Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: khuba »

kokosowy14 pisze: 24 wrz 2022, 11:39 Jeszcze odnośnie zagadek. Jak mam kartę encounter specjalną z zagadki podstawowego pudełka to kiedy ją używam? Pozostałe specjalne mają kiedy są używane a tu nie ma nic.
Nie pamiętam która to dokładnie karta jest, ale najprawdopodobniej po prostu wrzucasz to do pozostałych normalnych kart encounter (czyli nie tych z pierwszych dni)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jinx1337 »

No wlasnie sama podstawke + undertow sobie zostawiam, bo Trove Chest elegancko sobie stoi na poddaszu i wyciągam po prostu do pudełka z core/undertow rzeczy, aby znieść na dół.

Jak ktoś chętny na pudełka, to dajcie proszę znać na privie.
Po tygodniu lecą do kosza, bo i tak już żona zrzędzi, że znoszę do domu zbyt wiele kartonu ;)
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: mluckner »

Może kogoś zainteresuje, aplikacja do skanowania żetonów z TMB. Podaje opis zdolności przeciwników.

https://boardgamegeek.com/thread/25053 ... eader-app
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: seki »

mluckner pisze: 03 paź 2022, 22:12 Może kogoś zainteresuje, aplikacja do skanowania żetonów z TMB. Podaje opis zdolności przeciwników.

https://boardgamegeek.com/thread/25053 ... eader-app
Na Facebooku ludzie testowali i jakieś 2 tygodnie temu zgłaszali liczne problemy z błędną identyfikacją. Być może autor poprawił już ale zalecana ostrożność.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Przy okazji kampanii "20 Strong", w komentarzach do aktualizacji, Ghillie powiedział ciekawą rzecz. Kojarzycie te halloweenowe żetony postaci do TMB, które są dodawane LOSOWO do zakupionej kawy? Jeśli nie kojarzycie, to kliknijcie w spojler.
Spoiler:
No to okazuje się, że nie musicie kupować wielu (bardzo wielu) kaw, żeby zdobyć wszystkie żetony, bo CTG planuje wypuszczenie ich jako osobnego produktu do kupienia. Tylko jeszcze nie wiadomo kiedy.
We've been very clear from the start that these (the coffee chips) will all be available in a Promo Pack at some point. And they will be. They're simply a fun tie-in for those who are buying the coffee.

As we've said many, many, many times across many platforms - the product is the coffee. The chips are a bonus/value add. Do not buy the coffee to acquire a chip.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

khuba pisze: 02 lis 2022, 13:31 Swoją drogą - jeszcze nie grałem przeciw niemu i chyba będzie trzeba to zmienić - wygląda ciekawie :D
Zdecydowałem się odpowiedzieć tutaj, bo to jednak o rozgrywce, a nie o zasadach.
Tyrant Locgear

Graliśmy przeciwko niemu po raz pierwszy i było super, ale dostrzegam kilka teoretycznych mankamentów:
- Locgear ma 5 kart wydarzeń, które wtasowuje się do talii. Teoretycznie może się nie wylosować ani jedna, ale też można trafić tylko na jedną czy dwie. Nam się udało znaleźć wszystkie 5. Pociąga to jednak za sobą konsekwencję...

- ...mianowicie taką, że w finałowej bitwie, Locgear zginął po jednym ataku. Przed nim zaatakował jakiś wredny 20-poziomowy stwór (atak 5 kostek), a potem on (atak ZERO, bo każde znalezione wydarzenie Locgeara obniża jego HP i Atk o -1 - początkowe staty 9/5). Rzut polegał na wyrzuceniu 2 tarcz i 1 Gnata na kościach obrony (ma bazowo 3), a na kości złolca wypadła żarówa (czyli, że wszyscy gracze tracą wszystkie Gnaty, które mieli w BP). Aha, i "na dzień dobry" ukradł Patchesowi 1 HP (jego zdolność pasywna). Czyli został z 2 kośćmi obrony oraz 5HP. Patches rzucił swoim Consumablem (bateryjka, która pozwala zadać 4 True Damages), czerwoną kością ataku (3 mieczyki) i dwiema białymi kośćmi ataku (nie pamiętam co tam wypadło, ale mniejsza o to). Koniec epickiego pojedynku 8)

Oczywiście, tu znowu trzeba dodać, że mieliśmy trochę szczęścia. Kość Tyranta ma 50/50 szans na wyrzucenie Żarówy, ale druga zdolność (Palmy) mówi, że można zadać mu rany tylko z BP. No Patches akurat mógł, ale Locgear by został na 1HP, nie wiadomo, czy by się nam poszczęściło i wyturlalibyśmy jakieś gnaty pozwalające na zaatakowanie go z BP. Jak nie, to ww. Patches dokończyłby pewnie dzieła, bo wyturlały się 2 bateryjki, czyli 2 użycia BP 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Corabb
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim i okolice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Corabb »

