Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii KS

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii KS

Post autor: playerator »

Żeby nie śmiecić w tym wątku, postanowiłem zapytać tutaj. Padło tam następujące stwierdzenie:
BartP pisze:Nie ma czegoś takiego jak recenzja podczas trwania kampanii KS-owej. To wszystko są albo pokazy rozgrywki albo opłacone pseudorecenzje ludzi, którzy z każdego produktu wykrzeszą jakieś pozytywy.
Czy tak rzeczywiście jest? Sam ostatnio zasugerowałem się opinią Undead Vikinga, a później doczytałem, że on taki już jest "pozytywnie nastawiony". Ale czy faktycznie wszyscy tak robią? :shock: Pytam, bo zielony jestem, a taką wiedzę dobrze mieć. Kickstarter także u nas staje się zwyczajnym miejscem pozyskiwania gier.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: pvdel »

Wszystkie "recenzje" na KS-ach to oplacona reklama majaca na celu nakrecenie hype'u i sprzedazy. Jedyne na co moga sie przydac, to rzut oka na gameplay (o ile taka prezentacja posiada sensownie nakrecony gameplay, a nie tylko gledzenie "recenzenta"). Sugerowanie sie opiniami wyglaszanymi w tego typu filmikach, to jak wiara w to, ze pranie w Vizirze jest lepsze niz w Arielu, bo Zygmunt hajzer w TV tak powiedzial. ;)

W szczegolnosci Undead Viking jest wlasnie takim Zygmuntem Hajzerem, ktory za $ pochwali nawet najbardziej zepsuta gre. :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: Muad'Dib »

Zresztą jak może być recenzja niedokończego produktu? Pomijając nasze akcje na wspieram.to, które są lokalizowaniem produktu, to wszystko inne kampanie to zbieranie kasy na produkt, który wciąż jest w fazie rozwoju. Myślę, że wszytkie tego typu 'recenzje' można spokojnie nazywać trailerem produktu. Masz pokazane najfajniejsze elementy, które mają na celu zachęcić ludzi do wspierania.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: KubaP »

pvdel pisze:Wszystkie "recenzje" na KS-ach to oplacona reklama majaca na celu nakrecenie hype'u i sprzedazy. :)
To nieprawda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5227
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: raj »

Są tacy co twierdzą, że wogóle wszystkie recenzje (nie tylko na KS) są kupione i w ogóle nie warto się nimi sugerować.
To tego samego typu mitomania.

Owszem mogą się takie rzeczy zdarzać. Zwłaszcza jak jest tylko jedna recenzja.
Jeżeli jednak wydawca dysponuje prototypami, które udostępnia wielu regularnym recenzentom, to można założyć, że są one uczciwe (a przynajmniej istotna część z nich). W przypadku LoH zapowiedział 10 recenzji i zapewne będą to recenzje znanych recenzentów a nie kogoś kto nagle wyskoczył jak diabełek z pudełka. Nie uwierzę, że wszystkie one zostały kupione.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: pvdel »

KubaP pisze:
pvdel pisze:Wszystkie "recenzje" na KS-ach to oplacona reklama majaca na celu nakrecenie hype'u i sprzedazy. :)
To nieprawda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ok, niech bedzie, ze czesc jest nieoplacona i robiona pro publico bono. Ale ich cel jest dokladnie taki jak napisalem - na zadnym KSie nikt o zdrowych zmyslach nie wrzuci negatywnej recenzji.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: KubaP »

pvdel pisze:
KubaP pisze:
pvdel pisze:Wszystkie "recenzje" na KS-ach to oplacona reklama majaca na celu nakrecenie hype'u i sprzedazy. :)
To nieprawda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ok, niech bedzie, ze czesc jest nieoplacona i robiona pro publico bono. Ale ich cel jest dokladnie taki jak napisalem - na zadnym KSie nikt o zdrowych zmyslach nie wrzuci negatywnej recenzji.
Ok, bo widze, ze rozmawiam ze znawca. Ile platnych "recenzji" zleciles lub zrealizowales?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: pvdel »

KubaP pisze:
Ok, bo widze, ze rozmawiam ze znawca. Ile platnych "recenzji" zleciles lub zrealizowales?
Strasznie nie lubie takich agresywnych dyskusji, ale niech bedzie, ze jeszcze pociagne.

Ani jednej. I co z tego?

