Western Legends (Hervé Lemaître)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: playerator »

TuriGuliano pisze: 13 sie 2020, 19:22 Pojawiają się pogłoski, że doczekamy się następnych dodatków do WL (...)
Jakiś link do pogłosek?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Zorak »

Wydawca na FB Western Legends napisał to: "Nowe dodatki chcemy wydać, jak dopniemy szczegóły z autorami, to ruszymy z produkcją 🙂"
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
TuriGuliano
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:13
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: TuriGuliano »

W innym miejscu napisali, że chcą wydać dodatki i są cały czas w kontakcie z wydawnictwem (info podane przez Funiverse na FB). Daje to nadzieję, że przynajmniej jeden duży dodatek się pojawi. Bądźmy dobrej myśli :) Trzymam kciuki za Funiverse!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: litk »

Wychodzi na to że nie będzie kolejnych dodatków. Na pytanie o wszystkie pozostałe dodatki Kolossal games odpisało mi tak:
Same goes for the other versions. At this time, we don't have a Polish translation partnership for those titles.
Więc kłamali że prowadzą jakieś rozmowy. I co teraz? Chyba trzeba się pozbyć Western Legends, na szczęście nie rozpakowywałem. Jakie są szanse że jakieś inne polskie wydawnictwo przejmie tytuł?
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Mortinista »

litk pisze: 16 paź 2020, 07:50 Wychodzi na to że nie będzie kolejnych dodatków. Na pytanie o wszystkie pozostałe dodatki Kolossal games odpisało mi tak:
Same goes for the other versions. At this time, we don't have a Polish translation partnership for those titles.
Więc kłamali że prowadzą jakieś rozmowy. I co teraz? Chyba trzeba się pozbyć Western Legends, na szczęście nie rozpakowywałem. Jakie są szanse że jakieś inne polskie wydawnictwo przejmie tytuł?
No tak - nie ma to jak "pozbyć" się gry przed rozpakowaniem. Gra jest całkiem niezła, dostępne dodatki są wystarczające, jak coś dorzucą jeszcze to dobrze, jak nie - trudno...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rastula »

to ile musi być wydanych dodatków, żeby można było rozpakować grę? :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

To, że się nie dogadali co do licencji, nie oznacza zaraz, że „kłamali”. Cóż to za agresywne foliarstwo wśród młodych teraz?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: litk »

to ile musi być wydanych dodatków, żeby można było rozpakować grę?
Nie musi być żaden, ale jeśli istniało ryzyko że nie będzie kolejnych to się wstrzymałem.
Gra jest całkiem niezła, dostępne dodatki są wystarczające, jak coś dorzucą jeszcze to dobrze, jak nie - trudno...
Gra nie jest kompletna bez dodatków. Często tworzy się gry w ten sposób że jest opracowany kompletny tytuł a potem paszatkowany na dodatki, wypuszczane przez kilka lat. Przykład gier ffg. Recenzenci których oglądałem w przypadku Western Legends podnosili pewne kwestie rozgrywki które odziwo poprawiają kolejne dodatki.
To, że się nie dogadali co do licencji, nie oznacza zaraz, że „kłamali”. Cóż to za agresywne foliarstwo wśród młodych teraz?
Co to za stwierdzenie nie dogadali się? Wypuścili pół gry i się dogadali, a potem raptem jak wydawnictwo ucichło, chodzą różne ploty że może sobie nie radzi, się nagle nie dogadali w sprawie tytułu który jak sami twierdzili dobrze im zszedł.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

litk pisze: 16 paź 2020, 12:07 Często tworzy się gry w ten sposób że jest opracowany kompletny tytuł a potem paszatkowany na dodatki, wypuszczane przez kilka lat. Przykład gier ffg. Recenzenci których oglądałem w przypadku Western Legends podnosili pewne kwestie rozgrywki które odziwo poprawiają kolejne dodatki.
Uwaga niby teoretycznie słuszna, ale tylko teoretycznie, bo mylisz skutek i przyczynę. Natomiast dobrze rozumiem potrzebę posiadania całej gry, jako kompletnej.
litk pisze: 16 paź 2020, 12:07 Co to za stwierdzenie nie dogadali się? Wypuścili pół gry i się dogadali, a potem raptem jak wydawnictwo ucichło, chodzą różne ploty że może sobie nie radzi, się nagle nie dogadali w sprawie tytułu który jak sami twierdzili dobrze im zszedł.
To znaczy: "nie dogadali się". Czego nie rozumiesz? Czas, pieniądze, inne koszty / zasoby. Widocznie się nie kalkulowało. Rozmowy nie zawsze kończą się podpisaniem umowy.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Zorak »

