Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Mam pytanie w kwestii zmian zasad niektórych kart. W War Council i w podsumowaniu zmian 2021 na stronie gry są zmienione np niektóre karty taktyk Starków (Winter's Might, Northern Ferocity, Berserker Tactics). Ściągnąłem z materiałów na oficjalnej stronie ASOIAF karty taktyk by wydrukować i powiadać zmienione karty w koszulki... ale jak zabrałem się za wycinanie okazało się, że to karty o tej samej treści co wcześniej, nieaktualne (?).

Jak mam uaktualnić swoją talię taktyk by móc nią grać?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: glorfindel »

https://asoiaf.cmon.com/docs -> FAQ/Errata -> 2021 Master Change Log
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

glorfindel pisze: 07 paź 2022, 21:42 https://asoiaf.cmon.com/docs -> FAQ/Errata -> 2021 Master Change Log
Ooo, nie ogarnąłem, że na końcu dokumentu z logiem zmian są karty do wydrukowania! Dzięki!
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Zastanawiam się nad wypróbowaniem systemu, obecnie lepiej wchodzić w starter Stark vs Lannister czy lepiej te pojedyńcze ? Na czym polegają różnice - czy kupując 2 pojedyńcze startery dużo będę niepotrzebnych rzeczy dublował ? Różnica w cenie jest zauważalna (ok. 300 PLN) więc zastanawiam się jakie mam plusy biorąc pojedyńcze (no poza oczywistym jeżeli komuś nie pasuje zestawienie Stark vs Lannister). Czytałem, że figurki są fajniejsze w tych nowszych, ale czy coś jeszcze ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: choczkins »

Też czytałem że figurki są lepiej wykonane w starterze dla pojedyńczych frakcji, chociaż widziałem zdjęcia figurek z setu Stark vs Lannister (edycja2021/2022) i jak dla mnie są spoko. Jeszcze chyba karty jednostek są tam zaktualizowane. W pojedyńczych pudłach są inne jednostki do armii Starków i Lannisterów niż w tym podwójnym. niestety nie wiem dokładnie które.
Zdjęcie z tego core set:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Dejw87 »

U Lanisterów w pojedyńczym starterze zamiast piechoty Ludzi Góry jest konnica Clegane'a. U Starków zamiast lekkiej konnicy, są sprearmani Karstarka. Oprócz nowych rzeźb, innych jednostek to w pojedyńczym starterze są aktualne karty i dedykowane kostki. Starter dwuosobowy na pewno wychodzi korzystniej cenowo ale trzeba aktualizować karty i jest jeden zestaw kostek (zwykłe czarne), figurki są gorszej jakości ale nie ma tragedii.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: choczkins »

Dejw87 a możesz wrzucić fotke figurek z pojedynczego zestawu? Przyznaje, że jeżeli są tam jeszcze lepsze jakościowo figurki to kusi mnie to jako fana plastiku 😉
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Na grupie na Facebooku jest mnóstwo zdjęć figurek z nowego zestawu. Jeśli lubisz dobre modele to polecam brać pojedyncze boxy Starkow/Lannisterow, dobry plastik, dynamiczne pozy jednostek.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

No ja chyba też się skłaniam ku pojedyńczym setom, po pierwsze dla lepszych figurek, po drugie dla aktualniejszych kart a w sumie przede wszystkim dlatego, że chyba wolę Martelli od Starków ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Dejw87 »

choczkins pisze: 10 paź 2022, 12:53 Dejw87 a możesz wrzucić fotke figurek z pojedynczego zestawu? Przyznaje, że jeżeli są tam jeszcze lepsze jakościowo figurki to kusi mnie to jako fana plastiku 😉
Fotek niestety nie podeślę bo Ja akurat mam starter dwuosobowy kupiony jeszcze przed zapowiedzią pojedynczych starterów. Jeżeli zależy Ci na jakości to bierz nowe boxy.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

To ja mam jeszcze ostatnie pytanie, zdecyduje się na startery dla Lannisterów i Martell - czy same startery zapewniają dużą regrywalność czy trzeba od razu dokupić jakieś dodatki ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: maciej.kr »

