Utopia

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Utopia

Post autor: Filippos »

Natrafiłem dziś na BGG na Utopię: http://boardgamegeek.com/game/31745
Gra jest przepięknie zrobiona, mamy jedną niezwykle pochlebna recenzję, ale jak faktycznie się w to gra i czy przynosi nam rozgrywka wrażenia nie tylko wizualne pozytywne? Jeśli graliście napiszcie proszę kilka słów.
Gra jest do kupienia w rebelu za cenę astronomiczną dość, ale obejrzenie komponentów gry na oficjalnej stronie wyjaśnia nieco za co płacimy: http://utopia-boardgame.over-blog.com/ :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Utopia

Post autor: bazik »

nie gralem, nie wiem czy zagram. nie slyszalem innych opinii niz ze jest moze ladna ale nudna. na pionku znow to zdanie padlo przynajmniej od 3ech osob...
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: Pancho »

Jak znajdę czas to opiszę na GF. W skrócie baaaardzo nie polecam. Widać, że nawet wydawca czuł, że gra jest dość słaba mechanicznie i zainwestował poważnie w stronę wizualną. Jej piękny wygląd zwraca uwagę tak samo jak błyszczące krople rosiczki przyciągają owady, ale później już nic dobrego je nie czeka :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Utopia

Post autor: Filippos »

Dzięki za opinie panowie. W takim razie odpuszczę piękną Utopię i powrócę do brzydszych gier z lepszą mechaniką. :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Utopia

Post autor: bogas »

No tak graliśmy w to to na Pionku i moim zdaniem za taką cenę zdecydowanie nie warto.
Do wad dodałbym jeszcze duże pudło, które zajmie sporo miejsca na półce :P , a wszystko po to żeby zmieściły się te bajeranckie budynki, których głównym zadaniem jest próba poprawienia wizerunku dość nudnej gry.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Utopia

Post autor: Al »

Oj marudzicie strasznie. Mnie się gra bardzo podoba, aczkolwiek nie wiem czy kupiłbym ją za 160zł (dałem za nią 20 euro ... ) aby przekonać się na własnej skórze.

Jest fajna, nie powala jednak. Zawartość pudełka decyduje o cenie ... Dla wzrokowców (do których się zaliczam) jest bardzo fajnym doświadczeniem, więc wielgachne pudło będzie zdobiło moją półkę. A jak jeszcze pomaluję te wszystkie budowle ... ;-)

A Bogas wypowiada się po jednej rozgrywce ;-P
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: folko »

Grałem raz, też nie zachwyciłem się, ale też gry nie skreśliłem... jeszcze spróbuję ;-)
A tu: http://www.boardgamenews.com/index.php/ ... ia_review/ większa recenzja Utopi.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Utopia

Post autor: bazik »

al jest luzny i sie nie obrazi, ale ogolna zasada ze jak jakas nie super tania gre krytykuja wszyscy poza wlascicielem, to prawdopodobnie wlasciciel zwyczajnie nie bardzo jest sklonny przyznac ze wydal kase na syf... :twisted:
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Utopia

Post autor: Al »

bazik pisze:al jest luzny i sie nie obrazi, ale ogolna zasada ze jak jakas nie super tania gre krytykuja wszyscy poza wlascicielem, to prawdopodobnie wlasciciel zwyczajnie nie bardzo jest sklonny przyznac ze wydal kase na syf... :twisted:
No masakra no :-).

Gra ma coś w sobie i nic i nikt mnie do niej nie zrazi ;-p. Ja po prostu bardzo lubię grać w pięknie wydane gry :-).

Na szczęście kasa jaką wydałem nie była aż tak wielka ;-).
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Utopia

Post autor: bogas »

Al pisze:Oj marudzicie strasznie. (...) A Bogas wypowiada się po jednej rozgrywce ;-P
Zgadza się. Są to wyłącznie pierwsze odczucia, ale więcej niż 5 w skali BGG na razie bym nie dał. Być może na moją ocenę wpłynęły też "jęki" Pancha :P, któremu ewidentnie nie szło i niestety nie była to do końca jego wina. Gra po rozłożeniu rzeczywiście robi wrażenie i wiele osób zatrzymywało się i pytało co to i w ogóle, ale sam przebieg gry nie powala, za to cena i owszem (no chyba że ktoś ma taką możliwość jak Al i kupi za 20 euro).
Po tej jednej grze byłem zawiedziony dość mocno z dwóch powodów. Po pierwsze spodziewałem się większej interakcji, a jest ona niewielka i jeśli już ktoś komuś podebrał jakiś żeton to raczej przypadkiem i z zupełnie innym zamiarem. Zmiana wartości poszczególnych budynków nieco polepsza sprawę, ale tutaj mocno ograniczają nas posiadane na ręku karty.
No właśnie. Spora losowość w układzie kart, który dostajemy nie mając na to żadnego wpływu, jest drugą wadą. Jestem prawie pewien, że dlatego Pancho poległ, a ja wygrałem. Dostawałem całkiem niezłe karty, a pod koniec super zestaw, z którym mogłem naprawdę sporo zrobić.
Może jak się nadarzy okazja, zagram jeszcze raz i być może zmienię zdanie. Kto wie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: Pancho »

