(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1889
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 145 times
Been thanked: 170 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomuch »

Planszówkowa dusza mi mówiła: poczekaj z kupnem Obsession do końca roku - a może jakiś polski wydawca to weźmie. Trza się słuchać :D Czekam z niecierpliwością...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 34 times
Been thanked: 13 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: floyd »

Tak samo. Już tyle razy miałem Obsession w koszyku... ale zawsze coś mi podpowiadało... Poczekaj... Jeszcze nie...
Dzięki Lucrum, dzięki Bartek, dzięki Leser... Czy kto tam o tym zdecydował.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

floyd pisze: 30 gru 2022, 18:10 Tak samo. Już tyle razy miałem Obsession w koszyku... ale zawsze coś mi podpowiadało... Poczekaj... Jeszcze nie...
Dzięki Lucrum, dzięki Bartek, dzięki Leser... Czy kto tam o tym zdecydował.
Ostateczną decyzję podjął oczywiście Prezes, ale wsparcie dla projektu było wyjątkowo zgodne u wszystkich w wydawnictwie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomp »

Leser pisze: 30 gru 2022, 19:08
floyd pisze: 30 gru 2022, 18:10 Tak samo. Już tyle razy miałem Obsession w koszyku... ale zawsze coś mi podpowiadało... Poczekaj... Jeszcze nie...
Dzięki Lucrum, dzięki Bartek, dzięki Leser... Czy kto tam o tym zdecydował.
Ostateczną decyzję podjął oczywiście Prezes, ale wsparcie dla projektu było wyjątkowo zgodne u wszystkich w wydawnictwie.
Dobra decyzja, chwalcie prezesa, ja już chwalę :).
Gra dla geeków, ale sprzedaż będzie :) Kupią nie tylko geeki.
Tylko przypilnujcie tłumaczenia, aby nie było żadnej wpadki. Nic tak nie boli jak zła reklama...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: konradstpn »

floyd pisze: 30 gru 2022, 18:10 Tak samo. Już tyle razy miałem Obsession w koszyku... ale zawsze coś mi podpowiadało... Poczekaj... Jeszcze nie...
Dzięki Lucrum, dzięki Bartek, dzięki Leser... Czy kto tam o tym zdecydował.
A ja obstawiam, że największy wpływ na wydanie Obsession miał tabun zauroczonych grą dziewczyn, o których wcześniej wspominał Leser.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 330
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Wehr »

Jako szczęśliwy posiadacz Obsesji (no, żonie na urodziny kupiłem) bardzo chwalę decyzję i polecam wszystkim. Klimat jest, wykonanie na poziomie bardzo wysokim, rozgrywka wciągająca i satysfakcjonująca (mid weight). Coś pięknego. Jak będą dodatki to kupię PL (mnie mieszanie wersji językowych nie przeszkadza).
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: bartekb8 »

Darkest Dungeon: pojawił się oficjalny FAQ, jedna sekcja dotyczy błędnych opisów na kartach. Nie ma ich wiele (przynajmniej niewiele wykryto do tej pory), ale wierzę że przy tłumaczeniu będzie to brane pod uwagę?🙂
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

bartekb8 pisze: 08 lut 2023, 22:34 Darkest Dungeon: pojawił się oficjalny FAQ, jedna sekcja dotyczy błędnych opisów na kartach. Nie ma ich wiele (przynajmniej niewiele wykryto do tej pory), ale wierzę że przy tłumaczeniu będzie to brane pod uwagę?🙂
Oczywiście, FAQ będzie brany pod uwagę.
Przebrnę rzecz jasna także przez wszystkie pytania o zasady na BGG i będę starał się wyeliminować wszelkie niejasności w polskim wydaniu, ale jeżeli ktoś chce zgłosić mankamenty angielskiej wersji osobiście, to będę wdzięczny za priv - na pewno dodatkowa kontrola nie zaszkodzi temu projektowi.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: rand »

Wiadomo może cokolwiek o Merchants of the dark road? Wiem, że gra była już zapowiedziana pewnie ze dwa lata temu, wiem też ze kontakt z wydawcą nie był najlepszy, ale czy coś się ruszyło? Jest szansa, że dostaniemy ten tytuł w tym roku?( jeśli tak to pewnie Q4)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

rand pisze: 09 lut 2023, 00:53 Wiadomo może cokolwiek o Merchants of the dark road? Wiem, że gra była już zapowiedziana pewnie ze dwa lata temu, wiem też ze kontakt z wydawcą nie był najlepszy, ale czy coś się ruszyło? Jest szansa, że dostaniemy ten tytuł w tym roku?( jeśli tak to pewnie Q4)
Kontakt jest ostatnio trochę lepszy, więc temat powinien wreszcie ruszyć. Żadnych konkretów nie podam, bo Elf Creekowi zwyczajnie nie ufam. W kontaktach z nimi w tej chwili koncentrujemy się nad zamknięciem Honey Buzz, co ma wg ich deklaracji nastąpić już wkrótce.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Propi »

