Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Abizaas »

PytonZCatanu pisze: 12 wrz 2022, 16:16 Dziwi mnie czas gry na 4 osoby - 5h? Gruba przesada. W gronie gamerow partie 4osobowe zajmowały nam 3h.
Jedna osoba całkowicie początkująca i druga która lubi przysiedzieć nad ruchem. Plus możliwe, że trochę za dużo dyskutowaliśmy nad stołem :D no ale partia zajęła nam 5h 13s z zegarkiem w ręku (a raczej BGStats).
PytonZCatanu pisze: 12 wrz 2022, 16:16 Z moich ~50 partii na żywo ok 20 to partie dwusobowe z żoną. Gra się trochę inaczej, ale absolutnie daleko mi od stwierdzenia że nie opłaca się grać. PG świetnie się skaluje - to jedna z jej przewag na Terra Mistica.
W mojej opinii skaluje się dobrze, ale wolę na jej miejsce wyciągnąć gry które zdają mi się wręcz stworzone do rozgrywek w mniejszą liczbę osób - jak np. TTA, On Mars lub WoP. Natomiast gdy gramy w 4 osoby to najchętniej zawsze wyciągałbym Gaję, bo ta gra się po prostu nigdy nie nudzi.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1669
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 872 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: XLR8 »

Gaja na 2 to nieporównywalnie gorsze doświadczenie od 4 graczy.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Abizaas »

Zdobyłem mój rekord punktowy grając praktycznie blitza na dwuosobowej mapie Rojem. Sam nie dowierzam jak to możliwe - patrząc na początku na mapę uznałem że Rój ma średnio-dobre ustawienie ale po prostu chciałem nimi zagrać. Okazuje się, że mieli świetne ustawienie!

Zdobyłem 239vp, to więcej niż udało mi się osiągnąć w meczach solo Itarianami na Alptraumę która ładuje nas ponadprzeciętnie dużo.

Link do rozgrywki:
https://www.boardgamers.space/game/Wide-picture-4562

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1657 times
Been thanked: 2081 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: PytonZCatanu »

Zawsze siadam do gry z nadzieją, że może tym razem uda mi się zrobić wynik 200+ i....jak do tej pory, po (łącznie online i na żywo) ponad 200 partiach nigdy to mi się nie udało. Było parę razy 190+, najwięcej 196, ale ciągle nie 200.

Gratulacje! 🙂

(Chociaż solo grałem może z 5 razy, więc nie wiem, może jest łatwiej 😉)
adeks9
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: adeks9 »

Abizaas pisze: 06 gru 2022, 08:59 Link do rozgrywki:
https://www.boardgamers.space/game/Wide-picture-4562
Czy implementacja na BGS jest lepsza od tej na boardgamearena czy grasz tam z przyzwyczajenia? Ciężko o fizyczną wersję (i fizycznych przeciwników), więc rozważam naukę online i zastanawiam się czy któraś z tych wersji będzie lepsza?
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Abizaas »

adeks9 pisze: 06 gru 2022, 14:57
Abizaas pisze: 06 gru 2022, 08:59 Link do rozgrywki:
https://www.boardgamers.space/game/Wide-picture-4562
Czy implementacja na BGS jest lepsza od tej na boardgamearena czy grasz tam z przyzwyczajenia? Ciężko o fizyczną wersję (i fizycznych przeciwników), więc rozważam naukę online i zastanawiam się czy któraś z tych wersji będzie lepsza?
Gram na bga i bgs. Boardgamers.space bije bga na głowę w aspekcie czytelności czy samej implementacji i wygody użytkowania.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Abizaas »

Post pod postem, ale drugi raz po ponad 60 rozgrywkach udało się przekroczyć 200vp - w dokładnie 63 i 64 rozgrywce. Tym razem 4 przymierza Taklonami z wynikiem 206vp, choć Itaranie byli zaraz za mną.
Obrazek
https://www.boardgamers.space/game/Yiel ... ement-9743


Jak znowu mi wleci jakaś ciekawa partia to być może założę po prostu oddzielny wątek by nie zaśmiecać tego.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Ls29
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2022, 13:55
Has thanked: 8 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Ls29 »

Hej.
Czy mogę poprosić o spolszczenie kart Automy?.
Ciężko przetłumaczyć z niemieckiego.

