Wet Za Wet

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
moody woo
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2007, 13:12

Wet Za Wet

Post autor: moody woo »

Ostatnio się zastanawiałem co by tu wymyślić i w końcu wymyśliłem zarys abstrakcyjnej gry. Praktycznie mniej więcej zasady i plansze ukończyłem.
Gra dla 2 osób, celem gry jest albo dojście pionkiem do pola bazy przeciwnika albo zbicie wszystkich pionów przeciwnika.
Rozgrywka:
Jest możliwy albo ruch na wolne pole, albo bicie.
I. Ruch na wolne pole – możliwy w dowolnym kierunku jednym pionkiem. Są dwa rodzaje ruchu:
1. Przesunięcie pionka na sąsiadujące wolne pole, na którym nie ma żadnego pionka.
2. Pionek gracza przeskakuje nad innym własnym pionkiem, a następnie gracz stawiamy na wolne pole. Warunek: trzy pola muszą być w linii.
II. Bicie– możliwy w dowolnym kierunku jednym pionkiem. Są dwa rodzaje bicia:
1. Zwykłe bicie – Pionek gracza przeskakuje nad pionkiem przeciwnika i kładziemy na wolne pole. Warunek: trzy pola muszą być w linii. Zbity pionek przeciwnika jest zdejmowany. Nie można bić, gdy nie ma wolnego pola, a także gdy na pole jest zajęte przez inny pionek.
2. Taran – Pionek gracza przeskakuje nad innym własnym pionkiem i ląduje na polu na którym znajduje się pionek przeciwnika. Warunek: trzy pola muszą być w linii. Zbity Pionek przeciwnika jest zdejmowany.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wet Za Wet

Post autor: mst »

Napisz jeszcze coś o planszy i ustawieniu początkowym. I jeszcze pytanko czy próbowałeś już grać bo mam obawy, że rozgrywka będzie raczej mało dynamiczna/mocno pozycyjna (chociaż jeśli na przykład pole bazy byłoby na początku odsłonięte i w podobnej odległości od pionów obu graczy to powyższe obawy byłyby chyba mniej uzasadnione).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Wet Za Wet

Post autor: MichalStajszczak »

Wygląda to na skrzyżowanie halmy z warcabami. W Przewodniku gier Pijanowskiego jest opisana gra Hawar, oparta na zblizonej koncepcji
moody woo
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2007, 13:12

Re: Wet Za Wet

Post autor: moody woo »

Próbowałem grać, gra pozycyjna na pewno jest, może zmniejszę ilość pionków.
Daje link http://www.voila.pl/180/etm2q/?1
Jest tam instrukcja i dwie plansze, nie mogłem się do końca zdecydować. Oczywiście to jest wersja wstępna.

Po zastanowieniu się, może ograniczę poruszanie się do: "Przesunięcie pionka na sąsiadujące wolne pole", na którym nie ma żadnego pionka, natomiast bicie pozostawię bez zmian. wydaje mi się, że wtedy było by lepiej.
moody woo
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2007, 13:12

Re: Wet Za Wet

Post autor: moody woo »

Nie chce mi się zakładań nowego tematu więc pisze tutaj. Tak więc wymyśliłem szybciutką grę nazwałem ją Tetorka. Jest ona grą w stylu kółko i krzyżyk, tylko że na planszy. Link do nie znajduje sie poniżej.
http://www.voila.pl/069/2cziu/?1
Pionki poruszają się jak Król w szachach.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, 12:15 przez moody woo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
owiec
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wet Za Wet

Post autor: owiec »

Tetorka bardzo mi sie podoba. Ciekaw jestem, jak sie sprawdza w praktyce. W ten weekend przetestuje.
moody woo
Posty: 16
Rejestracja: 21 lis 2007, 13:12

Re: Wet Za Wet

Post autor: moody woo »

owiec pisze:Tetorka bardzo mi sie podoba. Ciekaw jestem, jak sie sprawdza w praktyce. W ten weekend przetestuje.
Jak przetestujesz daj znać na forum czy jest dobra czy zła, bo chciałbym sie dowiedzieć jak się sprawuje w obcych rękach. Możesz także napisać co można by ewentualnie poprawić. Jak na razie wydaje mi się, że gra jest w miarę ukończona.
ODPOWIEDZ