najlepsze gry Reinera Knizii

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Twoje ulubione gry doktora, to?

Tigris & Euphrates
78
12%
Ra
42
7%
Wyprawa do El Dorado
117
19%
Samurai
46
7%
Battle Line
13
2%
Modern Art
34
5%
Lost Cities / Zaginione miasta
50
8%
Władca Pierścieni: Konfrontacja
45
7%
Amun-Re
12
2%
Schotten Totten
20
3%
Ingenious / Geniusz
19
3%
Taj Mahal
3
0%
Through the Desert / Przez Pustynię
8
1%
Medici
4
1%
Carcassonne: The Castle / Zamek
37
6%
High Society / Milionerzy i bankruci
16
3%
Blue Moon City
12
2%
Dream Factory / Tytus, Romek i A'Tomek
10
2%
Winner's Circle
8
1%
Blue Lagoon / Laguna
15
2%
Władca Pierścieni
13
2%
Colossal Arena
1
0%
Yellow & Yangtze
22
4%
 
Liczba głosów: 625

Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: kaszkiet »

Marek.gdansk pisze: 23 lut 2020, 21:46 A jak oceniacie https://boardgamegeek.com/boardgame/266164/babylonia? Wygląda ciekawie
Grałem dotąd 3 razy. To dobra, ciekawa gra, ale bardzo w stylu Knizii, nie próbująca tego nawet ukrywać, jak choćby Laguna kolorową oprawą graficzną. Dla mnie to oczywiście nie jest wada, ale dla niektórych może być.
Babylonia to swego rodzaju połączenie mechanik z Samuraja, Przez Pustynię i Laguny (otaczanie miast i robienie ciągów swoich żetonów na planszy). Oczywiście są dwie akcje do wykonania w turze i wiele możliwości wyboru co z nimi zrobić, a i tak chciałoby się mieć co najmniej trzecią.
Najciekawsze w Babylonii dla mnie jest to, że istnieją tam co najmniej 3 (raczej)równorzędne strategie. Różnią się dynamiką zdobywania punktów - jedna z nich regularnie przynosi po kilka w turze, druga powoli się rozkręca, natomiast trzecia to mozolna inwestycja, która może potężnie zapunktować pod koniec gry.
Ciekawe jest też otaczanie miast, za które m.in. punktują wszyscy, którzy wcześniej wygrali większościówkę na otaczanie miast(w liczbie wcześniej wygranych większościówek po otoczeniu miasta). A z drugiej strony punktowanie jednego z pól(w sensie takich ze zbożem) to punkty za wszystkie otoczone do tej pory miasta przez kogokolwiek, ale zyskiwane tylko przez punktującego.
Dochodzi tutaj także pewne napięcie w związku z nagłym końcem rozgrywki po spełnieniu odpowiednich warunków, co potrafi zaskoczyć.
Gra dobrze się skaluje na 3-4 osoby - na 2 nie grałem.
Dla mnie 7.5/10 - mogę polecić, ale to takie 100% Knizii w Knizii, więc być może nie dla każdego.
Aha - warto od razu zainwestować w silikonowe odbijacze do szafek, żeby podkleić stojaki na kafelki, bo z niezrozumiałego powodu są za płytkie i kafelki z nich wypadają.
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: Marek.gdansk »

AnimusAleonis pisze: 16 wrz 2019, 13:11
Jako alternatywa do Ra, też uważam że Razzia! jest krótszym, lżejszym, i bardziej dynamicznym wyborem, a i tematyka bardziej przystępna, i też chyba 4 na 5 razy wybrałbym Razzia! na pewno nad Priests of Ra... tylko niestety jest chyba jeszcze bardzie trudno dostępna od Ra. My naszą wersję puściliśmy już lata i lata temu, i przyznam że trochę żałujemy. Może nie potrzebujesz swojej kopii? :wink: :P
Mówisz o tej grze??https://boardgamegeek.com/boardgame/12589/razzia kurczę jak pojadę na domki to poszukam bo chyba mam 2 kopię. Jest też dostępne na IOS tylko musisz mieć wersję bodajże poniżej IOS 8.
Gedono
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2020, 19:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: Gedono »

