Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Damon22 »

YoYo pisze: 05 wrz 2022, 12:17
Damon22 pisze: 05 wrz 2022, 11:33 Czerwony kolor to "zagrożenie". Żebyś miał trudniej, imituje innego gracza, który może przyśpieszyć zakończenie gry.
Czyli jak coś pokazuje nawet na czerwono, to mam to odczytywać jak na niebiesko? Nie można było prościej tego zrobić hehe, kolor gracza i tyle :o ?
Jest prosto, a Ty kombinujesz...
Czerwony to czerwony, a niebieski to niebieski. Układasz kostki na dwóch torach. Zapełnisz czerwony uruchamiasz w aplikacji ostatnie tury. Zapełnisz niebieski nie żyjesz lub jesteś nieprzytomny - zgodnie z instrukcją Brzdęka.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: YoYo »

Damon22 pisze: 05 wrz 2022, 14:44 Jest prosto, a Ty kombinujesz...
Czerwony to czerwony, a niebieski to niebieski. Układasz kostki na dwóch torach. Zapełnisz czerwony uruchamiasz w aplikacji ostatnie tury. Zapełnisz niebieski nie żyjesz lub jesteś nieprzytomny - zgodnie z instrukcją Brzdęka.
No to czekaj, nie rozumiem. Aplikacja każe dodać w takim razie drugiego "gracza", który nawet się nie porusza i zbiera czasami kostki na planszy brzdęku albo jako rany?
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: yrq »

Chodzi o to, że ten czerwony gracz może zginąć w nieodpowiednim momencie i rozpocząć odliczanie, kiedy tego nie chcesz.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: YoYo »

Ok, czyli w sumie jednak dobrze gralem :). Natomiast pytanie, poczatkowe brzdeki tez dokladam? Jest komunikat ze ten drugi ma miec 3 kostki, ale nie ma nic o 2 dla siebie.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Damon22 »

Grasz i wchodzisz do lochu sam, trzy Twoje kostki. Czerwony to nie dosłownie gracz, tylko zagrożenie i jego dokładasz jak apka wskaże.
aanula
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018, 11:03

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: aanula »

Cześć! Mam pytanie o kartę "Mistrz złodziei", która usuwa kartę Włamu ze swojego obszaru gry lub kart odrzuconych: czy zanim usunę kartę Włam mogę wykorzystać widniejący na niej 1 punkt do zakupu? Skłaniam się do odpowiedzi, że mogę, wszak akcje, ruchy, zakupy itd można wykonywać w dowolnej kolejności.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

aanula pisze: 29 wrz 2022, 22:47 Cześć! Mam pytanie o kartę "Mistrz złodziei", która usuwa kartę Włamu ze swojego obszaru gry lub kart odrzuconych: czy zanim usunę kartę Włam mogę wykorzystać widniejący na niej 1 punkt do zakupu? Skłaniam się do odpowiedzi, że mogę, wszak akcje, ruchy, zakupy itd można wykonywać w dowolnej kolejności.
Zgadza się. Ogólnie jak masz 'usuń' to zawsze korzystasz najpierw z usuwanej karty, a jak masz 'odrzuć' to nie korzystasz :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Leser »

aanula pisze: 29 wrz 2022, 22:47 Skłaniam się do odpowiedzi, że mogę, wszak akcje, ruchy, zakupy itd można wykonywać w dowolnej kolejności.
Karty usuwa się zawsze na końcu tury (jest o tym wzmianka w opisie efektu w rozdziale "manewry zaawansowane"). To znaczy, że jeżeli usuwasz kartę z obszaru gry, to zawsze jej efekt wejdzie wpierw w życie (czyli jeżeli usuwasz w jakiś sposób potknięcie, to i tak trzeba będzie jeszcze wcześniej wydać +1 brzdęk).

Ps. Wybacz Grzesław, że dorzucam swoje 5 groszy po Twojej prawidłowej odpowiedzi - chciałem głównie zaznaczyć, gdzie można zasady szukać w instrukcji.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Prokton
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2022, 14:40

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Prokton »

grzeslaw90 pisze: 29 wrz 2022, 23:36 Karty usuwa się zawsze na końcu tury (jest o tym wzmianka w opisie efektu w rozdziale "manewry zaawansowane").
Możesz wskazać gdzie dokładnie jest ta wzmianka?

Obrazek

Obrazek

W instrukcji o usunięciu karty na koniec tury jest mowa tylko w przypadku otrzymania pomniejszego sekretu "Magiczne źródło".
W każdej innej sytuacji (wynikającej z kart, aplikacji itd.) skoro instrukcja i aktualizacje zasad nic o tym nie mówią, gdy mamy usunąć kartę, robimy to w każdej chwili.