bogas pisze:Zgadza się. Są to wyłącznie pierwsze odczucia, ale więcej niż 5 w skali BGG na razie bym nie dał. Być może na moją ocenę wpłynęły też "jęki" Pancha :P, któremu ewidentnie nie szło i niestety nie była to do końca jego wina.
A jęki nie były bezpodstawne :) Ja tam widzę kiepski układ w tej grze, kto nie zbuduje na początku cudu ten już przegrał. Czyli przez całą grę wszyscy robią _w miarę_ podobne czynności, ale ci co mają cud dodatkowo dostają jeszcze regularny bonus. A prawie pewne jest, że na początku rozgrywki jeden gracz nie zbuduje cudu, bo wysp jest mniej o jeden niż uczestników. Czyli wszyscy mają cudy oprócz tego jednego, który wylosował się jako ostatni w turze/nie podeszły mu żetony.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: mst »

Pancho pisze:A prawie pewne jest, że na początku rozgrywki jeden gracz nie zbuduje cudu, bo wysp jest mniej o jeden niż uczestników.
Czyli trzeba grać w 4 zamiast w 5 osób :!:
Ja też lubię ładne elementy w grach (a mój syn jeszcze bardziej :) ) i bardzo chętnie zagram (na Pionku minimalnie się spóźniłem) jakby Al zdecydował się na kolejny minipionek w Rybniku lub wizytę w Gliwicach. A potem może pojęczę, że gra beznadziejna i spróbuję ją od Al za 15EUR (bo używana) odkupić. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: Pancho »

mst pisze:Czyli trzeba grać w 4 zamiast w 5 osób :!:
Nie. Z tego co słyszałem liczba wysp spada wraz z liczbą osób. Czyli zawsze jest o jedną mniej i ktoś jest pokrzywdzony :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: mst »

Tylko w przypadku gry 2-osobowej ilość wysp zmniejsza się o jedną.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Utopia

Post autor: Al »

Bogas: "Po pierwsze spodziewałem się większej interakcji, a jest ona niewielka ..."

Ale jest i wydaje mi się, że w pierwszej rozgrywce jest po prostu tyle możliwości, że o niektórych się zapomina. Przede wszystkim można masakrycznie namieszać zmieniając wartość poszczególnych budowli (rzecz, o której zupełnie zapomnieliśmy), oczywiście pierwszy etap gry kiedy każdy chce wybudować jako pierwszy "cud świata", przez całą rozgrywkę dobieranie odpowiednich "gości - książąt" o interesującej nas narodowości.

Może nie jest to interakcja typu "Maka Bana" , Manhattan czy choćby "Beowulf the Boardgame" ale skutecznie wprowadza pewną dawkę emocji.

Bogas: "Spora losowość w układzie kart, który dostajemy nie mając na to żadnego wpływu ..."

Pokaż mi jedną grę, w której dostając losowo karty, losowość gry jest bardzo mała. Ileż to razy byłem rozczarowany losowym pojawianiem się kart grając w Thurn und Taxis , Wsiąść do pociągu, Gilotynę i, i, i. Taki urok tych gier i albo to akceptujemy i kupujemy grę albo szukamy Caylusa i tam dajemy ujście li tylko naszemu intelektowi . Karty mają to do sibie, że raz przychodzą a raz nie :-/ (o grach z kostkami już nie wspomnę ...)

Pancho: "Ja tam widzę kiepski układ w tej grze, kto nie zbuduje na początku cudu ten już przegrał ..."

A ja miałem wrażenie, że ta teza zdominowała twoją rozgrywkę i odpuściłeś bez walki. Moim zdaniem są inne drogi do zwycięstwa (zauważ, że w momencie wybudowania cudu gracz musi usunąć z planszy 5 swoich "przedstawicieli", Tobie oni pozostają więc możesz skoncentrować się na wybudowaniu co najmniej 2 dodatkowych "budowli" przynoszących punkty co rundę). Ale to w sumie takie gdybanie bo nie byłem jeszcze w takiej sytuacji, przy najbliższej okazji spróbuję właśnie w ten sposób - bez "cudu".

Tylko jak my to wszystko sprawdzimy jeśli "Utopię" ma tylko Uiek i ja a nikt inny nie chce zaryzykować "utopienia" 160 zeta
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: Lim-Dul »

O - Utopia - jeden z większych zawodów Essen 2007. =)

Faktycznie gra jest ładnie wydana, chociaż mnie osobiście nie kręci tona plastiku w jakiejkolwiek formie by nie była.