Co do Ra to może głupie pytanie ale co tam..zadam..
Czy gra jest niezależna językowo i jesli znalazłem hiszpańską/niemiecką wersję to warto kupić (płacąc nadal jak za zboże;p)?
Przy okazji..nie macie albo nie znacie kogoś kto ma tę grę do sprzedania?
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: michaldz1 »

Gedono pisze: 01 maja 2020, 23:41 Co do Ra to może głupie pytanie ale co tam..zadam..
Czy gra jest niezależna językowo i jesli znalazłem hiszpańską/niemiecką wersję to warto kupić (płacąc nadal jak za zboże;p)?
Przy okazji..nie macie albo nie znacie kogoś kto ma tę grę do sprzedania?
Gra jest niezależna językowo.

Ja bym czekał na nowy dodruk. Ostatnie lata pokazały, że wskrzeszanie gier nie jest wbrew pozorom takie rzadkie (DUNE, die Macher). Ostatnie wydanie było w 2016. Więc może niedługo będzie następne.
Gra jest co kilka lat wydawana. Zobacz tutaj: https://boardgamegeek.com/boardgame/12/ ... s?pageid=2
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: Jareks1985 »

Zastanawiam sie czy YY oraz TiE sa na tyle podobne, że nie ma sensu trzymać je razem na półce?, a jeśli wrażenia z tych gier są inne niż na to wskasują instrukcje?, wydaje się, że TiE jest agresywniejszą i dynamiczniejszą grą, ale w rzadna nie gralem. Czy jestescie wstanie doradzić ktora wersja i dlaczego?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: PytonZCatanu »

Jareks1985 pisze: 02 maja 2020, 09:46 Zastanawiam sie czy YY oraz TiE sa na tyle podobne, że nie ma sensu trzymać je razem na półce?, a jeśli wrażenia z tych gier są inne niż na to wskasują instrukcje?, wydaje się, że TiE jest agresywniejszą i dynamiczniejszą grą, ale w rzadna nie gralem. Czy jestescie wstanie doradzić ktora wersja i dlaczego?
Rok temu przygotowałem sobie swoją pierwszą topke. Tygrys i Eufrat zajął 2 miejsce, a Yellow and Yangtze 7. Napisałem wtedy taki komentarz:

2. Tigris & Euphrates

Liczba partii: 6, Ocena na BGG: 10/10

Jedna z najbardziej oryginalnych gier, jakie zagrałem. Nie znam gry o podobnej mechanice [poza siostrzaną Yellow and Yangtze]. Gra przypomina momentami „bitwę na noże w budce telefonicznej”. To jeden z tych tytułów, gdzie epickie zagrania są pamiętane jeszcze długo po partii i wywołują komentarz „Ależ on to zrobił!”. Wady? Próg wejścia. Ze względu na nietypowe zasady gra do zagrania raczej z graczami, i to nie ze wszystkimi. Dlaczego Tygrysa oceniłem wyżej niż Yellow and Yangtze? Z dwóch powodów. Po pierwsze to ona jest “tą oryginalną”, a po drugie jest chyba bardziej agresywna co powoduje więcej emocji w trakcie gry.

7. Yellow & Yangtze

Liczba partii: 5, Ocena na BGG: 9,5/10

Młodsza, bardziej strategiczna siostra słynnego Tygrysa i Eufratu. Pozornie jest to gra abstrakcyjna, jednak fabuła pomaga nam oswoić się z zasadami. Obie gry zmuszają do dużej interakcji na planszy, rozsądnego planowania i dają szansę na zagranie, które zapadnie wszystkim uczestnikom w pamięć. Dlaczego T&E oceniłem wyżej? Z dwóch powodów. Po pierwsze to ona jest “tą oryginalną”, a po drugie jest chyba bardziej taktyczna i agresywna co powoduje więcej emocji w trakcie gry.
W obecnej topce Tygrys jest 3, a YY 23.
Niemniej, obie gry są świetne. 🙂

W Tygrysie często planujesz wszystko pod jeden ruch, który wywraca układ sił. W YY nie ma takich zwrotów akcji, planujesz bardziej strategicznie i długofalowo
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: rattkin »

Ja chcialbym dodać kolejny głos dla Indigo.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: PytonZCatanu »

Ja zamówiłem sobie UFO, mininowość Rainera od Naszej Księgarni (choć oczywiście sama gra jest z lat 90, to po prostu nowa wersja).