Probe9 pisze: 10 paź 2022, 19:57 To ja mam jeszcze ostatnie pytanie, zdecyduje się na startery dla Lannisterów i Martell - czy same startery zapewniają dużą regrywalność czy trzeba od razu dokupić jakieś dodatki ?
Niestety nie łudził bym się że skończysz na starterach. Gra jest bardzo wciągająca. I nie traktowałbym kart z nowych starterów jako wyznacznika który kupić. I tak średnio co pół roku jest aktualizacja. Ja osobiście mam wszystko co wyszło do Starków Lanisterow nocnej straży free folk i neutralsow. Ogarnąłem się jakis kwartał temu żeby przystopować i ogrywać to co mam. Do starterów ja bym dokładał ciężką jazdę oskorowanych np. I szedłbym w Starków z ich ciężką jazdą Tullych. Bardzo dobra jednostka. Na Martellow nawet nie patrzę żeby nie wdepnać w kolejną frakcje
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Dejw87 »

Probe9 pisze: 10 paź 2022, 19:57 To ja mam jeszcze ostatnie pytanie, zdecyduje się na startery dla Lannisterów i Martell - czy same startery zapewniają dużą regrywalność czy trzeba od razu dokupić jakieś dodatki ?
W starterach masz dwóch dowódców i dwóch ncu (stronników), żeby sprawdzić system i nauczyć się grać jest to wystarczające ale na starterach raczej pograsz małą grę czyli na 30 pkt. Najfajniejsze gry są na 40 i 50 pkt, na początek na pewno warto dokupić hero boxa 1, więcej dowódców, dodatków i ncu, na pewno zwiększy znacznie regrywalność. Do Martelli nie masz za dużego wyboru bo dopiero mają premierę ale do Lannisterow masz już spory wybór, na pewno polecam hero box 1 i 3, warto też dokupić neutralna jednostkę Oskórowanych których możesz wystawić w każdej armii (oprócz free folk).
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Znalazłem fajną ofertę na używkę i ostatecznie skończyłem ze starterami NW i Baratheonów + po zestawie Herosów. Martellowie następni w kolejce :) Mam przy okazji pytanie o cykl wydawniczy wersji pl - Martellowie pojawili się mniej więcej w tym samym czasie, ale ze starszych produktów, niektórych rzeczy jeszcze w wersji pl brakuje (mam na myśli przykładowo Attachments dla NW i Baratheonów), wiadomo czy są w ogóle plany żeby wstecz niewydane jeszcze rzeczy ogarnąć ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Dejw87 »

Warfactory dąży do wydania wszystkiego po Polsku ale nie wiadomo ile będzie trzeba czekać, nowości na pewno będą równo ze światową premierą.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Szczerze mówiąc, zupełnie nie widzę wchodzenia w tę grę po polsku. Aktualizacje są po angielsku, aplikacja jest po angielsku, środowisko używa angielskiej nomenklatury. Kupiłem wersję polską bo cena była atrakcyjniejsza, ale od razu wydrukowałem i wsadziłem w koszulki karty po angielsku (i tak wersja polska była nieaktualna właściwie zaraz po zakupie) i ani razu nie zdarzyła się potrzeba by wrócić, odwołać się czy zerknąć do polskiej wersji.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Mój współgracz do tej gry nie ogarnia angielskiego, a raczej nie będziemy cisnąć na tyle "na poważnie" żeby aktualizacje były aż tak istotne. Zresztą jakieś aktualizacje na stronie warfactory widzę, więc przy większych zmianach chyba reagują.

Nie wspominam o tym, że zwyczajnie wole wesprzeć finansowo idee wydawania gry po polsku przez polską firmę. Szczególnie, że odnoszę wrażenie, że to zapaleńcy, którzy robią sporo dobrego dla sceny.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: leszczorek »

Dejw87 pisze: 11 paź 2022, 08:25 W starterach masz dwóch dowódców i dwóch ncu (stronników), żeby sprawdzić system i nauczyć się grać jest to wystarczające ale na starterach raczej pograsz małą grę czyli na 30 pkt. Najfajniejsze gry są na 40 i 50 pkt, na początek na pewno warto dokupić hero boxa 1, więcej dowódców, dodatków i ncu, na pewno zwiększy znacznie regrywalność. Do Martelli nie masz za dużego wyboru bo dopiero mają premierę ale do Lannisterow masz już spory wybór, na pewno polecam hero box 1 i 3, warto też dokupić neutralna jednostkę Oskórowanych których możesz wystawić w każdej armii (oprócz free folk).
Z każdego startera z tego co się orientuje zrobisz armię na 40 pkt.

