Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Marx »

Obrazek
CMON Limited is proud to announce its exciting new project A Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game based on the beloved novels by George R.R. Martin in cooperation with Dark Sword Miniatures, Inc. Heading to Kickstarter in Q3 of 2017 and retail stores in 2018, this new miniatures wargame allows fans to enter the world of the novels and control units of troops and heroes with easy to pick-up rules and fast-paced, brutal gameplay
Reszta opisu:
Spoiler:
Pudło:
Spoiler:
Link: https://cmon.com/news/cmon-limited-anno ... 8d8d23527a

Obrazek https://www.kickstarter.com/projects/cm ... tures-game
Ostatnio zmieniony 26 lip 2017, 15:35 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: schizofretka »

No tutaj komentarz 'jaram się jak flota Stannisa' będzie adekwatny.
Nie bardzo wiem tylko jak chcą jednym systemem obskoczyc skirmish i regimentowy. No i pytanie o cenę, bo nie wyobrażam sobie odgrywania bójek w barach w tym świecie...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Marx »

Być może treść poniższych slajdów jest pewną podpowiedzią odnośnie zamysłu twórców:
Spoiler:
Spoiler:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: karawanken »

Nie wiem czemu kojarzy mi się trochę z nowym Runewars miniatures od FFG. Kolejna firma chce uszczknąć coś od GW. Niestety starter będzie pewnie strasznie drogim demo.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: aryss »

Czyli powoli trzeba skupowac Agota planszowke bo ffg i ta licencje traci i ceny wzrosna do gory ? :D
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Deem »

Zabawnie, GW wycofując się z battle'a stworzyło miejsce, które próbują wypełnić FFG i CMoN. Jestem bardzo ciekaw, czy to faktycznie jest luka na rynku (i to w dodatku wystarczająco pojemna dla 2 systemów), czy też GW wyczuło dogorywanie niehistorycznych systemów regimentowych i tak naprawdę nie ma czego wypełniać (bo gracze przerzucili się na gry skirmishowe, planszówki itd.).

Na razie mam dosyć oczywiste skojarzenie z Battles of Westeros (mieszanka regimentów i bohaterów, czas gry).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: costi »

schizofretka pisze:No tutaj komentarz 'jaram się jak flota Stannisa' będzie adekwatny.
Nie bardzo wiem tylko jak chcą jednym systemem obskoczyc skirmish i regimentowy. No i pytanie o cenę, bo nie wyobrażam sobie odgrywania bójek w barach w tym świecie...
Słowo skirmish standardowo oznacza potyczkę, starcie małych oddziałów.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Marx »

Więcej szczegółów podaje Rodney Smith na popularnym kanale "Watch it Played". Model sprzedaży to gra (starter set + ?) ufundowana na kickstarterze i wydana w marcu 2018 r., a następnie szereg dodatków dystrybuowanych miesiąc w miesiącu już kanałem sprzedaży detalicznej. Długość rozgrywki to 60-90 minut, jak wydawca wstępnie zapowiada, a sama gra to szybki i nieskomplikowany bitewniak. Tanio raczej nie będzie. Ciekawi mnie szczególnie, którzy z artystów zatrudnionych właśnie przez CMON wezmą udział przy projektowaniu tego tytułu.

Poniżej link do filmu na kanale "Watch it Played", od około 2:30 slajdy z prezentacją gry podczas targów Gama 2017:
https://www.youtube.com/watch?v=kmR_NmySfXw
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: cohlerc1 »

costi pisze:Ciekawi mnie szczególnie, którzy z artystów zatrudnionych właśnie przez CMON wezmą udział przy projektowaniu tego tytułu.
Ostatnio Adrian Smith został "lead artist" w cmon wiec pewnie swoje dołoży ;)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: schizofretka »

costi pisze:
schizofretka pisze:No tutaj komentarz 'jaram się jak flota Stannisa' będzie adekwatny.
Nie bardzo wiem tylko jak chcą jednym systemem obskoczyc skirmish i regimentowy. No i pytanie o cenę, bo nie wyobrażam sobie odgrywania bójek w barach w tym świecie...
Słowo skirmish standardowo oznacza potyczkę, starcie małych oddziałów.
No właśnie - zwykla max kilkunastu żołnierzy. A mass battles to dla mnie >100 figurek, rząd wielkości różnicy. Trudno o sensowne reguły dobrze sprawdzające się w jednym i drugim, bo zupełnie różne problemy praktyczne się pojawiają.

