Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Inserty

Post autor: MarekPlus »

czebartek pisze: 17 lut 2021, 16:33 Hej, czy ktoś z posiadaczy Bloodborne: The Board Game dopasowywał już jakiś insert do pudełka Core Boxa ?
Jak nie znalazłeś jakiegoś dedykowanego to spróbuj sam zrobić. Jest satysfakcja, oszczędność a moim zdaniem wieksza funkcjonalność bo możesz sam zaplanować wszystko i zrobić po swojemu tak jak Ci pasuje. Nie jest to trudne. Ja swój pierwszy robiłem do Gloomhaven i wyszedł całkiem spoko.

W tym viewtopic.php?f=61&t=69384 temacie możesz zobaczyć efekt mojej pracy. Zamieściłem też kilka spostrzeżeń odnośnie materiałów i narzędzi używanych przy robieniu własnego insertu. Może komuś sie przyda na start.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Inserty

Post autor: eltadziko »

Ostatnio trochę zacząłem robić sobie inserty z pianki - na razie takie najprostsze, na karty z gier LCG ułożone w skrzyniach.
Chciałbym dorobić sobie pojemniczki z pianki na żetony i zastanawiam się jak je zrobić, żeby mieć pewność, że z tych pojemniczków żetony nie wypadną. Wiem, że w standardowych pudełkach wymierza się po prostu insert tak, by sięgał do wieka pudełka, albo po prostu był przykryty planszą. W tym przypadku skrzynia jest jednak dość wysoka (wyższa niż karty i insert na nie). Nie chciałbym robić pojemniczków tak, by sięgały do samego wieka, bo będzie to słabo wyglądać w stosunku do kart, że nagle jest taka wieża obok ;P
Tak więc puentując - jest jakiś prosty sposób na zrobienie wieczka do pojemniczków z pianki?
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Inserty

Post autor: MarekPlus »

eltadziko pisze: 12 kwie 2021, 13:29 Ostatnio trochę zacząłem robić sobie inserty z pianki - na razie takie najprostsze, na karty z gier LCG ułożone w skrzyniach.
Chciałbym dorobić sobie pojemniczki z pianki na żetony i zastanawiam się jak je zrobić, żeby mieć pewność, że z tych pojemniczków żetony nie wypadną. Wiem, że w standardowych pudełkach wymierza się po prostu insert tak, by sięgał do wieka pudełka, albo po prostu był przykryty planszą. W tym przypadku skrzynia jest jednak dość wysoka (wyższa niż karty i insert na nie). Nie chciałbym robić pojemniczków tak, by sięgały do samego wieka, bo będzie to słabo wyglądać w stosunku do kart, że nagle jest taka wieża obok ;P
Tak więc puentując - jest jakiś prosty sposób na zrobienie wieczka do pojemniczków z pianki?
Może spróbuj przykleić na wieko gąbkę która będzie idealnie wchodziła do przegródki z żetonami.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Inserty

Post autor: eltadziko »

MarekPlus pisze: 12 kwie 2021, 14:35
eltadziko pisze: 12 kwie 2021, 13:29 (...)
Może spróbuj przykleić na wieko gąbkę która będzie idealnie wchodziła do przegródki z żetonami.
Fajny pomysł :D Ale myślałem, żeby na wieku przykleić gumkę, za którą będę chować różne instrukcje, więc wtedy gąbka by tam nie pasowała. I w sumie to tez by wykluczało zrobienie pojemniczków do samego wieka,żeby to ściśle przylegało. Ostatecznie może się skończy na jakichś gotowych plastikowych pojemniczkach, ale chciałem sobie zrobić fajny swój pojemniczek na żetony, bo bym sobie porozkładał je także po wartościach.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Inserty

Post autor: MarekPlus »

eltadziko pisze: 12 kwie 2021, 14:39 Fajny pomysł :D Ale myślałem, żeby na wieku przykleić gumkę, za którą będę chować różne instrukcje, więc wtedy gąbka by tam nie pasowała. I w sumie to tez by wykluczało zrobienie pojemniczków do samego wieka,żeby to ściśle przylegało. Ostatecznie może się skończy na jakichś gotowych plastikowych pojemniczkach, ale chciałem sobie zrobić fajny swój pojemniczek na żetony, bo bym sobie porozkładał je także po wartościach.
To nie podklejaj tylko wciśnij gąbeczkę do przegrody żeby nie wypadały żetony. Raczej nie będzie to wielce uciążliwe wyciągać i wkładać taką gąbkę przed/po graniu :)
galadhon
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:04
Been thanked: 1 time

Re: Inserty

Post autor: galadhon »

