Dla 8 latka w tematyce Star Wars

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zdrodzik
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2014, 12:24

Dla 8 latka w tematyce Star Wars

Post autor: zdrodzik »

Dzien dobry,

Poszukuje gry dla mojego chrzesniaka, ktory wlasnie skonczyl 8 lat. Jest fanem Star Wars wiec mysle, ze zaciekawi go gra planszowa w tej tematyce. Gra powinna byc przeznaczona dla 2-4 graczy, i raczej nie powinna byc skomplikowana.

Stas wvzesniej zbieral karty star wars wiec nawet gra karciana wchodzi w gre, choc najbardziej bym widzial gre kooperacyjna, figurkowa.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Dla 8 latka w tematyce Star Wars

Post autor: grabol »

Carcassonne: Star Wars

Szczerze nie grałem, ale biorąc po uwagę przedstawione wymagania pasuje jak ulał.
arracan
Posty: 253
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Dla 8 latka w tematyce Star Wars

Post autor: arracan »

Myślę, że dobrym wyborem byłoby X-wing: gra figurkowa albo Star Wars: Imperium Atakuje. Odpuściłbym Rebelię i Armadę.

X-wing- bardzo ładna, dynamiczna, młody za kieszonkowe będzie mógł kupować nowe statki, ale dobrze jakby tata/ojciec chrzestny też się wkręcili ;)
Imperium Atakuje- duży koszt, ale dużo ładnych figurek no i przede wszystkim przygoda w klimatach Star Wars. Kooperacja występuje, można grać też dwuosobowe potyczki a nie tylko scenariusze.

Można też Carcassonne Star Wars, ale to po prostu SW wciśnięte w inną grę.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Dla 8 latka w tematyce Star Wars

Post autor: siekan »

+ 1 do Carcassonne SW. Już sama zwykła gra powinna fajnie dla młodego podejść, a tu jeszcze klimat SW. Chociaż brakuje tu faktycznie czegoś figurkowego
ODPOWIEDZ