Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Moonz pisze: 16 lip 2022, 16:06 Czy nóż krążkowy 45mm średnicy Olfy starczy do przecięcia płyty 5mm czy lepiej wziąć 60 mm i nie zawracać sobie głowy?
45 spokojnie wystarczy. Dodatkowo mniejsza srednica jest lepsza do prowadzenia bo jest sztywniejsze ostrze.
Moonz
Posty: 281
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Inserty

Post autor: Moonz »

BOLLO pisze: 16 lip 2022, 19:41
Moonz pisze: 16 lip 2022, 16:06 Czy nóż krążkowy 45mm średnicy Olfy starczy do przecięcia płyty 5mm czy lepiej wziąć 60 mm i nie zawracać sobie głowy?
45 spokojnie wystarczy. Dodatkowo mniejsza srednica jest lepsza do prowadzenia bo jest sztywniejsze ostrze.
Zastanawiałem się czy wysunięcie ostrza jest wystarczające by przejść na wylot
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Moonz pisze: 16 lip 2022, 19:49
BOLLO pisze: 16 lip 2022, 19:41
Moonz pisze: 16 lip 2022, 16:06 Czy nóż krążkowy 45mm średnicy Olfy starczy do przecięcia płyty 5mm czy lepiej wziąć 60 mm i nie zawracać sobie głowy?
45 spokojnie wystarczy. Dodatkowo mniejsza srednica jest lepsza do prowadzenia bo jest sztywniejsze ostrze.
Zastanawiałem się czy wysunięcie ostrza jest wystarczające by przejść na wylot
Tak wystarczy ale jezeli planujesz w przyszlsci ciac np karton to 60mm bedzie lepsze. Nie zapominaj o macie samogojacej bo inaczej szybko stępisz ostrze.
Moonz
Posty: 281
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Inserty

Post autor: Moonz »

Mata juz jedzie, a na karton raczej się nie zanosi. Dodatkowo przekonuje mnie fakt, że ostrze bedzie stabilniejsze. Dzięki jeszcze raz za pomoc.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 150
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 125 times
Been thanked: 66 times

Re: Inserty

Post autor: Mrukar »

Hej oto mój darmowy sposób na zrobienie porządku w pudełku Wyprawy do El Dorado z Demonami Dżungli i wszystkimi kartami promocyjnymi. Wystarczy linijka, ołówek, nożyczki i ewentualnie trochę kleju. Miejsca pozostaje jeszcze wystarczająco dużo na kolejne dodatki. Efekt na zdjęciach.
Spoiler:
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Hmm, to rozwiązanie tylko oddziela karty od pozostałych komponentów, a i tak wszystko jest w woreczkach. Czyli, jak dla mnie, nic nie robi.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 150
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 125 times
Been thanked: 66 times

Re: Inserty

Post autor: Mrukar »

Tymczasowo jest to dla mnie rozwiązanie zadowalające, mniejszy bałagan w pudle i jak pisałem spokojnie do jednego pudła wejdą dwa zapowiedziane dodatki.
Jest tu miejsce do modyfikacji. Kładąc karty w pionie na dłuższej krawędzi można pobawić się w separatory (taki generalnie mam plan) jednak karty w koszulkach będą na wysokości wieczka zatem dokładając instrukcje (póki co dwie) pudełko będzie minimalnie odstawać. Gdy będę wiedział ile ostatecznie miejsca zajmą karty dorobię przegródki na luźne elementy (pionki, zetony).
Ostatnio zmieniony 18 sie 2022, 16:54 przez Mrukar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

Ja miałem się zabierać za insert do WdE, ale na szczęście szybko ogłosili kolejny dodatek. Więc gra zadał czeka w kolejce.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Inserty

Post autor: ScorpZero »

Ma ktoś może pomysł jak szybko i tanio zrobić przegrody na karty CCG do takich skrzynek jak z linka?

https://allegro.pl/oferta/drewniana-skr ... 1070550508

Obecnie w jednej zrobiłem z tektury introligatorskiej i jestem tak sobie zadowolony. Strasznie dużo roboty z cięciem tego, bo się okazało, że taka tektura w wersji 2,5mm jest dosyć ciężka w obróbce nożem krążkowym. Plus klejenie tego jest koszmarem i ostatecznie miałem dość, więc wkleiłem na stałe do skrzynki (jakbym chciał to kiedyś wymienić to mnie czeka sporo zabawy papierem ściernym...).

Swoją rolę spełnia, ale następnym razem chciałbym właśnie to jakoś szybciej i mniej pracochłonnie zrobić, także szukam pomysłu.

