Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Inserty

Post autor: a22a »

Rada bez trybu i nie w temacie: zmiana kleju na Magic. Próbowałem oba i nie umiem w UHU POR.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Inserty

Post autor: Lothrain »

Diserve pisze: 16 lut 2022, 10:01 Cześć mam pytanie do weteranów tematu :D wczoraj zacząłem swój pierwszy insert z pianki i używałem dedykowanego kleju UHU POR. W kilku miejscach klej sie nieładnie zachowal i zostal na wierzchu (nie jest to problem bo bede startował jeszcze raz z insertem) i po nocy wciąż jest lepki.

Pytanie czy on wysycha so nielepkiej formy czy taka jego specyfika i trzebabardzo uważać na wszelkie "przecieki"
UHU POR używałem tylko do sklejania styropianu i tu sobie dobrze radził, ale czas schnięcia jest moim zdaniem zbyt długi, żeby używać go do pianki. Polecam zwykły klej Magic, szybko schnie, staje się niewidoczny w razie wycieków (choć zawsze można oczyścić nożykiem) i daje równie dobre rezultaty.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5205
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Nie kombinujcie Vicol czyli PVA najlepszy do pianki i kartonu.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Inserty

Post autor: Otorek »

Ja kleje Tamiya Craft Bond - żadnych problemów i super się z nim pracuje.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 191
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 88 times
Been thanked: 67 times

Re: Inserty

Post autor: Diserve »

W końcu się udało.

Ucząc się na błędach (wielu) i korzystając z porad tu na forum stworzyłem swój pierwszy insert. Padło na Calico jako cos prostego i gre gdzie bardzo insertu mi brakowało. Nie jest idealnie ale mam nadzieje, że wprawa przyjdzie z czasem.


Spoiler:
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 92 times

Re: Inserty

Post autor: Rigidigi »

Diserve pisze: 19 lut 2022, 21:37 W końcu się udało.

Ucząc się na błędach (wielu) i korzystając z porad tu na forum stworzyłem swój pierwszy insert. Padło na Calico jako cos prostego i gre gdzie bardzo insertu mi brakowało. Nie jest idealnie ale mam nadzieje, że wprawa przyjdzie z czasem.
Wygląda bardzo estetycznie. Pomyśl jeszcze czy w przegródki z żetonami nie wkleić kartonu, żeby zrobić "ślizgi" do łatwiejszego ich wyciągania.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Inserty

Post autor: olsszak »

velpablo pisze: 14 paź 2021, 10:51 Cześć,

kolejny insert ode mnie, tym razem na warsztat idzie Pandemia: Upadek Rzymu.
Płyta kartonowo piankowa + pojemniki na kosmetyki :)

Spoiler:
Podrzucisz wymiary?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

Re: Inserty

Post autor: Marooned »

Diserve pisze: 16 lut 2022, 10:01używałem dedykowanego kleju UHU POR. W kilku miejscach klej się nieładnie zachował i został na wierzchu (nie jest to problem bo będę startował jeszcze raz z insertem) i po nocy wciąż jest lepki.

Pytanie czy on wysycha do nielepkiej formy czy taka jego specyfika i trzeba bardzo uważać na wszelkie "przecieki"
Niestety, zostaje lepki "na zawsze". Jest to tym bardziej uporczywe w ciasnych wnękach na karty, bo te się potem lepią do insertu. Ostatnio testowałem przejeżdżanie patyczkiem do uszu z rozpuszczalnikiem. Nie wyczyściło do końca, ale zniknęła ta lepkość, więc tak przejeżdżam chwilę po sklejeniu, ale też nie za mocno by rozpuszczalnik nie wszedł między klejone powierzchnie. Jak już mam ten klej, to przy nim zostanę, ale nie rozumiem dlaczego właśnie go się poleca zamiast wręcz odradzać.
Awatar użytkownika
velpablo
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:24
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Inserty

Post autor: velpablo »

olsszak pisze: 21 mar 2022, 00:05
velpablo pisze: 14 paź 2021, 10:51 Cześć,

kolejny insert ode mnie, tym razem na warsztat idzie Pandemia: Upadek Rzymu.
Płyta kartonowo piankowa + pojemniki na kosmetyki :)

Spoiler:
Podrzucisz wymiary?

na spodzie i po bokach blok techniczny, reszta płyta kartonowo-piankowa 3mm (na górze zdjęcia 5mm, ale to tylko podpórka pod planszę)
Spoiler:
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 832 times
Been thanked: 200 times

Re: Inserty

Post autor: JollyRoger90 »

Przedstawiam insert do Kaskadii.
Gry trzymam pionowo, więc insert musiał spełniać warunek do tego, aby nie wysypało się wszystko.
Do tego przyspieszony setup - tacka z szyszkami wyjmowana.
Każda kolumna kafli terenu liczy 20 szt. Zatem przy rozłożeniu gry bierzemy jedną kolumnę na gracza plus 3 kafle z tacki z szyszkami.
To mój drugi insert w życiu. Jeszcze jest różnica między tym co wyrysuje, a tym co zrobię finalnie, bo pod koniec trochę na oko kleje mniejsze elementy.

