tylko solo. Kampania wprowadza rozwój bohaterów, więc niezbędne są umiejętności i unikalne talię bohaterów, które są rozwijane wraz z postępem w grze.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms

Post autor: Damon22 »

Wrotek pisze: 22 lut 2021, 00:46 Czy podczas walki z hersztem Diablikiem w drugiej potyczce, złota umiejętność która mówi o dołożeniu diablika z dodatkowej talii, rozpatrujemy kolory diablików, czy po prostu je dokładamy?
Wydaje mi się, że rozpatrujemy. Tam jest napisane "wprowadź do gry".
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

Damon22 pisze: 23 lut 2021, 07:27
Wrotek pisze: 22 lut 2021, 00:46 Czy podczas walki z hersztem Diablikiem w drugiej potyczce, złota umiejętność która mówi o dołożeniu diablika z dodatkowej talii, rozpatrujemy kolory diablików, czy po prostu je dokładamy?
Wydaje mi się, że rozpatrujemy. Tam jest napisane "wprowadź do gry".
Zajrzałem na bgg i też padło moje pytanie. Odpisali tam, że diabliki są wkurzające, ale nie aż tak :D i nie odpalają już kolejnych umiejętności herszta. Tylko te impy które wchodzą z decka herszta tak działają.
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Hero Realms

Post autor: Endrju87 »

Witam,

To pytanie, już chyba było, ale brakuje mi konkretnej odpowiedzi odnośnie zagrywania kart sojuszu, czyli tych tego samego koloru, przy założeniu, jeżeli mam dwie niebieskie obie z dodatkową zdolnością i po zagraniu ich:
a - aktywuje zdolność tylko z jednej z nich
b- z obu
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Hero Realms

Post autor: Rykas »

Z obu i w dowolnej kolejności
Wrotek
Posty: 189
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: Hero Realms

Post autor: Wrotek »

Ruiny Thandaru
Czy herszt może być celem umiejętności specjalnej bohatera, np kuli ognia czarodzieja, jeżeli przed nim stoi strażnik?
Kwestia strażników w instrukcji jest wg mnie trochę zagmatwana.
Rozumiem, że zbierając punkty ataku muszę najpierw ogłuszyć wszystkich w swojej strefie, potem strażników herszta i na koniec samego herszta. Ale na kuli ognia jest herszta, że mogę zadać obrażenia hersztowi i wybranej strefie, dlatego mam wątpliwość o strażników.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Hero Realms

Post autor: raiden25 »

Strona IUVI nie działa - czy ktoś ma instrukcje PL w wersji elektronicznej?
Morrie
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2021, 00:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Hero Realms

Post autor: Morrie »

raiden25 pisze: 27 lut 2021, 16:12 Strona IUVI nie działa - czy ktoś ma instrukcje PL w wersji elektronicznej?
Jeżeli chodzi o podstawkę to tu można pobrać: https://hurt.rebel.pl/products/hero-rea ... 07003.html
Mój nowy blog z recenzjami planszówek - https://lepiejnastole.pl, serdecznie zapraszam :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Hero Realms

Post autor: raiden25 »

Morrie pisze: 27 lut 2021, 20:40
raiden25 pisze: 27 lut 2021, 16:12 Strona IUVI nie działa - czy ktoś ma instrukcje PL w wersji elektronicznej?
Jeżeli chodzi o podstawkę to tu można pobrać: https://hurt.rebel.pl/products/hero-rea ... 07003.html
Chodzi o kampanie :)
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: rrudy102 »

Witam

Mam pytanie, bo instrukcja mi tego nie doprecyzowała (mam nadzieję, że nie okaże się, że czytanie ze zrozumieniem kuleje, bo będzie wstyd).

Jeżeli wykorzystamy zdolność czempiona (wyczerpiemy go, czyli tapniemy), to czy taka karta może być obiektem ataku? (czy tapniętemu czempionowi można zadać rany, czy jest wyłączony z walki?)
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms

Post autor: Damon22 »

Nie jest wyłączony. Można mu zadać rany.
Edit
Hej, ale po swojej kolejce czempioni wracają do gotowości! Nie są wyczerpani jak ktoś im zadaje obrażenia.
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Hero Realms

Post autor: rrudy102 »

To kiedy ich odtapowuję? (odwracam do normalnego położenia)?
Na końcu mojej tury (po wykorzystaniu zdolności zadaniu ran), czy na początku, (po dobraniu kart)?
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Hero Realms

Post autor: Damon22 »

Na koniec fazy odrzucania przygotowujesz czempionów.
Rumcajs
Posty: 160
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Hero Realms

Post autor: Rumcajs »

Karta Smoczy Podmuch podczas kampanii.

Po poświęceniu tej karty mogę zadać 4 obrażenia wskazanemu graczowi i po 4 obrażenia wszystkim kontrolowanym przez niego Chempionom. Czy zadziała na Herszta i jego sługusów?
ODPOWIEDZ