Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Mr_Fisq pisze: 06 lis 2022, 10:48 A jak zapatrujecie się na żywotność tego tytułu?
Zostały jakieś frakcje do rozpisania po Martellach? Ostatni z większych rodów - Tyrellowie jest u Baratheonów... Jednostki też chyba raczej ciężko będzie mnożyć.
Arrynów można jeszcze dorzucić :)

Imo co do żywotności to wszystko zależy od twórców i tego jak będą podchodzić do kwestii patchy i balanse update, bo community jest duże i widać ciągły napływ nowych graczy. Samo to, że organizatorzy turniejów planują na kolejne mistrzostwa podwoić liczbę miejść może o czymś świadczyć :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Haniel »

Tworzyć jakby się uparli, to kontentu by pewnie wycisnęli na następne 10 lat luźno (z och tempem wydawania), więc o to bym się nie martwił raczej. Teraz podobno dużo więcej nowych graczy napływa niż jeszcze jakiś czas temu, więc siła z ludzi też idzie, więc nie przewiduję, więc nagle song stracił rozpęd - szczególnie jeśli regularnie będą pojawiać się nowe seriale z tego uniwersum
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

A jeszcze tak podpytam, ma ktoś może Song of Ice & Fire i 1666? Jak figurki prezentują się obok siebie? Proporcje są podobne?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Malifaux ma lepsze figurki, lepsza rzeźba i są drobniejsze - mają bardziej ludzkie proporcje.
Ale żeby nie było - figurki asoiaf też ma fajne figurki.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

Malifaux może i ładne ale:
- Chyba jednak zauważalnie droższe od asoiaf?
- Szukam figurek w klimatach WFB (póki nie wyszedł Old World, i jakiś ekwiwalent medieval/renaissance-fantasy Kill Team), Malifaux to często jednak klimatycznie bardziej Wyrd XVIII-XIXw (ze 1666 też nie wszystko się nada, ale za to w metalu co dla mnie jest dużym plusem)

Za to neutrale z asoiaf :+1:. Na najemnych zbirów nadają się jak znalazł.

Jedno czego mi brakuje to jednostek "prochowych" - jeśli postacie z 1666 nie wyglądają dziwnie przy asoiaf to mogłoby to być niezłe uzupełnienie.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Mr_Fisq pisze: 26 lis 2022, 15:35 Malifaux może i ładne ale:
- Chyba jednak zauważalnie droższe od asoiaf?
- Szukam figurek w klimatach WFB (póki nie wyszedł Old World, i jakiś ekwiwalent medieval/renaissance-fantasy Kill Team), Malifaux to często jednak klimatycznie bardziej Wyrd XVIII-XIXw (ze 1666 też nie wszystko się nada, ale za to w metalu co dla mnie jest dużym plusem)
Jeżeli będziesz liczył za ilość figurek to tak. Jeżlei w zakresie grania to nie.
Do Malifaux wystarczy podstawowe pudełko Mastera z drużyną plus ze dwa-trzy inne pudełka i mieścisz się w 400 zł a masz pełnoprawną sensowna armię do grania. W asoiaf dopiero zaczynasz się rozkręcać.
W asoiaf wykurza mnie bardzo, że jak chcę jedna figurkę bohatera/attachmentu to muszę kupić pudełko za 175 zł. Jest tam co prawda kilka innych figurek ale ani ich nie użyję ani nie sprzedam (bo nikt nie kupi).

Natomiast co do Malifaux i WFB, to się nie nadadzą. Są dużo drobniejsze i będą się odróżniać.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

Póki z malowaniem u mnie słabo to liczę figurki na sztuki, żeby było na czym trenować ;)

Z tą ceną też bym nie przesadzał. 175PLN to chyba SCD. W moim sklepie po rabatach większość boxów jest za ~135PLN, co za 12 figurek z tacką (piechota) wydaje się całkiem sensowną ceną. Kawaleria wypada już gorzej 4 jeźdźców w tej samej cenie. Bohaterowie to też cenowo żadne miody...

No i dostępność asoiaf wydaje się dużo lepsza...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Przede wszystkim Malifaux jest niszowy a Asoiaf dość powszechny.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Toluvel
Posty: 56
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:12
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Toluvel »

Witam miłośników systemu, przyglądam się mu i mam pytanie zakupowe - gdzie najlepiej się zaopatrzyć w figurki - znacie jakieś sklepy z dobrymi cenami, promkami itd? Ewentualnie coś w stylu noworoczne promocje? Niestety już po Black Friday a jednak trochę wejście kosztuje, dodatkowo przydałbyby się jakieś farbki na start i inne akcesoria bo to by była mój pierwszy bitewniak od dłuższego czasu :)