Nota bene widzę, że szereg ma 4 a nie 5 figurek, więc może nie będzie to takie mass battle.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Błysk »

Marx pisze:Długość rozgrywki to 60-90 minut, jak wydawca wstępnie zapowiada, a sama gra to szybki i nieskomplikowany bitewniak.
Nie napawa to optymizmem. Szybki nieskomplikowany bitewniak kojarzy mi się tylko z AoS, ble. Zobaczymy jak pokażą jakieś konkrety.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: schizofretka »

KoW ma proste reguły, zwięzłe rozpiski i rozgrywa się w godzinę, a ludzie w niego grają w 100% dla zasad, nie dla figurek ;)

WH ukształtował sposób naszego (zwłaszcza w Polsce) myślenia o bitewniakach fantasy, ale w gruncie rzeczy to tylko jeden pomysł na grę; jest pole do znacznie większej wariancji niż obecnie.

Mi się trochę (bardzo) nie podobają tacki 4*3. To nie będzie wyglądać jak regiment... Mam nadzieję, że bedzie pewna dowolność tacek i liczby figurek, może się uda po obcięciu indywidualnych podstawek upchnąc ich więcej na tacce. Inna sprawa, że odkąd spróbowałem multibasingu w KoW idea obrażenie=zdejmowana figurka podoba mi się znacznie mniej, a raczej efekt estetyczny i upierdliwości zsuwania indywidualnych podstawek w szeregach na tacce wydaje mi się znacznie przestarzały.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: gervaz »

Zebrałem dostępne informacje i spróbowałem na ich podstawie przewidzieć, jak będzie wyglądać gra:

http://bitewniakowepogranicza.blogspot. ... -fire.html
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: schizofretka »

W sumie to możnaby próbować grać figsami z BoW, regimenty miałyby wtedy nawet sensowne liczebności :)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Draconnor »

Bardzo dużo nowych informacji wypłynęło jakby co:
http://wojnacja.blogspot.com/2017/05/bi ... macje.html
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: koczkodan »

wojna pieciu krolow czyli bitewniak na 5 osob?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: costi »

Dopiero teraz przeczytałem post z Wojnacji i nie zgadzam się z kilkoma wnioskami.

1. skuteczność zmieniająca się skokowo to wada, nie zaleta. Jeden hit więcej lub mniej decyduje czy atakujesz 8, czy 5 kośćmi (przykład kawalerii)
2. nie licz na upgrade'y i umiejki zmniejszające losowość. Po tym co widać, ta gra nie ma być przewidywalna, wszystko na rzutach kością. Oczywiście to tylko moje prywatne odczucie.

Na pewno będzie dojenie kasy na bogato ;) to w końcu CMON, a i na pewno podpatrzyli od FFG jak się to robi.

Swoją drogą, podświadomie spodziewam się gry na macie 3x3 albo 6x3. Panowie tak rżną z Runewars, że i to mogą ściągnąć. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Draconnor »

1. skuteczność zmieniająca się skokowo to wada, nie zaleta. Jeden hit więcej lub mniej decyduje czy atakujesz 8, czy 5 kośćmi (przykład kawalerii)
Kwestia mocno subiektywna - ale po obejrzeniu jednego gameplayu dalej bym bronił tej tezy. Wiadomo, że jest ten próg który nagle zabiera trzy kości... ale przynajmniej nawet ostatnia jednostka w oddziale będzie miała znaczenie. Gdyby kości było tyle co modeli, powaznie przetrzebiony oddział można byłoby już praktycznie olewać a tak ostatni konny będzie miał skuteczność ponad połowę większą niż pełny oddział - na logikę może dziwnie ale jako założenie powinno mieć sens.

