Chwila dla graczy

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Miszelka
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:59

Chwila dla graczy

Post autor: Miszelka »

Chwila dla Graczy - wydanie I niedzielne nr 1/2008
Cena: jeden rzut K99 (na 1-3 nie czytasz, na 4-99 czytasz dalej)

Wieści z kraju:

Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło, iż przygotowywane są zmiany w prawie rolnym: Prawo do zakupu lub dziedziczenia gospodarstwa rolnego, oprócz osób z wykształceniem rolniczym, osób, które mogą wylegitymować się okresem co najmniej 5 lat pracy w rolnictwie, będą miały osoby, które co najmniej 5 razy wygrały w Agricolę. Trwają dyskusje, kto będzie wydawał certyfikaty.

Kościół katolicki ogłosił właśnie, iż zamierza zmienić rotę przysięgi małżeńskiej. Po słowach „i uczciwość małżeńską” mężczyźni będą dodawali: „i nie będę poświęcał grom strategicznym więcej czasu niż mojej żonie”, a kobiety: „i nie będę podstępnie wygrywała w eurogry”. Jak dowiedziała się redakcja ze źródeł zbliżonych do ks. dr Pionka powodem tej zmiany są ostatnie publikacje prasowe.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, iż wycofuje się z budowy autostrad na euro 2012. Decyzję podjęta po tym, jak jeden ze zdesperowanych po przejeździe PKP graczy wysłał do Sejmu „Wsiąść do pociągu”. Teraz będziemy budować wyłącznie linie kolejowe.

TEMAT NUMERU:
Jak feministki z Opola zdobywają ŚGP

Kierownictwo tajnej (do tego stopnia, że organizacja sama jeszcze nie wie o swoim istnieniu) organizacji feministycznej z Opola postawiło sobie nowy cel: zdobyć najnowszy numer najbardziej szowinistycznego, zdominowanego przez facetów czasopisma Świat Gier Planszowych (musicie przyznać, że nawet tytuł jest szowinistyczny i męski, bo celowo zastosowano liczbę mnogą, żeby ukryć, tak, jak to tylko możliwe, że „gra” jest rodzaju żeńskiego!).
Organizacja wysłała swoja najbardziej aktywną działaczkę na zwiady na teren nieprzyjaciela: Emanujący Męską Podstępnością i Krwiożerczością saloon na ulicy Krakowskiej (ulicy – należy to podkreślić – rodzaju żeńskiego!). Bezskutecznie! Szowinistyczna, męska obsługa poinformowała (z pewnością kłamliwie!), że ŚGP nie ma. Najbardziej aktywna działaczka przezwyciężając wstręt spróbowała jeszcze raz: tym razem zakamuflowana, przezwyciężając feministyczne obrzydzenie w męski strój – spodnie. Niestety i tym razem się nie powiodło- zdradził ją z pewnością biust (bo biust jest rodzaju męskiego!)
Zobaczcie jak taka szowinistyczna męska redakcja próbuje swoimi sprytnymi szowinistycznymi posunięciami wyeliminować naszą Organizację z Gry… oni wiedzieli, że Organizacja uderzy w Opolu, więc celowo nie przysłali swojego czasopisma tutaj, myśląc, że się poddamy! Ale nic z tego! Najbardziej aktywna działaczka zdecydowała się na radykalne kroki: konszachty z mężczyznami..no może nie przesadzajmy: z jednym mężczyzną (który jest oczywiście tylko kamuflażem dla utrzymania tajności – najbardziej aktywna działaczka kocha tylko Organizację!)
Którejś nocy (porze najbardziej Organizacji sprzyjającej – bo rodzaju żeńskiego) nasza działaczka rzuciła (niby tak od niechcenia, nie żeby specjalnie gotowała wcześniej ulubiony obiad, a nawet przyniosła piwo i takie tam) „Kochanie, tak bym chciała przeczytać najnowszy numer ŚGP…” Czy podziałało? Co miało nie podziałać? W zupie była tajna broń organizacji – lubczyk, a na drugie była pieczeń zapiekana w znacznikach znieczulenia. Kilka dni później wracając z szowinistycznego zjazdu Graczy (i nazwa męska i szowinistyczna i w ogóle!) on rzuca od progu: „Kochanie, przywiozłem Ci nowy ŚGP”….
A jutro, najpóźniej pojutrze, na supertajnej kawusi… organizacja w pełnym składzie przeczyta (z najwyższym obrzydzeniem oczywiście) to męskie, szowinistyczne pisemko, gdzie cała redakcja to faceci. I z największym obrzydzeniem będzie się zastanawiać w którą męską, szowinistyczną grę by tu zagrać…Może Cuba…Cuba jest rodzaju żeńskiego! :twisted:

I zapamiętajcie sobie na przyszłość – męska szowinistyczna Redakcjo – my, kobiety nigdy się nie poddajemy!

KĄCIK MODY I URODY:

W rozpoczynającym się właśnie sezonie letnim dom mody HEXlinie poleca stroje kąpielowe w motywy zombies. Dom mody Dolce&GRAbbana poleca natomiast ekskluzywną kolekcję sukienek letnich we wzory w kości i kapelusze w kształcie pionka. Najmodniejszymi dodatkami sezonu będą oczywiście kieszonkowe gry planszowe.

Redakcja:
Redaktor naczelna: Miszelka
Zastepca redaktora: brak (Miszelka jest w tej materii niezastąpiona;)
Korekta: vacat (niestety rodzaju męskiego ;)
Mężczyźni rządzą światem, ale mężczyznami rządzą kobiety :twisted:
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Chwila dla graczy

Post autor: Browarion »

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że Organizacja Tajnością Otoczona ma już w swych szeregach naszych agentów.
Na wczorajszym spotkaniu sprawdzaliśmy lojalność naszej agentki - W Sienę (r. żeński) grać nie chciała, za to cały czas prosiła o Puerto Rico (męski jak diabli, a jacy cabalieros tam na plantacjach pracują... hmm, zły przykład).

Nie bójmy się więc, OTO jest więc pod kontrolą ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Chwila dla graczy

Post autor: BloodyBaron »

Pewnie to pierwsze koty za płoty, ale póki co IMHO humor dość przaśny, a i styl ściągnięty (Ueorgan Ludu z WPROST?)
Może jednak jakaś vice-redaktorka naczelna by się nadała do wymyślania dżołków.

3mam kciuki, w kolejnych numerach na pewno już będzie lepiej.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Miszelka
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:59

Re: Chwila dla graczy

Post autor: Miszelka »

BloodyBaron pisze:Pewnie to pierwsze koty za płoty, ale póki co IMHO humor dość przaśny, a i styl ściągnięty (Ueorgan Ludu z WPROST?)
Może jednak jakaś vice-redaktorka naczelna by się nadała do wymyślania dżołków.

3mam kciuki, w kolejnych numerach na pewno już będzie lepiej.
Dziękuję bardzo za wiarę i nadzieję. Szkoda, że piszesz nie sprawdziwszy najpierw kim jestem i co robię.
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewtopic.php?t=680
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=4653

Czyzby Pan znowu jakas gre przegral i musi sie odegrac? Styl sciagniety z kiepskich krytykow (WPROST/Policja Mody?) :P
Mężczyźni rządzą światem, ale mężczyznami rządzą kobiety :twisted:
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Chwila dla graczy

Post autor: skanna »

Browarion pisze:Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że Organizacja Tajnością Otoczona ma już w swych szeregach naszych agentów.
Na wczorajszym spotkaniu sprawdzaliśmy lojalność naszej agentki - W Sienę (r. żeński) grać nie chciała, za to cały czas prosiła o Puerto Rico (męski jak diabli, a jacy cabalieros tam na plantacjach pracują... hmm, zły przykład).