Obrazek
sowizz
Posty: 27
Rejestracja: 02 paź 2018, 18:35
Has thanked: 100 times
Been thanked: 12 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: sowizz »

Ls29 pisze: 14 gru 2022, 19:40 Hej.
Czy mogę poprosić o spolszczenie kart Automy?.
Ciężko przetłumaczyć z niemieckiego.
Spoiler:
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: kamilpr »

Wiadomo może co z tym dodrukiem ?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: seki »

kamilpr pisze: 17 sty 2023, 06:59 Wiadomo może co z tym dodrukiem ?
Nie. Od dawna nic w temacie nie wiadomo więc można założyć,że go raczej nie będzie.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1657 times
Been thanked: 2081 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: PytonZCatanu »

Natomiast dodatek żyje - Helge napisał na BGG że jest gotowy in teraz trwają prace ilustratorów. Essen 2023 wydaje się realne.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 523 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Jiloo »

seki pisze: 17 sty 2023, 07:59 Nie. Od dawna nic w temacie nie wiadomo więc można założyć,że go raczej nie będzie.
Oj tam, oj tam. Ostatnio jak wrzuciłem na grupie na FB, że się w sklepie pojawiła wersja angielska i żeby brali póki jest to dostałem odpowiedzi, żeby nie brać, bo będzie Polska wersja. Zapytałem czy ta sama, o której się mówi od 2019 roku. Ale tajne źródła twierdzą, że w tym roku to już na pewno będzie tylko jeszcze nie wiadomo kto wyda i kiedy ;)

PS. Ja bym nie czekał tylko brał angielską, bo gra jest niezależna językowo. Instrukcji PL na BGG nie widzę, ale jakby co ja mam, udostępnię.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: eveni »

Jak Portal w sobotę nie ogłosi, że będą wydawać to przychylam się do rady odpuszczenia sobie polskiej edycji. Ja mam niemiecką i nie wiedzę problemu, polskie instrukcję są dostępne w necie (jak nie ma mogę podesłać) :)
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: flissak »

Ktoś od planszowych newsów twierdził, że Polska wersja jest na tapecie. Szkoda że nie portal.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Atk »

flissak pisze: 23 sty 2023, 06:50 Ktoś od planszowych newsów twierdził, że Polska wersja jest na tapecie. Szkoda że nie portal.
Portal nie ogłosił jeszcze wszystkich swoich tytułów, więc kto wie może zaskoczą jeszcze w ciągu roku
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: ekwilibrystyczny »

Atk pisze: 23 sty 2023, 09:01
flissak pisze: 23 sty 2023, 06:50 Ktoś od planszowych newsów twierdził, że Polska wersja jest na tapecie. Szkoda że nie portal.
Portal nie ogłosił jeszcze wszystkich swoich tytułów, więc kto wie może zaskoczą jeszcze w ciągu roku
Myślę że gra tego kalibru byłaby ogłoszona na Portalconie, na takie zaskoczenie bym chyba nie liczył :D
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Atk »

ekwilibrystyczny pisze: 23 sty 2023, 09:04
Atk pisze: 23 sty 2023, 09:01
flissak pisze: 23 sty 2023, 06:50 Ktoś od planszowych newsów twierdził, że Polska wersja jest na tapecie. Szkoda że nie portal.
Portal nie ogłosił jeszcze wszystkich swoich tytułów, więc kto wie może zaskoczą jeszcze w ciągu roku
Myślę że gra tego kalibru byłaby ogłoszona na Portalconie, na takie zaskoczenie bym chyba nie liczył :D
Mały Lacerda to zawsze Lacerda i też jakis tam kaliber, a wyskoczyli jak Filip z konopi. Rozumiem do czego dążysz i możesz mieć rację, ale Portal umie zaskakiwać czy budować napięcie.
Kto by tego nie wydał to niech się ruszy. Kasa czeka!
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 440 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: vnzk »