Czy płyty piankowo-kartonowe są łatwiejsze w obróbce od tektury introligatorskiej? Bo żeby tekturę przeciąć to trzeba sporo siły włożyć i przez to też całość wychodzi mało precyzyjnie.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Inserty

Post autor: Otorek »

Te od redrewno nie będą pasować?

https://redrewno.pl/pl,produkty,pokaz,s ... owe-65x105
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Inserty

Post autor: ScorpZero »

Hm. Chyba źle to opisałem. :mrgreen:

Nie chodzi mi o przekładki między kartami, tylko o tak-jakby insert w środku, w sensie że same przedziały na karty. Bo tak samo z siebie pudełko jest puste.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Inserty

Post autor: Otorek »

Roumiem to ciężej, ale redrewno chyba też sprzedaje wkłady bez skrzynek, pytanie tylko czy będą pasować. Folded Space chyba też ma jakieś uniwersalne wkłady, ewentualnie jakieś gąbki jak do gier figurkowych. Bo własnym sumptem to nie mam doświadczenia.
khuba
Posty: 972
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Inserty

Post autor: khuba »

Po latach posiadania drukarki 3D zabrałem się wreszcie za stworzenie od zera insertu - wybór padł na OpenSCAD i Dungeon Alliance.
Oryginalnie gra z dodatkami zajmowała 4 pudełka (DA + Champions + AP 1-2 + AP3-4). Po zakoszulkowaniu nie byłem w stanie tego rozsądnie przechowywać (nie mówiąc już nic o setupie). Ramki na mapy wyrzuciłem już dawno temu - matę trzymam osobno.

Wszystko było robione bez większego planu - pojemnik za pojemnikiem. Zacząłem od najprostszych (pojemniki na karty i kafle), potem figurki (gdzie po raz pierwszy użyłem magnesów) a na końcu żetony (wielopoziomowe pudełka z magnesami)


Zdjęcia:
Główne pudło:
Spoiler:
Powyciągane pojemniki:
Spoiler:
Bohaterowie:
Spoiler:
Pierdylion żetonów i pomniejszych elementów
Spoiler:
Pudełko jest ciężkie ale można nim potrząsać/ trzymać w jakiejkolwiek orientacji i nic się w środku nie rusza. Setup względnie błyskawiczny.

Jedyny minus całej operacji - zajęło mi to 2 tygodnie...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty

Post autor: Harth »

ScorpZero pisze: 28 sie 2022, 18:52 Ma ktoś może pomysł jak szybko i tanio zrobić przegrody na karty CCG do takich skrzynek jak z linka?

https://allegro.pl/oferta/drewniana-skr ... 1070550508

Obecnie w jednej zrobiłem z tektury introligatorskiej i jestem tak sobie zadowolony. Strasznie dużo roboty z cięciem tego, bo się okazało, że taka tektura w wersji 2,5mm jest dosyć ciężka w obróbce nożem krążkowym. Plus klejenie tego jest koszmarem i ostatecznie miałem dość, więc wkleiłem na stałe do skrzynki (jakbym chciał to kiedyś wymienić to mnie czeka sporo zabawy papierem ściernym...).

Swoją rolę spełnia, ale następnym razem chciałbym właśnie to jakoś szybciej i mniej pracochłonnie zrobić, także szukam pomysłu.

Czy płyty piankowo-kartonowe są łatwiejsze w obróbce od tektury introligatorskiej? Bo żeby tekturę przeciąć to trzeba sporo siły włożyć i przez to też całość wychodzi mało precyzyjnie.
Może coś takiego:

Spoiler:
Mam/Miałem
3Trolle 7%
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Inserty

Post autor: emka »

Pytanie laika - czy insert ze sklejki można pomalować farbką do cieniowania figurek Citadel Agrax Earthshade? Pomalowałam na próbę kawałek pozostałości po sklejeniu insertu i wyszedł całkiem fajny, przyciemniony kolor z podkreślonymi słojami. Czy trzeba to jakoś zabezpieczyć? Nie zgnije to za jakiś czas w pudełku? Czy potrzeba raczej specjalnej lakierobejcy do drewna?
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Inserty

Post autor: Sajmonella »

emka pisze: 15 lis 2022, 12:41 Pytanie laika - czy insert ze sklejki można pomalować farbką do cieniowania figurek Citadel Agrax Earthshade? Pomalowałam na próbę kawałek pozostałości po sklejeniu insertu i wyszedł całkiem fajny, przyciemniony kolor z podkreślonymi słojami. Czy trzeba to jakoś zabezpieczyć? Nie zgnije to za jakiś czas w pudełku? Czy potrzeba raczej specjalnej lakierobejcy do drewna?
Jeżeli dobrze wyschnie to nie powinno się nic stać, ale nie wiem jak z trwałością. Może brudzić palce i się wycierać.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Inserty

