[Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.

Który ośrodek

Czas głosowania minął 16 cze 2008, 18:34

JJ Karolczak (Maradki / Mazury): http://www.jjkarolczak.pl/
4
19%
Debrzyno (Kościerzyna / Kaszuby): http://www.debrzyno.pl/
17
81%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

[Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

Witam,

Na Mazurcon zglosilo sie ponad 65 osob, osrodek Karolczak moze nas przyjac, ale zdecydowana wiekszosc bedzie musiala nocowac w domkach, poniewaz pokoi 2-osobowych jest tylko 6, a pokoje 3-osobowe (sztuk 7) sa drozsze (165 zl - 10%), niezaleznie od tego ile nocuje tam osob (straszne swinstwo :-/). Tak wiec jezeli ktos nie ma dziecka - musi liczyc sie z domkiem a nawet czesc osob z dziecmi bedzie musiala nocowac w domkach lub drozszych pokojach 3-osobowych. Czesc pokoi 2-os jest na drugim pietrze, gdzie jest cholernie goraco w dzien (poddasze). Dodatkowo - w Karolczaku jest fatalne miejsce do wieczornego grania w planszowki - w zasadzie to kacik w korytarzu. Zaliczki juz sa zebrane, jednak postanowilem w weekend wyskoczyc jeszcze na Kaszuby i obejrzec jakies osrodki.

Znalazlem SWIETNY osrodek: http://www.debrzyno.com.pl/. Zrobilem oczywiscie filmik, jednak niestety w czasie krecenia najwazniejszych zalet - pokoi oraz sali konferencyjnej - mialem pauze zamiast nagrywania ;-). Wiec na filmiku czesci rzeczy nie ma :(.

Info o osrodku:
- Debrzyno k/ Kościerzyny (Kaszuby)
- wolne 30 pokoi 2-osobowych, jeden pokoj 3-os i jeden domek 5-os --- idealnie dla naszych potrzeb
- cennik: 210 zł za pokój ze śniadaniem i obiadem, +20 zł/os kolacja (mozna nie brac) --- od tych ceny mamy 10% zniżki
- posiłki serwowane w formie stołu szwedzkiego - wszystkie 3 posilki
- do naszej dyspozycji sala konferencyjna na 120 osob ze stolami i krzeslami, w dzien duzo stolow na zewnatrz (czesc zadaszonych!)
- na miejscu stadnina koni, male zoo (kozy, kury, swinia), korty tenisowe, prywatna plaza
- na miejscu mozna płacić kartą
- dojazd do Kościerzyny pociągiem, z Kościerzyny taxi za 15 zł (lub znajomy z samochodem)

Minusy w stosunku do Karolczaka:
- dojazd z Warszawy 1h dluzej (z Gdanska, Poznania - duzo blizej niz Mazur)
- cena wyższa o 12,50 zł / osobę / dobę niz w Karolczaku (w opcji 3 posilki dziennie)
- cena wyzsza o 2,50 zł / osobę / dobę w opcji posiłki dziennie
- (porownuje ceny pokoi 2-os, 3-os jest drozszy w Karolczaku)
- brak możliwości wypożyczenia żaglówki / motorówki / etc. - małe jezioro, bez mariny
- brak kominkow w domkach (w Karolczaku - w 3 domkach)
- brak jaccuzi i salonu odnowy
- brak dzików :)

Plusy w stosunku do Karolczaka:
- dojazd z Gdańska, Poznania :-)
- wszyscy mieszcza sie w pokojach 2-os, 1 domek 5-os dla Tiju i jej wesolej kompanii
- wyższy standard pokoi -- pokoje są większe niż w Karolczaku, w pokoju mydlo i szampon, duza szafa komandor, brak pokoi na poddaszu
- jedzenie - jedlismy obiad z karty (palce lizac) i sniadanko ze szwedzkiego stolu (duzo, rozmaicie, smacznie) - w Karolczaku jest niezle, ale tutaj jest naprawde super
- miejscówka do grania w dzień - zadaszona "pieczara" + stoliki na tarasie i w ogródku piwnym (w Karolczaku 2x mniej stolow i nie zadaszone)
- miejscówka do grania w nocy - sala konferencyjna na 120 osób, ze stolikami i krzesłami (w Karolczaku 10m2 z kilkoma stolami, na korytarzu)
- ładniejsza plaża - nawieziony piasek, ciche jezioro
- wiecej atrakcji dla dzieciakow - wieksza piaskownica, zwierzaki
- bardziej otwarta właścicielka - sympatyczna babka, w przeciwienstwie do marudnej z Karolczaka
- brak dzików :)

