Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 929
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 324 times
Been thanked: 381 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sliff »

sasquach pisze: 05 lis 2022, 02:26 Problem z Legacy był taki, że miał takie elementy jak koperty, pudełka itp., przez co nie opłacało się tego drukować w Polsce jak reszty. W New Age nie ma pudełek, ale są koperty, więc nie byłbym takie pewnie płótnowania.
_leigam_ pisze: 04 lis 2022, 18:45 Myślę że strzeliliby sobie w stopę, Legacy dalej leży po takim czasie pewnie przez inne karty.
Tylko niewielka cześć kart z Legacy nadaje się do używania w normalnym AE. Raczej różnice w kartach nie są główną przyczyną zalegania na półkach.
sliff pisze: 04 lis 2022, 18:41 W pogrzebanych sekretach były płótnowane, natomiast ten nowy dodatek ma w sklepie 'kompatybilny ze wszystkimi podstawkami'.
Raczej chodzi o mechaniczną kompatybilność, a nie o materiał z jakich zrobione są karty.
Legacy było drukowane w chinach. Aktualny dodatek jest/będzie/miałbyć drukowany przez Trefl jak pozostałe podstawki. Także jeśli nie brakło danego papieru to powinno być dobrze. Cena prawie x2 (80%+) jakby przy takiej podwyżce jednocześnie zeszli z jakości to dla mnie i podejrzewam wielu tutaj byłby to koniec tej serii w wersji polskiej.
Cyel
Posty: 2578
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1429 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Cyel »

350zł za nową podstawkę Aeon's End + nowy dodatek i to jest promocja w zestawie??? Czy tam jest coś więcej niż w poprzednich pudłach AE? Jakaś armia figurek?

A ja zrezygnowałem z Oathsworn, myśląc, że za drogo a tu za stos kart tyle, że już 1/3 Oathsworna (z toną figurek do malowania miesiącami) by się zebrała...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: equiv »

Cyel pisze: 05 lis 2022, 08:54 350zł za nową podstawkę Aeon's End + nowy dodatek i to jest promocja w zestawie??? Czy tam jest coś więcej niż w poprzednich pudłach AE? Jakaś armia figurek?

A ja zrezygnowałem z Oathsworn, myśląc, że za drogo a tu za stos kart tyle, że już 1/3 Oathsworna (z toną figurek do malowania miesiącami) by się zebrała...
W normalnych sklepach kosztuje 200zl + 60zł. Jedynie promek się nie dostanie ale porównując jedno z drugim wychodzi 35zł za 7 kart promo (xD).
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Golfang »

które dodatki polecacie do pierwszego aeon's enda? w jakiej kolejności kupować a co wogóle odpuścić?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: karawanken »

Chciałem kupić drugie duże pudło bo dziecią się gra spodobała. Wieczna wojna już wyprzedana w legacy nie chce się bawić. Cena Nowego Początku zdecydowanie negatywnie zaskakuje. Chyba faktycznie trzeba rozejrzeć się za małymi dodatkami. Więc podpinam się pod pytanie które małe dodatki są najlepsze.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Najwięcej zawartości ma zdecydowanie Niezbadany Mrok (2 Nemezis, 2 magów), potem polecam Czeluście (1 Nemezis, 3 magów), następnie na równi Otchłań i Bezimmiennych, a na końcu Pogrzebane Sekrety
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10965
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3233 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

karawanken pisze: 05 lis 2022, 13:38 Chciałem kupić drugie duże pudło bo dziecią się gra spodobała. Wieczna wojna już wyprzedana w legacy nie chce się bawić. Cena Nowego Początku zdecydowanie negatywnie zaskakuje. Chyba faktycznie trzeba rozejrzeć się za małymi dodatkami. Więc podpinam się pod pytanie które małe dodatki są najlepsze.
Kup Legacy, bardzo warto jak podstawka weszła
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JimmyPL »