Pozwolę sobie podbić pytanie o Fog Of Love - ma jakiś przewidywalny/realny termin premiery?
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: azazelmo »

Propi pisze: 24 lut 2023, 08:59 Pozwolę sobie podbić pytanie o Fog Of Love - ma jakiś przewidywalny/realny termin premiery?
No way! Będzie Fog of Love po polsku? Słyszałem o tym tytule tak dawno temu, że już zdążyłem zapomnieć. Super, że wydadzą.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Propi »

No właśnie mam wrażenie, że to była zapowiedź na 2022, doszukać się jej teraz nie jest łatwo, więc temat albo umarł i jest cichutko zamiatany pod dywan, albo przeciąga się niemiłosiernie, nomen omen.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

To duża inwestycja, więc temat niestety się obsunął. Nie potrafię podać konkretnego terminu, ale temat zamieciony nie został, a celem jest, aby gra ukazała się w tym roku.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Wender »

Propi pisze: 24 lut 2023, 09:43 No właśnie mam wrażenie, że to była zapowiedź na 2022, doszukać się jej teraz nie jest łatwo, więc temat albo umarł i jest cichutko zamiatany pod dywan, albo przeciąga się niemiłosiernie, nomen omen.
Ostatnie wieści (jakieś 5 miesięcy temu) są takie, że projekt jest w zawieszeniu ponieważ przez kurs dolara SCD poszło w kosmos. Ogólny wydźwięk był taki, że jeszcze FoL nie kasują, ale raczej na ten rok nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Wender »

Leser pisze: 24 lut 2023, 09:56 To duża inwestycja, więc temat niestety się obsunął. Nie potrafię podać konkretnego terminu, ale temat zamieciony nie został, a celem jest, aby gra ukazała się w tym roku.
O... znaczy jest jest nadzieja :D
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1469
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Hejo,

W poniedziałek o 9:00 rusza przedsprzedaż najnowszego dodatku do Brzdęka w Kosmosie. Info z FB.

Obrazek
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
MacModrov
Posty: 32
Rejestracja: 04 kwie 2020, 15:59
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: MacModrov »

Mini dodatki do Dobrego Roku zniknęły z przedsprzedaży w Aleplanszówkach i AM76 tak nagle, jak się pojawiły.

Czy będzie jeszcze szansa je kupić?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tak, sklepy po prostu mało ich zamówiły na start. W poniedziałek będziemy uzupełniać
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: kruker »

Leser pisze: 04 mar 2023, 23:57 Tak, sklepy po prostu mało ich zamówiły na start. W poniedziałek będziemy uzupełniać
To jest coś innego niż te dodatki zawarte w deluxe?
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: xilk »

kruker pisze: 05 mar 2023, 13:46 To jest coś innego niż te dodatki zawarte w deluxe?
To są właśnie te karciane dodatki z Deluxe.
tomwro
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomwro »

Leser pisze: 04 mar 2023, 23:57 Tak, sklepy po prostu mało ich zamówiły na start. W poniedziałek będziemy uzupełniać
Fajnie, że żeście rzetelnie informowali o tym, że je będziecie mieli. Ludzie sobie pozamawiali grupowo na KS, bo miało ich nie być i teraz sobie poczekają rok dłużej... Mistrzowie marketingu widzie.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: _leigam_ »

Karta-promka do najnowszego dodatku do Brzdęka w kosmosie będzie też dodawana do przedsprzedaży w sklepach planszówkowych?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

tomwro pisze: 08 mar 2023, 10:57
Leser pisze: 04 mar 2023, 23:57 Tak, sklepy po prostu mało ich zamówiły na start. W poniedziałek będziemy uzupełniać
Mistrzowie marketingu widzie.
[EDIT] usuwam zgryźliwy komentarz

Po pierwsze od początku informowaliśmy, że będziemy starali się te dodatki ściągnąć osobno. Przykro mi, że do CIEBIE OSOBIŚCIE ta informacja nie dotarła. Po drugie, nie było żadnego głośnego info w stylu "hej, czekajcie na dodatki, bo będą NA PEWNO", bo nie wiedzieliśmy, czy będą - nie do nas należy decyzja o udostępnianiu w retailu dodatków z kickstartera, tylko do oryginalnego wydawcy.
_leigam_ pisze: 08 mar 2023, 11:06 Karta-promka do najnowszego dodatku do Brzdęka w kosmosie będzie też dodawana do przedsprzedaży w sklepach planszówkowych?
Promki nie będzie w sklepach. Będzie ją można dostać jeszcze przy zakupach na konwentach.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2023, 12:13 przez Leser, łącznie zmieniany 1 raz.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