Crazy Kick / Futbol Ligretto / Polska Gola

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Crazy Kick / Futbol Ligretto / Polska Gola

Post autor: charlie brown »

Czy ktoś mógłby napisać parę słów o tej grze? Instrukcję czytałem, ale chodzi mi raczej o wrażenia z rozgrywki, grupę docelową itp.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: mst »

Typowa imprezowa gra akcji, dla której grupą docelową są kibice. Kulturalni (tylko tacy grają w planszówki :) ) ale głośni i żywiołowi. Liczy się szybkość i koordynacja ucho-oko-ręka. Dobra na imprezy integracyjne oraz jako przerywnik dla rozruszania pomiędzy bardziej wymagającymi i spokojniejszymi rozgrywkami. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Futbol Ligretto

Post autor: Sztefan »

Grupa docelowa - Osoby lubiące głośne party game. Niekoniecznie trzeba być fanem piłki nożnej, choć podejrzewam, że może pomóc w polubieniu tej gry.

Wrażenia - Spore emocje. Liczy się refleks i spostrzegawczość. Moim zdaniem gra idealnie chodzi na 4 osoby. W większym gronie co prawda nie grałem, ale wydaje się, że byłby chaos i trudno sięgnąć do wspólnego stosu, no i szybko mogła by się kończyć talia każdego gracza, oraz wpływ na grę poszczególnych graczy byłby mały. Z kolei w mniej osób jakoś mi czegos brakuje.

Moim zdaniem warto.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Futbol Ligretto

Post autor: draco »

Grałem właśnie 3 razy w dwie osoby. Super. Jedna z niewielu party game działająca na dwie osoby. Tylko nadgarstki i gardła szybko bolą.

Nie wiem, czy ktoś z was już to zauważył - na polskim pudełku gry mamy Jarka z Egmontu na zdjęciu.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: mst »

draco pisze:Grałem właśnie 3 razy w dwie osoby. [...] Tylko nadgarstki i gardła szybko bolą.
Ale w wersji 2-osobowej to gardło zdarłeś sobie chyba tylko przez wybuchy radości po strzeleniu gola. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Futbol Ligretto

Post autor: Sztefan »

Niekoniecznie ;) Krzyczenie imienia (imion) piłkarzy których możemy zagrać z jednej strony pomaga własnej drużynie trafić na odpowiedniego piłkarza (mniej się liczy spostrzegawczość), z drugiej strony głośne wykrzykiwanie swojego (swoich) piłkarzy rozprasza przeciwników (przeciwnika). Szczególnie jak się szybko zmieniają imiona, znaczy, że akcja się rozwija i za chwilę będzie gol. Trochę to stresuję drużynę przeciwną ;)
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Futbol Ligretto

Post autor: BMC »

Ta gra się idealnie nadaje na przerwy między połowami :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: kwiatosz »

Najlepiej gra się w 6 osób - po dwóch piłkarzy i jednym trenerze. Piłkarze tylko patrzą w swoje stosy i wykładają, a trenerzy drą mordę ile wlezie. Patent to Trzewika, o ile dobrze kojarzę, i dla mnie jest przerewelacyjny :)
A bez trenerów to faktycznie 2vs2 jest spoko (na 3vs3 każdy ma tylko 2 stosy przed sobą, więc nawet niekoniecznie jest większy chaos, po prostu się dzieli na napastnika i pomocników - napastnik ma przygotowanego zawsze co najmniej jednego strzelca i gra się bardziej drużynowo :) )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Futbol Ligretto

Post autor: charlie brown »

Dzięki wszystkim za pomoc. :)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: macike »

W ubiegłym tygodniu wykorzystałem FL, aby wzbogacić wieczorną przerwę pomiędzy dniami szkoleniowymi w coś więcej niż spożywanie napojów energetyzujących. Przy okazji wpychając oczywiście bakcyla planszówek do gardła ludziom, którzy go jeszcze nie połknęli. ;)
Wpychanie trwało dobre 3,5 godziny, a rano gardło miałem tak zdarte, jakby to do niego bakcyl był wpychany.