2. Tutaj to pewnie się okaże. Przykładowa rozgrywka pokazała, że sam losowy ruch jest już troszkę dyspanseryjny... a umiejętności faktycznie bardziej dziwne niż ograniczające losowość.
Marecki
Posty: 36
Rejestracja: 17 kwie 2014, 09:54

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Marecki »

Wczoraj wystartował KS, w ciągu niespełna 12 godzin zebrali ponad 500k$.

Wersja robocza zasad: http://resources.cmon.com/SIF-RULEBOOK-WIP.pdf
Cena: 150$
Szacowany termin dostawy: Kwiecień 2018

KS: https://www.kickstarter.com/projects/cm ... tures-game

Zawartość (bez SG):
Spoiler:
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Amholen »

Wiem, że pewnie tu nie znajdę odp, ale jak dokładnie rozumieć
"Only CMON Play member retailers with a brick and mortar store in the USA and Canada are eligible for the Retail Pledge."
Z grubsza wiadomo, ale chodzi mi o szczegóły - czy wystarczy sam adres, czy ma być koniecznie sklep i to tylko wyłącznie z grami?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: costi »

Ja to rozumiem jako "tylko członek CMON Play, który ma fizyczny sklep w USA/Kanadzie". Interpretuj to sobie jak chcesz, ale moim zdaniem zamówienie retail pledge na adres Białego Domu czy teatru na Broadwayu raczej nie przejdzie ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
drapichrust7
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: drapichrust7 »

Ktoś z Warszawy/okolic wsparł lub zamierza wesprzeć - będzie z kim pograć?
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: gervaz »

Drapichrust - ja planuję. Ale muszę się pobujać z tą decyzją przez parę dni, być może sprzedaż kilku nieużywanych figurek i gier mi w tym pomoże?
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: Amholen »

costi pisze:Ja to rozumiem jako "tylko członek CMON Play, który ma fizyczny sklep w USA/Kanadzie". Interpretuj to sobie jak chcesz, ale moim zdaniem zamówienie retail pledge na adres Białego Domu czy teatru na Broadwayu raczej nie przejdzie ;)
Bardziej chodzi mi o zamówienie do kogoś mieszkającego w stanach i potem ściąganie tego do Polski. Tylko ciekaw jestem czy styknie jakakolwiek działalność, czy musi być konkretna.
Dalsze pytanie jak cena przesyłki do Polski + vat bedzie się miała do 80$

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Song of Ice and Fire: Tabletop Miniatures Game [CMON]

Post autor: mauserem »

Amholen pisze:
costi pisze:Ja to rozumiem jako "tylko członek CMON Play, który ma fizyczny sklep w USA/Kanadzie". Interpretuj to sobie jak chcesz, ale moim zdaniem zamówienie retail pledge na adres Białego Domu czy teatru na Broadwayu raczej nie przejdzie ;)
Bardziej chodzi mi o zamówienie do kogoś mieszkającego w stanach i potem ściąganie tego do Polski. Tylko ciekaw jestem czy styknie jakakolwiek działalność, czy musi być konkretna.
Dalsze pytanie jak cena przesyłki do Polski + vat bedzie się miała do 80$
ułatwię Ci Twoje rozterki w formie quizu, bo słowo pisane kolegów zdaje się do Ciebie nie docierać.

Opowiedz na poniższe pytania - TAK lub NIE

1. Czy jesteś zarejestrowanym członkiem CMON Play? TAK/NIE
2. Czy jesteś sprzedawcą detalicznym produktów CMON? TAK/NIE
3. Czy dysponujesz fizycznym sklepem (takim z wejściem od ulicy, z ladą i półkami) działającym na terenie USA lub Kanady? TAK/NIE

jeśli trzy razy (3) odpowiedziałeś TAK - to gratuluję, spełniasz wymagania dla nabywców Retail Pledge :mrgreen:

jeśli choć raz odpowiedziałeś NIE - przykro nam niezmiernie - możesz tylko wziąć pledge za 150$ :D
ODPOWIEDZ