Nie kumam tylko tego braku informacji. To samo było z Mage Knightem i czekaniem na Lost Legion (wiem że to inne wydawnictwo) ale też czekałem na wersje pl bo już prawie już tuż tuż a finalnie lipa.
Wiem że to nie jest dobra wiadomość ale lepiej podzielić się z Fanami na zasadzie słuchajcie nie dogadaliśmy się szukajcie wersji ang bo MY pl nie wydamy niż milczeć. Jak widać prawda i tak wyszła na jaw a teraz mój stosunek do wydawnictwa jest bardziej negatywny.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: rattkin »

Czasem takie rozmowy są obłożone jakąś klazulą confidentiality i nie można za bardzo o tym rozmawiać. Ale tak, stara prawda mówi, że jak ktoś chce mieć pewność i ciągłość, to nie kupuje lokalizowanych wersji. I nawet nie chodzi o to, że "angielskie", bo angielskie też mogą być lokalizowane (np. przypadek Sakura Arms od AEG, które po pierwszym pudełeczku przestało być wspierane - całe szczęście, że właśnie jest rewitalizacja i nowy KS z nowym wydawcą).
Atk
Posty: 1399
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Atk »

Ktoś mi powie czym spowodowany jest wysyp tej gry na olx od 100+? W ciągu doby pojawiło się chyba z 10+ ogłoszeń
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Lothrain »

Atk pisze: 18 lis 2020, 15:06 Ktoś mi powie czym spowodowany jest wysyp tej gry na olx od 100+? W ciągu doby pojawiło się chyba z 10+ ogłoszeń
Wyprzedażą gier Funiverse na urwis.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: RUNner »

Włożyłem karty przedmiotów w koszulki i okazało się, że nie mieszczą się w wystawie sklepowej :twisted:
Tzn, po skosie mogą sobie leżeć, ale w po grze trzeba je wyjąć żeby plansza ich nie gniotła. Nie wiem jakie by to musiałyby być koszulki żeby wszystko pasowało?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: grzeslaw90 »

RUNner pisze: 12 gru 2020, 11:29 Włożyłem karty przedmiotów w koszulki i okazało się, że nie mieszczą się w wystawie sklepowej :twisted:
Tzn, po skosie mogą sobie leżeć, ale w po grze trzeba je wyjąć żeby plansza ich nie gniotła. Nie wiem jakie by to musiałyby być koszulki żeby wszystko pasowało?
Następnym razem koszulkuj tylko to co się tasuje :D też miałem manię koszulkowania wszystkiego ale stwierdziłem, że na dłuższą metę jest to kosztowne i bez sensu :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1599
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: eveni »

RUNner pisze: 12 gru 2020, 11:29 Włożyłem karty przedmiotów w koszulki i okazało się, że nie mieszczą się w wystawie sklepowej :twisted:
Tzn, po skosie mogą sobie leżeć, ale w po grze trzeba je wyjąć żeby plansza ich nie gniotła. Nie wiem jakie by to musiałyby być koszulki żeby wszystko pasowało?
A masz koszulki Premium? U mnie w zwykłych koszulkach się mieszczą, może nie ma luzu ale nie stoją po skosie. Niestety nie pamiętam jakiej firmy są to koszulki.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: RUNner »

eveni pisze: 12 gru 2020, 12:08 A masz koszulki Premium? U mnie w zwykłych koszulkach się mieszczą, może nie ma luzu ale nie stoją po skosie. Niestety nie pamiętam jakiej firmy są to koszulki.
Po Twojej sugestii wsadziłem do zwykłych zamiast premium i jest tak jak napisałeś, wchodzą na styk. Muszę jednak przemyśleć czy tak zostawić, bo jest mimo wszystko ciut za ciasno jak dla mnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: RUNner »