Obrazek
grzeslaw90 pisze: 29 wrz 2022, 23:36 To znaczy, że jeżeli usuwasz kartę z obszaru gry, to zawsze jej efekt wejdzie wpierw w życie (czyli jeżeli usuwasz w jakiś sposób potknięcie, to i tak trzeba będzie jeszcze wcześniej wydać +1 brzdęk).
O tej zasadzie również nie ma wzmianki w instrukcji, pasuje jedynie do pomniejszego sekretu "Magiczne źródło".
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

Prokton pisze: 01 lis 2022, 15:58
grzeslaw90 pisze: 29 wrz 2022, 23:36 Karty usuwa się zawsze na końcu tury (jest o tym wzmianka w opisie efektu w rozdziale "manewry zaawansowane").
Możesz wskazać gdzie dokładnie jest ta wzmianka?
Spoiler:
W instrukcji o usunięciu karty na koniec tury jest mowa tylko w przypadku otrzymania pomniejszego sekretu "Magiczne źródło".
W każdej innej sytuacji (wynikającej z kart, aplikacji itd.) skoro instrukcja i aktualizacje zasad nic o tym nie mówią, gdy mamy usunąć kartę, robimy to w każdej chwili.
Spoiler:
grzeslaw90 pisze: 29 wrz 2022, 23:36 To znaczy, że jeżeli usuwasz kartę z obszaru gry, to zawsze jej efekt wejdzie wpierw w życie (czyli jeżeli usuwasz w jakiś sposób potknięcie, to i tak trzeba będzie jeszcze wcześniej wydać +1 brzdęk).
O tej zasadzie również nie ma wzmianki w instrukcji, pasuje jedynie do pomniejszego sekretu "Magiczne źródło".
1. Ostatnie kilka słów twojego cytatu sekcji 'Usuń' wprost wspomina o robieniu tego na koniec tury
2. Zdanie wcześniej mówi, że usunąć możemy tylko kartę ze stosu kart odrzuconych lub obszaru gry. W obu tych miejscach znajdują się jedynie karty które już zagraliśmy. Obszar gry to miejsce gdzie znajdują się przez Ciebie zagranie karty w tej turze, a stos kart odrzuconych to karty, które zagrałeś wcześniej, kupiłeś lub co ciekawe odrzuciłeś jakimś efektem :D Pozostałe obszary to Twoja talia oraz ręka, gdzie znajdują się jedynie karty których jeszcze nie zagrałeś. Jedynie efekt 'odrzuć' pozwala na nie rozpatrywanie efektu karty, którą masz na ręce, czyli np. wspomnianego Brzdęk +1. Gdy chcesz taką kartę usunąć musi się ona znaleźć w obszarze gry, czyli musiała być zagrana i rozpatrzona lub musiała się w jakiś sposób znaleźć na stosie kart odrzuconych. Pamiętaj, że 'odrzuć' i 'usuń' to dwa kompletnie odmienne efekty.

Obie powyższe kwestie się często pojawiały w wątku i nieraz były potwierdzanie przeze mnie lub Lesera, który nota bene przy produkcji polskich brzdeków pracuje :)
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 264
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Montesque »

Dopowiem tylko, że masz obowiązek zagrać wszystkie karty dobrane na rękę (w dowolnej kolejności) - tę zasadę można przełamać jedynie odrzuceniem. Usunięcie działa wyłącznie na karty odrzucone lub zagrane do obszaru gry, nigdy na karty z ręki.
Prokton
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2022, 14:40

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Prokton »

Prokton pisze: 01 lis 2022, 15:58 1. Ostatnie kilka słów twojego cytatu sekcji 'Usuń' wprost wspomina o robieniu tego na koniec tury
Racja, przepraszam, nie doczytałem.

Obrazek

1. Czuli gdy mamy taką sytuację aby zagrać kartę "Szybkie rączki" musimy odrzucić "Różdżka czasu" lub "Bić czy wiać" lub "Oswojony czyhacz". Nie możemy cofnąć ruchu i odrzucić "Potknięcie" by nie dodawać za nie brzdęku?.
2. Gdybyśmy zagrali kartą "Szybkie rączki" na końcu, mając tylko ta kartę w ręce, co się wtedy dzieje?
3. Gdy zagramy już wszystkie karty, dopiero wtedy możemy zastosować "Magiczne źródło"?
4. Musimy usunąć kartę gdy dostaniemy "Magiczne źródło" czy mamy wybór, użyć lub odrzucić żeton bez użycia?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2022, 23:25 przez Prokton, łącznie zmieniany 1 raz.
Prokton
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2022, 14:40