Jako, ze mam juz zebrane zaliczki i zarowno jedno jak i drugie miejsce chce je w poniedzialek, maksymalnie we wtorek --- potrzebuje SZYBKIEJ decyzji. Odpalam więc ankietę -- do którego ośrodka jedziemy. Ja jestem zdecydowanie za Debrzynem, ale nie chcę tak autorytarnie decydować po zebraniu zaliczek. Ankieta do poniedziałku, do godziny 18:00! Proszę o głosowanie WYŁĄCZNIE osób, które jadą i wpłaciły zaliczki!!

P.S. Film się uploaduje, wrzucę go w ciągu 2-3 godzin.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: steady »

Definitywnie Kaszuby! Nie jest dużo drożej, warunki wyglądają o wiele lepiej, może dzików trochę żal. Mam nadzieję, że naród zagłosuje poprawnie!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: bazik »

zdecydowanie kaszuby, ale nie owijajmy w bawelne - w kolumnie 'minusy' trzeba napisac brak siatkowki (chbya ze zapomniales wspomniec albo ja nie umiem czytac)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

W osrodku sa dwa pola do siatkowki - jedno na plazy (piaszczyste), drugie przy kortach (betonowane), dodatkowo jest pole do koszykowki i wypozyczalnia rowerow.

PS zapomnialem napisac, bo jest to na filmie :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: edrache »

ok, widzę, że zdecydowanie Kaszuby, ale akurat nam ten ośrodek nie jest na rękę :(. Chcemy przyjechać z psem i mieszkanie w hotelu bardzo nam nie pasuje. Smeagol ma ambicje na psa stróżującego, co najprawdopodobniej nie spodoba się gościom hotelowym, szczególnie tym z dziećmi. Boję się też o małe zoo i konie, ale z tym możemy sobie poradzić i po prostu mniej grać a bardziej pilnować psa ;)
Generalnie jestem zdecydowanie za Mazurami, ale właśnie ze względu na domek i obawiam się, że jeżeli nie moglibyśmy mieszkać w domku w Kaszubach, to musielibyśmy zrezygnować :cry:
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: bazik »

to ja tez wyjasnie czemu dla mnie nie mazury - dla mnie od poczatku najwazniejszym kryterium byla sala do grania, a to w propozycji mazurowej wg tego co mowi nataniel nadawala sie na ocene w najlepszym razie mierny minus.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

edrache pisze:Smeagol ma ambicje na psa stróżującego, co najprawdopodobniej nie spodoba się gościom hotelowym, szczególnie tym z dziećmi. Boję się też o małe zoo i konie, ale z tym możemy sobie poradzić i po prostu mniej grać a bardziej pilnować psa ;)
Szczerze mowiac jak czytam o psie, ktory moze zagrazac malemu zoo i koniom - to nie wiem czy bedzie mi sie on podobal takze w domku... ;>
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: edrache »

Nataniel pisze:
edrache pisze:Smeagol ma ambicje na psa stróżującego, co najprawdopodobniej nie spodoba się gościom hotelowym, szczególnie tym z dziećmi. Boję się też o małe zoo i konie, ale z tym możemy sobie poradzić i po prostu mniej grać a bardziej pilnować psa ;)
Szczerze mowiac jak czytam o psie, ktory moze zagrazac malemu zoo i koniom - to nie wiem czy bedzie mi sie on podobal takze w domku... ;>
dla niego wszystko co się rusza i nie jest człowiekiem jest małym kotem, ale jak pisałem z takim "drobiazgiem" sobie poradzimy i nie, nie musicie bać się o swoje zdrowie :)