Zdjęcia:
Spoiler:
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze :)
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 390
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 165 times

Re: Inserty

Post autor: Fyei »

Insert na wszystkie karty z gry Euthia. Jeszcze sporo miejsca zostało, więc może akurat na dodatek będzie ;).

Wykonanie z płyty piankowo-kartonowej z wykorzystaniem kleju Magic i szpilek. Następnym razem będę próbować takie inserty wykonywać na zasadzie rowków na wcisk na poszczególne sloty, gdyż próba wklejenia podziałek tak, żeby były równo i prostopadle, to katorga.
Spoiler:
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Inserty

Post autor: shod »

Insert do Blood Rage.
Mam trochę niestandardowy zestaw do Blod Rage: podstawka, dodatki sklepowe [Mistycy z Midgardu i 5 gracz], dodatek Bogowie Asgardu w wersji KS, 2 dodatkowe potwory KS. Z racji takiego zestawu i tego, że chciałem to upchnąć w jedno pudło a figurki są/będą pomalowane i trzeba je trochę zabezpieczyć, dostępne inserty [mimo, że jest ich sporo] nie do końca mi odpowiadały, dlatego postanowiłem coś wykombinować samemu. Wyszło coś takiego. Może Komuś podsunie jeszcze lepszy pomysł.

projekt
Spoiler:
w pudełku
Spoiler:
poszczególne pudełka

Klany
Spoiler:
Potwory duże
Spoiler:
Bogowie
Spoiler:
Potwory małe i reszta
Spoiler:
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Inserty

Post autor: dareiosh »

Po zrobieniu insert z pianki wieczko pudełko opera się na nim(źle wyliczyłem i wystaje około 1-2 mm) da się to jakoś uratować? W jakiś sposób podnieść ścianki pudełka albo coś?
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 153
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 129 times
Been thanked: 70 times

Re: Inserty

Post autor: Mrukar »

7 Cudów Świata: Pojedynek z Panteonem i Agorą w jednym pudełku wersja budżetowa.
Spoiler:
Karty pochowane w pudełeczkach, oddzielnie każda era, senatorowie wspólnie ze spiskowcami i punktacje (gildie + wielkie światynie). Szablony do pudełek można zrobić tutaj: https://www.templatemaker.nl/pl/
Przegródka zrobiona z grubego papieru złożonego na pół i sklejonego klejem magic jest wklejona w pudełko.
Duże karty i bloczki punktacji leżą na płasko trzymane w ryzach przez pudełka. Po włożeniu wszystkich torów i instrukcji całość ładnie się domyka.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 832 times
Been thanked: 200 times

Re: Inserty

Post autor: JollyRoger90 »

Mrukar pisze: 27 kwie 2022, 14:23 7 Cudów Świata: Pojedynek z Panteonem i Agorą w jednym pudełku wersja budżetowa.
Spoiler:
Karty pochowane w pudełeczkach, oddzielnie każda era, senatorowie wspólnie ze spiskowcami i punktacje (gildie + wielkie światynie). Szablony do pudełek można zrobić tutaj: https://www.templatemaker.nl/pl/
Przegródka zrobiona z grubego papieru złożonego na pół i sklejonego klejem magic jest wklejona w pudełko.
Duże karty i bloczki punktacji leżą na płasko trzymane w ryzach przez pudełka. Po włożeniu wszystkich torów i instrukcji całość ładnie się domyka.
Fajnie się prezentuje, a ja czegoś podobnego szukam do swojego zestawu 7CŚ Duel z dodatkami. Na pewno będę czerpał z twojego pomysłu :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 832 times
Been thanked: 200 times

Re: Inserty

Post autor: JollyRoger90 »

dareiosh pisze: 24 kwie 2022, 23:41 Po zrobieniu insert z pianki wieczko pudełko opera się na nim(źle wyliczyłem i wystaje około 1-2 mm) da się to jakoś uratować? W jakiś sposób podnieść ścianki pudełka albo coś?
Ja miałem podobny problem i ściąłem nożykiem do tapet nadmiar. Dodatkowo można doszlifować papierem ściernym.
Tak ja bym to widział
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Inserty