Tak naprawdę to największą wadą Utopii jest efekt kuli śnieżnej - chyba jeden z najgorszych, jakie widziałem we współczesnych grach planszowych. Liderzy odjeżdżają w punktacji jak by siedzieli w Ferrari, podczas gdy ludzie na końcu stawki nie mają żadnych, absolutnie ŻADNYCH szans na zwycięstwo. Graliśmy w to "po godzinach" w Essen i nie byłem zachwycony - zresztą nikt nie był, chociaż nie wszystkie opinie były aż tak negatywne - wahały się od "tragiczne" (chyba Pędrak) poprzez kiepskie (ja) do "średniawe"/"nic takiego". =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Utopia

Post autor: Al »

A ja już się martwiłem - gdzie też się Lim Dul podział - ludziska jadą na Utopii jak na zajechanej chabecie, a on nic ? ;-). Pewnie na urlopie, myślałem, albo go grypa jaka dopadła, myślałem.

Ale kaj tam, on tylko czekał aż się wątek trochę rozwinie :-).

Z tym co napisał nie będę polemizował - grał jeden raz, jak sam napisał "po godzinach" (co w przypadku Essen może oznaczać, że przysnął tu i ówdzie). ;-)

No i wychodzi na to, żem bojownikiem Utopii się ostał :-) Szkoda, że od "Matagota" nie będzie żadnych tantiem ;-)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: Lim-Dul »

Zdaje mi się, że dwa razy. =)

Mockerre grał w to więcej razy, a nie ma dużo lepszego zdania. Zresztą w Gdańsku powinien być jakiś egzemplarz Utopii "do recenzji", więc może ktoś stamtąd poda dokładniejsze informacje.

By the way - a propos "grania raz" (jeżeli faktycznie grałem raz) - jeżeli gra pokazuje się od tak kiepskiej strony (wcale nie szło mi najgorzej), to co ma nas zachęcić do dalszych rozgrywek? =)

P.S. Skąd wiedziałeś, że Utopia nie przypadła mi do gustu - już o tym pisałem? ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Utopia

Post autor: Mockerre »

Tak, w Gdańsku jest przynajmniej jeden egzemplarz (nie mój).

I tak, grałem kilka razy. Prawdę powiedziawszy jadąc na Essen nastawiałem się na właśnie tę grę, ale się zawiodłem. Gra nie jest tak tragiczna jak się jej to przypisuje, ale jest po prostu średniawa.

Efekt kuli śnieżnej jest i niestety nie da mu się przeciwdziałać. Ktoś kto grał lub czytał zasady mógłby powiedzieć, że wystarczy poprzestawiać monumenty na torze wartości, tak żeby uderzyć w pierwszego gracza... ale to jest awykonalne, bo sprytny gracz dywersyfikuje budowę i tak czy tak zgarnia co kolejkę mniej więcej tyle samo punktów (właściwie to może nawet nie tak sprytny, bo w grze łatwiej jest zbudować 5 różnych monumentów niż 5 takich samych).
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Utopia

Post autor: westwood »

Al pisze: Pokaż mi jedną grę, w której dostając losowo karty, losowość gry jest bardzo mała.
http://www.boardgamegeek.com/game/555
http://www.boardgamegeek.com/game/27364
:)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Utopia

Post autor: Al »

Lim-Dul pisze: ... Mockerre grał w to więcej razy, a nie ma dużo lepszego zdania.


Szacun dla Mockere, że się tak poświęca :)
Lim-Dul pisze:Skąd wiedziałeś, że Utopia nie przypadła mi do gustu - już o tym pisałem? ^^
Rozmawialiśmy o tym w Essen a i tu gdzieś na forum też gdzieś podzieliłeś się wrażeniami ;-)


Ty to stary malkontent jesteś ;-). Ilustruje to świetnie Twoja wypowiedź na temat innej nowości z Essen:

"A na mnie Brass zrobił tak małe wrażenie w Essen, że aż nie chce mi się w niego zagrać"

Jeśli w przypadku Utopii mało kto powie Ci "veto" (bo mało kto w nią grał), w przypadku Brassa znajdą się pewnie tacy coby popolemizowali na ten temat ;-)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: mst »

He, he Al jakby Cię jednak koledzy przekonali, że utopiłeś bez sensu pieniądze w Utopii to ja podniosę moją ofertę do 17EUR. :twisted: (a tak poważnie to podtrzymuję gotowość zagrania)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Utopia

Post autor: Lim-Dul »

