Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

Mam problem - poszukuję jakiejś gry do zakodowania w WPF (Windows Presentation Foundation) - najlepiej czegoś na dwie osoby.

Czegoś na tyle prostego abym nie zagrzebał się w logice ruchów ale aby wygląd dawał duże możliwości dodawania fajerwerków. Pierwsza myśl to był Hive - niestety autorzy nie mogli mi dać pozwolenia na zrobienie gry (dodaję że będzie kodowana na spotkaniach warszawkiej grupy .NET więc będzie open source'owa) ponieważ mają już podpisane kontrakty z firmami developerskimi na wyłączność.

W sumie mechanika nie podlega chyba prawom autorskim, ale już sam wygląd tak. Nie chce mi się udowadniać komuś że jednak mogę sobie to zakodować i udostępnić kod.. szukam więc kolejnego pomysłu.

.... Pomożecie?

Podsumowując:
1. Coś do czego mogę dostać pozwolenie na wykorzystanie np grafik (jak np koleś od Blue Moon AI)
2. Coś co nie będzie mocno skomplikowane (nie będę kodował AI tylko wersję Human vs Human) - więc np taki Blue Moon odpada :P
3. Coś niezbyt skomplikowanego graficznie - nie za dużo elementów ale żeby mozna było sobie zaszaleć jak coś.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 15:40 przez yosz, łącznie zmieniany 1 raz.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Pancho »

Np. Zombiaki. Przed laty chodziło mi głowie żeby coś takiego zrobić :) A z Trzewikiem pewnie znacznie łatwiej pogadać o prawach do grafik niż z kimś obcym z poza Polski.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

Mhm ciekawe :) W sumie NS Hex byłoby też ciekawe :) .. muszę się wgryźć w zasady. Karcianki w zasadzie mają ten minus że każda karta działa inaczej (ale na pierwszy rzut oka nie jest aż tak źle przy Zombiakach :) )

Czekam na dalsze propozycje :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: mst »

Tamsk - czytałem kiedyś wywiad z Burmem, w którym uzależniał nowe wydanie od możliwości znalezienia producenta dokładnie wyskalowanych klepsydr - w wersji cyfrowej działałyby idealnie. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: jax »

Proponuje Saint Petersburg.
Mechanika elegancka, prosta do zaprogramowania. Jest pole do graficznych fajerwerkow, ale i ich byc nie musi. Dokladnie jak chciales :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

mst pisze:Tamsk - czytałem kiedyś wywiad z Burmem, w którym uzależniał nowe wydanie od możliwości znalezienia producenta dokładnie wyskalowanych klepsydr - w wersji cyfrowej działałyby idealnie. :)
Przy Tamsku jest ten problem żeby to wyraźnie wyglądało potrzebny jest widok izometryczny (przynajmniej tak mi się wydaje) więc od samego początku musiałbym kodować to w 3D. Przy Hive mogłem zrobić widok z góry a dopiero przy którymś tam podejściu na spotkaniu grupy zrobić możliwość przełączenia się w rzut izometryczny. Więc raczej odpada.

PS: No i plusem będzie to żebym mógł w szybkim czasie spróbować gry ;) Zombiaki mogę zakupić bez bólu w portfelu. A tamsk jednak przed zakupem bym wolał spróbować pograć ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Don Simon »

yosz pisze:Mhm ciekawe :) W sumie NS Hex byłoby też ciekawe :) .. muszę się wgryźć w zasady.
<reklama>

Psst, posluchaj kolejnej Planszostacji 8) (chociaz powinienem dac znaczek ninja)

</reklama>
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

Don Simon pisze: <reklama>

Psst, posluchaj kolejnej Planszostacji 8) (chociaz powinienem dac znaczek ninja)

</reklama>
Szymonie nie przepuszczę okazji posłuchać Twojego aksamitnego głosu :P a tak serio to jest jedna z tych rzeczy które pozwalają mi przetrwać w poniedziałek ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Senaszel »

Najlepiej NS HEX ew Zombiaki - trzeba promować swojski biznes
A Portal wręcz rozdaje swoje grafiki z podręczników do rpg> choćby do armii fanowskich
Ah gdyby dało się jeszcze grać przez neta!
Wingmakers
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Dusso »

Zdecydowanie Neuroshima Hex - odpadłby problem krzywo przyciętych żetonów :lol:
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