Grane było składem 3vs3, ale z pozycją raczej rozgrywającego niż trenera. Po co tracić kogoś na czytanie, jeśli może on nie tylko podawać piłki, ale także czasem coś wpakować do brameczki. 8)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: Veridiana »

ja gram zniezmiennie z moją 15letnią kuzynką. ona ma obcykaną talię Świat, ja Polski. nie drzemy się, bo nie ma do kogo, ale w niczym to nie ujmuje rozgrywce. a grałam tez okazyjnie w więcej osób, więc mam porównanie.
zawsze do tego wracamy. bywają przerwy, ale potem wyciąga się gwizdek, talie (jej bardziej przepocona od mojej, bo dziewczyna dojrzewa :mrgreen: ) i JAZDA! ostatnio zaiwaniałyśmy na urodzinach babci, gdzie obok przy stole szacowni goście pod krawatami i w kieckach konferowali o poważnych sprawach. kawałek stołu, podłogu lub kanapy i zawsze można się nieźle zabawić. wystarczy meczyk na podniesienie adrenalinki :D
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: Veridiana »

Michał, Marcin i Mariusz :)
Świat jest chyba łatwiejszą talią. nigdy nie sprawdzałam i na logike wydawać by sie mogło, że obie powinny być skonstruowane tak samo, ale szybciej dochodzi się podaniami do sytuacji bramkowej niz w Polsce.
jeśli wygrywam swoją Polską to tylko dzięki szybszej ręce
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Futbol Ligretto

Post autor: charlie brown »

I jeszcze Maciej w ataku...
Zdecydowanie resztą świata gra się łatwiej niż Polską, chyba głównie ze względu na imiona. Świat nie ma dwóch podobnych, a w Polsce imiona na M znacznie utrudniają grę.

Tym niemniej talie skonstruowane są tak samo. Gra Polską opiera się na 3 zawodnikach: Artur - Łukasz - Radosław, a gra Światem na: Iker - David - Christiano. Warto mieć tych piłkarzy pod ręką :)

A graliście kiedyś do 8 bramek, też jest ciekawie :)
Chętnie zagrałbym inną wersją językową, wcześniej była niemiecka? Ale chyba ciężko ją dostać...
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: macike »

charlie brown pisze:Chętnie zagrałbym inną wersją językową, wcześniej była niemiecka? Ale chyba ciężko ją dostać...
Ale za to jakość wykonania niemieckiego wydania jest co najmniej o klasę wyższa.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
DarkenSan
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2009, 10:44

Re: Futbol Ligretto

Post autor: DarkenSan »

Jedyna gra jakę można prezentować ludziom krzycząc.
A jakie są miny ochrony gdy przechodząc patrzą gdzie telebim ^^
Rewelka...
___________________________________________

Graal Ken Center. Twój partner w grach planszowych.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: Magma »

charlie brown pisze:Tym niemniej talie skonstruowane są tak samo. Gra Polską opiera się na 3 zawodnikach: Artur - Łukasz - Radosław, a gra Światem na: Iker - David - Christiano. Warto mieć tych piłkarzy pod ręką :)
W szczególności kiedy, Iker może podac do Christiano, a on wiadomo ma juz gola :lol: Pomysł na talie może i taki sam, ale skonstruoane to one na pewno nie sa tak samo :roll: Talia świata jest zdecydowanie łatwiejsza, chociazby z tego względu, że od bramkarza można odrazu strzelić gola. W tali Polska, nie ma takiej możliwości - chyba, że gdzieś moje karty się pogubiły, co tez nie jest wykluczone :lol:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
bartusm
Posty: 66
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol Ligretto

Post autor: bartusm »

Magma pisze:
charlie brown pisze:Tym niemniej talie skonstruowane są tak samo. Gra Polską opiera się na 3 zawodnikach: Artur - Łukasz - Radosław, a gra Światem na: Iker - David - Christiano. Warto mieć tych piłkarzy pod ręką :)
W szczególności kiedy, Iker może podac do Christiano, a on wiadomo ma juz gola :lol: Pomysł na talie może i taki sam, ale skonstruoane to one na pewno nie sa tak samo :roll: Talia świata jest zdecydowanie łatwiejsza, chociazby z tego względu, że od bramkarza można odrazu strzelić gola. W tali Polska, nie ma takiej możliwości - chyba, że gdzieś moje karty się pogubiły, co tez nie jest wykluczone :lol:
Grałem dzisiaj w FL i straciłem bramkę poprzez zagranie Artur do Dariusza.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Futbol Ligretto

Post autor: Maddas »

Czy ktoś mółgłby podrzucić instrukcję w języku polskim?
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Futbol Ligretto

Post autor: WRS »

Moim zdaniem dużo lepiej popatrzeć na przykładową rozgrywkę
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Futbol Ligretto

Post autor: Edwardo »

Tu masz do ściągnięcia instrukcję: http://www.krainaplanszowek.pl/instrukcja-/
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Futbol Ligretto

Post autor: Maddas »

Edwardo pisze:Tu masz do ściągnięcia instrukcję: http://www.krainaplanszowek.pl/instrukcja-/
Bardzo dziękuję Edwardo!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Futbol Ligretto

Post autor: herman »

mst pisze:Typowa imprezowa gra akcji, dla której grupą docelową są kibice. Kulturalni (tylko tacy grają w planszówki :) )
No nie wiem :lol:
ODPOWIEDZ