Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 626
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 287 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: trixon »

playerator pisze: 21 lis 2021, 14:54
EsperanzaDMV pisze: 21 lis 2021, 12:49 Ciekawie się toczy ta przedsprzedaż (...)
- All-in za 249zl: sprzedane 184/250 (74%) (...)
I cyk, dorzucili 100 allinów...
Przerzucili z core, żeby sumaryczna liczba była taka sama.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

Kasa się musi zgadzać;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: EsperanzaDMV »

ArtIO pisze: 21 lis 2021, 13:35
EsperanzaDMV pisze: 21 lis 2021, 12:49 Ciekawie się toczy ta przedsprzedaż. Po pierwszych kilku godzinach:
- All-in za 249zl: sprzedane 184/250 (74%)
- Podstawka za 139zl: 9/200 (4,5%)
Wygląda na to, że Czacha zostanie ze sporą liczbą podstawek, ewentualnie spóźnialscy będą zadowalać się samym coreboxem i może z czasem się wyprzeda. Ale widząc, że mogłem mieć za stówkę więcej tyle dobra więcej, byłoby mi szkoda i pewnie wolałbym poszukać na rynku wtórnym całego pakietu albo nawet wersji Deluxe z KS.
Ale podobno później te dodatki będą do kupienia w ich sklepie. Chyba nie była podana informacja że to będzie limitowane wydanie?
Patrząc na przesunięcie 100 sztuk z samego Coreboxa na All-in, to liczba dostępnych później w sprzedaży dodatków właśnie się zmniejszyła (oczywiście przy założeniu, że sprzedadzą wszystkie pakiety w przedsprzedaży). Pytanie, czy łącznie maja 450 pakietów All-in? To by było chyba dość niecodzienne rozwiązanie, by liczyć że finalnie każdy zaopatrzy się w taki zestaw. Z reguły dodatków produkuje się mniej niż podstawek, ale może tak właśnie jest, i dlatego takie swobodne przesunięcie tych 100 egzemplarzy.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: seki »

Ja odkąd Czacha robi kampanie we własnym sklepie nie mogę pozbyć się obawy jak w łatwy sposób Czacha może manipulować przedstawionymi wartościami. Przecież równie dobrze pakiet z dodatkami może się nie sprzedawać ale poprzez sztuczne podbicie licznika stworzyć na kupujących prosty chwyt psychologiczny zwany społecznym dowodem słuszności i tym samym wpłynąć na rzeczywisty wzrost sprzedaży pakietu. Jasne, to może są brednie ale tego nie wie nikt oprócz samego Czachy. W każdym razie nie przywiązywał bym wagi do liczb w jego kampaniach.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Dokładnie o tym samym pomyślałem przy ich pierwszej kampanii (Rallyman GT) :)
Sami mogą ustawić końcowy wynik kampanii :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 954
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Bart Henry »

Ja nie mam do nich zaufania odkąd podmienili grafikę celu w zakończonej kampanii Klanów Kaledonii. Miały być worki z nadrukami a po fakcie cichaczem podmienili obrazek na taki bez grafik na woreczkach. Nie bez przyczyny nie wjadą już na polskie wspieraczki i musieli zrobić swoją platformę przedsprzedażową. Niezmiernie mnie śmieszy licznik "polubione kampanie" obok autora, świadczący o rzekomej interakcji tam i upodabniający stronę do niezależnych platform crowdfundingowych. Czacha nie dała powodów, by wierzyć, że będąc adminem strony jest z nami w pełni szczera.
ArtIO
Posty: 529
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: ArtIO »

seki pisze: 21 lis 2021, 19:36 Ja odkąd Czacha robi kampanie we własnym sklepie nie mogę pozbyć się obawy jak w łatwy sposób Czacha może manipulować przedstawionymi wartościami. Przecież równie dobrze pakiet z dodatkami może się nie sprzedawać ale poprzez sztuczne podbicie licznika stworzyć na kupujących prosty chwyt psychologiczny zwany społecznym dowodem słuszności i tym samym wpłynąć na rzeczywisty wzrost sprzedaży pakietu. Jasne, to może są brednie ale tego nie wie nikt oprócz samego Czachy. W każdym razie nie przywiązywał bym wagi do liczb w jego kampaniach.
Czy kupujecie coś w „Kampaniach” (przedsprzedażach) od Czacha Games?
Obecnie przedsprzedaży wyglądaj całkiem porządnie, nie zdziwiłbym się że ludzie faktycznie kupują zestawy w ramach trwającej kampanii.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tringa »