Od jakiegoś czasu chodzi za mną TMB, przegapiłem ostatnią zbiórkę na forum (nie mam info kiedy będzie kolejna), a na horyzoncie promo BF w sklepie CTG 😊 i tutaj pojawia się pytanie, na co się zdecydować. Grać będę głównie solo/2 osoby. Waham się między 2 wariantami:

Wariant I (trochę droższy)
Podstawka TMB + Tink (promo)
Ghillie
Age of tyranny
Adventure Map

Wariant II (do tego się trochę bardziej skłaniam)
Undertow + Gasket (promo)
Ghillie
Nugget
Adventure Map
Gearloc Child (warto brać? Wygląda zabawnie i jednocześnie użytecznie 😊)

Ewentualnie jakaś inna konfiguracja?
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: ckbucu »

Z perspektywy gracza solo, który ma Podstawkę, undertow i wszystkich gearlock's - sam Undertow uważam za mega regrywalny. Mam w niego prawie 20 partii, z czego 19ście rozegrane Duster. Gearlocków z dodatków nawet nie ruszałem, może 1-2 partie Ghillie, reszty nawet nie ruszałem i nie czułem potrzeby jeszcze ruszać (prawie 50 partii na liczniku). Undertow jest dla mnie wygodniejszy w rozkładaniu i przechowywaniu niż duża podstawka. Daje mniejszą róznorodność jeśli chodzi o postaci, które są też bardziej wymagające w opanowaniu niż te z podstawki, ale oferuje większą różnorodność, jeśli chodzi o samą rozgrywkę. Jak dla mnie TMB (bez względu czy podstawka czy undertow) jest cholernie regrywalny i osobiście, przy założeniu że nie chcesz pchać się w duże koszty na początek, radziłbym kupić samo Undertow do solo czy 2 osób, ewentualnie później dokupić resztę.


EDIT: z tym mniejszym i wygodniejszym w rozkładaniu nie wziąłem pod uwagę, że najnowsze printy podstawki chyba już są w mniejszym pudełku, niż kobyła z 1 i 2-giego printu, więc ten argument zapewnie odpada :)
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

Sam zaczynałem od Undertow, ale to z racji tego że nie było wtedy podstawki w sklepie.
Natomiast wziąłbym wariant tańszy, ewentualnie samą podstawkę i spróbował czy gra podejdzie. Bo jak tak to i tak skończysz z wszystkimi dodatkami (przy czym Splice & Dice zostaw na koniec).
Każda konfiguracja jest bardzo regrywalna, natomiast mając wszystko to wg mnie regrywalność skacze pod sufit i nie ma 2 takich samych gier (a mam ponad 100 na koncie)
A jak już dobrze opanujesz zasady i komfortowo będziesz się czuł w to grając to koniecznie spróbuj gry 3 gearlocami, to co się czasami dzieje w ostatnich dniach i walka z tyrantem, miodek!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Corabb pisze: 20 lis 2022, 23:22 Wariant I (trochę droższy)

(...)

Wariant II (do tego się trochę bardziej skłaniam)
Z perspektywy gracza, który ma wszystko:

Jeśli nie możesz (nie chcesz) wejść od razu "na bogato", to proponuję wariant pierwszy. Z tym, że nie bierz Adventure Map. Ja już teraz często jej nawet nie wyciągam do rozgrywki, bo zajmuje miejsce na stole, a jej użyteczność jest dyskusyjna. Jedyne co robi to odmierza Ci liczbę dni, ale nawet gdybyś się pogubił, to wystarczy policzyć liczbę kart Encounter, które rozegraliście.

Drugiej rzeczy z Twojej rozpiski, której bym nie brał od razu to Gearloc Child, bo TO NIE JEST GRYWALNA POSTAĆ tylko... przedmiot. GC zajmuje komuś miejsce "w plecaku", przez co można nieść mniej itemów. GC nie możesz się pozbyć przez resztę gry... Poza tym, żeby GC był efektywny, musisz mieć szczęście w losowaniu "skarbów" (loot) z duuuużej puli).

Dlaczego podstawka lepsza? Bo ma 4 postacie, z czego większością można pograć solo. Nie wyobrażam sobie true solo taką np. Stanzą z Undertow, ale może nie mam racji, bo w ten sposób nie grywam. Najbardziej lubię wariant na 3 postaci.

