Gùgōng / Gugong (Andreas Steding)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Lion86 »

A ten dodatek jest gdzieś jeszcze u nas dostępny? Nie udało mi się go znaleźć w żadnym sklepie...
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 856
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: konradstpn »

Lion86 pisze: 30 maja 2021, 22:56 A ten dodatek jest gdzieś jeszcze u nas dostępny? Nie udało mi się go znaleźć w żadnym sklepie...
Był jeszcze kilka dni temu dostępny w Planszostrefie
https://planszostrefa.pl/pl/p/Gugong-Pa ... sion/11949
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
mikwit
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2020, 08:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: mikwit »

Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Seykan »

Udało mi się upolować wersję Deluxe, a więc wersję angielską. Czy gdzieś jest do zdobycia oficjalna polska wersja instrukcji? Widziałem coś na BGG, ale to chyba jest tłumaczenie własne? Jak nie to też sobie poradzę, ale z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Ardel12 »

Ograłem w 2 osoby w jakieś 30minut pełną partię. WOW, ale jest to intuicyjne i proste w zasadach, ale ile rzeczy należy przeanalizować i wziąć pod uwagę przy ruchu było pozytywnym zaskoczeniem. Bardzo lubię w grach losowy setup, który podbija regrywalność na kolejne partie jak tutaj. Inne rozłożenie bonusów na mapie oraz różne dekrety powinny wystarczyć przy zagadce jaką stawia przed nami gra. System wymiany kart jest banalny, ale oferuje świetny twisty. Pierwszym jest zebranie z planszy kart, które nie tylko przysłużą nam się w kolejnej rundzie, ale jeszcze będą dopasowane wartością do wyrzuconych kości. Same karty jeszcze mogą dawać nam dodatkowe akcje, więc jest to kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę.

Jedyne co wydaje mi się nieciekawe to ścieżka do pałacu. W sumie brak mi jakichkolwiek bonusów za osiąganie danych stopni przed innymi graczami. Prócz tego, jestem grą oczarowany i z wielką przyjemnością zagrałbym kolejną partię a nawet może zakupił do swej kolekcji, jeśli inne średnie eura nie przypasują finalnie lub wypadną gorzej(np. Arnak).

Mocne 8/10. Dawać mi kolejną partię!
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 634
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 239 times
Been thanked: 354 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Nilis »

Ardel12 pisze: 08 lis 2021, 17:36 Jedyne co wydaje mi się nieciekawe to ścieżka do pałacu. W sumie brak mi jakichkolwiek bonusów za osiąganie danych stopni przed innymi graczami.
Dodatek umożliwia losowe dołożenie schodów z bonusami. Jedna strona schodów jest krótsza i ma mniejsze bonusy, druga jest dłuższa i ma większe ale uwaga, są też stopnie które dają karę i stopnie których nie da się przejść jeżeli nie spełniasz wymogów;) dodaje jeszcze trochę więcej kminienia ale bardzo nie ubarwia gry.
Gugong stoi oryginalnym pomysłem, ciekawą mechaniką wymiany kart, ładnym wykonaniem i dość szybką dynamiczną rozgrywką. Słowem, idealne średnie szybkie euro:)
Jedna z perełek co na liscie BGG jest gdzieś daleko daleko...
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Ardel12 »

Nilis pisze: 08 lis 2021, 20:39
Ardel12 pisze: 08 lis 2021, 17:36 Jedyne co wydaje mi się nieciekawe to ścieżka do pałacu. W sumie brak mi jakichkolwiek bonusów za osiąganie danych stopni przed innymi graczami.
Dodatek umożliwia losowe dołożenie schodów z bonusami. Jedna strona schodów jest krótsza i ma mniejsze bonusy, druga jest dłuższa i ma większe ale uwaga, są też stopnie które dają karę i stopnie których nie da się przejść jeżeli nie spełniasz wymogów;) dodaje jeszcze trochę więcej kminienia ale bardzo nie ubarwia gry.
Gugong stoi oryginalnym pomysłem, ciekawą mechaniką wymiany kart, ładnym wykonaniem i dość szybką dynamiczną rozgrywką. Słowem, idealne średnie szybkie euro:)
Jedna z perełek co na liscie BGG jest gdzieś daleko daleko...
OO, no to w sumie jedyna bolączka rozwiązana w dodatku. Nie lubię jak dodatki dorzucają tonę nowych opcji i z oryginalnej dobrze zbudowanej maszyny robią potworka, więc też na plus.
Dokładnie. Tyle tworzą ostatnio tytułów z pułapu średnich euro, ale na prawdę dobrych i wciągających jest na prawdę nie wiele. Dla mnie Gugong był grą konwentu. Będzie dodruk? :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: brazylianwisnia »