Druga rzecz - jakieś porady co do armii? Póki co mam na oku trójkę Stark, Night's Watch i Baratheon, na "nie" jestem raczej w kwestii Lannisterów, Free People.
jamjar
Posty: 77
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 38 times
Been thanked: 36 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: jamjar »

raj pisze: 26 lis 2022, 21:03 Przede wszystkim Malifaux jest niszowy a Asoiaf dość powszechny.
Dla mnie, dużą zaletą asoiaf jest to, że można go rozłożyć nawet na podłodze, w ciągu kilkunastu minut. Nie gram na turniejach, ani w klubach. Gre zbieram, zeby sobie malowac i grac z synem i znajomymi w domowych warunkach. Co oznacza brak stalego miejsca na stole. W Asoiaf nie trzeba żadnych terenów i budynków, wystarczy pusty stół i mozna sie bawic. W reszcie bitewniakow to nie działa. Wspomniane tutaj Malifaux, jak patrzę w necie na makiety i co ludzie potrafią przygotować na stole, to niestety odpada u mnie w przedbiegach. Killteam i War Cry niestety młodego nie wciagnal. Mysle jeszcze nad Necromunda, bo ma fajne startery, ale to pieśń przyszłości.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Toluvel pisze: 30 gru 2022, 23:07 Witam miłośników systemu, przyglądam się mu i mam pytanie zakupowe - gdzie najlepiej się zaopatrzyć w figurki - znacie jakieś sklepy z dobrymi cenami, promkami itd? Ewentualnie coś w stylu noworoczne promocje? Niestety już po Black Friday a jednak trochę wejście kosztuje, dodatkowo przydałbyby się jakieś farbki na start i inne akcesoria bo to by była mój pierwszy bitewniak od dłuższego czasu :)

Druga rzecz - jakieś porady co do armii? Póki co mam na oku trójkę Stark, Night's Watch i Baratheon, na "nie" jestem raczej w kwestii Lannisterów, Free People.
Jeśli szukasz najtaniej to chyba aleplanszowki z ich rabatem weekendowym.

A co do armii, to każda z nich ma inny styl.
Starkowie są uniwersalni z nastawieniem na ofensywę, ich deck ma wszystkiego po trochu a ich siła nie maleje mimo utraty jednostek. mają wilki :D
Night watch to elitarne jednostki ze świetnym morale i mocnym potencjale ofensywnym, ich jednostki w czasie bitwy stają się coraz lepsze dzięki kartom, które są do nich dołączane.
Baratheonowie są mega defensywni i ich jednostki mają niesamowita obronę, dzieki której utrzymują się w zwarciu przez okropnie długi czas, a ich umiejętności opierają się na "retaliation", czyli po ataku zwykle coś złego spotyka agresora. Chcą być w zwarciu i cha być atakowani.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Probe9
Posty: 2450
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 641 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Co do cen, to wiadomo, że najtaniej na używki polować :) Ja startery kupowałem po 320-350 PLN, normalne dodatki po 100-120 PLN. Jeżeli chodzi o sklepy to tak jak ktoś wspomniał - aleplanszówki z rabatem weekendowym, ale nawet taniej jest jeszcze w dragoneye po zaaplikowaniu kodu ICEANDFIRE - wtedy prawie wszystkie dodatki (poza tymi wydanymi w Q4 2022 wychodzą po ok. 130 PLN.

Co do armii to mam Baratheonów, Night`s Watch, Martell i Targów. Najwyżej oceniam (pod względem funu z gry) Martell. Mają fajne, zróżnicowane jednostki i jest co rozkminiać. Teraz doszła do nich bardzo fajna jednostka Wydmowych Żmij i 2 jednostki kawalerii - przy takiej ilości dostępnych jednostek, spokojnie już można fajne listy tworzyć pomimo, że to najnowsza frakcja (tu CMON dało radę i nie powtórzyło wcześniejszych błędów). Jako drugich wskazałbym Night`s Watch - trochę boli brak sensownej kawalerii, ale ich piechota jest bardzo mocna, a Ranger Hunters (Zwiadowcy Tropiciele) to jedna z moich ulubionych jednostek. No i jako atut należy też wskazać to, że premiowana tu jest ofensywna gra (chociaż kombo Rozbijanie Atakówi + Kontratak u Weteranów Straży robi wrażenie :)). Potem Targi, w starterze sama konnica, ale jak się dokupi Nieskalanych to już można w miarę różnorodne armie tworzyć. Grania smokami natomiast sobie nie wyobrażam, bo patrząc na karty to wieje nudą (no ale jak będą do kupienia to wezmę żeby sprawdzić w praniu ;p). No i na samym końcu mamy Baratheonów. Od razu zaznaczę, że nie mam Champions of the Stag, więc pewnie to nieco wypacza obraz tej frakcji :) Piechota jest bardzo mało zróżnicowana, wszyscy właściwie nastawieni na defensywę. Gwardziści za 5 pkt to bardzo mocny tank, jak się podbije morale to fajnie się nimi trzyma cele. No ale gra raczej nudna. Mają kozackich Stag Knights ale wiem, że meta ich nie przewiduje bo za 8 pkt każdy woli jelenią kawalerie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Po miesiącach oczekiwania na przesyłkę, wreszcie dotarli.
W piątek Klub polo Baratheonów zaliczył udaną inaugurację i spuścił łomot Starkom.
Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Probe9
Posty: 2450
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 641 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