Z dodatków, które bardzo urozmaicają rozgrywkę to kup "40 Day in Daelore" oraz "Age of Tyranny" - dodają dużo więcej spotkań i dużo więcej przeciwników. A to się nudzi szybciej niż postacie, bo w czasie jednej rozgrywki i tak nie wykupisz wszystkich umiejek. Przykładowo, pierwsze 3 wydarzenia masz w podstawce (w Undertow też) zawsze takie same. Czyli jak grasz przygodę o długości 6 dni, to połowa będzie identyczna z tym co już znasz i w identycznej kolejności. AoT daje Ci +21 kart "pierwszych dni", co w porównaniu z 3 z podstawki/Undertow już robi dużą różnicę.

A potem jak już gra siądzie, to bierz po kolei kolejne postaci. 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Corabb
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim i okolice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Corabb »

Dzięki za odpowiedzi.

Nadal mam dylemat, bardziej czuję Undertow, nawet nie chodzi o kwestię, żeby taniej wypróbować grę, bo i tak założyłem budżet na zakupy w sklepie za 200+, co by już za wysyłkę nie płacić 😊. Dodatkowo postaci z małej podstawki bardziej do mnie przemawiają.

Od 25.11. i tak jest promo na obie podstawki z tańszą opcją na dodatkowych gearlocków (Tink i Gasket), Ghillie chciałem, bo też mi się podoba (coś czuję, że faktycznie jak siądzie to będzie trzeba mieć wszystko :D). Gearloc Child mogę odpuścić, patrzyłem na to promo jak coś co później może być ciężko dostać, a wydaje się klimatyczne (taki mando/grogu klimat 😉).

Curiosity – mapa zbyteczna? Ja jak tylko się zorientowałem, że to nie jest załączone do podstawek to od razu wiedziałem, że musi być 😊, w rpgach zawsze lubię jak widać mapę obszaru/krainy gdzie toczy się gra/historia, widać progres przygody, tutaj czuję dużą potrzebę tego elementu. Tego nie odpuszczę 😊

Co do tych startowych spotkań, to podobno w Undertow to poprawili i jest ich więcej, niż w podstawce (jeden z elementów, na który zwróciłem uwagę, bo to odrobinę poprawia start w stosunku do podstawki), choć faktycznie Age of Tyranny rozwiązuje te problemy.

Opcja z dużą podstawką (+Tink) + 40 days + Age of Tyranny + Mapa, też wygląda dobrze, ehh trudne wybory, muszę się zdecydować do piątku.

A z promek, które będą dostępne, warto coś brać?
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: MowMiStefan »

Corabb pisze: 21 lis 2022, 11:02 Opcja z dużą podstawką (+Tink) + 40 days + Age of Tyranny + Mapa, też wygląda dobrze, ehh trudne wybory, muszę się zdecydować do piątku.
Jesli sie wahasz Podstawka / UT - to bierz UT i weź sobie ekstra gearlocki... ale Tinka to przemysl :) Mi też się podobał koncept :) Jak bardzo chcesz Tinka to uważam, ze warto kupić zestaw 6 chipów do niego i do Ghalliego - ale to tylko dla mnie wizualnie fajne. No i moim zdaniem.... Premium Health Chips. Cóż.. zwykłe plastikowe psują efekt niestety :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Corabb pisze: 21 lis 2022, 11:02 A z promek, które będą dostępne, warto coś brać?
Jak będziesz składał zamówienie, to pamiętaj, żeby dodać do koszyka kawę i wpisać kod rabatowy JOLLYJAVA - kawę będziesz miał wtedy gratis (przy zamówieniu powyżej 100$).

Z dostępnych promek to Ally Pack jest okay jak masz Ghilliego i Tinka - ich zwierzęta/roboty dostają swoje żetony i fajniej to wygląda niż kostka leżąca na żetonie życia. Ale ogólnie promo packi to jest trochę przepłacanie - dostajesz w porywach 3 użyteczne żetony do TMB. Jak czujesz, że musisz mieć to bierz, ale zasadniczo nie mając ich, niczego nie tracisz. Największy sens mają wtedy, gdy masz więcej gier z ich portfolio, bo wtedy taki promo pack wykorzystasz w 100%, a nie w 30-40%.