Chciałbym pochwalić się insertem do Jambo. Mieszczą się w nim wszystkie karty z wszystkich przetłumaczonych na angielski dodatków oraz wersja podstawowa z komponentami
Spoiler:
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Inserty

Post autor: dareiosh »

Mój pierwszy insert do brzdęk! Nie drażnij smoka
Materiały użyte: płyta piankowa 1.5 sztuki 25-30cm z mepla 2.4 zł sztuka
Klej magic 3.5zl ,
zakładki do insertu x6 ( była promocja za 1zl , wystarczyło jedynie je troszkę przyciąć)
Koszt 9.3 lub 8.3 jak ktoś nie chce mieć drewnianych motywów
Spoiler:
Wyciągane pionki i brzdęk graczy, wyciągane monetki, oddzielnie karty rynku i startowe graczy, dodatki osobno
Spoiler:
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Poszarpana pianka to efekt tępego nożyka, a nie prędkości cięcia.
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Inserty

Post autor: Onishin »

Może nie do końca insert, ale też wstawię, może ktoś wykorzysta pomysł:
Spoiler:
Wykonane jest z pianki falistej o grubości 3cm, zazwyczaj wykorzystywanej do wytłumiania pomieszczeń. Dużo tańsze niż dedykowane pianki z gotowymi wycięciami.
Przykrywka ma taką samą piankę przyklejoną, dzięki czemu w transporcie figurki się nie poruszają i nie ocierają.
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

Cześć,
przymierzam się do wykonania insertu z pianki modelarskiej (foamcore), ale nie jestem pewien co do założeń projektowych. Wzorując się na kupionym insercie od Folded Space zacząłem wymyślać łączenia ścianek pudełek z połączeniami czop-gniazdo. Widzę z drugiej strony, że wiele insertów samoróbek nie ma takich połączeń, a zamiast nich - po prostu krawędzie są klejone doczołowo. Zastanawiam się, czy warto spędzać czas na projektowaniu i wycinaniu ręcznym skomplikowanych ścianek. Czy inserty klejone bez zmyślnych połączeń dobrze się trzymają? Niektóre elementy insertu będą pełniły też funkcję organizerów na stole, więc będą wyciągane, wkładane, przestawiane…
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

a22a pisze: 19 cze 2021, 09:23 Cześć,
przymierzam się do wykonania insertu z pianki modelarskiej (foamcore), ale nie jestem pewien co do założeń projektowych. Wzorując się na kupionym insercie od Folded Space zacząłem wymyślać łączenia ścianek pudełek z połączeniami czop-gniazdo. Widzę z drugiej strony, że wiele insertów samoróbek nie ma takich połączeń, a zamiast nich - po prostu krawędzie są klejone doczołowo. Zastanawiam się, czy warto spędzać czas na projektowaniu i wycinaniu ręcznym skomplikowanych ścianek. Czy inserty klejone bez zmyślnych połączeń dobrze się trzymają? Niektóre elementy insertu będą pełniły też funkcję organizerów na stole, więc będą wyciągane, wkładane, przestawiane…
Klejone zawsze będzie się lepiej trzymać od składanych. W przypadku połączeń dochodzi też bardzo ważny fakt, że ręcznie ciężko Ci będzie wyciąć połączenie dobrze spasowane i spełniające swoje zadanie - nie dość, że zajmie Ci to więcej czasu to na pewno będziesz miał dużo poprawek. Jest to raczej domena maszyn wycinających. U mnie ząbki robiłem jedynie w elementach funkcjonalnych typu pokrywka i dobrze to spełnia swoją rolę. Podsumowując szkoda czasu i materiału, ładniejszy zrobisz na kleju :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Inserty

Post autor: Largo »

Cześć. Chciałbym podpytać czy ten klej nada się do sklejenia Folded Space? https://www.empik.com/klej-uniwersalny- ... iernicze-p
Jeszcze nie miałem styczności z tymi insertami i nie wiem, czy zamówić jakiś "inszy" klej.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

Largo pisze: 25 cze 2021, 09:24 Cześć. Chciałbym podpytać czy ten klej nada się do sklejenia Folded Space? https://www.empik.com/klej-uniwersalny- ... iernicze-p
Jeszcze nie miałem styczności z tymi insertami i nie wiem, czy zamówić jakiś "inszy" klej.
Powinien się nadać, ale możesz jeszcze poszukać kleju magic/magicznego w czerwonej tubce - jest powszechnie dostępny :)
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

Magic klei inserty od Folded space i inne z pianki modelarskiej (foamcore), nie ma potrzeby kupować kleju UHU POR, jak ja to zrobiłem i teraz mogę wąchać do woli. Do tego Magic można kupić z fajnym dozownikiem (dyszą) i jest tańszy (nie wiem, czy za ml też, ale "na opakowanie" tak).
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Inserty

