(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: dawciu »

japanczyk pisze: 01 lip 2022, 08:59
dawciu pisze: 01 lip 2022, 08:04 Kurde fajny ten Mythic, taki nie za profesjonalny, jeżeli unika kontaktu z kontrahentami/partnerami biznesowymi ;D
To ogólnie problem wydawców KSowych
Od lat istnieje coś takiego jak Key Account Manager, może te firmy nie słyszały o tym ;D w każdym razie żeby nie oddelegować nikogo w firmie na opiekuna handlowego firm z zagranicy to świadczy o tym że coś kiepsko zarządzane są te firmy z KSa
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4406
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1334 times
Been thanked: 836 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Hardkor »

japanczyk pisze: 01 lip 2022, 08:59
dawciu pisze: 01 lip 2022, 08:04 Kurde fajny ten Mythic, taki nie za profesjonalny, jeżeli unika kontaktu z kontrahentami/partnerami biznesowymi ;D
To ogólnie problem wydawców KSowych
Ale dlaczego? tak serio, nie rozumiem. Przecież wydanie gry w retailu to dla twórców/wydawców z KS tylko profit. No chyba, że wydawcy KS'owi jak małe dzieci - termin się nie spina to udają, że problemu nie ma i milczą.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

dawciu pisze: 01 lip 2022, 09:36 Od lat istnieje coś takiego jak Key Account Manager, może te firmy nie słyszały o tym ;D w każdym razie żeby nie oddelegować nikogo w firmie na opiekuna handlowego firm z zagranicy to świadczy o tym że coś kiepsko zarządzane są te firmy z KSa
Ale wiesz, ze zeby wprowadzac rozproszone zarzadzanie to trzeba miec w firmie wiecej niz kilka osob? :P
A Mythic Games to wciaz nie jest jakas megakorporacja tylko mała firma
Hardkor pisze: 01 lip 2022, 09:39 Ale dlaczego? tak serio, nie rozumiem. Przecież wydanie gry w retailu to dla twórców/wydawców z KS tylko profit. No chyba, że wydawcy KS'owi jak małe dzieci - termin się nie spina to udają, że problemu nie ma i milczą.
Moze i profit, ale obsługa lokalizacji to nie jest prosta sprawa, tak serio - zachowanie jakosci wydania, zeby poźniej nie było cyrku jak np PHALANX przy wydaniu Toskanii
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: dawciu »

japanczyk pisze: 01 lip 2022, 09:41
dawciu pisze: 01 lip 2022, 09:36 Od lat istnieje coś takiego jak Key Account Manager, może te firmy nie słyszały o tym ;D w każdym razie żeby nie oddelegować nikogo w firmie na opiekuna handlowego firm z zagranicy to świadczy o tym że coś kiepsko zarządzane są te firmy z KSa
Ale wiesz, ze zeby wprowadzac rozproszone zarzadzanie to trzeba miec w firmie wiecej niz kilka osob? :P
A Mythic Games to wciaz nie jest jakas megakorporacja tylko mała firma
no tym bardziej zaskakuje, na ile projektów sie porywają i to w dodatku na LICENCJI, jeżeli mają tak mały zespół. Ale mimo wszystko, ktoś powinien mieć w zakresie obowiązków kontakt z partnerami biznesowymi.
Bo przychodzi takie Lucrum, i mówi "drogi Mythic - chcemy z wami robić byznes i wydać wasze gry u nas w Polend. Dogadajmy szczegóły how much money, może spotkajmy się u was w siedzibie. Best regards, Lucrum"
I nie mogą się doprosić o odpowiedź TAK, NIE, NIE WIEMY, ZASTANOWIMY SIĘ ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

dawciu pisze: 01 lip 2022, 09:56 I nie mogą się doprosić o odpowiedź TAK, NIE, NIE WIEMY, ZASTANOWIMY SIĘ ?
Nie no, przeciez Lucrum na pewno ma juz podpisana umowe na wydanie gry :D
Wiec tutaj jest element - podpisalismy umowe i cisza :P
Ale serio - wydawcy plansżówkowi to fantasci, kontakt z nimi to ejst jakis zart (mowie to nie bedac w branzy, ale prowadzac kontakt w sprawie zamowien zbiorowych - najlepszy był gosc, ktory dał mi cene nie na ten pledge co mu sie wydawało)
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: dawciu »

japanczyk pisze: 01 lip 2022, 10:04
dawciu pisze: 01 lip 2022, 09:56 I nie mogą się doprosić o odpowiedź TAK, NIE, NIE WIEMY, ZASTANOWIMY SIĘ ?
Nie no, przeciez Lucrum na pewno ma juz podpisana umowe na wydanie gry :D
Wiec tutaj jest element - podpisalismy umowe i cisza :P
Ale serio - wydawcy plansżówkowi to fantasci, kontakt z nimi to ejst jakis zart (mowie to nie bedac w branzy, ale prowadzac kontakt w sprawie zamowien zbiorowych - najlepszy był gosc, ktory dał mi cene nie na ten pledge co mu sie wydawało)
No podejrzewam że to jest już o wiele bardziej posunięte do przodu, użyłem poprostu takiej figury retorycznej, ale no kurcze, robie w handlu i wiem jak ważne jest informowanie klienta na każdym etapie co sie dzieje z jego zamówieniem żeby go uspokoić a dla niego ta wiedza jest kluczowa. Podsumowując - mało profesjonalnie.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: PytonZCatanu »

Czy w związku z rozbudową marki Brzdęk doczekamy się w aplikacji do gry solo dodatków do Brzdeka w Kosmosie?