Nie bójmy się więc, OTO jest więc pod kontrolą ;)
Hmmmm, jeśli mamy na myśli tę samą agentkę (jako, że potencjalnych było dwie, a jedna przeciwko Sienie nie miała żadnych oporów), to przypominam, że najlepiej się czuje ona w męskim klasztorze pewnego opactwa ;-)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Chwila dla graczy

Post autor: Browarion »

skanna pisze:Hmmmm, jeśli mamy na myśli tę samą agentkę ...
Tę samą ;)
Ale przyznasz, że mi trudniej byłoby wkręcić się w szeregi ORGANIZACJI

:P
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Chwila dla graczy

Post autor: BloodyBaron »

Miszelka pisze:
BloodyBaron pisze:Pewnie to pierwsze koty za płoty, ale póki co IMHO humor dość przaśny, a i styl ściągnięty (Ueorgan Ludu z WPROST?)
Może jednak jakaś vice-redaktorka naczelna by się nadała do wymyślania dżołków.

3mam kciuki, w kolejnych numerach na pewno już będzie lepiej.
Dziękuję bardzo za wiarę i nadzieję. Szkoda, że piszesz nie sprawdziwszy najpierw kim jestem i co robię.
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewtopic.php?t=680
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=4653

Czyzby Pan znowu jakas gre przegral i musi sie odegrac? Styl sciagniety z kiepskich krytykow (WPROST/Policja Mody?) :P
Wyraziłem zdanie w sprawie tekstu, nie autora. Nie muszę wiedzieć kim jesteś i co robisz. Nie obchodzi mnie to.
Podzieliłem się swoją opinią na temat tekstu - zignoruj ją, jeśli wola. Poświęciłem chwilę na lekturę, sądziłem, że skoro publikujesz, to interesuje Cię reakcja czytelników.

Do seksistowskiej uwagi końcowej uniesiony męską dumą nie będę się odnosił :wink:
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Chwila dla graczy

Post autor: draco »

Miszelka pisze: tajna broń organizacji – lubczyk
Widzę pewną niekonsekwencję. Lubczyk jest rodzaju męskiego. :wink: Nr#1 bardzo fajny. Czekam na następne.
Awatar użytkownika
Miszelka
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:59

Re: Chwila dla graczy

Post autor: Miszelka »

draco pisze:Widzę pewną niekonsekwencję. Lubczyk jest rodzaju męskiego. :wink: Nr#1 bardzo fajny. Czekam na następne.


Bo lubczyk była kobietą! ;)

W moich stronach na lubczyk często mówi się "magi" :))

Pozdrawiam!
Mężczyźni rządzą światem, ale mężczyznami rządzą kobiety :twisted:
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Chwila dla graczy

Post autor: ja_n »

Miszelka pisze:A jutro, najpóźniej pojutrze, na supertajnej kawusi… organizacja w pełnym składzie przeczyta (z najwyższym obrzydzeniem oczywiście) to męskie, szowinistyczne pisemko, gdzie cała redakcja to faceci.
To jawne, podstępne, zakamuflowane (sprzeczność z "jawne" tylko pozorna), gigantyczne kłastwo. Każde dziecko po lekturze składu redakcji wykryje wśród osób współpracujących Brittę Stoeckmann, co zadaje kłam tym oskarżeniom. :lol:

P.S. Niecierpliwie czekam na feministyczny felieton do następnego numeru ŚGP ;-).
Awatar użytkownika
Miszelka
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:59

Re: Chwila dla graczy

Post autor: Miszelka »

Jak sam Redaktor Naczelny poczytnego czasopisma uściśnie Ci dłoń, to się tej dłoni nie myje przez tydzień...

A co jak Redaktor osobiście napisze ci posta w wątku?

Nie będę czyściła monitora! :lol:

Pozdrawiam!
Mężczyźni rządzą światem, ale mężczyznami rządzą kobiety :twisted:
ODPOWIEDZ