Strategiczna do 3h

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
fosis
Posty: 7
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:28

Strategiczna do 3h

Post autor: fosis »

Witam :) ,
Poszukuję klimatycznej strategii z możliwością dokupienia dodatków w późniejszym czasie.
Nie chce by zwycięstwo było określane za pomocą, kto zdobędzie więcej punktów, a raczej poprzez eliminacje innych graczy (lub inny sposób).
Interakcja (negatywna jak i pozytywna) jak najbardziej porządana :D
Głównie będziemy grać we 4 osoby i dobrze by było gdyby dało radę rozgrywkę skończyć w max 3 godziny.
vincencik
Posty: 103
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: vincencik »

No mi do głowy przychodzą oczywiście Cyklady :) jest klimat, jest strategia, nie wygrywa się na punkty, mega dużo interakcji i czas też odpowiedni

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: sqb1978 »

Cyklady, Kemet, Mare Nostrum.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: Fegat »

Kemet - bardzo dobrze się skaluje
Chaos - mój nr jeden, jednak tylko z dodatkiem i tylko na 4-5 osób
Wojna o Pierścień (?) bez zamulania rozgrywka trwa 3-3,5 godz. Początkowo uważałem, że w 4ry osoby gra się strasznie lipnie, jednak po kolejnych partiach dostrzegłem potencjał tej opcji. No i dla 2 osób działa najlepiej z w/w. (klik) (ps. recka z czasów gdy nie dostrzegałem tego potencjału :D)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: Leszy2 »

Fegat pisze:Wojna o Pierścień (?) bez zamulania rozgrywka trwa 3-3,5 godz. Początkowo uważałem, że w 4ry osoby gra się strasznie lipnie, jednak po kolejnych partiach dostrzegłem potencjał tej opcji. No i dla 2 osób działa najlepiej z w/w. (klik) (ps. recka z czasów gdy nie dostrzegałem tego potencjału :D)
Nigdy nie udało mi się zejść w 2 osoby poniżej 3,5 h. W 4 osoby tym bardziej. Raz grałem w 4 osoby - słabo to wyszło (problem graczy dominujących), może faktycznie potrzeba ogrania.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: karawanken »

Leszy2 pisze:
Fegat pisze:Wojna o Pierścień (?) bez zamulania rozgrywka trwa 3-3,5 godz. Początkowo uważałem, że w 4ry osoby gra się strasznie lipnie, jednak po kolejnych partiach dostrzegłem potencjał tej opcji. No i dla 2 osób działa najlepiej z w/w. (klik) (ps. recka z czasów gdy nie dostrzegałem tego potencjału :D)
Nigdy nie udało mi się zejść w 2 osoby poniżej 3,5 h. W 4 osoby tym bardziej. Raz grałem w 4 osoby - słabo to wyszło (problem graczy dominujących), może faktycznie potrzeba ogrania.
We 2 osoby spokojnie poniżej 3 godzin dawaliśmy radę. I wydaje mi się, że na 4 WoP wychodzi lepie niż SW Rebelia, gdzie podział ról jest strasznie sztuczny.
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: zix »

A Gra o Tron?
Jeżeli gracie w 6 osób (i lubicie negocjacje) to jest więcej niż bardzo dobrze :)


Przepraszam - nie dotyczyłem informacji o 4 osobach!
Przy 4 nie polecam. Niby jest jakiś dodatek, który pomaga w grze na mniejszą ilość osób, jednak nigdy nie grałem
fosis
Posty: 7
Rejestracja: 04 sty 2016, 00:28

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: fosis »

Na pewno odpada:
Wojna o pierścień (Droga gra, ale w przyszłości i tak zamierzam ją posiadać)
Gra o Tron (chociaż jestem fanem, to zebrać 6 osób w jednym terminie byłoby ciężko)

Raczej odpada:
Kemet (Ciężko dostać po normalnej cenie)
Mare Nostrum (Cena lekko wykracza poza budżet)

Zastanawiam się nad Chaosem w Starym Świecie lub Cykladami, ale to jeszcze muszę zobaczyć parę gameplay'i.

Dzięki za propozycję :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: misioooo »

Battalia. Zdecydowanie strategia - obiera się jakąś drogę i nią kroczy, w trakcie gry ciężko zmienić swoją strategię, ale trzeba taktycznei rozwiązywać wiele problemów i mnóstwo trudnych decyzji podejmować :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Strategiczna do 3h

Post autor: Indar »

Gra o Tron z dodatkiem "Uczta dla Wron" - idealna dla 4 osób. Dodatek zmienia grę - grasz nie "na zamki" tylko na ukryte cele. Tylko tutaj musisz kupić podstawkę i dodatek, ale gra jest warta kilku PLNów.
ODPOWIEDZ