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Prokton »

Montesque pisze: 01 lis 2022, 22:23 1. Czuli gdy mamy taką sytuację aby zagrać kartę "Szybkie rączki" musimy odrzucić "Różdżka czasu" lub "Bić czy wiać" lub "Oswojony czyhacz". Nie możemy cofnąć ruchu i odrzucić "Potknięcie" by nie dodawać za nie brzdęku?.
Obrazek

ok widzę, nie można cofnąć
MowMiStefan
Posty: 631
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: MowMiStefan »

Prokton pisze: 02 lis 2022, 23:191. Czuli gdy mamy taką sytuację aby zagrać kartę "Szybkie rączki" musimy odrzucić "Różdżka czasu" lub "Bić czy wiać" lub "Oswojony czyhacz". Nie możemy cofnąć ruchu i odrzucić "Potknięcie" by nie dodawać za nie brzdęku?.
2. Gdybyśmy zagrali kartą "Szybkie rączki" na końcu, mając tylko ta kartę w ręce, co się wtedy dzieje?
3. Gdy zagramy już wszystkie karty, dopiero wtedy możemy zastosować "Magiczne źródło"?
4. Musimy usunąć kartę gdy dostaniemy "Magiczne źródło" czy mamy wybór, użyć lub odrzucić żeton bez użycia?
1. Nie mozna cofnac, chyba ze macie jakies houserule…. to tylko gra.
2. Nie spelniasz warunku - nie mozesz zagrac.
3. Na koniec tury w ktorej je pozyskales - moze byc, ze nie wszystkie karty zagrales.
4. Zastosowanie efektow kart jest obowiazkowe, wiec zakladam, ze zetonow rowniez, wiec moim zdaniem musisz wykonac ta akcje.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
cazador
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2020, 20:13

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: cazador »

Witam, mam takie nowicjuszowe pytanie, mianowicie podczas swojej tury mogę kupić więcej niż jedną kartę za pkt sprawności jeśli mam ich wystarczającą ilość? Np jeśli mam 10pkt z kart to kupię Wolumen za 7pkt i jakies dwie karty z tali lochu za łącznie 3pkt.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 192 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

cazador pisze: 13 gru 2022, 19:55 Witam, mam takie nowicjuszowe pytanie, mianowicie podczas swojej tury mogę kupić więcej niż jedną kartę za pkt sprawności jeśli mam ich wystarczającą ilość? Np jeśli mam 10pkt z kart to kupię Wolumen za 7pkt i jakies dwie karty z tali lochu za łącznie 3pkt.
Jak najbardziej możesz :)
nikdaw
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2022, 00:03

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: nikdaw »

Czy działa wam aplikacja z tą grą ?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Tak,działa :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
adicz520
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: adicz520 »

MowMiStefan pisze: 02 lis 2022, 23:36
Prokton pisze: 02 lis 2022, 23:191. Czuli gdy mamy taką sytuację aby zagrać kartę "Szybkie rączki" musimy odrzucić "Różdżka czasu" lub "Bić czy wiać" lub "Oswojony czyhacz". Nie możemy cofnąć ruchu i odrzucić "Potknięcie" by nie dodawać za nie brzdęku?.
2. Gdybyśmy zagrali kartą "Szybkie rączki" na końcu, mając tylko ta kartę w ręce, co się wtedy dzieje?
3. Gdy zagramy już wszystkie karty, dopiero wtedy możemy zastosować "Magiczne źródło"?
4. Musimy usunąć kartę gdy dostaniemy "Magiczne źródło" czy mamy wybór, użyć lub odrzucić żeton bez użycia?
1. Nie mozna cofnac, chyba ze macie jakies houserule…. to tylko gra.
2. Nie spelniasz warunku - nie mozesz zagrac.
3. Na koniec tury w ktorej je pozyskales - moze byc, ze nie wszystkie karty zagrales.
4. Zastosowanie efektow kart jest obowiazkowe, wiec zakladam, ze zetonow rowniez, wiec moim zdaniem musisz wykonac ta akcje.
2. Zawsze zagrywasz wszystkie karty (oprócz odrzuconych) i rozpatrujesz ich efekt. Jeżeli nie jesteś w stanie spełnić warunku na karcie to go nie wykonujesz (karta więc została ROZPATRZONA ale nie wykonana). Tak ja to rozumiem a na potwierdzenie jedna z wypowiedzi Lesera:
Leser pisze: 02 sie 2020, 12:18 Owszem, zawsze muszą. I dlatego, jeśli zagrasz Aptekarkę jako ostatnią, to rozpatrujesz efekt i w jego ramach nic nie odrzucisz z ręki (bo nic nie masz). A skoro nic nie odrzucisz, to nic nie otrzymasz.

