Monopoly: Atak klonów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Monopoly: Atak klonów

Post autor: sowacz »

Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: jax »

sowacz pisze: :shock: :? :x :|
to wszystkie moje komentarze...
No co ty? Monopoly jest przeciez doskonalym materialem na scenariusz filmowy. Brilliant :roll:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: mst »

Nie lada wyzwaniem może okazać się dubbing filmu opartego na grze Scrabble. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: draco »

Już widzę fragment filmu, jak bohater się cieszy, że los zrządził i jedzie do miasta, w którym ma swój dom, a nie do innego, gdzie jest hotel konkurencji. :lol:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Geko »

Już się boję otwierać pralkę. Jeszcze Monopoly Pranie mi wyskoczy. Wszędzie Monopoly... :shock:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Lim-Dul »

Dobrze, że na podstawie gier Knizii nakręcono wiele filmów - np. "Faraon". ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: westwood »

Lim-Dul pisze:Dobrze, że na podstawie gier Knizii nakręcono wiele filmów - np. "Faraon". ;-)
Zekranizowano tez Beowulfa :lol:
Odbiegając nieco od tematu - ekranizacja Monopoly to frapujący pomysł. Obstawiam, że bankiera zagra Ben Affleck...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Geko »

westwood pisze:
Lim-Dul pisze:Dobrze, że na podstawie gier Knizii nakręcono wiele filmów - np. "Faraon". ;-)
Zekranizowano tez Beowulfa :lol:
Odbiegając nieco od tematu - ekranizacja Monopoly to frapujący pomysł. Obstawiam, że bankiera zagra Ben Affleck...
Ciekawe, kto zagra kostkę :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: MichalStajszczak »

Geko zapytał:
Ciekawe, kto zagra kostkę
Może Ice Cube?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: jax »

draco pisze:Już widzę fragment filmu, jak bohater się cieszy, że los zrządził i jedzie do miasta, w którym ma swój dom, a nie do innego, gdzie jest hotel konkurencji. :lol:
To mi nasunelo pewien pomysl. Sa precedensy, ze bohater filmu mimo usilnych staran nie mogl pokonac losu i to on kierowal jego zyciem (vide Dzien Swistaka - Bill Murray codziennie budzi sie w tym samym miasteczku przezywajac ten sam dzien czy ten film z Jimem Carryem (nie pamietam tytulu, w kazdym razie bohater tez usilnie probowal wydostac sie z otaczajacej go rzeczywistosci malego miasteczka)).

W tym filmie o Monopoly byloby podobnie - bohater gdzies planuje jechac, ale los sprawia ze laduje w innym hotelu albo na stacji benzynowej. Po pewnym czasie odwiedzane miejsca zaczynaja sie powtarzac. Bohater ma wrazenie deja vu... Na dodatek co jakis czas zgarniaja go gliniarze i trafia do wiezienia, ale szybko z niego wychodzi. Czasem wyjatkowo sprzyja mu szczescie a czasem pech (karty Szansa). Generalnie wszystkie te zdarzenia napawaja go glebokim niepokojem i zaczyna wietrzyc spisek, popada w paranoje, wszedzie doszukuje sie machinacji i wplywu obcych sil.
No i dalej scenarzysta moze juz pojechac, kto za tym wszystkim stoi - UFO, sluzby specjalne, przyjaciele (taki tam prezent urodzinowy - vide film z Douglasem 'Gra'), sily nadprzyrodzone... Albo okaze sie, ze to wszystko JEST jednak jednym wielkim przypadkiem i nie bylo w tym nic nadzwyczajnego. 8)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Pancho »

jax pisze:ten film z Jimem Carryem (nie pamietam tytulu, w kazdym razie bohater tez usilnie probowal wydostac sie z otaczajacej go rzeczywistosci malego miasteczka)).
Genialny Truman Show. Poza tym wiele horrorów jest robionych na tej kanwie :D
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: westwood »

http://img141.imageshack.us/img141/5408/plakatnd8.jpg

Trochę mi się dziś nudziło w godzinach biurowych, a wątek podziałał na mnie inspirująco :P
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: mst »

Fajowe :D

Swoją drogą to niesamowite jak bardzo planszówki są inspirujące: haiku, akrostychy, limeryki, komiksy, piosenki, scenariusze i plakaty filmowe. 8)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: sowacz »

Jakby do wizji Jaxa dodać drugie miasto, obok Monopoly, np Puerto Rico. I na zasadzie kontrastu (w monopoly rutyna, rządzące fatum - w portoryko zróżnicowanie, brak powtarzalności, atrakcyjność) można by takiego widza na porządne planszówki nawrócić (taki efekt podprogowy). Główny bohater wraz z upływem czasu dostrzegł by te zmiany i próbował za wszelką cenę przedostać się do wszechstronnego Portoryko.

edit: chciałem znaleźć w necie scenę z jednego z odcinków Family Guya w której Monopoly Guy jest brutalnie pobity ^^
niestety firma Hasbro chyba się postarała, żeby usunąć z youtube'a tą scenę :P
jakby co to jest ona w odcinku nr 8 z sezonu 6 "McStroke" :P
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Filippos »

Lim-Dul pisze:Dobrze, że na podstawie gier Knizii nakręcono wiele filmów - np. "Faraon". ;-)
A na podstawie gier War of the Ring i kniziowego Lord of the Rings to nie tylko film nakręcili ale nawet jakiś anglik książkę napisał! Tylko nie jestem pewien nazwiska...nie pamiętam, ale coś jak Tolek Banan :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: LostLukas »

Filippos pisze:A na podstawie gier War of the Ring i kniziowego Lord of the Rings to nie tylko film nakręcili ale nawet jakiś anglik książkę napisał! Tylko nie jestem pewien nazwiska...nie pamiętam, ale coś jak Tolek Banan :wink:
Słyszałem też, że na podstawie ksiązki "Osadnicy z Catanu" Rebbeci Gable, została stworzona gra planszowa, która nawet SdJ zdobyła :wink:
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Dandee »

Witam

Mam patent na ekranizację gry, lecz nie mam komu sprzedać, a przypadek Monopoly wreszcie otworzył mi oczy.

