Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: seki »

japanczyk pisze: 30 gru 2021, 08:29
Ogólnie się z Tobą zgadzam. Ale część z tych spraw sprzed 3 lat jest nadal aktywna, nie załatwiona a obiecana przez Czachę. Ja sobie dałem spokój, bo nie lubię gdy ktoś od lat mnie wodzi za nos ale
w sprawie obiecanych kart do pierwszej części Karcianych podziemi chętnie zobaczył bym odpowiedź Czachy. I niech to będzie nawet "jednak tych kart nie dodrukujemy". Z tego co wiem ta sprawa mimo, że chyba nawet starsza niż 3 lata, to nadal jest w sferze obiecanek Czachy. Gdy mówię komuś "tak, mój błąd, źle to przetłumaczyłem ale nie martwcie się, wyśle wam poprawione karty" to albo to robię, albo przepraszam i daje dobry powód by tego nie robić. "U mnie słowo droższe od pieniędzy" mawiał Kazimierz Pawlak. Zadajmy więc Czasze również i te niewygodne ale nie wyjaśnione pytania.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Retro »

dokładnie tak, niech się wytłumaczą z zaległych tematów, a potem możecie sobie ciąć a nawet rąbać :lol:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

seki pisze: 30 gru 2021, 09:29 Ogólnie się z Tobą zgadzam. Ale część z tych spraw sprzed 3 lat jest nadal aktywna, nie załatwiona a obiecana przez Czachę. Ja sobie dałem spokój, bo nie lubię gdy ktoś od lat mnie wodzi za nos ale
w sprawie obiecanych kart do pierwszej części Karcianych podziemi chętnie zobaczył bym odpowiedź Czachy. I niech to będzie nawet "jednak tych kart nie dodrukujemy". Z tego co wiem ta sprawa mimo, że chyba nawet starsza niż 3 lata, to nadal jest w sferze obiecanek Czachy.
Czacha mówiła o potencjalnym dodruku tych kart przy wydawaniu One Deck Galaxy, ktore z tego co wiem było podczas kampanii KSowej w ich planach.
Oni wciaz operuja na mozliwosciach druków meidzynarodowych, zreszta tak jak cała reszta wydawnictw, wiec zakladam, ze jesli bedzie mozliwosci dodruku to dodrukuja.

Reszta - z czego tam sie jeszcze maja tlumaczyc? Jakis blad na karcie Feudum? tego nie bedzie. Woreczki nowe do klanów? No nie bedzie. Wypraski bez suszarki? Do przeszłych gier nie bedzie :P
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: seki »

japanczyk pisze: 30 gru 2021, 09:40 Czacha mówiła o potencjalnym dodruku tych kart przy wydawaniu One Deck Galaxy, ktore z tego co wiem było podczas kampanii KSowej w ich planach.
Oni wciaz operuja na mozliwosciach druków meidzynarodowych, zreszta tak jak cała reszta wydawnictw, wiec zakladam, ze jesli bedzie mozliwosci dodruku to dodrukuja.
Ty zakładasz, że dodrukuja. Ja zakładam, że tego nie zrobią. Mieli już okazję gdy drukowali polski Las cieni. Operujemy w sferze domysłów. Może Czacha złoży jakąś nową deklaracje w tym temacie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

seki pisze: 30 gru 2021, 10:11 Ty zakładasz, że dodrukuja. Ja zakładam, że tego nie zrobią. Mieli już okazję gdy drukowali polski Las cieni. Operujemy w sferze domysłów. Może Czacha złoży jakąś nową deklaracje w tym temacie.
Nie, nie - to pytanie sie pojawilo chyba przy poprzednim wywiadzie z Planszowych Newsów
Wiesz - te trzy lata temu Czacha była ledwie funkcjonujacym wydawnictwem - teraz zdaje sie trafili na swoją nisze, która eksploatuja i zdaje sie, ze w końcu zaczynają rozwijac skrzydła - co zresztą Przemek powiedział podczas tego live - wtedy jak wydawali Feudum czy wczesniejsze gry probowali trafic w jakis dobry tytuł na rynku, który był bardzo mocno zapchany rpzez gry euro
teraz ejst troche inaczej
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: litk »

Tak samo wcześniej pisali, że będą drukować dodatek do karcianych podziemi Abyssal Depths, a teraz piszą, że nie będą bo to zaledwie kilka kart.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: seki »