Post autor: DaaV »

Czołem,

jestem tutaj nowy i z planszówkami stawiam dopiero pierwsze kroki :) Dostałem od znajomych SW: Rebelia i zastanawiam się jak ją zabezpieczyć, bo ilość elementów jest niesamowita. :D

Dla figurek myślałem nad jakimś insertem, czy możecie mi doradzić jaki kupić? Widziałem, że są drewniane, gąbkowe i takie, gdzie każda figurka leży w piance. To ostatnie zdaje się najbezpieczniejsze, ale pewnie długo się je chowa/wyciąga i może nie być praktyczne. Natomiast same drewniane przegródki mogą pewnie zniszczyć figurki... Jak to wygląda u Was?

Polećcie coś sensownego :) Dodam, że planuje dać karty w koszulki i kupić dodatek, więc muszą się tam potem też zmieścić, najlepiej razem.

Z góry dzięki!

Pozdro,
D.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

DaaV pisze: 29 cze 2021, 23:10 Czołem,

jestem tutaj nowy i z planszówkami stawiam dopiero pierwsze kroki :) Dostałem od znajomych SW: Rebelia i zastanawiam się jak ją zabezpieczyć, bo ilość elementów jest niesamowita. :D

Dla figurek myślałem nad jakimś insertem, czy możecie mi doradzić jaki kupić? Widziałem, że są drewniane, gąbkowe i takie, gdzie każda figurka leży w piance. To ostatnie zdaje się najbezpieczniejsze, ale pewnie długo się je chowa/wyciąga i może nie być praktyczne. Natomiast same drewniane przegródki mogą pewnie zniszczyć figurki... Jak to wygląda u Was?

Polećcie coś sensownego :) Dodam, że planuje dać karty w koszulki i kupić dodatek, więc muszą się tam potem też zmieścić, najlepiej razem.

Z góry dzięki!

Pozdro,
D.
Hej,

Fajnie że wpadłeś do nas i też się interesujesz planszówkami. Co do Insertów to jest tego cała masa. Możesz kupic gotowe np te (https://www.feldherr.net/pl/dla/star-wars-rebellion) lub zrobić samemu jak np tu (viewtopic.php?f=61&t=59580&p=1141397&hi ... a#p1111579)
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 114
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Inserty

Post autor: sinbad78 »

DaaV pisze: 29 cze 2021, 23:10 Czołem, ........
... Jak to wygląda u Was?
Chętnie pokażę Ci jak zrobiłem swój własny - bardzo ale to bardzo surowy insert z pianki. Zdjęcia wrzucę w Edycji tego postu jak tylko wrócę do domu :)
Insert do Rebelii to absolutny Must Have.
EDIT:
Na trzech poziomach mieści się wszystko z podstawki i dodatku. Mam jeszcze miejsce na dodatki fanowskie.
https://photos.app.goo.gl/Dqi9b9XBE7kvoKzGA <----- zdjęcia
Ostatnio zmieniony 01 lip 2021, 09:30 przez sinbad78, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Inserty

Post autor: DaaV »

BOLLO pisze: 30 cze 2021, 09:41
DaaV pisze: 29 cze 2021, 23:10 Czołem,

jestem tutaj nowy i z planszówkami stawiam dopiero pierwsze kroki :) Dostałem od znajomych SW: Rebelia i zastanawiam się jak ją zabezpieczyć, bo ilość elementów jest niesamowita. :D

Dla figurek myślałem nad jakimś insertem, czy możecie mi doradzić jaki kupić? Widziałem, że są drewniane, gąbkowe i takie, gdzie każda figurka leży w piance. To ostatnie zdaje się najbezpieczniejsze, ale pewnie długo się je chowa/wyciąga i może nie być praktyczne. Natomiast same drewniane przegródki mogą pewnie zniszczyć figurki... Jak to wygląda u Was?

Polećcie coś sensownego :) Dodam, że planuje dać karty w koszulki i kupić dodatek, więc muszą się tam potem też zmieścić, najlepiej razem.

Z góry dzięki!

Pozdro,
D.
Hej,

Fajnie że wpadłeś do nas i też się interesujesz planszówkami. Co do Insertów to jest tego cała masa. Możesz kupic gotowe np te (https://www.feldherr.net/pl/dla/star-wars-rebellion) lub zrobić samemu jak np tu (viewtopic.php?f=61&t=59580&p=1141397&hi ... a#p1111579)
Zastanawiam się nad zrobieniem, bo tutaj w feldherr cena za ten kompletny insert to wartość całej gry... :shock:

Które inserty byś polecił: chodzi mi głównie o typ, żeby nie zniszczyć figurek?

