Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 338 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End - używana gra - jak posortować karty?

Post autor: Chudej »

RevenKrak85 pisze: 04 sty 2023, 12:10 Cześć, po dobrych recenzjach zdecydowałem się zakupić Aeon's End - (edycja druga) używaną, bo była w dobrym stanie i za dobre pieniądze - (rana może z 4 razy.) Mam jedynie pytanie czy ktoś mógłby mi pomóc jak posortować karty zawartościami STOP A, STOP B i STOP C. Chciałbym przygotować zestaw pod pierwszą rozgrywkę ale nie mam pojęcia jakie talie były początkowo i w jakim ustawieniu. Będę wdzięczny za pomoc.
Setup pod pierwszą grę jest rozrysowany w instrukcji jeśli dobrze pamiętam, pewnie jednak minus karty nemesis. Szczerze mówiąc to te karty STOP to niczego nie ułatwiają i IMO nie warto się bawić w sortowanie tego.
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Zdzichosław »

RevenKrak85 pisze: 04 sty 2023, 12:10 Cześć, po dobrych recenzjach zdecydowałem się zakupić Aeon's End - (edycja druga) używaną, bo była w dobrym stanie i za dobre pieniądze - (rana może z 4 razy.) Mam jedynie pytanie czy ktoś mógłby mi pomóc jak posortować karty zawartościami STOP A, STOP B i STOP C. Chciałbym przygotować zestaw pod pierwszą rozgrywkę ale nie mam pojęcia jakie talie były początkowo i w jakim ustawieniu. Będę wdzięczny za pomoc.
Olej to. Ta gra ma tak proste zasady, że nie warto się bawić w żaden tutorial. Weź najłatwiejszą paskudę, wylosuj rynek i do boju! Pierwszą partię i tak pewnie przegrasz bo łatwo nie jest, ale po niej będziesz już wiedział jak poprawić rynek i od którego bohatera warto zacząć.
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1220 times
Been thanked: 1429 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Cyel »

To co napisał Zdzichosław, prócz tego poprawiania rynku. Polecam granie zawsze z losowym, bardzo rzadko zdarza się układ, który uniemożliwia zwycięstwo. Grzebanie w rynku mi samemu wydaje się prawie jak oszukiwanie;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

Cyel pisze: 04 sty 2023, 13:00 To co napisał Zdzichosław, prócz tego poprawiania rynku. Polecam granie zawsze z losowym, bardzo rzadko zdarza się układ, który uniemożliwia zwycięstwo. Grzebanie w rynku mi samemu wydaje się prawie jak oszukiwanie;)
potwierdzam, też zawsze gramy na losowy, ale z zachowaniem odp ilości klejnotów, artefaktów i zaklęć :)
daje to większą satysfakcję z wygranej i rzadko rynek jest na tyle lichy, że nie da się nic zrobić
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Zdzichosław »

Cyel pisze: 04 sty 2023, 13:00 To co napisał Zdzichosław, prócz tego poprawiania rynku. Polecam granie zawsze z losowym, bardzo rzadko zdarza się układ, który uniemożliwia zwycięstwo. Grzebanie w rynku mi samemu wydaje się prawie jak oszukiwanie;)
Owszem, ale warto wiedzieć, że niektóre układy rynku są bardzo trudne do wygrania. My przeszliśmy przez wszystkie Nemezis zaczynając zawsze od układu losowego i dopiero po kilku bolesnych porażkach "poprawialiśmy" go pod siebie. Oczywiście zachowywaliśmy proporcje rynku zgodnie z instrukcją.
No dobra... Trochę mi wstyd... 🙂
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Aeon's End - używana gra - jak posortować karty?

Post autor: MaciekK5454 »

RevenKrak85 pisze: 04 sty 2023, 12:10 Cześć, po dobrych recenzjach zdecydowałem się zakupić Aeon's End - (edycja druga) używaną, bo była w dobrym stanie i za dobre pieniądze - (rana może z 4 razy.) Mam jedynie pytanie czy ktoś mógłby mi pomóc jak posortować karty zawartościami STOP A, STOP B i STOP C. Chciałbym przygotować zestaw pod pierwszą rozgrywkę ale nie mam pojęcia jakie talie były początkowo i w jakim ustawieniu. Będę wdzięczny za pomoc.
No to teraz Was zaskoczę. Talia "C", ułożenie początkowe dla pierwszej rozgrywki. Podaję nr kart "od spodu" czyli od ostatniej karty w talii do pierwszej.

Poziom 3:
222 - ostatnia karta w talii.
223
272
220
271
270
219
224
221
225
Poziom 2:
269
267
213
218
214
216
215
212
268
Poziom 1:
266
207
264
205
209
265
204
211
208
206
210 - pierwsza karta w talii.

Talia Natarcia Gnieworodnego:
278 - ostatnia karta w talii.
276
274
277
273
275 - pierwsza karta w talii.

Mam nadzieję, że się nigdzie nie machnąłem ;)

Układ rynku jest w załączonym arkuszu do gry "Przygotowanie pierwszej rozgrywki". Czyli mamy tam: Jadeit, Bursztyn V'riswood, Skupisko Diamentów, Kula Wzmocnienia, Amulet Maga, Upiorny Pogłos, Kradzież Świadomości, Zmysł Wymiarów i Ognisty Bicz. Pierwszy zalecani magowie to "Aleheim", "Brima", "Jian" lub "Mist". Talie "A" i "B" zawierają po prostu karty do w/w rynku i postaci.