Atk pisze: 23 sty 2023, 09:07 Mały Lacerda to zawsze Lacerda i też jakis tam kaliber, a wyskoczyli jak Filip z konopi. Rozumiem do czego dążysz i możesz mieć rację, ale Portal umie zaskakiwać czy budować napięcie.
Kto by tego nie wydał to niech się ruszy. Kasa czeka!
Biorąc pod uwagę, że informacja o nowym wydawcy poszła w czerwcu 2021, to tym napięciem dałoby się zelektryfikować średniej wielkości miasteczko :wink:
Ls29
Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2022, 13:55
Has thanked: 8 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Ls29 »

Macie może namiary gdzie mogę wydrukować dodatkowe rasy z fanowskiego dodatku?
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 85
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 723 times
Been thanked: 207 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: emoprzemoc »

vnzk pisze: 23 sty 2023, 09:30
Atk pisze: 23 sty 2023, 09:07 Mały Lacerda to zawsze Lacerda i też jakis tam kaliber, a wyskoczyli jak Filip z konopi. Rozumiem do czego dążysz i możesz mieć rację, ale Portal umie zaskakiwać czy budować napięcie.
Kto by tego nie wydał to niech się ruszy. Kasa czeka!
Biorąc pod uwagę, że informacja o nowym wydawcy poszła w czerwcu 2021, to tym napięciem dałoby się zelektryfikować średniej wielkości miasteczko :wink:
Zdaje się, że po drodze jeszcze w 2022 ktoś z PN w odpowiedzi na pytanie o Gaję wypowiadał się, że z wydania zrezygnował tajemniczy wydawca, o którym była mowa w 2021, ale pojawił się inny, tajemniczy wydawca 2, zainteresowany tym tytułem. Nie pamiętam, czy tu na forum, czy na którymś live.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: eveni »

Planszowe Newsy przekazały takie info, możliwe że nawet ja o tym na forum pisałam.
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Vuk0 »

Ja w Gai wygląda kwestia wybaczania błędów? Czy jeśli popełnię kilka błędów, to już partia jest raczej przegrana? W On mars mam wrażenie, że gra bardzo nie wybacza złych ruchów. Jak jest tutaj?
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 725
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 181 times
Been thanked: 222 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: bardopondo »

Jest kilka kardynalnych błędów do popełnienia w early game, po których się ciężko pozbierać, po paru partiach wiadomo mniej więcej czego nie robić. Np. Płacić w ore za transformację czy wydawać głupio Kiki albo umieszczać się na planetach bez sąsiedstwa.
Są też bardziej subtelne niuanse specyficzne dla każdej rasy , ale na tym polega radość z odkrywania tej gry, że następnym razem np. Nie idzie się w track gajaformingu jeżeli grasz Taklonami itp.

Generalnie to gra typu snowball, czyli tak - błedy z początku partii raczej są nie do odrobienia.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Post autor: Abizaas »

Vuk0 pisze: 25 sty 2023, 21:13 Ja w Gai wygląda kwestia wybaczania błędów? Czy jeśli popełnię kilka błędów, to już partia jest raczej przegrana? W On mars mam wrażenie, że gra bardzo nie wybacza złych ruchów. Jak jest tutaj?
Nasze ulubione eurasy to Projekt Gaja, On Mars i FCM. O ile FCM jest nieporównywalny z pozostałymi dwoma, to Gaję zawsze uważaliśmy za trudniejszą, bardziej surową i mniej wybaczającą błędy od On Marsa. W Gaji możesz uwalić grę w pierwszej rundzie i tyle z grania. Albo nawet przy wyborze rasy.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