relatywnie łatwa gra dla 2 osób i większej grupy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Adasiek
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2017, 23:30

relatywnie łatwa gra dla 2 osób i większej grupy

Post autor: Adasiek »

Witam
Szukam gry która będzie dobrze grała dla 2 osób i dla jakiejś większej określonej grupy (jak się skaluje idealnie od 2 do x to oczywiście lepiej). Zasady muszą być relatywnie proste. Grałem w Small World i szukam gry o podobnej lub trochę większej złożoności. Też chciałbym coś z planszą/mapą, nie karcianka lub skoncentrowana na kartach. Też nie Neuroshima Hex. Gra jakaś przygodowa i//lub strategiczna. Czas gry ~30-45min max ~1h Cena raczej nie gra roli.
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: relatywnie łatwa gra dla 2 osób i większej grupy

Post autor: krisow »

Hmm, a kooperacje mogą być? Jeżeli tak to polecałbym grę o gaszeniu pożarów: "Ognisty podmuch" - dwa warianty, łatwiejszy i trudniejszy, skaluje się wg mnie dobrze od 2 do 6 graczy, fajne figurki strażaków. W rozgrywce sporo taktyki, dwie plansze, trochę losowości w rozprzestrzenianiu się pożarów, trudniejsze zasady można wprowadzać stopniowo, nie wszystkie naraz, dobry klimat. Gra w Polsce raczej niezbyt popularna, a naprawdę dobra.
Z kooperacji można by spróbować też klasyk czyli "Pandemię", ale tam jest sporo kart, chociaż akcje wykonujemy na planszy.
Z gier rywalizacyjnych może "Roll For The Galaxy", ale tutaj może być problem z wariantem dwuosobowym, który trochę się różni od rozgrywki dla większej ilości graczy. Zasadniczą częścią rozgrywki są rzuty kośćmi i ich zarządzaniem. Planszy jako takiej nie ma, ale tworzymy ją stopniowo z kafelków i częściowo wykonujemy tam akcje.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: relatywnie łatwa gra dla 2 osób i większej grupy

Post autor: kinioo »

J/w, jezeli coop to moze Pandemia + dodatek ?

Moze rowniez, Osadnicy Narodziny Imperium;

7 Cudow Duze na 2+ / 7 Cudow Pojedynek na 2.

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: relatywnie łatwa gra dla 2 osób i większej grupy

Post autor: wok »

kinioo pisze:J/w, jezeli coop to moze Pandemia + dodatek ?

Moze rowniez, Osadnicy Narodziny Imperium;

7 Cudow Duze na 2+ / 7 Cudow Pojedynek na 2.

K.
7 cudów i osadnicy to gry bardzo fajne, ale obie skoncentrowane na kartach. Pandemia może być fajnym pomysłem.

Myślę, że mógłby się sprawdzić cesarski kurier, tylko może być problem z dostaniem tego tytułu w Polsce/po Polsku.
ODPOWIEDZ