W 2017 roku wydali Karciane podziemia z błędami i obiecali dodrukować błędne karty. W 2019 Czacha drukuje Karciane podziemia Las cieni zapominając o swojej obietnicy. Jeśli Czacha mówi, że może w 2022 roku dodrukuje te karty przy okazji kolejnego druku z oryginalnym wydawcą to mi to wygląda na zwykle mydlenie oczu. Gdyby chcieli zrobili by to już dawno.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Chcenie =/= możliwość zrobienia czegoś jak ostatnio sprawdzałem
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: citmod »

japanczyk pisze: 30 gru 2021, 08:29
citmod pisze: 30 gru 2021, 01:44 Coś czuję, że jeśli nawet się pojawią, to zawiną się tak samo szybko jak ostatnim razem. :lol:
Jeśli ktoś będzie miał chec wracać do wypominek błędów sprzed 3 lat to będę cial te wypominki, bo to juz zakrawa na hejt i nekanie - rozumiem niechęć do wydawcy, ale ile można

@Emil - poczytaj sobie temat, wszystko tutaj jest
Na szczęście nie jesteś jedynym moderatorem na tym forum.
Emil_1 pisze: 30 gru 2021, 08:27
citmod pisze: 30 gru 2021, 01:44 ...
Odświeżysz naszą pamięć?
Oczekiwanie, że będziesz czytał 25-stronny wątek w poszukiwaniu nieudolności tego wydawnictwa, jest absurdalne (podobnie jak np. trzymanie otwartych gier w zewnętrznej folii... :roll: ), dlatego tutaj masz dosyć ładne podsumowanie:
viewtopic.php?f=60&t=55532&start=325#p1262504

W całym wątku też widać jak japanczyk permanentnie próbuje zamieść historię Czachy pod dywan, aż można zacząć podejrzewać, że ma w tym jakiś interes.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

citmod pisze: 30 gru 2021, 11:57 W całym wątku też widać jak japanczyk permanentnie próbuje zamieść historię Czachy pod dywan, aż można zacząć podejrzewać, że ma w tym jakiś interes.
A może ty masz interes zeby pogrążyć wydawnictwo wywlekając po raz kolejny te same rzeczy?

Tak, mam interes nie wywlekania po raz setny tych samych rzeczy przez 5 osób na krzyż, bo mnie, jako użytkownik to irytuje, najzwyczajniej w świecie.
Tak samo jak mialem interes jak zamykałem watek, w którym jechało po Portalu, juz bez opamiętania tak samo zrobie z tym, jesli sytuacja znowu się bedzie powtarzała.

To forum nie jest i nie będzie miejscem gdzie będziemy jechać po ludziach i wydawnictwach za to co bylo kiedyś.

Merytoryczna dyskusja - tak, ciągle ciśnięcie za to co bylo 2-3+ lata temu - nie.

Ciekaw jestem czy Czacha dodrukuje te karty do Karcianych jesli bedzie wydawać One Deck Galaxy, ale jeśli to zrobia to chyba tylko dla marketingu, bo zysku w tym zadnego
under
Posty: 65
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: under »

A ja tam w ostatnim czasie jestem mega zadowolony z Czachy i tyle w temacie. Firmy się zmieniają stają się bardziej dojrzałe, mają więcej kontaktów i przede wszystkim środków ($)
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Retro »

Spoiler:
jak honda wymieniała poduszki w swoich autach to też nie dla zysku tylko marketingu. Te karty to nie jest sprawa w sądzie która ulega przedawnieniu, zaś ty nie jesteś IPN żeby decydować jak wyglądała historia. Ja rozumiem, że ciężko się pewne rzeczy czyta, ale fakty są faktami. Ja sobie tych kart nie wydrukuję, a deklaracje są deklaracjami. Jeśli bez pokrycia, to czas nie jest czynnikiem usprawiedliwiającym. Przez takie myślenie politycy są nie rozliczani ze swoich deklaracji i błędów i na tym żerują.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 628
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: trixon »

citmod pisze: 30 gru 2021, 11:57
Oczekiwanie, że będziesz czytał 25-stronny wątek w poszukiwaniu nieudolności tego wydawnictwa, jest absurdalne (podobnie jak np. trzymanie otwartych gier w zewnętrznej folii... :roll: ), dlatego tutaj masz dosyć ładne podsumowanie:
viewtopic.php?f=60&t=55532&start=325#p1262504

W całym wątku też widać jak japanczyk permanentnie próbuje zamieść historię Czachy pod dywan, aż można zacząć podejrzewać, że ma w tym jakiś interes.
Wydaje mi się, że im bardziej człowiek zna "kuchnię wydawniczą" tym bardziej trochę przymyka oko na pewne niedociągnięcia, gdyż ma świadomość ile taka akcja naprawcza przyniesie dodatkowych kosztów. Sam od jakiegoś czasu bardziej śledzę wywiady z wydawcami i przyglądam się jak to wszystko działa i powiem, że wydaje mi się to dość trudnym zadaniem. W mojej ocenie Czacha ma dobre chęci realizacji obietnic, ale chce je zrealizować po jak najniższych kosztach. Stąd te obsuwy i tego typu rzeczy.