Za to wsparlem calkiem sporo KSow. Rowniez takich, gdzie finalny produkt byl gra slaba, lub zepsuta. Sledze rowniez prawie wszystkei KSy planszowkowe i na ZADNYM nigdy nie bylo recenzji, ktora chociaz pobieznie omowilaby wady produktu, czy wrecz wprost byla negatywna. Przypadek?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5227
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: raj »

pvdel pisze:Za to wsparlem calkiem sporo KSow. Rowniez takich, gdzie finalny produkt byl gra slaba, lub zepsuta. Sledze rowniez prawie wszystkei KSy planszowkowe i na ZADNYM nigdy nie bylo recenzji, ktora chociaz pobieznie omowilaby wady produktu, czy wrecz wprost byla negatywna. Przypadek?
Co do tego masz rację - żaden wydawca nie zamieściłby takiej recenzji.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: KubaP »

A czy kiedykolwiek reklamowales jakich produkt? Czy jako tworca kampanii wrzucilbys negatywna recenzje? Kampania Ks to prywatna kampania marketingowo-sprzedazowa. Pozytywna opinia danego recenzenta ma takie samo znaczenie jak brak negatywnej innego - o ile oczywiscie wiesz o czym mowisz.

Natomiast skrajna bezczelnoscia jest napisanie: wszyscy kradna. A jak ktos zwroci uwage, ze to falszywa teza, stwierdzenie, ze to agresywna rozmowa :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: crsunik »

pvdel pisze:
KubaP pisze:
Ok, bo widze, ze rozmawiam ze znawca. Ile platnych "recenzji" zleciles lub zrealizowales?
Strasznie nie lubie takich agresywnych dyskusji, ale niech bedzie, ze jeszcze pociagne.

Ani jednej. I co z tego?

Za to wsparlem calkiem sporo KSow. Rowniez takich, gdzie finalny produkt byl gra slaba, lub zepsuta. Sledze rowniez prawie wszystkei KSy planszowkowe i na ZADNYM nigdy nie bylo recenzji, ktora chociaz pobieznie omowilaby wady produktu, czy wrecz wprost byla negatywna. Przypadek?
Oczywistym jest, że nikt nie wrzuci na stronę kampanii recenzji, która miesza grę z błotem. Ale widziałem kilka recenzji gdzie wady były wylistowane. A recenzje, które mówiły, że gra jest zła, były ale tylko na YouTube, nie na stronie kampanii.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 16:16 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: pvdel »

KubaP pisze:A czy kiedykolwiek reklamowales jakich produkt? Czy jako tworca kampanii wrzucilbys negatywna recenzje? Kampania Ks to prywatna kampania marketingowo-sprzedazowa. Pozytywna opinia danego recenzenta ma takie samo znaczenie jak brak negatywnej innego - o ile oczywiscie wiesz o czym mowisz.

Natomiast skrajna bezczelnoscia jest napisanie: wszyscy kradna. A jak ktos zwroci uwage, ze to falszywa teza, stwierdzenie, ze to agresywna rozmowa :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kuba, ja nigdzie nie powiedzialem, ze ktos kradnie, ani nawet, ze ktos probuje kogos oszukac. :) Dopoki wszyscy zainteresowani rozumieja, ze to co ogladaja to przede wszystkim reklama i zwrocenie uwagi na zalety produktu i czestokroc celowe przemilczenei jego wad, dopoty jest ok. Oczywistym jest, ze tworca kampanii chce sprzedac produkt i bedzie zamieszczal pozytywne reklamy, ale nazywanie ich recenzjami, to imo naduzycie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: rastula »

Generalnie negatywnych / krytycznych recenzji jest niewiele. Nie wiem dlaczego. W każdym badź razie dla mnie opinie recenzentów niezbyt się liczą. Cenię sobie natomiast dobrze zrobione opisy gier.
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: Ascalogan »

rastula pisze:Generalnie negatywnych / krytycznych recenzji jest niewiele. Nie wiem dlaczego. W każdym badź razie dla mnie opinie recenzentów niezbyt się liczą. Cenię sobie natomiast dobrze zrobione opisy gier.
O to to :)

Ja najbardziej cenię sobie pełne rozgrywki, choćby symulowane (jak na kanale JohnGetGames czy jakoś tak). Powszechnie wiadomo, że facet dostaje za ten pokaz kasę, ale podczas tej rozgrywki można samemu wyrobić sobie opinię na temat mechaniki gry.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: olsszak »

Prawda jest taka, że jeśli ktoś chce sobie wyrobić zdanie na temat gry na bazie recenzji ze strony kampanii (w skrócie zależy mu na opinii recenzenta) to traci czas. Są recenzenci jak Undead Viking, którzy każdy tytuł opiniują pozytywnie.

