This War of Mine - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine

Post autor: RunMan »

Przy broni palnej rzuca się kostką czerwoną, przy broni białej kością żółtą, przy braku broni (walce wręcz) - kością szarą. Każdy uzyskany symbol pozwala zredukować jedną ranę / szkodę. W przypadku, gdy postać używa siekiery / strzelby i wyrzuci odpowiedni symbol na danej kości, to karta intruzów jest wówczas ignorowana. Dodatkowo każde deski redukują szkodę / stratę o jeden.
Poszukaj w Dzienniku stron dotyczących fazy intruzów :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: Bary »

vojtas pisze: Co do ciągnięcia kwestii ciągnięcia karty Wydarzenia po odczytaniu karty rozdziału 1: ja bym słuchał Michała, bo to w końcu on projektował mechanikę, a nie Jakub. ;)
Ja z kolei idę póki co za słowem Jakuba. Tutaj mam informację z pierwszej ręki, a w przypadku Michała opieram się w pewnej mierze na doniesieniach od innych osób. ;) Bardziej pasuje mi to też do schematu gry, ale to już kwestia subiektywna. Można sobie przyjąć, że jak się chce spokojnego startu gry, to nie bierzemy, a jak mamy ochotę rozpocząć z przytupem, to dociągamy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Jeśli przydzielam kogoś do warty z bronią, a mam np. 9 nabojów (naboji). To ile mogę mu ich wręczyć?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: This War of Mine

Post autor: Edwardo »

Pynio pisze:Jeśli przydzielam kogoś do warty z bronią, a mam np. 9 nabojów (naboji). To ile mogę mu ich wręczyć?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
ile chcesz (jest tyle nabojów?)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: osa1908 »

Jezeli karta wydarzenia mowi ze wartosc jedzenia wzrasta o 3 to jak na konserwie jest 15 to czy ja moge przy handlu jesli posiadam konserwe moge js traktowac jako 18.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: Bary »

osa1908 pisze:Jezeli karta wydarzenia mowi ze wartosc jedzenia wzrasta o 3 to jak na konserwie jest 15 to czy ja moge przy handlu jesli posiadam konserwe moge js traktowac jako 18.
Dokładnie tak to działa.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: osa1908 »

Dzieki za odpowiedz.
sisetka
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2015, 07:52

Re: This War of Mine

Post autor: sisetka »

mam dwie takie wątpliwości

1. karty celów - karta celu końcowego + 2 czy +3?

2. bimber - jak i kiedy moge go użyć oprócz produkcji leków? w świetle tego co pisze w faq800 ze postać moze użyc bimbru...
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Z tego co pamiętam to 2 + końcowy. Rozpatrujemy przy końcu rozdziałów (są 3). Bombrem można się napruć - spada depresja i rosnie zmęczenie. Jest w mini instrukcji.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
sisetka
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2015, 07:52

Re: This War of Mine

Post autor: sisetka »

Pynio pisze:Z tego co pamiętam to 2 + końcowy. Rozpatrujemy przy końcu rozdziałów (są 3). Bombrem można się napruć - spada depresja i rosnie zmęczenie. Jest w mini instrukcji.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

czyli Rodział III = cel końcowy?

apropo bimbru - co to jest mini instrukcja?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

No na końcu ostatniego rozdziału rozpatrujesz cel końcowy - logiczne. Z tego co pamiętam to nawet na karcie pierwszego rozdziału jest napisane kiedy rozpatrzeć cel. Mini instrukcja to ten dziennik czy jak to się nazywa w This War Of Mine. Info o bimbrze jest przy rozpatrywaniu ostatniej fazy, czyli świtu chyba (info na dole strony). Można pić spirytus i bimber.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: Matti_C »

Na pierwszej partii sobie tak utrudniłem i zagrałem 3 cele + końcowy. Doczytałem i powinny być 2 + końcowy czyli razem 3 - po jednym na rozdział.
Żeby użyć bimbru do leków trzeba go najpierw drugi raz przedestylować do spirytusu.
sisetka
Posty: 7
Rejestracja: 05 sty 2015, 07:52

Re: This War of Mine

Post autor: sisetka »

Matti_C pisze:Na pierwszej partii sobie tak utrudniłem i zagrałem 3 cele + końcowy. Doczytałem i powinny być 2 + końcowy czyli razem 3 - po jednym na rozdział.
Żeby użyć bimbru do leków trzeba go najpierw drugi raz przedestylować do spirytusu.
mi to sie generalnie wydaje ze ciągle sobie coś utrudniam i coś robie nie tak bo jeszcze ani razu nie udało się dotrwać do końca :/
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: Bary »

sisetka pisze:
Matti_C pisze:Na pierwszej partii sobie tak utrudniłem i zagrałem 3 cele + końcowy. Doczytałem i powinny być 2 + końcowy czyli razem 3 - po jednym na rozdział.
Żeby użyć bimbru do leków trzeba go najpierw drugi raz przedestylować do spirytusu.
mi to sie generalnie wydaje ze ciągle sobie coś utrudniam i coś robie nie tak bo jeszcze ani razu nie udało się dotrwać do końca :/
Przeczytaj sobie na spokojnie dziennik "od deski do deski". Czasami w momencie gry umyka nam jakiś mały akapit lub inna mniej rzucająca się w oczy kwestia. Jeżeli masz za sobą już kilka gier to możesz także pokusić się o przeczytanie w całości elementów faq dostępnych w skryptach.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Oj do końca to w tej grze strasznie trudno dotrwać :) Tak ma właśnie być.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
tommyray
Posty: 1302
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: tommyray »