Nie znam się też na prawach konsumenta, ale chyba wydawca nie ma obowiązku wysyłać poprawionych elementów - to chyba jego dobra wola. Oczywiście, jeżeli producent/wydawca permanentnie robi jakieś babole, które nie są naprawiane, to wtedy głosujesz swoim portfelem poprzez bojkotowanie zakupów takich towarów.
Jeszcze inną sprawą jest to, że jesteśmy jako gracze dość mocno rozpieszczani postępowaniem wydawnictw i sklepów. Nie jestem teraz w stanie przywołać innych przykładów branż, gdzie producent jakiegoś produktu w przedziale cenowym 100-200 zł dosyła skorygowane komponenty na swój koszt. Przy planszówkach jest to zazwyczaj dobra i powszechna praktyka. Wyobrażacie sobie np. że wydawnictwo książek wysyła naklejki z korektą literówek lub gdzie sens zdania został całkowicie przekłamany? Przykład bardzo podobny - mamy do czynienia z tłumaczeniem jakiegoś dzieła, które zostało wykonanie niepoprawnie co wpływa na niepoprawną interpretację tego dzieła. Gdybyś zażądał korekty do książki, to zostałbyś wyśmiany.

Innymi słowy: szanuj wydawcę swego, bo nie będziesz miał żadnego.

Ja liczę, ze wraz z rozwojem Czachy i powrotem na forum, Czacha będzie bardziej rzetelna, liczba błędów mniejsza a komunikacja z graczami przyjemniejsza.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Retro »

Spoiler:
do książek dodawane są bardzo często erraty.
A akcje serwisowe to chyba standard i takim powinien zostać. W tym wypadku karty a w innym może być błąd podzespołu. Wszystkie uchybienia wyśmiewajmy, przymykajmy oko, być może problem nie dotknie nas. Może w wadliwym aucie zginie nasz sąsiad nie my. Skala tu nie ma znaczenia. Np jakiś złodziej zawsze będzie złodziejem, nie ważne co i na ile ukradnie.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Bart Henry »

citmod pisze: 30 gru 2021, 11:57 Oczekiwanie, że będziesz czytał 25-stronny wątek w poszukiwaniu nieudolności tego wydawnictwa, jest absurdalne (podobnie jak np. trzymanie otwartych gier w zewnętrznej folii... :roll: ), dlatego tutaj masz dosyć ładne podsumowanie:
viewtopic.php?f=60&t=55532&start=325#p1262504
A już się dziwiłem, czemu nagle mam nowe powiadomienia o lajkach pod postem sprzed 1,5 roku. :)
japanczyk pisze: 30 gru 2021, 12:46 Merytoryczna dyskusja - tak, ciągle ciśnięcie za to co bylo 2-3+ lata temu - nie.
Ustalmy po prostu okres, po którym zapominamy o obietnicach bez pokrycia i wpadkach wydawnictwa. Trzy lata? Będzie klarownie i przede wszystkim fair wobec wydawnictw, które nie mają problemów z przyznaniem się do błędów i, co więcej, starają się je naprawić lub jasno piszą, że tego nie zrobią, bo byłoby to po prostu bardzo nieopłacalne.
citmod pisze: 30 gru 2021, 11:57
japanczyk pisze: 30 gru 2021, 08:29
Jeśli ktoś będzie miał chec wracać do wypominek błędów sprzed 3 lat to będę cial te wypominki, bo to juz zakrawa na hejt i nekanie - rozumiem niechęć do wydawcy, ale ile można

@Emil - poczytaj sobie temat, wszystko tutaj jest
Na szczęście nie jesteś jedynym moderatorem na tym forum.
Nieironicznie - sądzę, że ze swoim trzyletnim stażem na forum japanczyk nie jest odpowiednią osobą do moderacji tej dyskusji. Oczywiście, że będzie ciął wspominki odnośnie rzeczy, o których nic nie wie lub nie pamięta. ;)