Nie jestem pewny Trollin 4 Fools, bo tego akurat nie mam, ale AFAIR to są po prostu "jajcarskie" wersje bossów, których już masz w pudełku. Proszę o poprawienie, jeśli się mylę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: gogovsky »

Ja odwrócę pytanie :p czy jest sens kupować do grania we 3? Solo nie zagram.nigdy, we 2 od święta.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Seykan »

gogovsky pisze: 21 lis 2022, 13:14 Ja odwrócę pytanie :p czy jest sens kupować do grania we 3? Solo nie zagram.nigdy, we 2 od święta.
We 3 osoby chyba najlepiej chodzi wg mnie, a przynajmniej ja gram tak najczęściej ;) Solo to solo, dwie osoby są najtrudniejsze, 3 to sweet spot i downtime nie zabija.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że rozgrywka na dwóch Gearloków jest najtrudniejsza. W składzie 3-osobowym grało się optymalnie, bo najsilniejsi przeciwnicy wchodzą do gry dopiero w końcowym etapie gry, a czasami nigdy.

Siłę przeciwników liczy się mnożąc liczbę postaci razy liczba dni. Przeciwnicy mogą być z poziomu 1, 5 lub 20. Szybka kalkulacja i już wiemy, że w rozgrywce 3-osobowej, najsilniejsi przeciwnicy wejdą dopiero w 7 dniu, a w rozgrywce 4-osobowej, już w piątym. W grach 1- i 2-osobowych ten moment może nie nastąpić nigdy, ale walka 2 vs 4 jest IMO uciążliwa. W każdej turze ktoś oberwie minimum 2 razy, a bywa, że i więcej więc może być szybki zgon.

EDIT: Undertow ma też przeciwników z tieru 3.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

Corabb pisze: 21 lis 2022, 11:02 Curiosity – mapa zbyteczna? Ja jak tylko się zorientowałem, że to nie jest załączone do podstawek to od razu wiedziałem, że musi być , w rpgach zawsze lubię jak widać mapę obszaru/krainy gdzie toczy się gra/historia, widać progres przygody, tutaj czuję dużą potrzebę tego elementu. Tego nie odpuszczę
Mapa niby ma sluzyc jako coś, co pokazuje podstęp druzyny, a w praktyce nie wiem czy zagrałem choć raz w TMB bez sytuacji, gdzie 'ej, ale przesunelismy znacznik na mapie? Nie wiem, liczby symbole na kartach'. Od jakiegoś czasu trzymam ją w szufladzie a nie w pudełku, bo i tak nie korzystam, przysparzała mi więcej problemów niż korzyści.
Zwlaszcza, że też średnio wizualnie to prezentuje.
Corabb pisze: 21 lis 2022, 11:02 Nadal mam dylemat, bardziej czuję Undertow, nawet nie chodzi o kwestię, żeby taniej wypróbować grę, bo i tak założyłem budżet na zakupy w sklepie za 200+, co by już za wysyłkę nie płacić . Dodatkowo postaci z małej podstawki bardziej do mnie przemawiają.
Gdybym miał cofnąć czas i skompletować coś do kupna to pewnie poszedłbym w Undertow + Ghillie, Nugget, Gasket, względnie Tink do tego. Do tego kompletowałbym albo dodatek z nowymi spotkaniami, albo z nowymi wrogami.
Dlaczego tak?
1. Undertow ma fajniejsze spotkania niż podstawka. Tak po prostu. W podstawce było nieco za dużo nietypowych spotkań, które albo dawały jakies dziwaczne warunki walki, albo w ogóle walką nie było, ale rozbijaniem jakichś dzbanów czy czegoś podobnego. W Undertow spotkania są ciekawsze, jest więcej nieprzekombinowanej walki, ale jednocześnie regrywalność jest zwiększona poprzez obecność spotkań z botami/spotkań wodnych. Bardzo lubię to rozwiązanie, zwlaszcza spotkania na tratwie potrafią byc bardzo klimatyczne jak Ci macki tratwę rozwalaja i trzeba biegać od jednego miejsca do następnego.
2. Różnica w cenie pomiędzy Undertow a klasyczna podstawką odpowiada mniej więcej cenie dwóch dodatkowych postaci. I moim zdaniem latwiej skompletować sobie lepszy zestaw Undertow + 2 dodatkowe postacie niz klasyczna podstawka. Stanza jest moją ulubioną postacią w grze. Na drugim biegunie jest Patches, którym nie lubię grać. Najbardziej jednowymiarowa postać w grze. Picket podobnie bardzo szybko mi się przejadł. Fajnie mieć ich w drużynie (zwłaszcza Patchesa, medyk zawsze w cenie), ale jak ktoś już pograł tą postacią 3-4 razy to tak średnio chce do niej wracać. Zupełnie inaczej niż z taką Stanzą czy Ghilliem.
Stanza, Duster, Ghillie, Nugget > Picket, Patches, Boomer, Tantrum - i to przy mojej niechęci do Duster ;)
Z drugiej strony jakby mnie ktoś w rozgrywce nie-solo spytał czy wolę zagrać Duster czy Picket lub Patches - wolałbym Duster.
gogovsky pisze: 21 lis 2022, 13:14 Ja odwrócę pytanie :p czy jest sens kupować do grania we 3? Solo nie zagram.nigdy, we 2 od święta.
Jak wyżej - warto. Gdyby nie czas rozgrywki to bym powiedział, ze to wyraźnie najlepszy skład. Mnóstwo kombinowania, szybkie wyjście silniejszych wrogów, ale jednocześnie poziom trudności jest odpowiedni (tak, latwiej niż w 2 osoby).
Btw: Too Many Bones to pierwsza gra, która mnie przekonała, że jednak warto sobie pograć solo. W całej mojej historii planszówek są tylko 3 inne gry, w które jestem w stanie zagrać samemu. Więc może i Ty byś się przekonał ;)
Curiosity pisze: 21 lis 2022, 10:15 Nie wyobrażam sobie true solo taką np. Stanzą z Undertow, ale może nie mam racji, bo w ten sposób nie grywam. Najbardziej lubię wariant na 3 postaci.
Stanza jest chyba postacią, którą najwięcej zagrałem w true solo. Absolutnie uwielbiam jej układanie sobie wszystkiego co stanie sie za 1 turę, za 2 tury, za 3 tury. Nie jestem teraz pewien trybu - czy sobie dodawałem 1/2 kości na początek, już od jakiegoś czasu mało gram w TMB, ale frajda jest frajdą - świetnie się nią grało solo.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

