Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Looke83 »

Poniżej lista platform dostępnych do grania online w planszówki oraz lista osób wraz z platformą z jakiej korzystają. Dla ułatwienia proszę użytkowników Steam'a i OCTGN o podanie nicków - ułatwi to odszukanie się. Ponieważ sposobów komunikacji jest wiele, dlatego wszelkie uwagi i propozycje będą mile widziane. Nie mniej wszystkich zainteresowanych prosiłbym o podesłanie tutaj swoich nick'ów co by stworzyć spójną bazę potencjalnych chętnych do grania online.
  • Platformy jak dotąd 4 naliczyłem :
  • Tabletop Simulator - dalej w skrócie zwany TTS
  • Vassal
  • OCTGN
  • Tabletopia - tutaj warto napisać, czy ma się wersję premium (z możliwością hostowania gier) czy darmową
Pisać można tutaj, albo żeby nie zaśmiecać tematu wysyłać wiadomości do mnie (raz dziennie postaram się aktualizować listę).

Kolega worek cementu prowadzi też serwer teamspeak https://wirtualnesesje.wordpress.com/teamspeak/ i z chęcią pomoże w konfigurowaniu vassal'a i wytłumaczeniu co i jak.

Nie ma co wyważać otwartych drzwi, zatem dla użytkowników TTS możliwa jest też (oprócz tutaj) komunikacja na :
1. Discord - https://discord.gg/X2fp2KD
2. Grupa na Steamcommunity - http://steamcommunity.com/groups/TabletopPolska

W postach poniżej można umawiać się na gry.
  • Lista graczy :
  • Looke83 - TTS - nick Looke83_PL, Vassal, OCTGN - nick Looke83, Tabletopia - Looke83_PL, darmowe konto
  • Sarseth - TTS - nick koniu90, Vassal, OCTGN - nick sarseth, Tabletopia - koniu90, darmowe konto
  • Flacido Domingo - TTS - nick Flacido Domingo, OCTGN - nick mockingbird
  • Chizu - TTS - nick Deppesza
  • Indar - TTS - nick Indar
  • Don Dom - TTS - nick DonDom, Tabletopia - DonDom, darmowe konto
  • Worek Cementu - Vassal
  • Whiteraven - TTS - nick Whiteraven
  • Divusinski- TTS - nick Divusinski, Tabletopia - Divusinski, darmowe konto
  • matej.mistrzu - TTS - nick matej.mistrzu
  • Sopelma - na razie przyczajony :)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 08:43 przez Looke83, łącznie zmieniany 12 razy.
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Chizu »

Chizu - TTS - nick Deppesza

Co do samego umawiania się na planszówki, to w parę osób z tego forum mamy założoną grupę na Hangouts i muszę przyznać, że była to całkiem przyjemna forma do umawiania się na gry. Można zapytać się czy gramy i jeszcze tego samego dnia umówić się na partyjkę. Niby z Tapatalkiem też tak to może wyglądać, ale czat jest wygodniejszy od forum ;) Jeśli chodzi o komunikację głosową to Hangoutsy również ją obsługują, aczkolwiek preferuję Discorda.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Looke83 »

No i super...grunt, żeby były opcje - jak napiszesz mi adres do grupy hangouts to mogę ją podlinkować tutaj. Idea jest taka, żeby zaktywizować ludzi, którzy mają TTS, Vassal'a czy inne programy i chcą pograć, ale z jakiegoś powodu nie mają z kim...tak przynajmniej będą mogli wejść i sprawdzić kto i na czym gra [oraz jak można się skontaktować :)].
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Indar »

Indar - TTS . nick Indar
Gram głównie w X Winga, ale nie wykluczam klasycznych planszowek.
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: sopelma »

TTS - nick jak na forum: sopelma.
W moim przypadku w grę wchodzą późne wieczory (po 21), lub weekendy na konkretną, umówioną godzinę.
Ogólnie zagram we wszystko.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Looke83 »

Hej...mamy już kilka mediów komunikacyjnych...można spróbować coś zorganizować. Ja wstępnie mogę tak od 16 do 20:30 zarówno jutro, w środę jak i w czwartek [liga mistrzów i europy : )]. Jeżeli chodzi o gry to w zasadzie mogę się dostosować, ale jeżeli padnie jakaś propozycja to z wyprzedzeniem, co by się z instrukcją zapoznać
Ze swojej strony mogę polecić terraformację marsa [2-3h] fajna gra, zasady mogę wytłumaczyć przed grą, nie są zbyt skomplikowane - sama gra chodzi do 5 graczy...ale czas gry jest w zasadzie niezależny od liczby graczy bo im więcej osób tym szybciej terraformuje się marsa a to jest wyznacznikiem końca gry.
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: worek cementu »

Nieaktualne.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2018, 23:44 przez worek cementu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Looke83 »

Ja dzisiaj po pierwszej partii Star Wars Destiny z Flacido Domingo...mimo początkowych obaw o mechanikę, to całkiem zgrabna gra...głębią na pewno netrunnerowi nie dorówna, ale jako karcianka całkiem przyjemna. No i pochwalić trzeba moda z Tabletop Simulator - jest na prawdę bardzo dobry [napisy to nie napisy tylko przyciski, a obrażenia nie trzeba wyjmować z woreczków tylko są to klikalne pola - może dla niektórych to oczywiste, ale ja się zaskoczyłem dzisiaj bardzo pozytywnie]. Ma też wbudowany moduł do tworzenia talii, ale powiem szczerze zagrałem na standardowe decki [które są z automatu przypisane do mod'a]. Polecam :)
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: worek cementu »

Weekend świąteczny był owocny w granie, aczkolwiek graliśmy ze znajomymi tylko we własnym gronie na naszym teamspeaku.

