Wymiary

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
VixinG
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:35
Lokalizacja: Rybnik

Wymiary

Post autor: VixinG »

B. przepraszam, ale jakie są standardowe wymiary karty do gry?? :D
Rybnik City
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Wymiary

Post autor: waffel »

... bo strasznie mi się nie chce poszukać samemu w googlu albo wikipedii?
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wymiary

Post autor: Jarzynek »

Zależy do jakiej gry. Jeżeli chcesz zrobić własne karty, to najlepiej kup koszulki do kart MtG i w nie włóż wydruki.
Pozdrawiam
deexer
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2008, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiary

Post autor: deexer »

A tak swoją drogą, czy ktoś dotarł może do jakiś niestandardowych koszulek - np. do kart z shoguna, filarów?
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Wymiary

Post autor: BloodyBaron »

deexer pisze:A tak swoją drogą, czy ktoś dotarł może do jakiś niestandardowych koszulek - np. do kart z shoguna, filarów?
nic z tego - karty najmniejsze z najmniejszych np. czyli do:
- Filarów
- Osadników
- Thurn und Taxis
- karty siły w El Grande
- i pewno mnóstwo innych

nie mają swojego odpowiednika koszulkowego, pewnie dlatego, że nie jest to format żadnej z karcianek kolekcjonerskich, a przede wszystkim z myślą o takich grach producenci robią koszulki - kwestia skali sprzedaży i ilości tych kart wogóle.

Najmniejsze są chyba protectory mini, które paszą np. do Caylus Magna Carta czy Munchkina.

W którymś z wątków poruszana była kwestia wykorzystania zgrzewarki do folii, którą można "przycinać" folijki do wielkości kart. Ale widać na przykładzie Galakty, że wydawcy bardziej opłaca się dorzucać nowe talie na podmiankę zniszczonych (bonusowe karty surowców w dodatku dla 5/6 graczy) niż produkować i sprzedawać takie mikrokoszulki.

W sumie to nisza dla planszówkowców z zacięciem przedsiębiorcy ;) Nie jestem tylko pewien opłacalności przedsięwzięcia :]
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
VixinG
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wymiary

Post autor: VixinG »

deexer pisze:A tak swoją drogą, czy ktoś dotarł może do jakiś niestandardowych koszulek - np. do kart z shoguna, filarów?
Nie wiem o co chodzi ale jeśli chodzi o małe karty mniejsze niz normalne (normalne np. MtG) to tu:
http://www.rebel.pl/category.php/1,1052/Ultra-Pro.html
Masz koszulki na niestandardowe karty (pozycja na środku).
Mam nadzieję, ze pomogłem :P
Rybnik City
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Wymiary

Post autor: LostLukas »

Niestety nie...

te koszulki są dużo za duże :)
SAMSON
Posty: 94
Rejestracja: 02 paź 2007, 12:46
Lokalizacja: W-wa

Re: Wymiary

Post autor: SAMSON »

BloodyBaron pisze:W którymś z wątków poruszana była kwestia wykorzystania zgrzewarki do folii, którą można "przycinać" folijki do wielkości kart.
Tutaj:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 498#p67498

@VixinG
Warto przejrzeć forum. Temat koszulek na karty był już kilka razy wałkowany. W temacie do którego prowadzi podany przeze mnie link znajdziesz sporo rzeczowych informacji dotyczących rozmiarów kart.
ODPOWIEDZ