Ja nie. Kilka ich gier mam na celowniku, ale albo kupię je z drugiej ręki, albo jak będą na duuuzych wyprzedażach.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: seki »

ArtIO pisze: 21 lis 2021, 23:08
seki pisze: 21 lis 2021, 19:36 Ja odkąd Czacha robi kampanie we własnym sklepie nie mogę pozbyć się obawy jak w łatwy sposób Czacha może manipulować przedstawionymi wartościami. Przecież równie dobrze pakiet z dodatkami może się nie sprzedawać ale poprzez sztuczne podbicie licznika stworzyć na kupujących prosty chwyt psychologiczny zwany społecznym dowodem słuszności i tym samym wpłynąć na rzeczywisty wzrost sprzedaży pakietu. Jasne, to może są brednie ale tego nie wie nikt oprócz samego Czachy. W każdym razie nie przywiązywał bym wagi do liczb w jego kampaniach.
Czy kupujecie coś w „Kampaniach” (przedsprzedażach) od Czacha Games?
Obecnie przedsprzedaży wyglądaj całkiem porządnie, nie zdziwiłbym się że ludzie faktycznie kupują zestawy w ramach trwającej kampanii.
Tak. Kupuję. I zawsze tego żałuję bo potem można kupić taniej.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

ZAWSZE to gruba przesada
Do tej pory w takich przedsprzedażach taniej mozna bylo kupic Rallymana
Deep Madness i BRW raczej taniej juz nie kupisz
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

BRW pewnie będzie taniej(350 +|- ) ale bez SG ( a to jest cała siła tego KSa). Twisted Fables ma mieć ograniczoną ilość. Pytanie czy tak będzie…
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 22 lis 2021, 08:16 BRW pewnie będzie taniej
Ale przeciez tam nie było SG przy podstawce ;-)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

:lol:
Ale jak teraz widzę Sator Boxa na grupach fb po 1000zł to człowiek dochodzi do wniosku że decyzja o zakupie była dobrą decyzją:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 22 lis 2021, 08:26 :lol:
Ale jak teraz widzę Sator Boxa na grupach fb po 1000zł to człowiek dochodzi do wniosku że decyzja o zakupie była dobrą decyzją:)
Przecież nikt tego za tyle nie kupi - za 880 zł kupisz w sklepie wydawcy
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: seki »

japanczyk pisze: 22 lis 2021, 07:20 ZAWSZE to gruba przesada
Do tej pory w takich przedsprzedażach taniej mozna bylo kupic Rallymana
Deep Madness i BRW raczej taniej juz nie kupisz
Pisałem, że zawsze żałuję. Ja. A nie że wsxystkie ich gry są później taniej. Te ktore ja wspierałem bezpośrednio od Czachy to pierwsza część Karcianych podziemi, Keyflower i Rallyman GT. Na Endevoura chyba nie było kampanii, tego nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Beskid »

Jest szansa, że Rallyman jeszcze pojawi się w sklepie?
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: _leigam_ »

Beskid pisze: 22 lis 2021, 15:04 Jest szansa, że Rallyman jeszcze pojawi się w sklepie?
Ogłaszali że koniec nakładu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: adman »

A przy okazji Rallyman:
Premiera Dirt przesunęła się na wiosnę 2022?
Czy coś źle przeczytałem?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
ArtIO
Posty: 529
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: ArtIO »

EsperanzaDMV pisze: 20 lis 2021, 22:16 Przejrzałem draft na Gamefoundzie, może niedokładnie, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Ta kampania Twisted Fables z obietnicą dostarczenia przed Świętami (nie mówię ofc o polskiej wersji, tylko tych dostępnych na GF) oznacza, że mają już tysiące egzemplarzy wydrukowanych i gotowych do wysyłki - zgadza się?