Kuba Cz., na forum oczywiście zapraszamy. Masz stały kontakt z ludźmi, więc będziesz się poruszał tu lepiej niż słoń w składzie porcelany Przemek. Jest tu niezłe szambo do posprzątania. Mam nadzieję, że pomimo tego, że w tej sprawie zapewne Przemkowi przytakujesz lub będziesz przytakiwał, zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie my tu narobiliśmy. ;)

Cieszę się, że Czacha będzie miała pracownika dedykowanego kontaktowi z klientem. Mam nadzieję, że Kuba udźwignie ten ciężar. Jednak zniesmaczyło mnie to, w jakim tonie właściciel mówił podczas tego live'a o forum. Największym problemem Czachy jest to, że Przemek bagatelizuje wszystko, co zrobił złego i przez to nie posprzątał smrodu, który sam wytworzył. Co więcej, w swoim zachowaniu daje do zrozumienia, że to z tym forum coś jest nie tak. Takie zachowanie będzie odebrane jako prostackie przez każdego, kto wie o genezie tego "konfliktu". Ludzie, którzy nie wiedzą, mogą za to zacząć myśleć o forum negatywnie.

I jako refleksja - nieprzypadkowym jest, że hejt na forum wypływa z ust właścicieli firm, którzy prywatnie nie potrafią (lub nie potrafili) do wielu spraw podejść na chłodno, biznesowo. ;)
Raffik_San
Posty: 50
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Raffik_San »

Trzeba jednak docenić też obecną postawę Czachy Games.
Pewne błędy merytoryczne i komunikacyjne były popełniane, ale widać też poprawę i naukę jaką z nich wyciągnęli.
Dodatkowo jasno deklarują pełne wsparcie dla wydawanych gier, co spełnia wymagania klientów odnośnie rozwoju kupionych przez nich produktów.
Błędów też jest mniej, zmienili się pewnie łudzi za to odpowiedzialni.
Od stycznia za kontakty społecznościowe ma odpowiadać dodatkowa osoba
Przede wszystkim wydają ciekawe, złożone gry.
Czy ktoś inny podjął by się ich, pewnie tak.
Czy w takim dużym formacie odrazu, być może.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1376
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