Pancho pisze:Np. Zombiaki. Przed laty chodziło mi głowie żeby coś takiego zrobić :) A z Trzewikiem pewnie znacznie łatwiej pogadać o prawach do grafik niż z kimś obcym z poza Polski.
Dobra, na razie stawiam na Zombiaki o ile oczywiście Trzewik i Portal się zgodzą :) Czekam na odzew z jego / ich strony

A jeżeli się uda eksperyment i będzie chęć z obu stron to NS HEX może być kolejny ;) ... No ale na razie zobaczymy co wyjdzie z tego projektu

----- EDIT -------

Mam zgodę na Zombiaki. Ponieważ będę robił to po godzinach to trochę czasu pewnie minie. Jeżeli będzie się czym pochwalić to dam znać ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Rathi »

jax pisze:Proponuje Saint Petersburg.
Juz jest zrobiony. Mozna sciagnac za darmo (tylko nie pamietam skad, ale na BGG prawdopodobnie jest odnosnik).
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: zephyr »

Na BSW chociażby SP jest.

NS Hex w wersji online z jakimś serwerem do ustawiania gier to by było coś (+ fajna promocja planszówki)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: maluman »

Rathi pisze:
jax pisze:Proponuje Saint Petersburg.
Juz jest zrobiony. Mozna sciagnac za darmo (tylko nie pamietam skad, ale na BGG prawdopodobnie jest odnosnik).
http://www.westpark-gamers.de/index.htm ... p_pc_e.php
m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
humanista
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2008, 10:50
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: humanista »

Ja aktualnie będę robił serię gier klasycznych, poczynając od warcabów. Technologia html, java script, ajax. To są prawdziwe gry on-line (aplikacje internetowe), ponieważ gra wymaga ciągłego połączenia z serwerem). Uproszczone opisy wielu gier tego typu znajdziesz na:

Kod: Zaznacz cały

http://tinyurl.com/mu556u
.
Na razie zrobiłem kilka prostych gier

Kod: Zaznacz cały

http://gry-planszowe.waw.pl
. Prawdopodobnie nie da się na tym zarobić, bo są już strony z grami za darmo, więc nikt nie zapłaci za granie nawet 1zł miesięcznie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Nataniel »

zephyr pisze:NS Hex w wersji online z jakimś serwerem do ustawiania gier to by było coś (+ fajna promocja planszówki)
http://online.neuroshima.org/
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: melee »

No właśnie, co wy wszyscy gadacie o NS Hex, nikt z was nie grał w wersję podaną przez Nataniela? Jest bardzo fajna, ale NS Hex to nie jest łatwa gra do zaprogramowania, mnóstwo wyjątków i różnych sytuacji. Tak czy inaczej nie ma sensu robić drugiej identycznej gry.

Może nie Tamsk a coś innego z Gipf'a?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

melee: wątek jest dość stary, powstał jeszcze przed wersją podaną przez nataniela. Mnie niestety zombiaki rozwaliły tymi wyjątkami - w zasadzie każda karta zachowuje się inaczej. Na razie mam inne rzeczy na głowie ;) ale się doszkalam :P Pisanie gier to jednak nie to samo co aplikacji biznesowych :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Don Simon »

Through the Ages lepiej napisz :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: Aba »

Roll Through The Ages .... :P lub Mr. Jack.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: mst »

Mr.Jack już jest w Internecie. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: janekbossko »

jest? gdzie?
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 254
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: lighting »

Mam problem - poszukuję jakiejś gry do zakodowania w WPF (Windows Presentation Foundation) - najlepiej czegoś na dwie osoby. [...]
Widze, ze wybrales ten sam jezyk, tylko inna technologie. Ja koduje w XNA i zabralem sie za realizacje gier firmy Encore (zaczalem hardcorowo od Gwiezdnego Kupca). Cos juz mam, w przyszlym tygodniu sie pochwale.

Tobie zycze wytrwalosci, szczegolnie przy tworzeniu grafiki. :)

l.
lighting
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: yosz »

http://mrjack.hurricangames.com/ baaardzo fajny interfejs. Turowy, z przypomnieniami mailowymi
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Szukam ciekawej gry do zaprogramowania... pomóżcie

Post autor: B »

Wings of War zrób. Gra przeprosta, a jakimś cudem nie ma żadnej sensownej wersji do grania online.
ODPOWIEDZ