Zasoby generują się zawsze. Opcjonalne jest ich wykorzystanie.
Podobne sytuacje są jak np.
- zagrywasz kartę która pozwala Ci odrzucić włam z obszaru gry lub stosu kart odrzuconych, a np. dopiero co przewinąłeś deck i nie masz takiej karty w tych miejscach.
- grasz Panem Drakarysem, wyciągasz 2 karty które pozwalają Ci odwrócić żeton, a na początku rundy miałeś już odwrócone 2, zagrywasz więc obie karty, ale rozpatrujesz efekt tylko z jednej z nich
adicz520
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: adicz520 »

Ja mam za to pytanie o kartę "Syrenka":

w ANG wersji jest: Acquire a companion card
w POL wersji jest: Zdobądź towarzysza z puli kart lochów

Z polskiej wersji wynika, że za każdym razem jak zagrywamy Syrenkę, to zdobywamy kartę towarzysza z pulu kart lochów, jeżeli żadnego akurat nie ma to nic nam ta karta nie daje.
Z angielskiej wersji wynika, że jak zagramy kartę i w lochach nie ma towarzysza to jesteśmy zobligowani do pobrania Najemnika z puli kart rezerw, co z jednej strony daje nam zawsze jakiś efekt (o ile są jeszcze Najemnicy), z drugiej natomiast zapycha nam talię Najemnikami.

Jak powinno być? Czy to błąd w tłumaczeniu i powinniśmy grać wg opisu angielskiego?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

adicz520 pisze: 27 gru 2022, 12:10 Ja mam za to pytanie o kartę "Syrenka":

w ANG wersji jest: Acquire a companion card
w POL wersji jest: Zdobądź towarzysza z puli kart lochów

Z polskiej wersji wynika, że za każdym razem jak zagrywamy Syrenkę, to zdobywamy kartę towarzysza z pulu kart lochów, jeżeli żadnego akurat nie ma to nic nam ta karta nie daje.
Z angielskiej wersji wynika, że jak zagramy kartę i w lochach nie ma towarzysza to jesteśmy zobligowani do pobrania Najemnika z puli kart rezerw, co z jednej strony daje nam zawsze jakiś efekt (o ile są jeszcze Najemnicy), z drugiej natomiast zapycha nam talię Najemnikami.

Jak powinno być? Czy to błąd w tłumaczeniu i powinniśmy grać wg opisu angielskiego?
Rezerwy również zaliczają się do puli kart lochów.
adicz520
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: adicz520 »

grzeslaw90 pisze: 27 gru 2022, 13:16
adicz520 pisze: 27 gru 2022, 12:10 Ja mam za to pytanie o kartę "Syrenka":

w ANG wersji jest: Acquire a companion card
w POL wersji jest: Zdobądź towarzysza z puli kart lochów

Z polskiej wersji wynika, że za każdym razem jak zagrywamy Syrenkę, to zdobywamy kartę towarzysza z pulu kart lochów, jeżeli żadnego akurat nie ma to nic nam ta karta nie daje.
Z angielskiej wersji wynika, że jak zagramy kartę i w lochach nie ma towarzysza to jesteśmy zobligowani do pobrania Najemnika z puli kart rezerw, co z jednej strony daje nam zawsze jakiś efekt (o ile są jeszcze Najemnicy), z drugiej natomiast zapycha nam talię Najemnikami.

Jak powinno być? Czy to błąd w tłumaczeniu i powinniśmy grać wg opisu angielskiego?
Rezerwy również zaliczają się do puli kart lochów.
Jest to gdzieś zapisane w instrukcji? Przejrzałem teraz na szybko ale nie znalazłem takiej wzmianki.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1487
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Mówiąc szczerze to całkiem dobre pytanie. Nie zastanawiałam się na tym nigdy, ale zawsze jak graliśmy to osoba z Syrenką, przy braku innych towarzyszy, brała Najemnika.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 16 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: MajkelEryk »

Też się nigdy nad tym nie zastanawiałem, graliśmy zawsze tak, że jak nie ma towarzysza w tali lochów to trzeba było wziąć Najemnika.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

adicz520 pisze: 28 gru 2022, 22:56 Jest to gdzieś zapisane w instrukcji? Przejrzałem teraz na szybko ale nie znalazłem takiej wzmianki.
Masz mnie - nie jest :D wydawało mi się, że czytałem to w jakimś faq ale też nie mogę znaleźć. Ogólnie trzeba grać jak angielska karta mówi - można pozyskać Najemnika.
ODPOWIEDZ