Ja kupuję ich gry, ale ostatnio na moje słowa o błędach na kartach Skytear stwierdzili, że przesadzam
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Retro pisze: 30 gru 2021, 13:09 jak honda wymieniała poduszki w swoich autach to też nie dla zysku tylko marketingu. Te karty to nie jest sprawa w sądzie która ulega przedawnieniu, zaś ty nie jesteś IPN żeby decydować jak wyglądała historia. Ja rozumiem, że ciężko się pewne rzeczy czyta, ale fakty są faktami. Ja sobie tych kart nie wydrukuję, a deklaracje są deklaracjami. Jeśli bez pokrycia, to czas nie jest czynnikiem usprawiedliwiającym. Przez takie myślenie politycy są nie rozliczani ze swoich deklaracji i błędów i na tym żerują.
1. Porównania planszówek do samochodów to jakiś fetysz? Bo to są kompletnie 2 rózne rzeczy - jedno jest odpowiedzialne za twoje bezpieczeństwo na drodze, a planszówki... nie wpływaja na twoje zdrowie, chyba ze psychiczne
2. ja nie mowie o przedawnieniach - mówie o merytorycznej dyskusji, a to Coś czuję, że jeśli nawet się pojawią, to zawiną się tak samo szybko jak ostatnim razem. :lol:
brzmi dla mnie jak zapowiedź kolejnej fali hejtu (bo to juz nie jest merytoryczna krytyka czy grzeczna i kulturalna dyskusja co widac w postach powyzej.
Retro pisze: do książek dodawane są bardzo często erraty.
Bardzo często? Jakieś statystyki? Bo na kilkadziesiąt książek, które niedawno przeczytałem to w żadnej nie było erraty, a jedna była tak skopana, ze zasługiwała na przepisanie całości.
citmod pisze: 30 gru 2021, 13:24 Tak, mam w tym taki sam interes jak w przypadku gardzenia GFP. Jeśli moje negatywne posty powstrzymały chociaż jedną osobę przed wsparciem Solar City, a co za tym idzie przekazaniu im darowizny, to jestem z tego zadowolony (uratowanie sytuacji i dostarczenie Solar City przez IUVI było mega fartowne dla wspierających, nie zmienia to jednak faktu, że GFP zawinęło się z pieniędzmi i każda osoba mniej która wpłaciła im hajs oznacza, że zawinęli się z mniejszym hajsem niż mogli).
Poza tym pisałem to już wielokrotnie: Nie chce, żeby Czacha przypadkiem wydała jakąś grę na którą w czekam w polskiej wersji językowej, bo jej wtedy nie kupię i tym samym najprawdopodobniej nigdy nie kupię w wersji PL. Miałbym obawy m.in. o jakość wydania czy też późniejszy ewentualny kontakt w sprawie rozwiązywania ewentualnych braków, niedociągnięć itp.
To zapraszam do krucjat gdzie indziej, albo w kulturalniejszej formie niz odgrazanie się. Testamentem błędów Czachy jest cały ten temat od pierwszego jego posta, pieknie podeslales tez podsumowanie BartHenry, jak chcesz to je podepnij w pierwszym twoim poscie.
Rozumiem, ze masz z nimi kose, to nie znaczy, ze pod każdej informacji o Czacha Games i grach rpzez nich wydawanych musimy wałkowac rpzez kolejną stronę od roku ten sam temat - czyli jakość wydawanych rpzez nich gier X lat temu.
Ja, i to jest moja preferencja jako uzytkownika, wolalbym zeby WSZYSCY wydawcy udzielali się na forum i zeby pojawiała się tu z nimi dyskusja jak jest z Rebelem czy z LDG. Jesli już teraz, po samej zapowiedzi powrotu na forum jakiś użytkownik czeka na nich z widłami za rogiem, zeby wylać kubeł pomyjów sprzed lat to osobiście uważam, ze nie jest to dobra zapowiedź. Jesli tak bedziemy traktowac wydawców to forum koniec końców straci na znaczeniu i bedzie jedynie smutnym miejscem do wylewania żali, a nie do merytorycznej dyskusji.
Bart Henry pisze: 30 gru 2021, 13:41 Ustalmy po prostu okres, po którym zapominamy o obietnicach bez pokrycia i wpadkach wydawnictwa. Trzy lata? Będzie klarownie i przede wszystkim fair wobec wydawnictw, które nie mają problemów z przyznaniem się do błędów i, co więcej, starają się je naprawić lub jasno piszą, że tego nie zrobią, bo byłoby to po prostu bardzo nieopłacalne.
A są takie? Portal? Nie. Rebel? Nie. Galakta? Nie.
Zdaje się, że Czacha też jasno komunikuje, ze czegoś nie zrobi bo to nieopłacalne.
Nieironicznie - sądzę, że ze swoim trzyletnim stażem na forum japanczyk nie jest odpowiednią osobą do moderacji tej dyskusji. Oczywiście, że będzie ciął wspominki odnośnie rzeczy, o których nic nie wie lub nie pamięta. ;)
Wiec staz w tym momencie sprawia, ze nie powinienm udzielac sie/moderowac dyuskusji - ciekawe. Wydaje mi się, że tym bardziej moge własnie wymoderowac taką dyskusje, bo nie jestem emocjonalnie związany z tematem.
Tne wspominki z jednego prostego powodu wymienionego wcześniej - wchodzą na pole hejtu, a nie kulturalnej dyskusji

Dalszej czesci twojego psotu w ogole nie rozumiem, ale zaznacze, ze nie jestem w żaden sposób zwiazany ani z zadnym wydawnictwem, ani sklepem, ani portalem.
Emil_1 pisze: 30 gru 2021, 14:21 Ja kupuję ich gry, ale ostatnio na moje słowa o błędach na kartach Skytear stwierdzili, że przesadzam
I to warto upublicznic, bo nie wydaje mi sie, zeby te bledy byly gdzies zebrane czy wspomniane - to są błędy merytoryczne czy literowki?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

japanczyk pisze: Ja, i to jest moja preferencja jako uzytkownika, wolalbym zeby WSZYSCY wydawcy udzielali się na forum i zeby pojawiała się tu z nimi dyskusja jak jest z Rebelem czy z LDG.
Dokładnie o tym samym pomyślałem.

