Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

Flamaster pisze: 27 lip 2021, 20:10 Skoro już mowa o insertach. Istnieje jakiś co pomieściłby wersje all-in Lords of Hellas?
https://www.thingiverse.com/thing:4281605
Mój projekt do druku 3D, może się nie opłacać bez własnej drukarki ale mieści wszystko w pudle podstawki + Warlord box
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Inserty

Post autor: Xoltro »

https://dragoneye.pl/insert-do-gry-terr ... -1963.html

polecacie tne insert do TM? Zamierzam kupić w przyszłości kilka dodatków na razie mam samą podstawkę.
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Inserty

Post autor: Flamaster »

krwlng pisze: 27 lip 2021, 21:31
Flamaster pisze: 27 lip 2021, 20:10 Skoro już mowa o insertach. Istnieje jakiś co pomieściłby wersje all-in Lords of Hellas?
https://www.thingiverse.com/thing:4281605
Mój projekt do druku 3D, może się nie opłacać bez własnej drukarki ale mieści wszystko w pudle podstawki + Warlord box
Jaki koszt takiego cuda?
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

Flamaster pisze: 08 sie 2021, 13:35
krwlng pisze: 27 lip 2021, 21:31
Flamaster pisze: 27 lip 2021, 20:10 Skoro już mowa o insertach. Istnieje jakiś co pomieściłby wersje all-in Lords of Hellas?
https://www.thingiverse.com/thing:4281605
Mój projekt do druku 3D, może się nie opłacać bez własnej drukarki ale mieści wszystko w pudle podstawki + Warlord box
Jaki koszt takiego cuda?
2-3 kg filamentu + prąd do drukarki, czyli mniej więcej 120-200 pln (zależy od ceny filamentu), ale to przy założeniu że drukujesz sam, ja nie drukuję komercyjnie i nie znam cen rynkowych takich usług, ale jak chcesz to wydrukować to na forum jest kilka osób oferujących swoje usługi, pliki z projektem można pobrać za darmo na użytek własny z linku powyżej :)
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 136
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 148 times
Been thanked: 52 times

Re: Inserty

Post autor: The Fifth Horseman »

Zacząłem robić wkładki przy użyciu generatora szablonów z https://www.templatemaker.nl . Nadają się do bloku technicznego lub cienkiego kartonu, na tekturze 1mm to już trochę rzeźnia (chyba zrobię jeszcze raz na bloku technicznym) :
Obrazek
zizek
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:51
Been thanked: 2 times

Re: Inserty

Post autor: zizek »

The Fifth Horseman pisze: 09 sie 2021, 13:56 Zacząłem robić wkładki przy użyciu generatora szablonów z https://www.templatemaker.nl . Nadają się do bloku technicznego lub cienkiego kartonu, na tekturze 1mm to już trochę rzeźnia (chyba zrobię jeszcze raz na bloku technicznym)
Narzędzie fajne, szczególnie jak ktoś zaczyna zabawę w robienie pudełek i nie za bardzo ogarnia temat - niestety wadą tego rozwiązania jest fakt, że projekt nie uwzględnia kompletnie grubości materiału więc przy zwykłej kartce czy kartce z bloku technicznego może się sprawdzić. Niestety, przy tekturze grubości 1-1,5 mm już to nie zagra. Można oczywiście wykorzystać projekt z generatora jako bazę i ręcznie go zmodyfikować o grubość tektury, ale to też trzeba wiedzieć co i jak się robi :D
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Inserty

Post autor: Xoltro »

Jaki polecacie klej do posklejania insertów z płyty piankowej? Zależy mi żeby było "w każdym sklepie" i było w miarę wytrzymałe.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

Xoltro pisze: 01 wrz 2021, 09:34 Jaki polecacie klej do posklejania insertów z płyty piankowej? Zależy mi żeby było "w każdym sklepie" i było w miarę wytrzymałe.
Magic
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

Magic z końcówką stożkową. W moich badaniach równie wytrzymały jak UHU POR, a dużo lepiej się nakłada (a przez to nie brudzi tak bardzo), szybciej schnie i jest tańszy.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Inserty

Post autor: Xoltro »

Chyba jednak i tak odpuszcze te płytę. Wziąłem te tandemy 2x C200 i 3x C300. C300 są też dobre do b większości planszowek? W smarcie te mniejsze były tylko 2. Stwierdziłem że takie "inserty" są dużo bardziej uniwersalne i przede wszystkim jeżeli jesteśmy osobami które handlują grami i często się ich pozbywają to wystarczy tylko wyjac pojemniczek i włożyć do kolejnej gry, z insertem tak łatwo nie pójdzie. A niestety nikt raczej z insert handmade stosunkowo więcej nie zapłaci jeżeli w ogóle coś, więc opłaca się je chyba robić do gier które zostaną z nami na zawsze i o tym wiemy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5156
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Xoltro pisze: 01 wrz 2021, 10:10 Chyba jednak i tak odpuszcze te płytę. Wziąłem te tandemy 2x C200 i 3x C300. C300 są też dobre do b większości planszowek? W smarcie te mniejsze były tylko 2. Stwierdziłem że takie "inserty" są dużo bardziej uniwersalne i przede wszystkim jeżeli jesteśmy osobami które handlują grami i często się ich pozbywają to wystarczy tylko wyjac pojemniczek i włożyć do kolejnej gry, z insertem tak łatwo nie pójdzie. A niestety nikt raczej z insert handmade stosunkowo więcej nie zapłaci jeżeli w ogóle coś, więc opłaca się je chyba robić do gier które zostaną z nami na zawsze i o tym wiemy.
Mam te same i również polecam.
Gracko
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2020, 13:08
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Inserty