Choćby po angielsku 🙂

Może macie jakieś przecieki? 🙂
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

PytonZCatanu pisze: 01 lip 2022, 11:31 Czy w związku z rozbudową marki Brzdęk doczekamy się w aplikacji do gry solo dodatków do Brzdeka w Kosmosie?

Choćby po angielsku 🙂

Może macie jakieś przecieki? 🙂
Na ten moment Dire Wolf rozstał się z Renegade, więc Brzdęk wyleciał z apki renegackiej. Ma być aplikacja Dire Wolfa - tyle na razie wiemy. Zakładam, że będą ją chcieli wzbogacić - byłoby to spójne z komunikatem, który dostaliśmy wcześniej, że wersje solo dodatków są w planach. Natomiast pytanie, czy dadzą radę, to nadal nie jest wielkie korpo, a apki robią sami.

Co do tematu relacji biznesowych. Sam również zajmuje się w dużej mierze handlem. Nie potrafię zrozumieć milczenia ze strony kontrahentów. Rozumiem obsuwy, niedostatek rąk do pracy, zbyt optymistyczne planowanie, ale żeby nie napisać dwóch zdań, na czym stoimy, no niestety nie. Nie zmienia to faktu, że musimy z tym "handlować" i póki co mogę tylko tutaj świecić oczami.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Leser pisze: 01 lip 2022, 13:14
PytonZCatanu pisze: 01 lip 2022, 11:31 Czy w związku z rozbudową marki Brzdęk doczekamy się w aplikacji do gry solo dodatków do Brzdeka w Kosmosie?

Choćby po angielsku 🙂

Może macie jakieś przecieki? 🙂
Na ten moment Dire Wolf rozstał się z Renegade, więc Brzdęk wyleciał z apki renegackiej. Ma być aplikacja Dire Wolfa - tyle na razie wiemy. Zakładam, że będą ją chcieli wzbogacić - byłoby to spójne z komunikatem, który dostaliśmy wcześniej, że wersje solo dodatków są w planach. Natomiast pytanie, czy dadzą radę, to nadal nie jest wielkie korpo, a apki robią sami.

Co do tematu relacji biznesowych. Sam również zajmuje się w dużej mierze handlem. Nie potrafię zrozumieć milczenia ze strony kontrahentów. Rozumiem obsuwy, niedostatek rąk do pracy, zbyt optymistyczne planowanie, ale żeby nie napisać dwóch zdań, na czym stoimy, no niestety nie. Nie zmienia to faktu, że musimy z tym "handlować" i póki co mogę tylko tutaj świecić oczami.
Wtrącę swoje 2 słowa, jeśli mogę. Apka DireWolf już jest i jest tam Brzdęk (Kosmos bez dodatków). Nazywa się Dire Wolf Gameroom. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tringa pisze: 01 lip 2022, 13:33 Wtrącę swoje 2 słowa, jeśli mogę. Apka DireWolf już jest i jest tam Brzdęk (Kosmos bez dodatków). Nazywa się Dire Wolf Gameroom. :)
Dzięki, źle się wyraziłem. O istnieniu apki wiedziałem, natomiast w ostatnim momencie, w którym to weryfikowałem, nie było tam jeszcze polskiego języka.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Spoko, jak graliśmy tydzień temu to już był pl język. I w zwykłym Brzdęku, i w Kosmosie.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: probbi »

Tringa pisze: 01 lip 2022, 14:07 Spoko, jak graliśmy tydzień temu to już był pl język. I w zwykłym Brzdęku, i w Kosmosie.
to jest ta sama apka w której jest Diuna Imperium?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eveni »

probbi pisze: 01 lip 2022, 18:43
Tringa pisze: 01 lip 2022, 14:07 Spoko, jak graliśmy tydzień temu to już był pl język. I w zwykłym Brzdęku, i w Kosmosie.
to jest ta sama apka w której jest Diuna Imperium?
Ta sama.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Harun »

Harun pisze: 03 cze 2022, 12:04 Cześć, właśnie zobaczyłem, że wydajecie CoraQuest.

Kiedy będzie dostępna?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Harun pisze: 04 lip 2022, 22:48
Harun pisze: 03 cze 2022, 12:04 Cześć, właśnie zobaczyłem, że wydajecie CoraQuest.