Jeśli faktycznie Czacha Games wróci na forum to jak dla mnie ten temat powinien zostać od razu zamknięty i należałoby utworzyć nowy temat na rok 2022, tak żeby mieli szanse wrócili z czystą kartą.
Mam nadzieję, że oni dobrze wykorzystają możliwość kontaktu z nami tu na forum (jak przytoczony Rebel czy LDG), a z kolei my nie wygonimy ich agresywnymi komentarzami udowadniając tym samym, że to co mówił Pan Przemysław w trakcie live'a o tym forum jest prawdą.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1376
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

japanczyk pisze: 30 gru 2021, 16:11.
Emil_1 pisze: 30 gru 2021, 14:21 Ja kupuję ich gry, ale ostatnio na moje słowa o błędach na kartach Skytear stwierdzili, że przesadzam
I to warto upublicznic, bo nie wydaje mi sie, zeby te bledy byly gdzies zebrane czy wspomniane - to są błędy merytoryczne czy literowki?
Literówki, złe formy. Da się z nimi żyć ale wkurzają.
Właśnie słucham live, czy ma ktoś może konkretne odnośniki do momentu, kiedy jedzie po forum? Bo to już bardzo nieeleganckie.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2073
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: tomp »

japanczyk pisze: 30 gru 2021, 16:11 (...)
Ja, i to jest moja preferencja jako uzytkownika, wolalbym zeby WSZYSCY wydawcy udzielali się na forum i zeby pojawiała się tu z nimi dyskusja jak jest z Rebelem czy z LDG.
(...)
Bardzo fajna idea, każdy kanał komunikacji buduje branże.
Wydaje mi się, że konta "REBEL.pl" lub "Lucky Duck Games" publikują regularnie, nie boją się odpowiadać na pytania użytkowników forum, tworzą lepszą relację z klientem.
Ludzie odpowiedzialni za konta "REBEL.pl", "Lucky Duck Games" robią genialną robotę. Myślę, że każde wydawnictwo zyskałoby na wizerunku poprzez analogiczne działania.
Podobne konta mogłyby pojawić się dla innych wydawnictw. Wiadomo, że to wymaga dedykowania odpowiedniej osoby oraz wydzielenia czasu, aby zajęła się kanałem komunikacji (ja nawet posiliłbym się o hasło działań marketingowych - w mojej ocenie temu to służy.)
Ewentualnie prosta weryfikacja ze strony właściciela forum, aby wydawnictwa oraz użytkownicy mieli pewność, że posty zamieszcza upoważniona osoba.
W tym temacie brakuje mi wypowiedzi od hipotetycznego użytkownika "Czacha Games". Jak prowadzić dyskurs to z obiema zainteresowanymi stronami 8)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: seki »

tomp pisze: 30 gru 2021, 20:21
japanczyk pisze: 30 gru 2021, 16:11 (...)
Ja, i to jest moja preferencja jako uzytkownika, wolalbym zeby WSZYSCY wydawcy udzielali się na forum i zeby pojawiała się tu z nimi dyskusja jak jest z Rebelem czy z LDG.
(...)
Bardzo fajna idea, każdy kanał komunikacji buduje branże.
Wydaje mi się, że konta "REBEL.pl" lub "Lucky Duck Games" publikują regularnie, nie boją się odpowiadać na pytania użytkowników forum, tworzą lepszą relację z klientem.
Ludzie odpowiedzialni za konta "REBEL.pl", "Lucky Duck Games" robią genialną robotę. Myślę, że każde wydawnictwo zyskałoby na wizerunku poprzez analogiczne działania.
Podobne konta mogłyby pojawić się dla innych wydawnictw. Wiadomo, że to wymaga dedykowania odpowiedniej osoby oraz wydzielenia czasu, aby zajęła się kanałem komunikacji (ja nawet posiliłbym się o hasło działań marketingowych - w mojej ocenie temu to służy.)
Ewentualnie prosta weryfikacja ze strony właściciela forum, aby wydawnictwa oraz użytkownicy mieli pewność, że posty zamieszcza upoważniona osoba.
W tym temacie brakuje mi wypowiedzi od hipotetycznego użytkownika "Czacha Games". Jak prowadzić dyskurs to z obiema zainteresowanymi stronami 8)
Idea słuszna bo potrzebna. Rebel i Lucky Duck Games to jedne z najpoważniejszych i najbardziej profesjonalnych wydawców na naszym rynku. Rywalizacja o klienta powinna być świadoma i pełna, a tu na forum na pewno znajdzie się taki klient, którego nie ma na Facebooku. Ci najwięksi gracze (mam tu na myśli wydawców) o tym wiedzą. Ale wiedzą też wydawcy, którzy wciąż się rozwijają i sukcesywnie rośnie ich portfolio. Leser w imieniu Lucrum robi genialną robotę, robi to rzetelnie starając się nie wprowadzać w błąd klientów, z szacunkiem do nich, z wyczuciem odpowiadając na trudne pytania, ale też uchylając rąbka tajemnicy z działań wydawnictwa. Zachęcam pracownika Czacha do zapoznania się z wątkami w/w wydawnictw i wzięcia z nich przykładu. Lucrum to nie jest gigant a potrafi. Byłoby to z pożytkiem dla obu stron. Mimo negatywnych doświadczeń z Czacha życzę sobie i im aby te doświadczenia się zmieniły. Mam nadzieję, że zamiast unosić się dumą i traktować klientów jako zło konieczne, zaczną traktować nas po partnersku i staną się istotnym elementem naszej forumowej społeczności. Nie trzeba być największym wydawcom czy mieć wiele "dojnych krów" w swoim portfolio by nauczyć się dobrych manier i szacunku dla swoich klientów. Wielu z nas wydaje rocznie kilka tysięcy złotych na gry, więc jestem przekonany że nawet jeśli szacunku brak to chociaż powinno się to opłacać z biznesowego punktu widzenia.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Bart Henry »

