Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Quadrat
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2020, 12:08

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: Quadrat »

Witam, czy po przegranej bitwie daimyo jest zabijany i wraca do rezerwy właściciela, czy pozostaje w prowincji gdzie odbywała się bitwa bez znaczenia na jej wynik?
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: Edwardo »

Quadrat pisze: 09 kwie 2020, 12:40 Witam, czy po przegranej bitwie daimyo jest zabijany i wraca do rezerwy właściciela, czy pozostaje w prowincji gdzie odbywała się bitwa bez znaczenia na jej wynik?
wraca do rezerwy właściciela
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Quadrat
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2020, 12:08

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: Quadrat »

Czy po porze roku wszystkie figurki wraz z wartowniami wracają do właściciela i rozstawiamy je jak na wiosnę czy pozostają tam gdzie stały O ile nie zostały wzięte jako jeńcy lub zabite ?
szleszym
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2019, 07:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: szleszym »

Quadrat pisze: 16 kwie 2020, 12:36 Czy po porze roku wszystkie figurki wraz z wartowniami wracają do właściciela i rozstawiamy je jak na wiosnę czy pozostają tam gdzie stały O ile nie zostały wzięte jako jeńcy lub zabite ?
Zbieramy tylko te figurki które oddają cześć Kami, reszta figurek i wartowni zostaje na mapie.
Banoszki
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2020, 22:59
Has thanked: 1 time

No wlasnie

Post autor: Banoszki »

Bo też nas to głowi, w końcu zabija wszystkie czy tylko po 1 każdego gracza?? :)
SzymonLechtanski
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2021, 11:50

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: SzymonLechtanski »

Cześć, mam pytanie.

Czy po zakończonej fazie bitewnej Kami zabieramy ze slotów i podmieniamy na nowe? Czy jest tak, że 4 wybrane na początku gry Kami towarzyszą graczom już przez wszystkie 3 tury?

W momencie gry Kami są one przywoływane na mapę tam gdzie mamy warownie? Czy te karty zostają w tych slotach?
Copercore
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2020, 10:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 28 times

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: Copercore »

SzymonLechtanski pisze: 16 cze 2021, 12:23 Cześć, mam pytanie.

Czy po zakończonej fazie bitewnej Kami zabieramy ze slotów i podmieniamy na nowe? Czy jest tak, że 4 wybrane na początku gry Kami towarzyszą graczom już przez wszystkie 3 tury?

W momencie gry Kami są one przywoływane na mapę tam gdzie mamy warownie? Czy te karty zostają w tych slotach?
1. Kami wybrane na początku zostają na całą grę.
2. Kam możesz położyć w dowolnej prowincji, nawet w takiej gdzie w ogóle nie masz swoich figurek.
walewsky
Posty: 13
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:20

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: walewsky »

ariser pisze: 23 wrz 2018, 18:57 Zabierasz za każdym razem. Tak, jest to bardzo mocne combo.
jak interpretować "ukradnij 2 pkt zwycięstwa każdego gracza który ma tam swoje siły i zarazem ma wyższy honor niż ty" odejmuje takiemu graczowi 2 pkt i dodaję je sobie ?
walewsky
Posty: 13
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:20

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: walewsky »

Witam mam pytanie do karty "Oni Niegodziwości"

Jej działanie mówi :

"Kiedy ten Potwór wkracza do Prowincji ( z dowolnej przyczyny ), ukradnij 2 pkt zwycięstwa każdego gracza który ma tam swoje siły i zarazem ma wyższy honor niż ty "

jak interpretować "ukradnij 2 pkt zwycięstwa każdego gracza który ma tam swoje siły i zarazem ma wyższy honor niż ty" odejmuje takiemu graczowi 2 pkt i dodaję je sobie ? czy tylko obejmuje graczowi 2 punkty ?
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: akasha_wl »

walewsky pisze: 30 sie 2021, 19:22 Witam mam pytanie do karty "Oni Niegodziwości"

Jej działanie mówi :

"Kiedy ten Potwór wkracza do Prowincji ( z dowolnej przyczyny ), ukradnij 2 pkt zwycięstwa każdego gracza który ma tam swoje siły i zarazem ma wyższy honor niż ty "

jak interpretować "ukradnij 2 pkt zwycięstwa każdego gracza który ma tam swoje siły i zarazem ma wyższy honor niż ty" odejmuje takiemu graczowi 2 pkt i dodaję je sobie ? czy tylko obejmuje graczowi 2 punkty ?
Zabierasz przeciwnikom i dodajesz sobie za każdego z nich.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: Seraphic_Seal »

"Oprócz Zdrady, wszystkie Rozkazy składają się z dwóch
części: jedną z nich mogą wykonać WSZYSCY GRACZE, natomiast drugą, dodatkową,
może wykonać tylko AKTUALNY GRACZ I JEGO SOJUSZNIK"

Kto wykonuje dodatkową część rozkazu jako pierwszy, gracz czy jego sojusznik?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: mbuka »

Wszystkie akcje mają określoną kolejność grania, wykonuje się je w całości po kolei, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od:
- Werbunek, Formacja, Żniwa - gracz po lewej od wybierającego akcję jako pierwszy, graczy wybierający jako ostatni
- Szkolenie - gracz wybierający akcję jako pierwszy
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: Seraphic_Seal »

mbuka pisze: 10 mar 2023, 11:25 Wszystkie akcje mają określoną kolejność grania, wykonuje się je w całości po kolei, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od:
- Werbunek, Formacja, Żniwa - gracz po lewej od wybierającego akcję jako pierwszy, graczy wybierający jako ostatni
- Szkolenie - gracz wybierający akcję jako pierwszy
Mój błąd, nie wiem czemu założyłem, że sojusznik będzie wykonywał akcję z aktywnym graczem na końcu, a nie w czasie swojej normalnej kolejki
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
pedroo85pl
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2015, 21:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Rising Sun - wątek z pytaniami o zasady.

Post autor: pedroo85pl »

Witam,

Proszę o pomoc w sprawie karty "Ścieżka Żmii" z rozszerzenia "Inwazja Dynastii".

Karta mówi, że mogę wykonać rozkaz "zdrada" po wykonaniu tury Kamil, ale czy mogę to zrobić to nie mając tego rozkazu na ręku? Po prostu wykonuję efekt bez zagrywania rozkazu ?
ODPOWIEDZ