raj pisze: 13 lut 2023, 19:21 Po miesiącach oczekiwania na przesyłkę, wreszcie dotarli.
W piątek Klub polo Baratheonów zaliczył udaną inaugurację i spuścił łomot Starkom.
Obrazek
Widzę, że nie blefowałeś z tą armia full cavalry ;p

Ja też ostatnio coraz więcej gram, mocno się wkręciłem. W tym tygodniu gram pierwszy mecz w lidze ;)

Mam już skompletowane jako-tako 5 armii, więc z kolejnymi mówię już stop !
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Pierwszy raz grałeś w listopadzie i już masz 5 armii??
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Probe9
Posty: 2450
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 641 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

raj pisze: 13 lut 2023, 22:14 Pierwszy raz grałeś w listopadzie i już masz 5 armii??
No co mam powiedzieć, podeszła mi ta gra ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Cyel
Posty: 2567
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1422 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

To musi być też niezłe tempo malowania!
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Probe9
Posty: 2450
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 641 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Cyel pisze: 13 lut 2023, 23:41 To musi być też niezłe tempo malowania!
Łatwiej kupić niż pomalować :D Tu dopiero kończę pierwszą...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Nieźle!
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Cyel
Posty: 2567
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1422 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Probe9 pisze: 13 lut 2023, 23:56
Cyel pisze: 13 lut 2023, 23:41 To musi być też niezłe tempo malowania!
Łatwiej kupić niż pomalować :D Tu dopiero kończę pierwszą...
Czyli na razie masz jedną armię ;) ale to i tak super tempo, brawo!
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Cyel pisze: 14 lut 2023, 08:49 Czyli na razie masz jedną armię ;) ale to i tak super tempo, brawo!
Licząc w ten sposób to 90% graczy nie ma żadnej. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Cyel
Posty: 2567
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1422 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

raj pisze: 14 lut 2023, 11:02
Cyel pisze: 14 lut 2023, 08:49 Czyli na razie masz jedną armię ;) ale to i tak super tempo, brawo!
Licząc w ten sposób to 90% graczy nie ma żadnej. :)
Dokładnie tak to działa :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Probe9
Posty: 2450
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 641 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Ja tam wolę grać niż malować ;)

Ale lepiej dajcie znać czy ktoś jeszcze ogrywał nową frakcję ? Ja póki co tylko po 1 grze ale czuje, że mi mocno podejdzie. Bardzo mocna talia i fajne, różnorodne jednostki. Duża mobilność (większość jednostek ma 6), fajne umiejki i możliwości robienia kombosów. Tylko tego pancerza szkoda, bo nawet "ciężka" kawaleria na 4 jedzie. Odnoszę wrażenie, że jest to frakcja cięższa do opanowania ale finalnie dość mocna.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Martelle? Bardzo wredne swołocze. Mają dużo dziwnych nie miłych rzeczy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5203
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1073 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

Potrzebuję waszej pomocy. Chciałem wejść w SW Legion ale z racji tego że jest on po angielsku a głównie chciałem wprowadzić w bitewniaki swoje dzieci i ich znajomych to waham się czy jednak nie rezygnować z SW na rzecz właśnie ASoI&F. Przewertowałem cały ten wątek i podobnie jak Raj stoję przed dylematem co kupić? Poczytałem pooglądałem filmy i nic....czarna dziura. Tego jest tak dużo że ciężko mi się na cokolwiek zdecydować. Widzę że już tego cora z 2ma armiami nie ma nigdzie i na OLX też kicha. Pozostaje zatem kupić jakieś 2 armie osobno co już generuje jednak większe koszta.

1)Czy wszystkie armie są takie same (w sensie zbalansowane tak dobrze że nie ma znaczenia którymi się gra)?
2)Czym się kierować przy wyborze armii?
3)Czy dodatki jak w przypadku SW X-wing to mus (dają nowe karty postacie itd)?
4)Które armie kupić?
5)Gramy jedynie domowo, czy mamy się przejmować ciągłymi zmianami w versjach (teraz chyba 1.7 obwiązuje)
6)Dlaczego sporo graczy ma wszystko co wyszło (lubią grać różnymi rodami czy jakoś to mieszają ze sobą)?
ODPOWIEDZ