Kilka pytań:

1) Czy mając Marko zaczynamy z siekerą?

2) Czy przy użyciu siekery rzucamy kością na otwarcie drzwi?

3) Czy jeżeli używamy wytrychów lub siekery (przez inną osobę niż Marko), to czy po użyciu bez względu na wyniki odrzucamy? Czy odrzucamy tylko po udanym?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: This War of Mine

Post autor: RunMan »

1) nie

2) nie (przy czym używać jej w ten sposób może jedynie Marko)

3) wytrych odrzucamy tylko po udanym otworzeniu drzwi. Inne postaci niż Marko nie mogą używać siekiery do otwierania drzwi
Skiborg
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2014, 19:19
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine

Post autor: Skiborg »

Nurtuje mnie budowa sprzętów... robi się to dwoma akcjami czy jedną?
A:
1 akcja: postać idzie na pole nowy sprzęt (wystawienie karty w pomieszczeniu)
2 akcja - położenie dowolnej postaci, odrzucenie komponentów i odwrócenie karty sprzętu.
czy jedną akcją:

B:
1 akcja - postać idzie na pole nowy sprzęt - wystawiamy kartę w pomieszczeniu, kładziemy tam tą postać i od razu odrzucamy komponenty i przekładamy sprzęt na drugą stronę?

Nie jest to nigdzie jasno opisane, a na kartach sprzętu nie ma symbolu rączki oznaczającej, że to jest akcja. Ale z drugiej strony w dzienniku opisane to jest, że kładziemy postać na karcie (czyli niejako sekwencja identyczna z wykonaniem akcji).
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

Ja gram zawsze dwiema. Jedna akcja to budowa, druga to ew. Użycie sprzętu.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: This War of Mine

Post autor: KQuest »

Budowa sprzętu wygląda tak, że poświęcasz jedną akcję jednej postaci, wybierasz kartę sprzętu spośród dostępnych, kładziesz na wolnym polu schronienia i odrzucasz komponenty, które były potrzebne do wytworzenia tego sprzętu. Koniec. Czyli coś w stylu opisanej przez Ciebie opcji B.

Przy okazji, należy pamiętać, że w tej samej akcji, w której jedna postać tworzy sprzęt inna nie może jeszcze z niego korzystać. Użycie sprzętu jest możliwe dopiero od najbliższej akcji po jego wybudowaniu
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: This War of Mine

Post autor: Pynio »

No właśnie tak... o to mi chodziło, że robisz to w jedną rundę. To nie tak, że obracasz w trakcie. Pomyśl o tym w ten sposób. Masz pomysł (czyli talia pomysłów). Zabierasz sprzęt i poświęcasz jedną akcję na budowę tego co wymyśliłeś - czyli już odwrocona kartę kładziesz, ludzika i sprzęt. Zatem akcja to po prostu budowa tego co wymyśliłeś ze sprzętu, który wziąłeś do budowy.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: This War of Mine

Post autor: YoYo »

Zasada "jedzenie w każdym momencie".

1/ Czy członek wyprawy (będąc na zewnątrz) jeśli znajdzie np. konserwę, też może ją od razu zjeść i obniżyć głód?

2/ Na KS była figurka pasa i kota, one miały jakąś akcję (poza bycie chodzącym pokarmem?), tak z ciekawości.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: This War of Mine

Post autor: zakwas »

YoYo pisze:Zasada "jedzenie w każdym momencie".

1/ Czy członek wyprawy (będąc na zewnątrz) jeśli znajdzie np. konserwę, też może ją od razu zjeść i obniżyć głód?

2/ Na KS była figurka pasa i kota, one miały jakąś akcję (poza bycie chodzącym pokarmem?), tak z ciekawości.
Ad. 1.: Ja na to pozwalam, aczkolwiek jeden skrypt zepsułem przez to. Ma sens, że je się na wyprawie.

Ad. 2.: Co do kota:
Spoiler:
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: This War of Mine

Post autor: Matti_C »

pies jest użyteczny,
Spoiler:
A miał ktoś krowę?

Jedzenie i picie alko na wyprawie daje ten plus , że oszczędzasz udźwig.
ODPOWIEDZ