japanczyk pisze: 30 gru 2021, 16:11
Nieironicznie - sądzę, że ze swoim trzyletnim stażem na forum japanczyk nie jest odpowiednią osobą do moderacji tej dyskusji. Oczywiście, że będzie ciął wspominki odnośnie rzeczy, o których nic nie wie lub nie pamięta. ;)
Wiec staz w tym momencie sprawia, ze nie powinienm udzielac sie/moderowac dyuskusji - ciekawe. Wydaje mi się, że tym bardziej moge własnie wymoderowac taką dyskusje, bo nie jestem emocjonalnie związany z tematem.
Teraz piszesz, że nie jesteś emocjonalnie związany, że sprawą, co jest fajnym argumentem, ale przypomnę, co przed chwilą pisałeś.
Tak, mam interes nie wywlekania po raz setny tych samych rzeczy przez 5 osób na krzyż, bo mnie, jako użytkownik to irytuje, najzwyczajniej w świecie.
To masz jakiś stosunek do tego, czy nie? Nie będziemy pytać o obietnice złożone klientom tylko dlatego, że emocjonalnie obojętnego moderatora to irytuje? Może dajmy się wypowiedzieć wszystkim zainteresowanym przed takimi deklaracjami, jak w cytacie powyżej? Ciebie to irytuje i nie obchodzi, bo być może miałeś wtedy inne hobby i masz gdzieś tamte sprawy, ale są osoby, które chciałyby zadać ponownie pewne pytania w miejscu, z którego Czacha nie będzie miała okazji ich usunąć.
japanczyk pisze: 30 gru 2021, 16:11 Tne wspominki z jednego prostego powodu wymienionego wcześniej - wchodzą na pole hejtu, a nie kulturalnej dyskusji
Wyjeżdżasz na białym koniu w obronie wydawnictwa przed hejtem, którego nie ma. Jest rozżalenie, jest trochę kpiny, dużo krytyki. Na podstawie zdania
Coś czuję, że jeśli nawet się pojawią, to zawiną się tak samo szybko jak ostatnim razem. :lol:
stwierdziłeś sobie, że ktoś tu czeka na ich powrót, aby ich grillować. Jak dla mnie, to nawiązanie do wydarzeń z przeszłości. Czacha już raz na forum wracała. Chciałbym przypomnieć, że ostatecznie zawinęli się stąd przez to, że dostawali pytania, na które odpowiedzi ciągle unikali. Bardzo wygodne jest nazwać forumowiczów hejterami za to, że nieustępliwie nie dają się zbywać ogólnikami i dążą do uzyskania odpowiedzi na niewygodne pytania. Czacha po prostu zbywała takie posty, odnosiła się do postów wybiórczo, by na końcu dociekliwych nazwać hejterami. Ludzie po kilka razy próbowali zadawać te same pytania i byli z uporem maniaka olewani. Na pewno część wiadomości z tamtego okresu można pod nieuzasadnioną krytykę podciągnąć, bo w pewnym momencie zachowanie Czachy stało się absurdalne i irytujące.