Wyobraźcie sobie - zapierające dech plenery, tysiące statystów, nieprzewidywalny scenariusz - czyli...
zrealizowany przy współpracy z Chińską Republiką Ludową CHIŃCZYK DLA MAS!!!

Z innej beczki nieco poważniej.
Jak sięgam pamięcią co nieco planszówkowych tematów przez kino się przewinęło.
Choćby takie Jumanji i Zathura - kosmiczne coś tam.
Harry Potter pogrywał sobie w szachy w epizodzie, który miał wykazać jego mądrość i spryt.
Kapitalna szachowa animacja Pixara "Jerry's Game".
Thriller z Lambertem o "szachowym" mordercy, którego tytułu już nie pamiętam.

W sumie w "poważnym" kinie mogą zaistnieć tylko szachy.

Koniec końców jedyne szanse na ekranizację i oscary mają tylko szachy.
"Fabricati diem, punk"
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: mst »

Dandee pisze:Koniec końców jedyne szanse na ekranizację i oscary mają tylko szachy.
Poczekaj na angielskie (i polskie) wydanie Agricoli. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Dandee »

"Głęboki" zaangażowany film hollywoodzki o konflikcie rasowym, segregacji, wiecznej walce bez szans na porozumienie między czarnymi a białymi - do ekranizacji warcaby lub szachy do wyboru.

Przypomniał mi się odjechany ale i beznadziejny australijski film z Philem Collinsem, w którym grał wrednego maniaka robiącego bliźnim brzydkie dowcipy. Facet zamienił dom w wielką planszę do obłąkanej gry i miał fioła na punkcie kości. Polski tytuł filmu też beznadziejny - "Phil Oszust Collins".

Ponownie na poważnie:
Ekranizacja planszówki to tylko logiczne rozwinięcie praktyki filmowania erpegów tak jak D&D.
Byle miało tytuł kojarzący się targetowi gotowemu wywalić kasę na cokolwiek związanego z lubianym tytułem.

Pozdrawiam
"Fabricati diem, punk"
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: mst »

Dandee pisze:"Głęboki" zaangażowany film hollywoodzki o konflikcie rasowym, segregacji, wiecznej walce bez szans na porozumienie między czarnymi a białymi - do ekranizacji warcaby lub szachy do wyboru.
A po poprawnie politycznym wygładzeniu wszystkich kantów i szpiców mogłaby to być ekranizacja Abalone. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: draco »

Dandee pisze: W sumie w "poważnym" kinie mogą zaistnieć tylko szachy.

Koniec końców jedyne szanse na ekranizację i oscary mają tylko szachy.
Czyli "Piraci z Karaibów 2" to nie jest "poważne" kino :?: Tam grali w Blefa.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: MichalStajszczak »

Piraci z Karaibów to raczej kino rozrywkowe, a nie poważne. Ja wprawdzie filmu nie oglądałem, ale słyszałem, że grali tam w Liar's Dice - grę bardzo do Blefa bardzo podobną.
Dandee
Posty: 208
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:47
Lokalizacja: Łowicz - Mińsk Mazowiecki

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Dandee »

Faktycznie Karaibscy Piraci pogrywali w oszukiwane kości zakładając się o lata służby na Latającym Holendrze.

Film nazwałbym POWAŻNĄ PRODUKCJĄ ale nie poważnym kinem, bo pamiętajmy, że powstał jako ekranizacja tematycznego parku rozrywki made by Disney. Niechcący wyszedł dobry film i maszynka do zarabiania kasy w jednym.

A pamiętacie w jaką gierkę z holoplanszą pogrywano na pokładzie Millenium Falcona w Gwiezdnych Wojnach Lucasa?
Chętnie poznam nazwę tego czegoś, o ile znajdzie się wśród nas jakiś fan "Starwarsów" obeznany w temacie.

Ciekawa sprawa na marginesie to gry w grach - czyli planszówki w grach komputerowych.
Skojarzenie przyszło mi akurat przy Gwiezdnych Wojnach, bo w Star Wars Knights of the Old Republic można było pogrywać w coś, co się zwało bodajże PAZAAK albo jakoś tak. Stanowiło to całkiem przyjemną minigierkę.
W swojskim Wiedźminie można przycinać w kościanego pokera.

To prowadzi mnie do wniosku, że ekranizacje gier planszowych to po prostu logiczne następstwo ich umieszczania w innych "mediach" np. grach komputerowych. Takie wkręcenie gry planszowej w pecetową albo konsolową nazwałbym EGRANIZACJĄ.

Pozdrawiam
"Fabricati diem, punk"
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: Lim-Dul »

Ostatnio oglądałem Poirota jak grał z Hastingsem w Monopoly. :-D
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Monopoly: Atak klonów

Post autor: bazyn »

Dandee pisze: Koniec końców jedyne szanse na ekranizację i oscary mają tylko szachy.
Piękny umysł - główny bohater grał (choć o ile dobrze pamiętam nie dograł do końca :) ) w go. 4 oskary w tym za najlepszy film :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
ODPOWIEDZ