Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Darkstorm
Posty: 851
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 130 times
Been thanked: 210 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

Co się dzieje gdy w wyniku wyciągnięcia karty kryzysu tracę porozumienie handlowe? Czy gracz, z którym miałem zawarte porozumienie musi w takim wypadku oddać mi moją kartę porozumienia czy też czerpie jednostronny zysk?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Bludgeon »

Darkstorm pisze: 13 lip 2022, 14:06 Co się dzieje gdy w wyniku wyciągnięcia karty kryzysu tracę porozumienie handlowe? Czy gracz, z którym miałem zawarte porozumienie musi w takim wypadku oddać mi moją kartę porozumienia czy też czerpie jednostronny zysk?
Nie musi (a nawet nie może) jej oddać, ale Ty możesz mu ją odebrać jeśli chcesz.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: wuher44 »

Druga gra za nami i ciągle nie czujemy działania umów handlowych. Wszyscy twierdzimy, że coś z nimi jest nie tak, albo coś źle interpretujemy.

Kiedy mogę zabrać moją umowę od innego gracza?
Dzięki umowie mogę przelatywać przez sektory ze statkami przeciwnika, przez systemy (bez statków) bez wywoływania walki mogę przelatywać nie posiadając umowy?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Jacek_PL »

To może ja poprawię trochę to pytanie od Wuher44.

Czy można wykonać taką akcję, podlatuję do któregoś z przeciwników, robię z nimi Trade Agreement, wymieniamy się kartami, po czym zabieram swoją kartę i ja zostaję z bonusem, a przeciwnik z niczym ? O ile oczywiście przeciwnik nie ma tury po nas, bo wtedy też sobie zabierze swoją kartę.

Czy cała ta zabawa to tylko jakiś dodatek do umawiania się między graczami ? Generalnie przy takiej łatwości rozwalania tego Trade Agreement i sam fakt, że do tego się nie zużywa Command to można sobie nabijać bonusy jak się jest ostatnim graczem w kolejce, ale trochę to słabo wygląda moim zdaniem w mechanice gry.

Intryguje mnie też zapis w instrukcji, że w momencie ataku lub przejęcia przez hegemonię kulturową nie można wymieniać się TA, dopóki dany konflikt trwa. Co to oznacza czy to w ogóle ma jakiś sens ? Rozumiem że bez sensu jest się wymieniać TA w trakcie ataku, ale powiedzmy taka sytuacja, wlatuję w system gdzie przeciwnik ma control node, próbuję przejąć to hegemonią, nie udaje mi się, więc po próbie wymieniam się TA ?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Bludgeon »

wuher44 pisze: 10 sie 2022, 23:59 Druga gra za nami i ciągle nie czujemy działania umów handlowych. Wszyscy twierdzimy, że coś z nimi jest nie tak, albo coś źle interpretujemy.
Taa, trejd agrimenty są trochę nieintuicyjne, ale co zrobić.
wuher44 pisze: 10 sie 2022, 23:59 Kiedy mogę zabrać moją umowę od innego gracza?
W dowolnym momencie.
wuher44 pisze: 10 sie 2022, 23:59Dzięki umowie mogę przelatywać przez sektory ze statkami przeciwnika
Tylko, jeśli gracie z zaawansowaną zasadą unrestricted trade routes.
wuher44 pisze: 10 sie 2022, 23:59przez systemy (bez statków) bez wywoływania walki mogę przelatywać nie posiadając umowy?
Żaden element oprócz statków (i flot oczywiście) nie zatrzymuje innych statków. Możesz sobie wisieć na orbicie nawet systemu domowego i macie nadal pokój.
Możesz też swobodnie przelatywać przez wrogie systemy w których nie ma statków. Stacje kosmiczne same z siebie też nic nie robią.
Jacek_PL pisze: 12 sie 2022, 22:29 Czy można wykonać taką akcję, podlatuję do któregoś z przeciwników, robię z nimi Trade Agreement, wymieniamy się kartami, po czym zabieram swoją kartę i ja zostaję z bonusem, a przeciwnik z niczym ?
Tak, tylko że przeciwnik tez może zabrać swoją kartę.
Jacek_PL pisze: 12 sie 2022, 22:29 O ile oczywiście przeciwnik nie ma tury po nas, bo wtedy też sobie zabierze swoją kartę.
Obrazek
Jacek_PL pisze: 12 sie 2022, 22:29powiedzmy taka sytuacja, wlatuję w system gdzie przeciwnik ma control node, próbuję przejąć to hegemonią, nie udaje mi się, więc po próbie wymieniam się TA ?
Jeśli obaj chcecie to tak.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Jacek_PL »