EDIT: tak czytam co napisałem w poprzednim poście i należy się małe wyjaśnienie :) Smeagol chciałby być psem stróżującym (co nam nie do końca pasuje ;)), ale nie oznacza to, że atakuje ludzi. On tylko szczeka jak słyszy jakieś odgłosy za drzwiami, więc w hotelu, gdzie najprawdopodobniej często ktoś chodziłby po korytarzu, słychać by go było bardzo często.
Tak sobie myślę, że gdybyśmy dostali jakiś pokój na samym końcu korytarza na ostatnim piętrze, gdzie nawet prąd nie dochodzi (to akurat żart ;)), to dałoby radę :)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2008, 20:11 przez edrache, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Longinus997 »

domek jest dostępny tylko jeden? nie widze w cenniku opcji parkingowej, jak z internetem?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

Domek jest wolny tylko jeden. Parking jest bezplatny. Internetu nie ma (w Karolczaku niby jest, ale tylko na recepcji i mi sie nie udalo do niego podlaczyc).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Pancho »

Jeszcze chcielibyśmy (my - ja i Alicja) zobaczeć filmik, ale wstępnie Kaszuby nam się bardziej podobają. Poza tym nie popatrzyłem jeszcze na mapę, ale tak na chłopski rozum wcale nie musi być dłużej z Warszawy. Na Mazury z Wawy droga jest kiepska, a na Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk znacznie lepsza i szybsza.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: kolderek »

Rozumiem, że podana cena 210zł obejmuje nocleg + wyżywienie dla 2 osób a co z dzieckiem już nie niemowlaczkiem ( 6 lat ) ?? jakie są dopłaty za wyżywienie i czy może spać z nami w pokoju bez dopłat ?? jeżeli chodzi o stronę finansową to w Karolczaku chyba jednak jest taniej :/
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

Nie wiem jakie sa doplaty za wyżywienie dziecka 6-letniego, w Karolczaku jednak na pewno takie dziecko nie zje za darmo :->, wiec nie bardzo czuje roznice. Tak samo jezeli chodzi o nocleg - najlepiej zadzwon i zapytaj o dziecko w lozku rodzicow i wyzywienie dla niego - w obu osrodkach.

Moje najwieksze zastrzezenie do Karolczaka jest takie, ze wiekszosc osob chciala pokoje 2-os, a takich pokoi tam jest tylko kilka. A domyslam sie, ze nikt nie bedzie chcial spac w pokoju 3-os i placic poltora raza wiecej.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: westwood »

Mam pytanie. Czy w bezpośrednim sąsiedztwie jest jakieś pole namiotowe? Pytam, bo (podobnie jak Fortep w poprzednim wątku) nie mogę teraz się zdeklarować, natomiast istnieje możliwość, żebym się na parę dni objawił. Na Mazurach z tego co widzę nie stanowiłoby to problemu. A jak jest w przypadku Kaszub?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

Wydaje mi sie, ze nie ma tam kempingu. Dla pewnosci sugeruje jednak zadzwonic i dopytac - moze jest gdzies w poblizu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ko73
Posty: 128
Rejestracja: 22 kwie 2008, 09:21
Lokalizacja: Brzeg

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: ko73 »

Kaszuby nam się podobają, ale jest jeden baaaaaardzo duży minus (chyba, że się dogadamy z kierowniczką)

Właśnie dzwoniliśmy na Kaszuby, aby dowiedzieć się o odpłatność za dzieci 3,5 i 6,5 lat. Chcą dopłatę 55zł (a pytałem się o pokój 3 os.), więc osoby z dziećmi pow. 3 lat będą płaciły za pokój 2 os. 210zł+55zł x ilość dzieci.

Jeśli zdecydujecie się na Kaszuby, a nie zlikwidują dodatkowej opłaty za dziecko(śpiące z rodzicami) to niestety my musimy zrezygnować :( - ok. 350zł. dziennie to dla nas za duży wydatek
Fortep
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Fortep »

ja zdecydowanie kaszuby!!! będę na 2 weekendy!!!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

ko73 pisze:Kaszuby nam się podobają, ale jest jeden baaaaaardzo duży minus (chyba, że się dogadamy z kierowniczką)

Właśnie dzwoniliśmy na Kaszuby, aby dowiedzieć się o odpłatność za dzieci 3,5 i 6,5 lat. Chcą dopłatę 55zł (a pytałem się o pokój 3 os.), więc osoby z dziećmi pow. 3 lat będą płaciły za pokój 2 os. 210zł+55zł x ilość dzieci.