Kiedy będzie dostępna?
Niedawno akceptowaliśmy proofy produkcyjne. Daty premiery jeszcze wyznaczyć nie możemy, ale wedle wszelkich znaków będzie to bieżące półrocze, przy odrobinie szczęścia jego wcześniejsza część.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: EsperanzaDMV »

Tringa pisze: 29 cze 2022, 15:08 Info z FB:

https://www.facebook.com/28640750817785 ... di56evjPl/

Potwierdzamy Clank: Catacombs po polsku! 🤩
Brzdęk: Katakumby (tytuł nadal w wersji roboczej) to nowa, niezależna gra z serii Brzdęk. Połączy to, co najlepsze w wydanych dotychczas tytułach z tej serii: setting fantasy 🐉 uwielbiany w klasycznym Brzdęku i modularną planszę kosmicznej wersji, dzięki której każda rozgrywka będzie zupełnie nowym doświadczeniem.
Eksploracja podziemi i mechanizm budowania talii pozostaną bez zmian - co więcej, w grze Brzdęk: Katakumby można będzie wykorzystywać karty z obecnych dodatków do Brzdęka! W grze pojawią się też elementy takie, jak portale 🕳 czy prześladujące graczy duchy 👻
No nie... Nie miałem Brzdęka! na swojej liście zakupowej, bo uważałem, że właśnie ten W! Kosmosie! jest tym lepszym ze względu na modularną planszę i co za tym idzie dużo większą regrywalność... a ja zdecydowanie jednak wolę setting fantasy niż s-f. No i bum, setting fantasy + modularna plansza, chyba czytacie w myślach :D
Mam kilka dobrych deckbuilderów z planszą (choćby bezkonkurencyjny Tyrants of the Underdark), ale w takiej sytuacji chyba w końcu dodam pierwszego Brzdęka! do kolekcji ;)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

I tutaj wrzucam też:
Tringa pisze: 27 lip 2022, 22:08 Hej,

Wrzucam, bo może ktoś nie zauważył (przed chwilą znalazłam przypadkiem). Jest promka do kupienia :)

https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/ ... pokalipsa/

to ta: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... estruction
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 381
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 561 times
Been thanked: 368 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: kuleczka91 »

Ciekawe czy ta promka też znajdzie się w sklepach planszówkowych czy tylko w sklepie wydawcy :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

kuleczka91 pisze: 28 lip 2022, 00:33 Ciekawe czy ta promka też znajdzie się w sklepach planszówkowych czy tylko w sklepie wydawcy :)
Nie będziemy jej wysyłać do sklepów z powodów logistycznych. Jeżeli powstanie więcej promek do kosmosu, to wrzucimy ją do minidodatku 2.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: PytonZCatanu »

Del
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Beskid »

Leser pisze: 30 cze 2022, 14:29 Jak ktoś ma jakieś pytania, walcie.
Pętla zniknęła ze sklepu blogojciec, nakład dystrybutora wyprzedany?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1391 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Beskid pisze: 28 lip 2022, 19:53
Leser pisze: 30 cze 2022, 14:29 Jak ktoś ma jakieś pytania, walcie.
Pętla zniknęła ze sklepu blogojciec, nakład dystrybutora wyprzedany?
Na razie nie. Po prostu zakończyliśmy przedsprzedaż. Sklep blogojciec pełni funkcję sklepu Lucrum z konieczności. Nie ma tam na stałe wszystkich tytułów i nie będzie (a ja mam nadzieję, że kiedyś dorobimy się wreszcie własnego sklepu wydawniczego).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: AntBehindLeaf »

Leser pisze: 26 kwie 2022, 12:41
AntBehindLeaf pisze: 26 kwie 2022, 11:44 Hej Lucrum, mam kilka pytań,
czy coś ruszyło w temacie Miodnego Bzyka? Na kiedy można się spodziewać przedsprzedaży? Będą wersje Deluxe?
Z góry dziękuję za odp.
Do niedawna kontakt z oryginalnym wydawcą był, jakby to delikatnie ująć, ograniczony. Druk ma ruszyć w maju. Kwestię deluxów, mam nadzieję, wkrótce uda się zamknąć i ogłosić, na czym stanęło. Przedsprzedaż to na razie niestety odległa perspektywa.
Hej, coś ruszyło w temacie miodnego bzyka? IV kwartał realny, czy początek przyszłego roku bardziej?
nakago
Posty: 256
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 37 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: nakago »

czy planowany jest dodruk gry Dochodzenie?
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Gatzky »

nakago pisze: 16 wrz 2022, 21:45 czy planowany jest dodruk gry Dochodzenie?
W lutym Leser pisał, ze nie ma szans
Leser pisze: 14 lut 2022, 08:48 Temat Dochodzenia należy niestety uznać za zamknięty - cena za ten tytuł jest po prostu dla nas za wysoka, a na cud ekonomiczny i zniżki się nie zanosi (wręcz przeciwnie, o czym wyżej w tym wątku).
Ale że mamy wrzesień, to zacytuję go, aby się upewnić czy decyzja się nie zmieniła.
ODPOWIEDZ