Corabb pisze: 21 lis 2022, 11:02 Opcja z dużą podstawką (+Tink) + 40 days + Age of Tyranny + Mapa, też wygląda dobrze, ehh trudne wybory, muszę się zdecydować do piątku.
Co wziąłeś? :wink:
Awatar użytkownika
Corabb
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim i okolice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Corabb »

venomik pisze: 30 lis 2022, 05:26
Corabb pisze: 21 lis 2022, 11:02 Opcja z dużą podstawką (+Tink) + 40 days + Age of Tyranny + Mapa, też wygląda dobrze, ehh trudne wybory, muszę się zdecydować do piątku.
Co wziąłeś? :wink:
Zdecydowałem się na:

Undertow + Gasket (-10%)
Ghillie
Nugget
Adventure Map
Ally Pack
i Bones Coffee (bo się opłacało ;))

Teraz czekam, status zamówienia - opłacone, ale od 5 dni oczekujące na przetwarzanie :(
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jiloo »

Corabb pisze: 30 lis 2022, 08:40 Teraz czekam, status zamówienia - opłacone, ale od 5 dni oczekujące na przetwarzanie :(
Zamawianie w CTG to nie do końca to samo co zamawianie w standardowym sklepie. Zamówienia są kierowane do centrów dystrybucji (tych samych które realizują zbiorki crowdfundingowe) i wysyłane stamtąd.
https://support.chiptheorygames.com/sup ... rder-ship-
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

Corabb pisze: 30 lis 2022, 08:40
Undertow + Gasket (-10%)
Jak otrzymasz Undertow sprawdź matę stanzy, jej back-up plan w niektórych drukach jest nieprawidłowy, grać się da bo i tak masz wszystko na jej karcie, ale jest to temat na ticket.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2022, 18:26 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: gogovsky »

Dhel pisze: 30 lis 2022, 17:39
Corabb pisze: 30 lis 2022, 08:40
Undertow + Gasket (-10%)
Jak otrzymasz Undertow sprawdź matę stanzy, jej back-up plan w niektórych drukach jest nieprawidłowy, grać się da bo i tak masz wszystko na jej karcie, ale jest to temat na ticket.
Na coś jeszcze zwrócić uwagę ?:p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

gogovsky pisze: 30 lis 2022, 19:05
Na coś jeszcze zwrócić uwagę ?:p
W sumie tylko to ostatnio zgłaszali jak tak patrzę po bgg wiec reszta jest raczej Ok 🙂
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

Dhel pisze: 30 lis 2022, 17:39 Jak otrzymasz Undertow sprawdź matę stanzy, jej back-up plan w niektórych drukach jest nieprawidłowy
Rozwiniesz?
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

venomik pisze: 30 lis 2022, 23:02
Dhel pisze: 30 lis 2022, 17:39 Jak otrzymasz Undertow sprawdź matę stanzy, jej back-up plan w niektórych drukach jest nieprawidłowy
Rozwiniesz?
To jest błąd na macie:



Obrazek

Szybkie porównanie z jej kartą pokazuje, że ma inny back-up plan i tylko na 1, 3 i 5
ODPOWIEDZ