Pozdrawiam :)
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Zdzichosław pisze: 04 sty 2023, 15:57
Cyel pisze: 04 sty 2023, 13:00 To co napisał Zdzichosław, prócz tego poprawiania rynku. Polecam granie zawsze z losowym, bardzo rzadko zdarza się układ, który uniemożliwia zwycięstwo. Grzebanie w rynku mi samemu wydaje się prawie jak oszukiwanie;)
Owszem, ale warto wiedzieć, że niektóre układy rynku są bardzo trudne do wygrania. My przeszliśmy przez wszystkie Nemezis zaczynając zawsze od układu losowego i dopiero po kilku bolesnych porażkach "poprawialiśmy" go pod siebie. Oczywiście zachowywaliśmy proporcje rynku zgodnie z instrukcją.
No dobra... Trochę mi wstyd... 🙂
"Proporcje" z instrukcji to tylko sugerowany układ, zwłaszcza, że losowe karty rynku zawierają także inne układy. Stosunek liczby klejnotów, artefaktów i zaklęć można dowolnie modyfikować, ja np. czasem gram bez żadnych klejnotów na rynku.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:36 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Matematyka86
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2022, 08:46
Has thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Matematyka86 »

Dzień dobry,
Czy moglibyście wysłać mi zdjęcia
Spoiler:
Tego z legasy. Mam AE:legasy, ale gdzieś zgubiłem jego kartę
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Portal Games »

Cześć! Chwalimy się w imieniu Zaku Board Games genialnymi fotkami, które popełnił dla gry Aeon's End: Nowy Początek. Serio, te fotki są genialne! A z resztą sami możecie sprawdzić tutaj: https://portalgames.pl/pl/aeons-end-now ... ard-games/
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Death4ever »

Portal Games pisze: 10 sty 2023, 21:51 Cześć! Chwalimy się w imieniu Zaku Board Games genialnymi fotkami, które popełnił dla gry Aeon's End: Nowy Początek. Serio, te fotki są genialne! A z resztą sami możecie sprawdzić tutaj: https://portalgames.pl/pl/aeons-end-now ... ard-games/
Kiedy premiera? :D
sasquach
Posty: 1822
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Jako, że Astro Knight przewijał się tutaj w czasie kampanii na KS to chciałem tylko dać znać, że powstał temat poświęcony tej implementacji: viewtopic.php?t=78112. A w nim trochę słów ode mnie na temat zmian w stosunku do Aeon's End.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: equiv »

Portal zapowiedział też Outcasts na 2023.
Fajnie, że starają się przyśpieszyć. Legacy of Gravehold w 2024?
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Spokojnie, New Age zapowiadali już rok temu. Póki co, częściej robią zapowiedzi niż wydają.
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bulczan »

We wtorek rusza wysyłka Nowego Początku :D
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

A do mnie właśnie doszło Past and Future. W sumie przez dość długi czas nie mogłem się zebrać do AE ale teraz jak przyszedł nowy dodatek to przynajmniej to minimum będzie trzeba ograć :)
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bulczan »

c08mk pisze: 27 sty 2023, 14:24 A do mnie właśnie doszło Past and Future. W sumie przez dość długi czas nie mogłem się zebrać do AE ale teraz jak przyszedł nowy dodatek to przynajmniej to minimum będzie trzeba ograć :)
ja w grudniu kupowałem pierwszą podstawkę, a teraz już będę miał prawie wszystko co wyszło po polsku :D poza wieczną wojną, która niestety jest niedostępna
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Pierwszy kontakt z tekstem po rozfoliowaniu i babol. Już się boję co się będzie dalej :cry:

Obrazek
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gromb »

Ale to błąd tylko w instrukcji, czy błąd również na karcie. To topowa gra Portalu, więc pewnie w przypadku dodruku pojawi się erratą, tyle tylko, czy to faktyczny błąd na karcie?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Na karcie nie ma tego błędu, tylko na intstrukcji przygotowania pierwszej rozgrywki.
Są za to błędy na dwóch innych kartach z ostatniej zaplombowane talii
Spoiler:
Innykamil
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2022, 18:27
Has thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Innykamil »

Siemanko! Czy ktoś ma może, albo wiem gdzie znajdę wzór takich przegródek do druku??
Spoiler:
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Reku_ »

bulczan pisze: 27 sty 2023, 13:37 We wtorek rusza wysyłka Nowego Początku :D
Chyba jak się zamówiło w sklepie Portalu. Mi odpisali na FB, że premiera w połowie lutego
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bulczan »

Reku_ pisze: 30 sty 2023, 03:25
bulczan pisze: 27 sty 2023, 13:37 We wtorek rusza wysyłka Nowego Początku :D
Chyba jak się zamówiło w sklepie Portalu. Mi odpisali na FB, że premiera w połowie lutego
Tak, chodzi o zamówienia przed sprzedażowe z portalu
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Innykamil pisze: 30 sty 2023, 01:45 Siemanko! Czy ktoś ma może, albo wiem gdzie znajdę wzór takich przegródek do druku??
Spoiler:
Na BGG, w dziale pliki.
skrót
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bulczan »

Obrazek

Wrzuciłem karty z Nowego Początku do całej kolekcji Aeon's End i zauważyłem, że rewers tych kart jest inny niż wszystkich pozostałych kart. Mają węższą białą ramkę (do góry karta z nowego początku). Generalnie nie przeszkadza to w grze ale jednak trochę słabo to wygląda po wymieszaniu z innymi podstawkami i dodatkami
ODPOWIEDZ