Ardel12 pisze: 08 lis 2021, 23:56 Będzie dodruk? :D
Dodruku bankowo nie będzie bo wydawnictwo nie żyje. Jak już to może być nowy druk dla innego wydawnictwa ale w to też wątpię bo gra już przeminęła, hyepu brak. Zgodzę się ze to świetnie szybkie euro. Lubimy z żoną pograć gdy czasu nie ma 3 godzin na jakiegoś kolosa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Asurmar »

Wszystkim którzy posiadają Gugong polecam upgrade jadeitów do wersji super premium:
Obrazek

Można je nabyć na Shopee za 10 zł i to nie za sztukę, ale za ponad 60 szkiełek, którymi można obdzielić aż 3 gry. ZOLUX Perełki szklane zielone.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mam identyczne i faktycznie +100 do klimatu.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Furan »

Zawsze można pokombinować z zakupem małych kaboszonów z jadeitu, albo chociaż barwionego kamienia. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 634
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 239 times
Been thanked: 354 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Nilis »

Wczoraj zagraliśmy w Gugong ( 4 graczy) z elementami dodatku Panjun:
- schody Cesarza
- Letni Pałac
- alternatywne prezenty i dekrety

To była już nasza nasta rozgrywka w Gugong, jednak pierwsza z takim zestawem dodatków i powiem tylko że kapitalne wrażenia z gry. O ile podstawowej wersji naprawdę nic nie brakuje o tyle z powyższymi elementami mamy więcej możliwości i poszczególni gracze wybierają inne strategie niż przy samej podstawowej grze. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Gorąco polecam po kilku partiach w Gugong dodać chociaż sam letni pałac.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
kierunkowy052
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:41
Has thanked: 1 time

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: kierunkowy052 »

Ma ktoś na swoim dysku plik do wydruku poprawionej karty i płytki? Link u wydawcy z tym plikiem już nie działa a na @ nie odpowiadają.
Oczarowany Stroganovem postanowiłem zakupić Gugong ale wolę zagrać z właściwym zestawem komponentów.
Z góry dziękuję.
Skojarz 2 obrazy i dźwięk z tytułem gry planszowej.
www.fb.me/zagradki
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Apostolus »

kierunkowy052 pisze: 07 paź 2022, 11:11 Ma ktoś na swoim dysku plik do wydruku poprawionej karty i płytki? Link u wydawcy z tym plikiem już nie działa a na @ nie odpowiadają.
Oczarowany Stroganovem postanowiłem zakupić Gugong ale wolę zagrać z właściwym zestawem komponentów.
Z góry dziękuję.
Jest taka opcja, że posiadam dodatkowy zestaw naprawczy... 😀
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Beatrice »

Błąd jest we wszystkich kopiach?
kierunkowy052
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:41
Has thanked: 1 time

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: kierunkowy052 »

W wydaniu PL na pewno
Pierwsze wydruki miały bład
Beatrice pisze: 07 paź 2022, 21:29 Błąd jest we wszystkich kopiach?
Ostatnio zmieniony 08 paź 2022, 11:32 przez kierunkowy052, łącznie zmieniany 1 raz.
Skojarz 2 obrazy i dźwięk z tytułem gry planszowej.
www.fb.me/zagradki
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Reku_ »

kierunkowy052 pisze: 07 paź 2022, 11:11 Ma ktoś na swoim dysku plik do wydruku poprawionej karty i płytki? Link u wydawcy z tym plikiem już nie działa a na @ nie odpowiadają.
Oczarowany Stroganovem postanowiłem zakupić Gugong ale wolę zagrać z właściwym zestawem komponentów.
Z góry dziękuję.

mam takowy plik. tylko powiedzcie mi jak to dodać na forum
kierunkowy052
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:41
Has thanked: 1 time

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: kierunkowy052 »

Reku_ pisze: 08 paź 2022, 00:35
kierunkowy052 pisze: 07 paź 2022, 11:11 Ma ktoś na swoim dysku plik do wydruku poprawionej karty i płytki? Link u wydawcy z tym plikiem już nie działa a na @ nie odpowiadają.
Oczarowany Stroganovem postanowiłem zakupić Gugong ale wolę zagrać z właściwym zestawem komponentów.
Z góry dziękuję.

mam takowy plik. tylko powiedzcie mi jak to dodać na forum
Jedyny chyba sposób to wysłać go na chmurę i udostępnić dla wszystkich wczodzących w link z plikiem. Prv wyślę maila jak by był problem z udostępnianiem pliku na grupie
Skojarz 2 obrazy i dźwięk z tytułem gry planszowej.
www.fb.me/zagradki
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Reku_ »

No to nie wiem jak to zadziała

link do dysku googla

link do wetrasfera
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Beatrice »

Ja mam angielską wersję zamawianą tutaj na forum w zamówieniu zbiorowym niedawno i po sprawdzeniu wychodzi na to że jest już bez błędów.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Reku_ »