Druga rzecz, to myślicie że artbooki będą dostępne podczas tej kampanii, czy to na stronie Czachy czy na GF? Z reguły artbooki olawam totalnie, ale w tej grze grafiki są niesamowite i z chęcią bym taki artbook dokupił.

No i trzecie pytanie - czy jeśli mają już grę wydrukowaną, to myślicie że jeszcze jest szansa na maty?
Diemension Games udostępnił w ramach kampanii Artbook w wersji elektronicznej:
https://www.dropbox.com/s/gdzhg3l1mti5b ... k.pdf?dl=0
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 610
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 188 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Michito »

Czy podczas wczorajszego "lajfa" Czacha ujawniła jakieś konkrety co do gier, które wyda w przyszłości?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Jareks1985 »

Michito pisze: 29 gru 2021, 11:46 Czy podczas wczorajszego "lajfa" Czacha ujawniła jakieś konkrety co do gier, które wyda w przyszłości?
Tak, są szanse na polskie wydania gier z mythic games, dwa ich duze tytuły mają fundować się w przyszłym roku na stronie czachy.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2021, 11:57 przez Jareks1985, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: TTR_1983 »

Michito pisze: 29 gru 2021, 11:46 Czy podczas wczorajszego "lajfa" Czacha ujawniła jakieś konkrety co do gier, które wyda w przyszłości?
https://www.youtube.com/watch?v=4J0yQkjsAwE&t=524s Ujawniła, jest zrobiona minutówka, nie trzeba oglądać całości :)

Czacha prawdopodobnie wróci też na forum po Nowym Roku :)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: citmod »

Ojojoj, jaka ta Czacha biedna, jak to teraz płaczą bo Grey Fox Games ich bardzo źle potraktowało bo nie chciało z nimi dłużej współpracować... No bo i kto by chciał, po takich akcjach jakie odwalali. Wystarczyłby jeden mail z opisem tego co Czacha odwalała na polskim rynku i każde szanujące się wydawnictwo nie chciałoby mieć z nimi nic wspólnego. Cóż, jak widać karma wraca. :D

A co do powrotu na forum, to widzę znowu liczą na to, że ludzie pozapominali o ich wybrykach. Coś czuję, że jeśli nawet się pojawią, to zawiną się tak samo szybko jak ostatnim razem. :lol:
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1365
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

citmod pisze: 30 gru 2021, 01:44 Ojojoj, jaka ta Czacha biedna, jak to teraz płaczą bo Grey Fox Games ich bardzo źle potraktowało bo nie chciało z nimi dłużej współpracować... No bo i kto by chciał, po takich akcjach jakie odwalali. Wystarczyłby jeden mail z opisem tego co Czacha odwalała na polskim rynku i każde szanujące się wydawnictwo nie chciałoby mieć z nimi nic wspólnego. Cóż, jak widać karma wraca. :D

A co do powrotu na forum, to widzę znowu liczą na to, że ludzie pozapominali o ich wybrykach. Coś czuję, że jeśli nawet się pojawią, to zawiną się tak samo szybko jak ostatnim razem. :lol:
Odświeżysz naszą pamięć?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

citmod pisze: 30 gru 2021, 01:44 Coś czuję, że jeśli nawet się pojawią, to zawiną się tak samo szybko jak ostatnim razem. :lol:
Jeśli ktoś będzie miał chec wracać do wypominek błędów sprzed 3 lat to będę cial te wypominki, bo to juz zakrawa na hejt i nekanie - rozumiem niechęć do wydawcy, ale ile można

@Emil - poczytaj sobie temat, wszystko tutaj jest
ODPOWIEDZ