Wreszcie zagraliśmy, ale niestety* tylko w partię 2-osobową. Wybraliśmy wariant do 15 Punktów Legendy, żeby opanować mechanikę. Ja wziąłem Billy the Kida, a żona Annie Oakley. Zaczynałem jako przestępca, więc od razu zabrałem się za kradzież bydła. Zrobiłem kurs z jednego rancza do drugiego i z powrotem. Po drodze zabiłem bandytę, który nie chciał mnie przepuścić po dobroci. Następnie trafiłem do salonu, gdzie ograłem krupiera, a zarobioną kasę wydałem na konia. Postanowiłem znów ukraść bydło, ale zjawił się Mężczyzna w Czerni i mnie wsadził do aresztu. Billy the Kid stał się wzorowym obywatelem, ale ten stan oczywiście nie trwał długo. Po wyjściu z paki zastrzeliłem bandytę na drodzę między miastami, a jakiś czas później napadłem na bank, niestety nieskutecznie. W międzyczasie pani Oakley zajmowała się głównie wydobywaniem złota i robieniem zakupów w okolicznych sklepach. Billy the Kid jednak okazał się większą legendą.
(*) Niestety gra na 2 osoby sprawdza się średnio. Interakcja między graczami jest utrudniona. Odkryliśmy przez całą partię tylko 2 karty Opowieści, ale trafiły się dość trudne do realizacji i długo nam zamuliły na stosie. Szeryf miał mało aktywacji i nawet się nie zbliżył do jedynego Przestępcy. Gdybym wybrał drogę „dobrego”, to szeryf niczego nie miałby do roboty.
Kolejny minus to partia pokera. Szkoda, że trzeba dokładać karty do flopa, bo przecież można mieć coś lepszego na ręce.
Reasumując, przyjemna gra ale raczej na 3+ graczy. Myślę, że optimum to 4, bo w większej grupie może pojawić się spory chaos.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Fojtu »

RUNner pisze: 12 gru 2020, 19:43 Niestety gra na 2 osoby sprawdza się średnio. Interakcja między graczami jest utrudniona. Odkryliśmy przez całą partię tylko 2 karty Opowieści, ale trafiły się dość trudne do realizacji i długo nam zamuliły na stosie. Szeryf miał mało aktywacji i nawet się nie zbliżył do jedynego Przestępcy. Gdybym wybrał drogę „dobrego”, to szeryf niczego nie miałby do roboty.
Kolejny minus to partia pokera. Szkoda, że trzeba dokładać karty do flopa, bo przecież można mieć coś lepszego na ręce.
Reasumując, przyjemna gra ale raczej na 3+ graczy. Myślę, że optimum to 4, bo w większej grupie może pojawić się spory chaos.
Gra jest tak naprawdę na 4 graczy głównie. Nawet na 3 jest za mało interakcji i po prostu każdy robi coś na swoim poletku i odległości między graczami są po prostu zbyt duże :(
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Rigidigi »

Czy są jakiekolwiek informacje ze strony Funiverse?

Kilka razy buńczucznie się odgrażali, że informacje o ich śmierci są przedwczesne, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że ta firma istnieje tylko na papierze, a co za tym idzie nie ma najmniejszych szans na dodatki w wersji PL.

Szkoda, że ten tytuł trafił do takiego wydawcy. Miał być hit a wyszedł kit..
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: RUNner »

Zdaje się, że gra nie odniosła w Polsce sukcesu sprzedażowego, więc wydawanie dodatków nie opłaca się wydawcy. Biznes to biznes, czasem się udaje, a czasem nie.
Sam kupiłem WL tylko dlatego, że skorzystałem z kosmicznej wyprzedaży na Urwisie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Rigidigi »

RUNner pisze: 29 gru 2020, 16:15 Zdaje się, że gra nie odniosła w Polsce sukcesu sprzedażowego
Jeśli hype robi się rok przed ukazaniem gry, a w momencie pojawienia się na rynku jest niemal cisza to nie ma się co dziwić.
Funiverse miało asa w rękawie w postaci Kemeta i też to (wycięte - Curiosity). Jak to mawia Trzewiczek, nie umiejom w marketingi i taki efekt.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Marek.gdansk »

Czyli definitywnie nie będzie dodatku po polsku ante up i blood money?
gregoff
Posty: 794
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 528 times
Been thanked: 153 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: gregoff »

Rigidigi pisze: 29 gru 2020, 15:53 Czy są jakiekolwiek informacje ze strony Funiverse?

Kilka razy buńczucznie się odgrażali, że informacje o ich śmierci są przedwczesne, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że ta firma istnieje tylko na papierze, a co za tym idzie nie ma najmniejszych szans na dodatki w wersji PL.

Szkoda, że ten tytuł trafił do takiego wydawcy. Miał być hit a wyszedł kit..
Przynajmniej błędów nie robią to zawsze jakieś plusy... przepraszam moderatorów ale nie mogłem się powstrzymać...
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Artoast
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2021, 02:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Artoast »

Marek.gdansk pisze: 28 lut 2021, 11:29 Czyli definitywnie nie będzie dodatku po polsku ante up i blood money?
Wygląda na to, że nie. Źródło: https://www.facebook.com/groups/2454174 ... 0727993415

Obrazek
ODPOWIEDZ