Bludgeon pisze: 14 sie 2022, 11:27
Jacek_PL pisze: 12 sie 2022, 22:29powiedzmy taka sytuacja, wlatuję w system gdzie przeciwnik ma control node, próbuję przejąć to hegemonią, nie udaje mi się, więc po próbie wymieniam się TA ?
Jeśli obaj chcecie to tak.
Potwierdziłeś większość moich domysłów, za co wielkie dzięki, ale tutaj mam wrażenie że w instrukcji jest napisane, że przeciwnik wcale nie musi się godzić na TA, chociaż faktycznie może zaraz zabrać kartę więc tak jakby się nie zgadzał :D I faktycznie dopiero przy zaawansowanych zasadach dotyczących TA jest określone, że wycofać się można tylko w swojej turze. Nadal w wersji podstawowej mam wrażenie, że te zasady mają tylko jedno zastosowanie, moment w którym trzeba bić lidera.
Darkstorm
Posty: 851
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 130 times
Been thanked: 210 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

Nie jestem pewien czy dobrze poruszaliśmy kostkami Borg. Mieliśmy jedno połączenie z Transwarp Hub poprzez Transwarp Conduit. Za każdym razem gdy była karta nakazująca poruszyć kostki w kierunku połączonego "czegoś", kostki wlatywały w kanał i jako, że było to jedyne połączenie ustawiały się grzecznie w kolejce czekając na rozwałkę. W konsekwencji przez prawie całą grę floty stały w jednym miejscu i co turę rozwalały sobie po kostce.
Czy tak to powinno wyglądać? Czy kostki nie powinny sobie poszukać połączenia?(Np w sytuacji gdy wszystkie systemy po drodze są już pozajmowane przez inne kostki).
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Bludgeon »

Darkstorm pisze: 13 mar 2023, 14:25 Nie jestem pewien czy dobrze poruszaliśmy kostkami Borg. Mieliśmy jedno połączenie z Transwarp Hub poprzez Transwarp Conduit. Za każdym razem gdy była karta nakazująca poruszyć kostki w kierunku połączonego "czegoś", kostki wlatywały w kanał i jako, że było to jedyne połączenie ustawiały się grzecznie w kolejce czekając na rozwałkę. W konsekwencji przez prawie całą grę floty stały w jednym miejscu i co turę rozwalały sobie po kostce.
Czy tak to powinno wyglądać? Czy kostki nie powinny sobie poszukać połączenia?(Np w sytuacji gdy wszystkie systemy po drodze są już pozajmowane przez inne kostki).
Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to jak cube zastopuje bo inny cube jest na miejscu, to ten zastopowany cube kończy swoją aktywację ale ten na miejscu dostaje dodatkową i ją w tym momencie wykonuje.

EDIT znalazłem:
A Sector may not contain more than one Cube. If a Cube's Movement would have it end in the same Sector as another Cube, it stops in the Sector before the one occupied by the other Cube. After the Moving Cube's Activation is complete, the other Cube is Activated, even if it already has an Activation Token. An Activation Token is not placed on the second Cube. If it has not yet Activated, it will still Activate as normal later in the Borg Turn.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Darkstorm
Posty: 851
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 130 times
Been thanked: 210 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Darkstorm »

Pytanie o umiejętność klingonów "Ever Victorious"

Czy żeton kultury dostaję w momencie gdy wygram bitwę niszcząc co najmniej 3 statki wroga czy też mogę go także dostać w sytuacji gdy przegram bitwę ale podczas tej bitwy pokonam co najmniej 3 statki wroga?
MowMiStefan
Posty: 631
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: MowMiStefan »

Tylko jesli zniszczysz przynajmniej trzy i jednoczesnie wygrasz bitwe lub doprowadzisz do wycofania sie wroga.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Star Trek: Ascendancy - pytania i wątpliwości

Post autor: Bludgeon »

Musisz "pokonać" 3+ statków wroga. To znaczy że musisz wygrać walkę w której przeciwnik zaczynał przynajmniej z 3 statkami.
Te pokonane statki to może być dowolna kombinacja zniszczonych i uciekających.

Jeśli zniszczysz 3 ale przegrasz walkę to nie dostajesz kultury.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
ODPOWIEDZ