Dla mnie na stronie KS kluczowe są (kolejność przypadkowa)
1) Porządny gameplay, ktory pozwala mi zapoznać się z mechaniką gry, z jej formą wizualna, zastosowaniem zasad w praktyce,
2) Zasady - chociaz wersja WIP
3) poprzednie KS tej firmy i ich realizacja - opóźnienia, jakość, potencjalny "serwis" a przede wszystkim aktywność po zakończeniu akcji i zabraniu naszej kasy
4) Poziom komunikacji - lubie komunikacje otwarta, bez ściemy, nie unikanie odpowiedzi na trudne pytania
5) Realność terminu dostawy i kosztów wysyłki
6) Piękno wykonania elementow i grafik
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: slanesh »

Jeśli nikt nie wrzuci na ks negatywnej recenzji to znaczy, że tymi recenazjami z ks można sobie nie zawracać głowy. Jeśli recenzja którą oglądam z góry ma narzucone, że będzie pozytywna i tworząca hype to jak można ją brać na poważnie? Nie mówię, że to spisek ale selekcja recenzji na pewno jest.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: BartP »

Nawet jeśli recenzent, który otrzymał grę do "zrecenzowania na KS", powie twórcy "słuchaj, gra jest kijowa i mogę zrobić tylko recenzję, że jest kijowa", to ten go przecież poprosi, by taka recenzja nie powstała. A, co było wspomniane, na pewno nie zamieści jej na stronie kampanii. Tam muszą trafiać pozytywne recenzje (częściej raczej pseudorecenzje) albo bezopiniowe opisy rozgrywki (które sobie zresztą cenię).

Czytałem kilka relacji pokickstarterowych napisanych przez samych twórców kampanii. Pisali wprost o tym, że multum ludzi odzywa się, którzy obiecują pozytywną recenzję. Część co prawda pisze, że w przypadku złej gry odeśle prototyp.

W środowisku obserwuję też dużo ludzi, którym się wszystko podoba. Albo jak nawet się nie podoba, to powiedzą, że "gra może nie dla mnie, ale ma takie plusy wyciśnięte na siłę, inne plusy wyciśnięte na siłę i w ogóle takie plusy i inne walory" - 6/10.
Sam znam jednego takiego recenzenta, brytyjskiego co prawda, może inny odrobinę krąg kulturowy, bo Brytyjczycy są generalnie bardziej powściągliwi w wyrażaniu negatywnych opinii. Grałem z nim ostatnio w trzy prototypy, które otrzymał do recenzji. Jak dla mnie słabe gry. Niedopracowane pod wieloma względami. W jednym przypadku chłopak podzielał moje wątpliwości i kiwał głową na wymienione przeze mnie wady (w recenzji ich nie ujął, bo po co). W przypadku dwóch pozostałych mówił, że jemu akurat się podobają (spoko, niech będzie, że kwestia gustu). Na moje krytyczne uwagi podsumował, że "Bartowi żadne gry się nie podobają". Hiehie, bez przesady, tylko te złe :P. Niestety wiem, że opinią tego ziomka nie mogę się kierować, bo jemu się prawie wszystko podoba.

Jak dla mnie to zupełnie inne sytuacje: otrzymanie gry do recenzji, a otrzymanie gry do recenzji na KS-a. Zauważcie, że najczęściej inna pula recenzentów się tym zajmuje. Dice Tower nie zajmują się już KS-em. Najczęściej robią to ludzie, którzy chcą zaistnieć. Albo - oby! - tacy, którym autentycznie gra się spodobała ;]. Ponieważ w trakcie trwania kampanii muszą pojawiać się pozytywne "recenzje", to chyba za bardzo nie ma co się nimi kierować, bo trudno niestety ocenić, kto jest rzetelny, a kto nie.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2064 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: Ardel12 »

Przyjmując hipotezę: "Recenzenci nie są opłacani", musi zwrócić uwagę, że wiele tytułów zmienia się z perspektywy liczby partii. Niektóre na plus, niektóre na minus. I teraz ile czasu ma dany recenzent by przetestować dany tytuł? Miesiąc? Pewnie mniej. Pomijając ile innych gier musi w międzyczasie ograć, liczba partii KS super hiciora będzie raczej mało. Dodatkowo jak już zostało zauważone, gra nie jest kompletna, czy to z punktu mechanicznego (niektóre zasady ulegną zmianie), wykonania jak i zawartości (większa liczba kart urozmaicających grę). Zawsze znajdzie się coś co rzutuje na niekompletność tytułu. Oj biedny recenzent, musi i tak postawić swoją ocenę. W takim razie czy powinniśmy zawierzyć ocenie, gdy miara jest przyłożona do niepełnego tytułu?