Jeśli zdecydujecie się na Kaszuby, a nie zlikwidują dodatkowej opłaty za dziecko(śpiące z rodzicami) to niestety my musimy zrezygnować :( - ok. 350zł. dziennie to dla nas za duży wydatek
A na Mazurach nie ma takiej oplaty? W Karolczaku pokoj 3-os jest 55 zl drozszy, co wiecej te 55 zl trzeba zaplacic nawet jezeli mieszka tylko 2 osoby. Dostawka w domku kosztuje 30 zl, w hotelu co najmniej tyle samo. Nie wiem ile posilki - z cala pewnoscia nie bezplatne.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ko73
Posty: 128
Rejestracja: 22 kwie 2008, 09:21
Lokalizacja: Brzeg

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: ko73 »

Na Mazurach:
Dziecko, które śpi z rodzicami brak opłat (przynajmniej jeśli chodzi o pokój 3-os. dla naszej czwórki; nie pytałem o pokoje 2-os., ale myślę, że podobnie), a wyżywienie 50% dla dzieci.

A na Kaszubach przegięli - dodatkowe miejsce jak dla dorosłego: 55zł + 15zł śniadanie + 20zł obiad – to jak dorośli.

Wolimy Kaszuby, ale z innym cennikiem za dzieci – nie rozumiem tej dopłaty, jeśli dziecko śpi razem z rodzicami.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Nataniel »

Zadzwonie tam jutro rano jeszcze i dowiem sie o ceny dzia dzieci - do jakiego wieku sa bezplatnie, itp. My bylismy na weekend z poltorarocznym Krzyskiem i nie policzyli za niego ani grosza (a zjadl na sniadanie dwie parowki! :)).

Nie chcialbym z drugiej strony, aby powstalo nieporozumienie -- pisalem, ze na Mazurach dzieci spiace z rodzicami sa bezplatnie, ale to nie znaczy, ze nagle wszystkie 6-10 latki beda spaly i jadly z rodzicamy, bo dojdziemy do absurdu, ze zona tez spi ze mna w jednym lozku i malo je :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: Squirrel »

Dla mnie tez Kaszuby finansowo odpadają :( Chcąc nie chcąc głosuje na Mazury
ko73
Posty: 128
Rejestracja: 22 kwie 2008, 09:21
Lokalizacja: Brzeg

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: ko73 »

Mazury (hotel):
Dla rodziny z dwójką dzieci (w pokoju 3-os.) wynosi 300zł z wyżywieniem i z obniżką 10%
Dla rodziny z jednym dzieckiem (w pokoju 2-os) wynosi 225zł (+ew. 38zł za dostawkę) i z obniżką 10%

Kaszuby (hotel):
Dla rodziny z dwójką dzieci (w pokoju 3-os.) wynosi 350zł z wyżywieniem (bez kolacji, a z +63zł) i z obniżką 10%
Dla rodziny z jednym dzieckiem (w pokoju 2-os) wynosi 270zł (bez kolacji, a z +50zł) i z obniżką 10%

Razem:
Dla nas 113 zł różnicy na dobie na korzyść Mazur.
Dla rodzin 3-os. min 60 zł, max 100 na korzyść Mazur.

To tyle jeśli chodzi o finanse, ale jeśli kierowniczka jest sympatyczna to może się coś da z tym zrobić :D , zwłaszcza jeśli grupa liczy 60 osób.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: ja_n »

Głosuję za Kaszubami. Zależy nam na pokoju w hotelu.
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Kaszuby?] Mazurkon III (9-17 sierpnia) - ankieta!

Post autor: knidyjczyk »

Głosuję za Kaszubami. Kaszuby są piękniejsze niż Mazury, wierzcie :)

Tylko kłopot z brakiem internetu. Będę musiał zainwestować w środki uspokajające.
Czy na miejscu jest lekarz?
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Zablokowany