Post autor: Gracko »

Może to nie insert ale pomoc w organizacji kart w pudle z grą. Pudełka na karty do Jagged Alliance
Wykonane z papieru o gramaturze 250g/m2, wielkościowo są zrobione pod karty w koszulkach oraz zawierają karty z dodatku i dodatkowe ze wspieram.to
Spoiler:
Rafal1970
Posty: 199
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 22 times

Re: Inserty

Post autor: Rafal1970 »

Hej a udostępnił byś szablony tych pudełek do JA.
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: Inserty

Post autor: pytajnik1 »

Czym byście kleili inserty ze sklejki (od Redrewno)? Sugerowany jest wikol, ale czy Magic będzie wystarczająco dobry?
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 981 times
Been thanked: 433 times

Re: Inserty

Post autor: KurikDeVolay »

To prawie to samo, wal bez skrupułów.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Hardkor »

Pytanko mam.

Kupiłem pierwszy w życiu insert z HDF. Został sklejony, ale MASAKRYCZNIE ŚMIERDZI. 4 dni leży na balkonie i dalej się po prostu z nim wytrzymać nie da. Mówie tutaj o insercie, nie kleju czy coś. Jest to mój pierwszy insert z HDF, zawsze brałem sklejkę. Kupiony do Zamków Burgundii od Spikecraft. Ktoś ma pomysł jak zabić nieprzyjemny zapach?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Gracko
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2020, 13:08
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Inserty

Post autor: Gracko »

@Rafal1970

Proszę, pliki są do inkscape w każdym pliku są 2 warstwy, jedna z konturem druga z obrazkiem. Całość jest wypośrodkowana w pionie i poziomie aby ułatwić wydruk dwustronny.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5156
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Hardkor pisze: 20 wrz 2021, 20:33 Pytanko mam.

Kupiłem pierwszy w życiu insert z HDF. Został sklejony, ale MASAKRYCZNIE ŚMIERDZI. 4 dni leży na balkonie i dalej się po prostu z nim wytrzymać nie da. Mówie tutaj o insercie, nie kleju czy coś. Jest to mój pierwszy insert z HDF, zawsze brałem sklejkę. Kupiony do Zamków Burgundii od Spikecraft. Ktoś ma pomysł jak zabić nieprzyjemny zapach?
Ma śmierdzieć bo został wycięty (a raczej wypalony CNC). Musi swoje odleżeć. Moje planszetki do Terrafomracji Marsa mają już rok i dalej jak niucham to waniajet.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Hardkor »

BOLLO pisze: 21 wrz 2021, 10:42
Hardkor pisze: 20 wrz 2021, 20:33 Pytanko mam.

Kupiłem pierwszy w życiu insert z HDF. Został sklejony, ale MASAKRYCZNIE ŚMIERDZI. 4 dni leży na balkonie i dalej się po prostu z nim wytrzymać nie da. Mówie tutaj o insercie, nie kleju czy coś. Jest to mój pierwszy insert z HDF, zawsze brałem sklejkę. Kupiony do Zamków Burgundii od Spikecraft. Ktoś ma pomysł jak zabić nieprzyjemny zapach?
Ma śmierdzieć bo został wycięty (a raczej wypalony CNC). Musi swoje odleżeć. Moje planszetki do Terrafomracji Marsa mają już rok i dalej jak niucham to waniajet.
No dobra to po prostu trzymac to otwarte przy oknie i niech się wietrzy, aż wywietrzy?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5156
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Nie musisz tego wietrzyć ale wietrzenie zapewne przyspieszy proces neutralizacji odoru. Ale nie licz że po 1-2 tyg juz będzie cacy bo nie będzie. Z czasem swąd spalenizny sam zwietrzeje musisz poczekać. Nie polecam jedynie czymś zapachowym nasączać, psikać itd. To jednak pochodne drewna a więc chłonie mocno inne zapachy ale staje się też tłuste.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Inserty

Post autor: poooq »

Hardkor pisze: 20 wrz 2021, 20:33 Pytanko mam.

Kupiłem pierwszy w życiu insert z HDF. Został sklejony, ale MASAKRYCZNIE ŚMIERDZI. 4 dni leży na balkonie i dalej się po prostu z nim wytrzymać nie da. Mówie tutaj o insercie, nie kleju czy coś. Jest to mój pierwszy insert z HDF, zawsze brałem sklejkę. Kupiony do Zamków Burgundii od Spikecraft. Ktoś ma pomysł jak zabić nieprzyjemny zapach?
Soda oczyszczona wchłania zapachy.
Po co piać, gdy można grać?
Rafal1970
Posty: 199
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 22 times

Re: Inserty

Post autor: Rafal1970 »

Kupiłem właśnie drewniany insert od GEEKMOD. Nie mam doświadczenia – jakim klejem należy ten insert skleić?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

Rafal1970 pisze: 13 paź 2021, 11:50 Kupiłem właśnie drewniany insert od GEEKMOD. Nie mam doświadczenia – jakim klejem należy ten insert skleić?
Wikol albo wikolopodobny, ja używam pattexa express do drewna - szybciej schnie niż wikol. Od biedy klej magic/magiczny też da radę.
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Inserty

Post autor: velpablo »

Cześć,

kolejny insert ode mnie, tym razem na warsztat idzie Pandemia: Upadek Rzymu.
Płyta kartonowo piankowa + pojemniki na kosmetyki :)

Spoiler:
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Teotihuacan: City of Gods (D. Tascini, D. Turczi)

Post autor: longmen76 »

Przygotowaliśmy insert mieszczący wszystkie 3 dodatki. Z efektami możecie się zapoznać tutaj: Teotihuacan+3
ODPOWIEDZ