Co do wyboru języka. Przeplatają się różne wersje i nikt z tego nie robi żadnej afery. Grasz jak Ci wygodnie. Polskie karty zdarzają się mieć błędne tłumaczenia (np karta Addama Marbranda i Gwardii Casterly Rock Honor Guard z Lannisterów) ale szybko można to skorygować wydrukiem wersji angielskiej i po temacie. Sam mam część pudeł po angielsku, bo nie było jeszcze wersji polskiej, a gram używając rozpiski z aplikacji.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Mam na tyle mało dodatków, że pojedyńcze luki mi nie przeszkadzają i spokojnie mogę poczekać na wersję PL. A z innej beczki to jak przechowujecie pomalowane figurki ? Te inserty ze starterów są fajne i zajmują mało miejsca ale pomalowanych figurek i tacek bym tam raczej nie umieścił :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: leszczorek »

Wersja Pro to magnesy pod figurkę i podstawkę i pudło Safe and Sound z metalową wkładką albo gąbeczki :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

W szklanej gablotce, oczywiście, żeby można się było nimi na codzień zachwycać.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Dejw87 »

Probe9 pisze: 27 paź 2022, 14:30 Mam na tyle mało dodatków, że pojedyńcze luki mi nie przeszkadzają i spokojnie mogę poczekać na wersję PL. A z innej beczki to jak przechowujecie pomalowane figurki ? Te inserty ze starterów są fajne i zajmują mało miejsca ale pomalowanych figurek i tacek bym tam raczej nie umieścił :)
Ja tak przechowuje/transportuje. Tacki i figurki zamagnesowane, skrzynka ma przyklejona folie magnetyczną.

Obrazek

Obrazek
GapcioMaluszek
Posty: 150
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 37 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: GapcioMaluszek »

Hej, czy ktoś z Krakowa miałby ochotę zagrać ze świeżakiem? (mam Starków i Lannisterów, ale w grę jeszcze nie grałem, łatwiej byłoby mi opanować zasady przy kimś kto już ogarnia)
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: choczkins »

GapcioMaluszek pisze: 30 paź 2022, 08:19 Hej, czy ktoś z Krakowa miałby ochotę zagrać ze świeżakiem? (mam Starków i Lannisterów, ale w grę jeszcze nie grałem, łatwiej byłoby mi opanować zasady przy kimś kto już ogarnia)
Spróbuj na FB jest grupa A Song of Ice and Fire polska gdzie wrzucają relacje z rozgrywek i mistrzostw, myślę że tam znajdziesz szybciej chętnych do grania ;)
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: aryss »

GapcioMaluszek pisze: 30 paź 2022, 08:19 Hej, czy ktoś z Krakowa miałby ochotę zagrać ze świeżakiem? (mam Starków i Lannisterów, ale w grę jeszcze nie grałem, łatwiej byłoby mi opanować zasady przy kimś kto już ogarnia)
Hej, parę dni za późno napisałeś bo ledwo co robiłem intro gaming wlasnie :p ale ogólnie tak albo ma fb napisz albo do mnie ma PW to skieruje ma discord nasz albo tu też się dogadamy,ale to pewnie już przyszły tydzień ( ten przez święta trochę rozstrzelany).

@lesczorek, startery raczej 30-35 ptk, nw targi wyżej a ff niżej. Ogólnie to imo najlepszy start to frakcyjny starter , hero box i jeden oddział i można się już trochę pobawić w customizacje.

Co do przechowywania ja pomalowane trzymam w safeaound xl magnetyczne ( tu uwaga bo górna płyta lubi odpaść) reszta w pudełkach i wyciągam na gry
ODPOWIEDZ