Golfang pisze: 05 lis 2022, 13:22 które dodatki polecacie do pierwszego aeon's enda? w jakiej kolejności kupować a co wogóle odpuścić?
Wg mnie najlepszy nizebadany mrok - bardzo ciekawe Nemesis, ale nie skreślałbym tego Legacy - wg mnie zdecydowanie warto!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: karawanken »

japanczyk pisze: 05 lis 2022, 13:52
karawanken pisze: 05 lis 2022, 13:38 Chciałem kupić drugie duże pudło bo dziecią się gra spodobała. Wieczna wojna już wyprzedana w legacy nie chce się bawić. Cena Nowego Początku zdecydowanie negatywnie zaskakuje. Chyba faktycznie trzeba rozejrzeć się za małymi dodatkami. Więc podpinam się pod pytanie które małe dodatki są najlepsze.
Kup Legacy, bardzo warto jak podstawka weszła
Mam niestety bardzo poważne uczulenie na gry legacy. Pisanie po kartach = niszczenie kart, a tego moja psychika nie zniesie.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

karawanken pisze: 05 lis 2022, 14:52
japanczyk pisze: 05 lis 2022, 13:52
karawanken pisze: 05 lis 2022, 13:38 Chciałem kupić drugie duże pudło bo dziecią się gra spodobała. Wieczna wojna już wyprzedana w legacy nie chce się bawić. Cena Nowego Początku zdecydowanie negatywnie zaskakuje. Chyba faktycznie trzeba rozejrzeć się za małymi dodatkami. Więc podpinam się pod pytanie które małe dodatki są najlepsze.
Kup Legacy, bardzo warto jak podstawka weszła
Mam niestety bardzo poważne uczulenie na gry legacy. Pisanie po kartach = niszczenie kart, a tego moja psychika nie zniesie.
rozumiem tę barierę psychiczną, ale generalnie doświadczenie związane z graniem w gry legacy rekompensuje mi to w wystarczającym stopniu (chyba że grą są Dylematy Króla)
sasquach
Posty: 1833
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Zamiast pisać na kartach, możesz nakleić żółte karteczki i na nich pisać, a karty w koszulki. Naklejki możesz przykleić na koszulki.
Mi by się nie chciało, ale warto dla samej frajdy z grania w legacy. Odkrywanie kolejnych kopert i rozwijanie postaci z gry na grę daje dużo zabawy.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: karawanken »

Pewnie prędzej kupię tą Wieczną Wojnę niż Legacy. Tak już niestety mam i ciężko się przełamać. Nie gramy aż tyle aby gra z kampanią miała sens. Wolę rozłożyć rynek, wybrać nemesis, wybrać maga i zagrać jedną partię. Ale dziękuję za polecenia. Myślę, że pierwsze wpadnie Niezbadany Mrok. Potem się zobaczy.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Golfang »

aeiou871 pisze: 05 lis 2022, 13:44 Najwięcej zawartości ma zdecydowanie Niezbadany Mrok (2 Nemezis, 2 magów), potem polecam Czeluście (1 Nemezis, 3 magów), następnie na równi Otchłań i Bezimmiennych, a na końcu Pogrzebane Sekrety
Dlaczego te pogrzebane sekrety tak kiepsko oceniłeś?
----------------
10% flamberg.com.pl
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Golfang pisze: 05 lis 2022, 18:53
aeiou871 pisze: 05 lis 2022, 13:44 Najwięcej zawartości ma zdecydowanie Niezbadany Mrok (2 Nemezis, 2 magów), potem polecam Czeluście (1 Nemezis, 3 magów), następnie na równi Otchłań i Bezimmiennych, a na końcu Pogrzebane Sekrety
Dlaczego te pogrzebane sekrety tak kiepsko oceniłeś?
W mojej ocenie więcej do gry wnoszą nowe Nemezis i magowie, a tych nie ma w Pogrzebanych Sekretach. Jest w nich kilka interesujących kart rynku, ale jeśli zbiera się najpierw podstawki, to tych kart ma się już całkiem sporo. Dodatkowe karty podstawowe Nemezis to też pewne urozmaicenie, ale nie do końca wiadomo co z nimi zrobić - czy dodawać je do którejś z fali, jeśli tak to do której? (Zmieszanie wszystkich kart Nemezis z różnych fal jest średnim pomysłem, bo można wtedy w danym poziomie wylosować np. samych popleczników albo same karty uderzające w Gravehold/graczy)
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 340 times
Been thanked: 309 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Chudej »