Jakby komuś się udao dorwać dodatek, to w nim byy wydrukowane karta i kafelek naprawione
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 767
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: anitroche »

W końcu udało mi się znaleźć czas na nagranie rozgrywki solo w Gugonga i oczywiście musiałam schrzanić coś w zasadach bota 😃, ale spokojnie, zorientowałam się zanim zmontowałam filmik, więc w doklejonych napisach wszędzie, gdzie trzeba, to są poprawki - zapraszam do obejrzenia rozgrywki, jeśli kogoś ten tytuł interesuje:

Gùgōng - zasady i pełna rozgrywka solo

A co do samej gry, to ja co prawda rzadko grywam solo, bo akurat mąż lubi Gugonga, ale uważam, że mamy tutaj jeden z fajniejszych trybów solo i gorąco polecam. Gra to typowe euro ale z twistem, bo główna mechanika to bym powiedziała, że worker placement, ale gdzie naszymi robotnikami są karty. W ciągu gry "siła" naszych kart się zmienia, więc sama mechanika trochę mi przypomina dice placement, no ale tutaj mamy card placement 😃. Mamy też sporo różnych dróg na zdobywanie punktów i nawet jak przeciwnik nam wejdzie w drogę, to zawsze mamy coś ciekawego do zrobienia na planszy. Myślę, że każdy znajdzie w tej grze jakiś aspekt dla siebie, ja np. najbardziej lubię elementy zawierające podróżowanie, czyli akcję zbierania podatków oraz pływania statkami handlowymi i zwykle na tym staram się trzepać punkty, ale można tam też iść w takie mini area control podczas budowania wielkiego muru albo w set collection kupując mnóstwo jadeitów, czy realizować dekrety cesarskie. Oczywiście wszystkiego będziemy robić po trochu, no ale mam wrażenie, że zwykle się wybiera jakiś jeden, dwa aspekty punktowania, żeby w nie iść najbardziej.

Dodatkowo ostatnio mam wrażenie jest moda na tego typu gry, gdzie w jedną grę są wpakowane wszystkie możliwe mechaniki, np. area control, worker placement, deck building, set collection, dice placement itd., jak w Wiecznej Zimie czy Bitoku, ale w tych nowościach to mam wrażenie, że autorzy mocno przekombinowali i za bardzo zagmatwali zasady, czy wydłużyli czas gry, a tutaj taka już nieco starsza gierka, która bardzo zgrabnie moim zdaniem połączyła wiele mechanik, nie przesadzając z żadną i z prostymi regułami przy tym.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Gizmoo »

anitroche pisze: 19 paź 2022, 12:55 w Wiecznej Zimie czy Bitoku, ale w tych nowościach to mam wrażenie, że autorzy mocno przekombinowali i za bardzo zagmatwali zasady, czy wydłużyli czas gry, a tutaj taka już nieco starsza gierka, która bardzo zgrabnie moim zdaniem połączyła wiele mechanik
U mnie Gugong... Stał się numerem jeden! :D To absolutnie moje ulubione euro, ale ostatnimi czasy jakoś nie było okazji do powrotu (ech te nowości...) Co zabawne - właśnie po rozgrywce w Bitoku zapragnąłem ściągnąć Gugonga z półki. Grając w Bitoku miałem wrażenie upchnięcia wielu niepowiązanych mechanizmów. Było fajnie, ale niespójnie. Natomiast tutaj, pomimo wrażenia z rozrywki w "kilka minigierek", wszystko się bardzo elegancko spina. Widać, że to przemyślana i bardzo wyszlifowana mechanicznie gra.

Pamiętam, jak swego czasu grałem w lokalu planszówkowym z jednym Włochem, (tłumaczyliśmy po angielsku do spółki z Jaxem), który po samym wytłumaczeniu zasad był zachwycony, a po skończonej partii (którą wygrał :lol: ), podsumował - "ależ to eleganckie euro!".

P.S. Choć w zasadzie nie gram solo, to... Namówiłaś! :lol: Muszę któregoś wieczoru ściągnąć z półki i wypróbować!
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: kuchar »

Poluję na dodatek. Może ktoś, gdzieś trafił na ostatnie pudełko w sklepie? :? O dodruku pewnie nie ma mowy?
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: Gùgōng (Andreas Steding)

Post autor: Reku_ »

kuchar pisze: 19 paź 2022, 23:11 Poluję na dodatek. Może ktoś, gdzieś trafił na ostatnie pudełko w sklepie? :? O dodruku pewnie nie ma mowy?
skrajnie wątpliwe.

jest w jakiś niemieckich sklepach jak tu https://www.brettspielversand.de/Gugong ... gual?psm=2. chyba.
ODPOWIEDZ