Rozejrzałem się trochę po tych Discordach planszówkowych i widzę szału z chętnymi do grania to tam nie ma.
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Looke83 »

Fakt...ale wiesz jak to w święta bywa...teraz już jest po i miejmy nadzieję, że coś się ruszy.
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: worek cementu »

No wiem jak bywa, tzn. w święta najwięcej się zwykle gra w planszówki u nas. Łamią nam regularne kampanie erpegowe święta i urlopy, więc część ludzi zostaje zawsze z nadprogramowym czasem wolnym do spożytkowania.

Niemniej jednak patrząc po samych listach użytkowników tłumów brak.

Jeden plus taki, że odkryłem Discord na linuksa przy okazji. Rozważam teraz przenoszenie na to swojego teamspeakowego podwórka (póki co bez pośpiechu, serwer miałem opłacony z zapasem).
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Looke83 »

No i jesteśmy po partii Chaos w starym świecie...kto może i ma tabletopa gorąco zachęcam na kanał discord https://discord.gg/X2fp2KD...obecnie jest nas 36, ale miejmy nadzieję, że liczba będzie rosła. Zawsze parę osób jest więc myślę, że nie będzie problemu znaleźć kogoś do pogrania.
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: worek cementu »

Looke83 pisze:36
A tak tylko dla ścisłości, masz teraz na myśli 36 osób grających razem aktywnie już od pewnego czasu? Czy 36 loginów na liście, z których część to konta tych samych osób z różnych urządzeń; część turyści, którzy raz zajrzeli z ciekawości i się nawet nie odezwali; część osobnicy prezentujący się jako "Przyczajony Ruchacz" itp. (strach się odezwać); a realny rdzeń grających zamyka się w 2k6 osobach? No bo wiem jak takie masowe TS-y realnie wyglądały, więc po Discordzie nie mam niestety większych oczekiwań.
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: whiteraven »

Ja się chętnie podepne. Tabletop mam ale w sumie rzadko używałem, ale chętnie podszlifuje swoje umiejętności.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Looke83
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2013, 11:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Looke83 »

Sprawdziłem licznik...w piątek po prostu skrzyknęła się na szybko 4 i zagraliśmy :) Co do "Przyczajony Ruchacz" to może brat "Leśnego Ruchadełka" a Jej koneksji chyba nie muszę przybliżać...tak więc nie ma co się śmiać :D Bo notariusz poskarży się prezesowi i będzie chryja [cbś i te sprawy :P ]. Tak poważnie...po prostu jest to medium na którym można się zgadać...co do tego czy znajdą się chętni...to już zależy od ludzi...pewnie, że jak masz sprawdzoną ekipę 4-5 osób z którymi znasz się od x czasu to łatwiej, ale pamiętaj że to ma pomóc ludziom którzy nie mają takiej paczki i starają się znaleźć chętnych.

Whiteraven - już Cię dopisuję do listy...a co do umiejętności...obsługa jest banalna [wszakże to wirtualny stół :) ], a jeżeli mody mają automatyzmy [niektóre są na prawdę świetne, jak np. star wars destiny, 7 wonders duel czy x-wing] to na ogół jest faq/film do tego, albo ktoś po prostu wytłumaczy co i jak.
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: worek cementu »

No w każdym razie. Stanęło na tym, że przenieśliśmy nasze podwórko na Discord. Tak że link do teamspeaka z postu otwierającego nieaktualny.
Divusinski
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 09:48

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Divusinski »

Na TTS i Tabletopia (puki co darmowe konto) pod nickiem Divusinski


polecam się
Awatar użytkownika
matej
Posty: 6
Rejestracja: 05 lip 2013, 08:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: matej »

matej - TTS - nick matej.mistrzu

To się podłącze. Zakupiłem niedawno Scythe na TTS więc jak by ktoś miał ochotę zagrać to możemy się umówić.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: UncleLion »

Może to głupi pomysł - ale może warto poszerzyć listę także o graczy online korzystających z aplikacji mobilnych?
worek cementu
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2017, 13:33

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: worek cementu »

Może warto, może nie. Jak widać praktycznie nikt się nie umawia na granie.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Pisarka »

Jeśli ktoś reflektuje na Kakao albo Zamki Burgundii na yucata.de, to uderzajcie do Kamiko :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
KubeTheGreat
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2019, 09:29

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: KubeTheGreat »

ostatnio odkryłem granie w planszówki online, a na ta chwilę grywam na bga i tabletopia. Czy ktoś grywa tu jeszcze online?
gerald2211
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:39

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: gerald2211 »

Cześć, czy są tutaj chętni na granie online poprzez Tabletopię? Zwłaszcza teraz kiedy trwa kwarantanna to bardzo fajna alternatywa i można się umawiać na wiele gier. Posiadam konto premium, więc mogę hostowac wszystkie gry.
Art
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2015, 11:01

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: Art »

Co do grania na powyższych platformach, to podaje serwer Discord dedykowany dla tych serwisów
https://discord.gg/6m3QpWa
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Lista graczy komputerowych + umawianie gier

Post autor: PytonZCatanu »

Cześć :)

Wciągnąłem się ostatnio w Zamki Burgundii i Terra Misticę na serwisie yucata.de (dobrze działa na komórce) :) Czy może byliby chętni na partyjkę w te gry?
ODPOWIEDZ