Oczywiście pójście w drugą stronę (recenzenci biorą w łapę) kończy się tylko dobitniejszym wnioskiem by nie ich po prostu nie słuchać.

Jak teraz biedny zapaleniec gier planszowych może zdecydować czy dany tytuł jest dla niego? Ja kierują się przeważnie następującymi kryteriami:
- tematyka (czy gra w ogóle do mnie trafia)
- mechanika (wnosi coś nowego lub nie występuje u mnie w kolekcji)
- wykonanie
- gameplay (przeważnie oglądam rahdo, nie interesuje mnie jego opinia, ale pokaz rozgrywki przeważnie jest bardzo dobry)
- CENA
- poprzednie kampanie (czasem znacznie wyżej, gdy firma ma złą renomę lub zalazła mi czymś za skórę)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: KubaP »

Ardel12 pisze:Przyjmując hipotezę: "Recenzenci nie są opłacani"
Ty, ale tu nie ma żadnej hipotezy.

Poza nielicznymi wyjątkami, które zresztą są jawne, recenzenci nie są opłacani. I kropka.

Undead Viking bierze kasę za recenzje.

Watch it Played bierze kasę za gameplay.

Sporo osób bierze kasę za film promo do kampanii - ale bez oceny, po prostu przedstawienie recenzji.

Natomiast recenzenci (w ogromnej większości) nie biorą hajsu za recenzje - ani na KS ani nie na KS. I tyle. To nie jest hipoteza, to jest fakt. Kto twierdzi inaczej, po prostu nie zna się na tym rynku i gada głupoty.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: playerator »

Nie spodziewam się negatywnych recenzji na stronie kampanii, to oczywiste.
Ale, trzymając się przykładu Undead Vikinga - czy to możliwe, że recenzent mający już jakąś markę, będzie wychwalał grę, która mu nie podeszła, grę kiepską albo mającą wady, tak po prostu - za pieniądze?
Czy za więcej pieniędzy może nawet nazwać taką grę najlepszą piracką grą ever (The Pirate Republic)?
A jeśli tak właśnie jest, to kto i po co ogląda potem jeszcze jego recenzje?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: rattkin »

Z Lancem coś sie stało rok-dwa lata temu, może młoda żonka wyciągnęła dłoń po hajsiwo albo Tasty Ministrel nałożyło ograniczenia? Przestał recenzować gry z głównego nurtu i zaczął robić tylko KS i to na dodatek często jakieś takie największe śmieci. Jako "poważny" recenzent jest juz właściwie skończony, szczególnie po LOAD. Szkoda.

Co do recenzji KSowych, jak to juz wspomniano, ich natura ma być taka, ze maja być energetyczne, generować zapał i ogólna dobra energię. Juz samo kontekst sprawia, ze jak ktoś taka gre dostanie na rok przed innymi do recenzji, to siła rzeczy bedzie podniecony i podekscytowany. Taka recenzja nie jest miarodajna, bo nie może być naturalna, prawdziwa, swobodna. To nic innego jak zamówiony (opłacony czy nie, nieważne) produkt. To nie musi oznaczać od razu, że źle, ale trzeba o tym pamiętać. Reklamę też można zrobić ładnie, ale nie można jej wierzyć bezgranicznie, bo to przecież reklama.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 12:17 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: playerator »

rattkin pisze:... zaczął robić tylko KS i to na dodatek jakieś takie największe śmieci ...
Wygląda na to, że zrobiłem swój zakup roku... 8)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: malekith_86 »

playerator pisze:
rattkin pisze:... zaczął robić tylko KS i to na dodatek jakieś takie największe śmieci ...
Wygląda na to, że zrobiłem swój zakup roku... 8)
przynajmniej będziesz mógł się pochwalić, że posiadasz najlepszą piracką grę ever :twisted:
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: olsszak »

malekith_86 pisze:
playerator pisze:
rattkin pisze:... zaczął robić tylko KS i to na dodatek jakieś takie największe śmieci ...
Wygląda na to, że zrobiłem swój zakup roku... 8)
przynajmniej będziesz mógł się pochwalić, że posiadasz najlepszą piracką grę ever :twisted:
o jakiej grze mowa?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rzetelność recenzji zamieszczanych na stronach kampanii

Post autor: playerator »

olsszak pisze:o jakiej grze mowa?
The Pirate Republic
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