Post autor: Koshiash »

emka pisze: 15 lis 2022, 12:41 Pytanie laika - czy insert ze sklejki można pomalować farbką do cieniowania figurek Citadel Agrax Earthshade?
Zważywszy na koszt dużej buteleczki bejcy/lakierobejcy i koszt mikroskopijnego Citadel Agrax, nie spodziewam się by ktokolwiek tego próbował ;-)
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Inserty

Post autor: emka »

Koshiash pisze: 18 lis 2022, 12:01
emka pisze: 15 lis 2022, 12:41 Pytanie laika - czy insert ze sklejki można pomalować farbką do cieniowania figurek Citadel Agrax Earthshade?
Zważywszy na koszt dużej buteleczki bejcy/lakierobejcy i koszt mikroskopijnego Citadel Agrax, nie spodziewam się by ktokolwiek tego próbował ;-)
Sporo osób maluje figurki i ma jakieś pozostałości farbek, więc to wcale nie takie dziwne :)
tomwro
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Inserty

Post autor: tomwro »

emka pisze: 18 lis 2022, 23:42
Koshiash pisze: 18 lis 2022, 12:01
emka pisze: 15 lis 2022, 12:41 Pytanie laika - czy insert ze sklejki można pomalować farbką do cieniowania figurek Citadel Agrax Earthshade?
Zważywszy na koszt dużej buteleczki bejcy/lakierobejcy i koszt mikroskopijnego Citadel Agrax, nie spodziewam się by ktokolwiek tego próbował ;-)
Sporo osób maluje figurki i ma jakieś pozostałości farbek, więc to wcale nie takie dziwne :)
Mnie by do głowy takie coś nie przyszło 😆
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Inserty

Post autor: Fenrisek83 »

.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2022, 12:52 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Inserty

Post autor: Fenrisek83 »

Insert do pudełka ze SG do gry Tainted Grail.
Z jednej strony wszystko do jednej kampanii z drugiej do drugiej a na środku Czerwony Mór. Zmieściły się jeszcze metalowe monetki, figurki towarzysz i zeszyt na notatki.

https://ibb.co/bJxm7MH
https://ibb.co/GFNW7Hh
https://ibb.co/z8n6cyy
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 385
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 162 times

Re: Inserty

Post autor: Fyei »

Kilka osób prosiło o wymiary, więc podsyłam :wink:.

Insert do gry Elekt wraz ze wszystkimi dodatkami wykonany z płyty kartonowo-piankowej 3mm. Bazą jest prostokąt o wymiarach 23,9 x 17,3cm. Na sztywno są jedynie sklejone boczne ściany, środkowa ścianka oraz baza. Reszta działa na zasadzie wsuwanych przegród.

Dokładne wymiary na załączonych zdjęciach.
Spoiler:
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Inserty

Post autor: ponika »

Insert do Pagana. Wchodzą wszystkie dodatki.
Oglądałam gotowce, ale irytowało mnie, że pudło się nie domyka.
Wycięte w tekturze introligatorskiej 1,5 mm (pianka zabierała za dużo miejsca a chciałam żeby karty dało się zakoszulkować).
Panele z kartami i żetonami są jednocześnie pojemnikami dla graczy.

Obrazek
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Inserty

Post autor: Hrosskar »

Odkąd parę lat temu kupiłem Big boxa do Carcassonne, a później dodatki i różne mini dodatki, to brakowało mi miejsca, żeby to przechowywać. W międzyczasie wyszła jeszcze edycja jubileuszowa i Mgła nad Carcassonne, którą można traktować jak taki 11 duży dodatek. Dlatego postanowiłem stworzyć swój własny insert do pudełka od Big boxa, który pomieściłby wszystko.

Mamy tutaj wszystkie kafelki, żetony i meeple z big boxa, wszystkie dodatki 2,3,4,5,6,8,9,10, Mgła nad Carcassonne, Edycję jubileuszową, a do tego chyba większość mini dodatków, które co raz jakiś się pojawiają na stronie oryginalnego wydawcy. Dokładna rozpiska, gdzie jest jaki kafelek terenu na schemacie (nie wszystko jest na swoim miejscu, ponieważ w trakcie pracy musiałem pewne dodatki troszkę inaczej poprzestawiać, ale daje pogląd, gdzie co jest). Całość zrobiona z płyty piankowej 3mm i wykonanie z projektowaniem zajęło mi lekko kilkanaście godzin, nie licząc wcześniejszego szukania inspiracji np. na BGG jak wszystko pomieścić.
Spoiler:
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Inserty

Post autor: Sajmonella »

Czy inserty Folded Space można kleić wikolem ?
ODPOWIEDZ