Prawdą jest też, że zawsze znajdą się osoby, którym pozorna anonimowość dodaje za dużo animuszu. Nazywanie całej społeczności hejterami w takim przypadku jest słabe. Jednak, tak jak pisałem powyżej, problem nie tkwił w tym, tylko w niewygodnych pytaniach, których nie dawało się przemilczeć. Fala krytyki i prześmiewczych komentarzy wylała się też na Rebela po wpadce z Nemesis, ale wyszli z tego w dużą klasą. Phalanx z Toskanią też stanął ostatecznie na wysokości zadania. Nawet Portal, pomimo krytyki, część błędów też swoim tempem naprawia. Nauczmy się jednak odróżniać krytykę od hejtu, bo mam wrażenie, że w dzisiejszych realiach albo chwalimy, albo hejtujemy. Czacha, jak kilka innych wydawnictw, ma wielu zagorzałych krytyków, którzy będą wypominali wydawnictwu niespełnione obietnice i wpadki, po których schowali głowę w piasek. Raczej nie powinno to dziwić, nasze hobby pod tym względem nie jest inne od pozostałych. Jednak jawne pisanie przez moderatora, że wypominanie rzeczy sprzed 2-3 lat nie jest mile widziane i będzie kasowane, to mocna przeginka. Oczywiście, jak najbardziej, moderujcie mowę nienawiści (bo "hejt" jest opacznie dziś rozumiany), ale dajcie ludziom zadać pytania, które sprawiły, że Czacha się stąd ulotniła. Jeżeli chcą wrócić, to zapewne dorośli do zmierzenia się z nimi. Tylko, bardzo proszę, nie wychodźcie przed szereg, bo te nadinterpretacje, które tutaj zrobiłeś, zapowiadają PR-ową pomoc wydawnictwu w postaci usuwania niewygodnych pytań lub po prostu oznaczają brak wiedzy odnośnie genezy tego konfliktu. Dobrze żeby moderator był świadomy, że to nie do końca wygląda tak, jak Przemek K. próbuje to przedstawiać. Czacha ma sporo na sumieniu, a zapewne wielu forumowiczów byłoby zawiedzionych, gdyby pytania o niezałatwione sprawy z przeszłości były przez moderację interpretowane jako hejt.
japanczyk pisze: 30 gru 2021, 16:11 Dalszej czesci twojego psotu w ogole nie rozumiem, ale zaznacze, ze nie jestem w żaden sposób zwiazany ani z zadnym wydawnictwem, ani sklepem, ani portalem.
Tu mnie w sumie zamurowało, bo sam nie wiem do czego pijesz. Chyba nie sądzisz, że pisząc o Kubie Cz. pisałem o Tobie? Po kilku wątkach można stwierdzić, że lubisz być w centrum, ale o taki egocentryzm bym Cię nie podejrzewał. ;) (tym razem jawnie wskażę, że nieprzypadkowo jest tutaj emotka)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: anonim »

seki pisze: 30 gru 2021, 11:28 W 2017 roku wydali Karciane podziemia z błędami i obiecali dodrukować błędne karty. W 2019 Czacha drukuje Karciane podziemia Las cieni zapominając o swojej obietnicy. Jeśli Czacha mówi, że może w 2022 roku dodrukuje te karty przy okazji kolejnego druku z oryginalnym wydawcą to mi to wygląda na zwykle mydlenie oczu. Gdyby chcieli zrobili by to już dawno.
Poprawionych bohaterów wydrukowali razem z lasem cieni. Sam posiadam tylko las cieni i w nim dodatkowych bohaterów z pierwszej części.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Bart Henry pisze: 31 gru 2021, 00:34 Teraz piszesz, że nie jesteś emocjonalnie związany, że sprawą, co jest fajnym argumentem, ale przypomnę, co przed chwilą pisałeś.
Tak, mam interes nie wywlekania po raz setny tych samych rzeczy przez 5 osób na krzyż, bo mnie, jako użytkownik to irytuje, najzwyczajniej w świecie.
To masz jakiś stosunek do tego, czy nie?
Slyszales o słowie ironia? O sarkazmie? Look it up. I sprawdz na posta na ktory odpisywałem
Jeśli ktoś będzie miał chec wracać do wypominek błędów sprzed 3 lat to będę cial te wypominki, bo to juz zakrawa na hejt i nekanie - rozumiem niechęć do wydawcy, ale ile można
Napisałem powyższe w odpowiedzi citmoda
Nie mam problemu z zadawaniem pytan w kulturalny sposób, odnoszę się do wypowiedzi wulgarnych, agresywnych.

A kończąc - nie zrozumiałem końcówki twojego posta bo "przełamujesz 4 sciane" i zwracasz się do kogoś kogo nie ma w pomieszczeniu? Warto jednak troche sensu i logiki zostawiać w swoich wypowiedziach
ODPOWIEDZ