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Nie wiem po ile kupowałeś Rebelie ja ok 350pln więc 25€ to raczej nie tak dużo. Ale oczywiście zrobienie samemu za ok 30pln jest sporo tańsze. Czy ładniejsze, bezpieczniejsze i praktyczniejsze....tego nie wiem.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Inserty

Post autor: DaaV »

BOLLO pisze: 01 lip 2021, 10:19 Nie wiem po ile kupowałeś Rebelie ja ok 350pln więc 25€ to raczej nie tak dużo. Ale oczywiście zrobienie samemu za ok 30pln jest sporo tańsze. Czy ładniejsze, bezpieczniejsze i praktyczniejsze....tego nie wiem.
Z tego co rozumiem, to te po 25€ to jedna część, ale nie na wszystkie rzeczy. Komplet kosztuje 75€ (coś takiego pamiętam, strona mi się teraz nie ładuje). Jeżeli ta gąbka za 25€ ogarnie całość i będzie potem jeszcze miejsce na kolejną pod dodatek, to brzmi korzystnie. :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

DaaV pisze: 01 lip 2021, 12:09
BOLLO pisze: 01 lip 2021, 10:19 Nie wiem po ile kupowałeś Rebelie ja ok 350pln więc 25€ to raczej nie tak dużo. Ale oczywiście zrobienie samemu za ok 30pln jest sporo tańsze. Czy ładniejsze, bezpieczniejsze i praktyczniejsze....tego nie wiem.
Z tego co rozumiem, to te po 25€ to jedna część, ale nie na wszystkie rzeczy. Komplet kosztuje 75€ (coś takiego pamiętam, strona mi się teraz nie ładuje). Jeżeli ta gąbka za 25€ ogarnie całość i będzie potem jeszcze miejsce na kolejną pod dodatek, to brzmi korzystnie. :)
No nie. Za 25€ masz komplet na całą gre jeżeli chodzi o podstawkę. Tak jak tutaj w Amazonie https://www.amazon.pl/Feldherr-kompatyb ... B01IQXDQ5I

CO ZAWIERA ZESTAW
Spoiler:
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

BOLLO pisze: 01 lip 2021, 12:15
Spoiler:
Oprócz tego jest jeszcze osobny insert do pudełka dodatku, mam oba - nie polecam. Każda figurka co prawda jest osobno i podzielili pianki w podstawce wg afiliacji, ale dłubanie w gąbce za każdym razem żeby wyciągnąć szturmowca czy tie-fightera jest upierdliwe, nie wspominając już o tym że na stole poza grą leżą 2-3 pianki 30x30 cm z figurkami - ciężko się z tym pomieścić. Insert podstawki szczelnie wypełnia całą przestrzeń pudełka, nie ma szans na wciśnięcie tam zawartości dodatku. Jak tylko znajdę lepszą opcję to ten insert wyląduje w koszu.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Inserty

Post autor: DaaV »

krwlng pisze: 01 lip 2021, 12:20
BOLLO pisze: 01 lip 2021, 12:15
Spoiler:
Oprócz tego jest jeszcze osobny insert do pudełka dodatku, mam oba - nie polecam. Każda figurka co prawda jest osobno i podzielili pianki w podstawce wg afiliacji, ale dłubanie w gąbce za każdym razem żeby wyciągnąć szturmowca czy tie-fightera jest upierdliwe, nie wspominając już o tym że na stole poza grą leżą 2-3 pianki 30x30 cm z figurkami - ciężko się z tym pomieścić. Insert podstawki szczelnie wypełnia całą przestrzeń pudełka, nie ma szans na wciśnięcie tam zawartości dodatku. Jak tylko znajdę lepszą opcję to ten insert wyląduje w koszu.
Dzięki @BOLLO za wytłumaczenie.

@krwlng cenna uwaga, w sumie tego się bałem - są super zabezpieczone ale zabija to trochę granie i dodaje kolejne wymagane miejsce (którego i tak trzeba już sporo). Popatrzę w takim razie za czymś innym chyba.
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Inserty

Post autor: Flamaster »

Skoro już mowa o insertach. Istnieje jakiś co pomieściłby wersje all-in Lords of Hellas?
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Inserty

Post autor: morthi »

Flamaster pisze: 27 lip 2021, 20:10 Skoro już mowa o insertach. Istnieje jakiś co pomieściłby wersje all-in Lords of Hellas?
Jak na razie tylko mój projekt mieści wszystko (all-in) ale może pojawiły się jakieś inne?

viewtopic.php?f=61&t=63980#p1239409
ODPOWIEDZ