Post autor: dareiosh »

Tylko komponenty u mnie leżą co do milimetra, nie da rady nic ściąć, bo karty już są w najchudszych koszulkach;/
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Inserty

Post autor: bobule »

Powiedzcie mi, czy gdzieś na internecie znajdę projekt insertu do Tyrants of the underdark? Bo upchnąć wszystko w tym jednym pudełku to trochę paranoja (karty w koszulkach plus woreczki strunowe), to już wolę poświęcić trochę czasu i sobie samemu taki insert skleić (myślałem nad insertem z HDF, bo mam możłiwość taki zrobić).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5205
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

bobule pisze: 07 maja 2022, 13:57 Powiedzcie mi, czy gdzieś na internecie znajdę projekt insertu do Tyrants of the underdark? Bo upchnąć wszystko w tym jednym pudełku to trochę paranoja (karty w koszulkach plus woreczki strunowe), to już wolę poświęcić trochę czasu i sobie samemu taki insert skleić (myślałem nad insertem z HDF, bo mam możłiwość taki zrobić).
https://boardgamegeek.com/thread/1887606/custom-insert
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Inserty

Post autor: Relo »

BOLLO pisze: 08 maja 2022, 04:33
bobule pisze: 07 maja 2022, 13:57 Powiedzcie mi, czy gdzieś na internecie znajdę projekt insertu do Tyrants of the underdark? Bo upchnąć wszystko w tym jednym pudełku to trochę paranoja (karty w koszulkach plus woreczki strunowe), to już wolę poświęcić trochę czasu i sobie samemu taki insert skleić (myślałem nad insertem z HDF, bo mam możłiwość taki zrobić).
https://boardgamegeek.com/thread/1887606/custom-insert
Wygląda jak insert do pierwszej edycji. W ten rodzima (druga) edycja się nie zmieści.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Insert Arnak

Post autor: rav126 »

Insert do Arnaka, wykonany z płyty piankowo kartonowej 3mm. Klej - Astra do prac plastycznych, ktory bardzo polecam, ze względu na łatwość aplikacji, wygodny "dziubek" i plastikową butelkę (nie załamuje się tak jak Magic, starcza na dłużej, a końcówka nie zasycha). Rynienki z czarnego bloku technicznego, wklejone zwykłym zielono-żółtym klejem w sztyfcie.
Jak pewnie zauważyliście, jako ogromna inspiracja posłużył insert od Redrewno, który uważam za bardzo przemyślany. Wprowadziłem jednak kilka zmian, które trochę skróciły wykonanie insertu - pojemniki na surowce stanowią jeden element, tak samo pojemnik na kompasy i monety. W pojemniku na elementy graczy nie robiłem przegródek, bo musiałbym potem znowu kombinować z wycięciem na notes punktacji.
Jako, że pojemnik na monety jest dość płytki, to zrobiłem mu obwolutę z czarnego bloku technicznego.
Wrzuciłem też kartkę z wymiarami, ale nie wiem czy komuś się przyda :)
Spoiler:
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Inserty

Post autor: dareiosh »

Witam
Jakieś pomysły/inspiracje jak mógłbym stworzyć insert do posiadłości szaleństwa 2ed do przechowywania figurek przyklejonych do okrągłych-przezroczystych podstawek?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 856
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Inserty

Post autor: Dako »

dareiosh pisze: 03 lip 2022, 23:23 Witam
Jakieś pomysły/inspiracje jak mógłbym stworzyć insert do posiadłości szaleństwa 2ed do przechowywania figurek przyklejonych do okrągłych-przezroczystych podstawek?
Może coś w stylu takich rozwiązań jakie są stosowane w drukowanych 3D insertach dla Black Rose Wars?
https://www.etsy.com/pl/listing/7549990 ... -drukowana
https://cults3d.com/en/3d-model/game/bl ... rint-model
Albo o wiele prościej kupić zwyczajne pianki od safeandsound:
https://safeandsound.pl/pl/c/PIANKOWE-WKLADY/57
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Inserty

Post autor: dareiosh »

Ta pianka na podstawki wygląda ciekawe, tylko wtedy figurki idą na wierzch pudełka tak?
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Inserty

Post autor: Moonz »

Czy nóż krążkowy 45mm średnicy Olfy starczy do przecięcia płyty 5mm czy lepiej wziąć 60 mm i nie zawracać sobie głowy?
ODPOWIEDZ