Golfang pisze: 05 lis 2022, 18:53 Dlaczego te pogrzebane sekrety tak kiepsko oceniłeś?
Zgaduję, że dlatego, że przez brak dodatkowych nemesis. Sam mam wszystko poza tym dodatkiem i w sumie jakoś mi się nie śpieszy z zakupem.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 851
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 289 times
Been thanked: 195 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Seraphic_Seal »

Jest sens brać Nowy Początek (ewentualnie z Tajemnicą Dziczy) nie mając w kolekcji nic innego z AE? Ten motyw ekspedycji brzmi bardzo ciekawie, takie mini legacy. Ale nawet dokupując Tajemnicę Dziczy to będzie tylko 2 różnych Nemesis. Ewentualnie mam możliwość wypożyczania sobie zupełnie podstawowej wersji z biblioteki. Do jutra promocja na portalu, więc czas nagli xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10965
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3233 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Seraphic_Seal pisze: 06 lis 2022, 19:58 Jest sens brać Nowy Początek (ewentualnie z Tajemnicą Dziczy) nie mając w kolekcji nic innego z AE? Ten motyw ekspedycji brzmi bardzo ciekawie, takie mini legacy. Ale nawet dokupując Tajemnicę Dziczy to będzie tylko 2 różnych Nemesis. Ewentualnie mam możliwość wypożyczania sobie zupełnie podstawowej wersji z biblioteki. Do jutra promocja na portalu, więc czas nagli xd
W new age jest 4 Nemesis
marper81
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:01
Has thanked: 49 times
Been thanked: 13 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: marper81 »

japanczyk pisze: 06 lis 2022, 20:17 W new age jest 4 Nemesis
No to na stronie Portalu jest babol i to dwukrotnie, bo zarówno w tekście stoi "Arkusz Nemezis" jak i zdjęcie jest tylko jednego Nemesis - Magoth.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 313 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

marper81 pisze: 07 lis 2022, 10:40
japanczyk pisze: 06 lis 2022, 20:17 W new age jest 4 Nemesis
No to na stronie Portalu jest babol i to dwukrotnie, bo zarówno w tekście stoi "Arkusz Nemezis" jak i zdjęcie jest tylko jednego Nemesis - Magoth.
jest też 7 kopert, z których część może kryć nowe Nemezis :wink:
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Portal Games pisze: 04 lis 2022, 19:16 może zainteresować Was promka
Bardziej nas interesuje (potwierdzenie), czy kształt, rodzaj papieru i faktura kart będą te same co we wszystkich Aeonach poza Legacy, ale widzę, że subtelnie pominęliście temat ;)
Innykamil
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2022, 18:27
Has thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Innykamil »

Siemanko wszystkim!!
Jak myślicie będzie dodruk wiecznej wojny?? Legacy mi się nie uśmiecha kupować i cena Nowego początku też trochę odpycha, tym bardziej, że po tym co ludzie pisali z preorderem zawsze coś może być nie tak. Do tego byłbym wdzięczny jakby ktoś podał linka do jakiegoś konkretnego randomizera albo nazwę apki czy coś. Z góry dzięki!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sasquach
Posty: 1833
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

sasquach pisze: 22 lis 2022, 02:45 najlepszy randomizer: https://aeons-end-randomizer.de/randomizer/nemesis
Ma jedną bardzo duża wadę, nie da się ustawić 9x "Any"
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10965
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3364 times
Been thanked: 3233 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

_leigam_ pisze: 22 lis 2022, 09:17 Ma jedną bardzo duża wadę, nie da się ustawić 9x "Any"
9x Any jest niegrywalne, wiec po co mialbys tak ustawiac?
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

japanczyk pisze: 22 lis 2022, 09:24
_leigam_ pisze: 22 lis 2022, 09:17 Ma jedną bardzo duża wadę, nie da się ustawić 9x "Any"
9x Any jest niegrywalne, wiec po co mialbys tak ustawiac?
przy podziale 3-2-4 jest niegrywalne? wszystkich bossów przeszliśmy na hardzie (poza jednym praktycznie nie do pokonania przy losowym rynku i losowych magach) z 2 podstawek i wszystkich małych dodatków, co jest niegrywalne?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