O - nie - różnica między Brassem, a Utopią jest olbrzymia. Brassa doceniam za to, że jest DOBRĄ grą w swojej kategorii, ale chyba ten typ gier po prostu mi nie podchodzi. W przypadku Utopii typ gry bardzo mi podszedł (w gruncie rzeczy territory control), za to uważam ją za kiepska grę w tej kategorii. ;-)

Obie gry mi się nie podobają, ale z zupełnie innych przyczyn - i tak, większość osób nie podziela mojego zdania na temat Brassa, ale to dlatego, że w jego przypadku są to tylko moje osobiste odczucia, a nie coś, co mogę obiektywnie zarzucić samej grze lub mechanice.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Utopia

Post autor: bogas »

Al pisze:Bogas: "Po pierwsze spodziewałem się większej interakcji, a jest ona niewielka ..."

Ale jest i wydaje mi się, że w pierwszej rozgrywce jest po prostu tyle możliwości, że o niektórych się zapomina. Przede wszystkim można masakrycznie namieszać zmieniając wartość poszczególnych budowli (rzecz, o której zupełnie zapomnieliśmy), oczywiście pierwszy etap gry kiedy każdy chce wybudować jako pierwszy "cud świata", przez całą rozgrywkę dobieranie odpowiednich "gości - książąt" o interesującej nas narodowości.
Ale znowu jesteśmy uzależnieni od tego jakie żetony się pojawią. Do tego ostre mieszanie przy zmienianiu wartości budynków nie jest do końca takie proste. Po pierwsze bez odpowiednich kart niewiele zrobimy, a po drugie to o czym pisał Mockerre, trudno wyspecjalizować się w jednym czy dwóch typach budynków więc efekt wyforsowania jakiegoś budynku na sam szczyt może być nieproporcjonalny do poniesionych kosztów (karty).
Al pisze:Bogas: "Spora losowość w układzie kart, który dostajemy nie mając na to żadnego wpływu ..."

Pokaż mi jedną grę, w której dostając losowo karty, losowość gry jest bardzo mała. Ileż to razy byłem rozczarowany losowym pojawianiem się kart grając w Thurn und Taxis , Wsiąść do pociągu, Gilotynę i, i, i. Taki urok tych gier i albo to akceptujemy i kupujemy grę albo szukamy Caylusa i tam dajemy ujście li tylko naszemu intelektowi . Karty mają to do sibie, że raz przychodzą a raz nie :-/ (o grach z kostkami już nie wspomnę ...)
Jasne można zwalić na taki a nie inny charakter gry, ale Utopia moim zdaniem posiada jednak inny charakter niż wspomniane Thurn und Taxis czy Wsiąść do Pociągu, w których możemy dostosować swoje działania do kart, które podeszły. Do tego mamy wybór, ciągniemy w ciemno albo wybieramy spośród widocznych. Do tego w TuT można wymienić wszystkie karty na nowy zestaw. W Utopi dostajemy kilka kart (o ile pamiętam 5) na rundę całkiem losowo i tyle. Masz i walcz. A jak karty nie zgrają się z żetonami "gości-książąt", ktore też losowo pojawiają się na planszy to już całkiem jesteśmy w "ciemnej d....". Tak właśnie było w ostatniej kolejce z Panchem, który miał chyba ponad 10 kart na ręce i kilka żetonów na planszy i niewiele mógł zrobić :/ Losowość zbyt mocno determinuje rozgrywkę, a spodziewałem się jednak czegoś innego i stąd moje rozczarowanie.
Wciąż upieram się, że jest to trochę przerost formy nad treścią. I jakoś trudno mi uwierzyć, że w zamyśle miała to być lekka, losowa gra rodzinna. Jeśli tak to trochę zaczynam rozumieć czemu tak a nie inaczej się grało, ale z drugiej strony jest wiele innych lepszych gier tego typu i tańszych! :P
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Utopia

Post autor: wc »

Al! Broń się dzielnie!
Wątek zaczyna wyglądać jak obrona częstochowy :lol:
Grałem w tej opisywanej partii na pionku. Pancho sam jesteś sobie winien, w pierwszym losowaniu kolejności byłeś pierwszy, ale nie chciałeś zaczynać, więc potem wylosowaliśmy Cię jako ostatniego :wink:

Gra moim zdaniem wcale nie jest taka zła jak piszą wszyscy i wcale nie jest taka dobra jak uważa jej Właściciel. Karty dają dużą możliwość manewru (coś jak w złodzieju z bagdadu). Niezbudowanie monumentu chyba jednak nie przekreśla szans gracza - trzeba tylko poszukać innej taktyki (choć muszę przyznać że nie musiałem tego robić :D ).

Zagrałbym chętnie jeszcze raz, choć raczej bym jej nie kupił.

Al! Nie daj się tym wilkom! Trzymam za Ciebie kciuki!
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
ODPOWIEDZ