Odbiorę w maju i dam znać jakie wrażenia 🙂

Ogólnej to muszę przemyśleć ranking gier Knizi, który popełniłem kiedyś na początku tego wątku. Chyba coś bym pozmieniał.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: tomg »

Daj znać prosze. Czekam na czyjąś opinię czy warto wydać 17 PLN 😀. Założyłem wątek dotyczący tej gry.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 27 cze 2018, 13:13 W mojej głowie utkwiło 5 gier Doktora (skala BGG 1-10):

1. Tygrys i Eufrat– 10/10 – gra planszowa pełną gębą. Najlepsza, kompletna, wyczerpująca. Dużo planowania, dużo interakcji, strategia. Na pierwszy rzut oka wydaje się być abstrakcyjna, jednak po zapoznaniu się uważnie z instrukcją i „nałożeniu” na grę klimatu sprawdza się jeszcze lepiej [łatwiej jest wtedy chwycić „flow” gry] Wada? Duży próg wejścia, pierwsza partia raczej do spisania na straty. Raczej dla doświadczonych graczy.

2. Modern Art – 9/10 – Oryginalna gra składająca się wyłącznie z następujących po sobie licytacji. Przyjemna, prosta, będą się przy niej dobrze bawić nawet niedoświadczeni gracze. Wciąga lekko jak hazard. Piękne wydanie CMON. Wada? Jeden bardzo słaby gracz, który źle zrozumie mechanizm wyceny obrazów może sprezentować zwycięstwo komukolwiek, grubo przepłacając za jakiś obraz w późniejszych rundach.

3. Ra – 8,5/10 – Bardzo oryginalna gra licytacyjna, jednak w przeciwieństwie do Modern Art mechanizm jest dużo mniej intuicyjny i bardziej nietypowy. Oczywiście, że szacujemy prawdopodobieństwo różnych kombinacji, ale w trakcie rozgrywki dominuje aspekt psychologiczny i próba sprowokowania przeciwnika do złego ruchu. Klimatem przypomina mi nieco pokera. Wada? Jest totalnie abstrakcyjna i klimat jest wyłącznie doklejony do mechaniki.

4. Fabryka Traumy (Dream Factory) – 8.0/10 – lekka [a jakże!] licytacja, nie sprawiająca większych problemów początkującym, a i zaawansowanym graczom sprawiająca wiele przyjemności. Dobra gra na koniec ciężkiego wieczoru. Ciekawostka: w grze pojawia się reżyser dający ujemne punkty, a nazywa się…R. Knizia. Wada? Wydanie ze starymi aktorami i filmami głównie dla koneserów kiepsko się sprawdza w dzisiejszych czasach i odświeżenie pojawiających się postaci poprawi znacznie klimat rozgrywki [współcześni aktorzy, reżyserzy i filmy].

5. Szoten Totten – 8.0/10 – bardzo przyjemna, szybka [20 min] gra dwuosobowa. Pasjans na 2 osoby, ale wbrew pozorom istnieją tutaj elementy interakcji między graczami – uważnie obserwujemy i reagujemy na zagrania przeciwnika. Wady? Nie stwierdziłem, dla mnie idealny 2osobowy filler.

Wyróżnienie: Medici (7,5/10). Grałem tylko raz [partia grana w niesprzyjających okolicznościach – zamieszanie i hałas], chętnie bym kiedyś powtórzył. Po tej jednej partii mam wrażenie, że gra ma naprawdę potencjał na co najmniej przyzwoitą.

Amun Re i Strozzi mnie nie zachwyciły (6.5/10), choć nie żałuję, że zagrałem [czyt. nie są takie złe]. Kościane Ra to szybsza wersja Ra, ale dla mnie nie do końca ma tego ducha, co oryginał + spotkał mnie downtime. Po prostu zwykła kościanka z elementami podobnymi do oryginału. (6/10)

Pora chyba na nowy ranking :) Okazuje się, że zagrałem w 31 gier Knizi do tej pory.

Ranking Engine

Rank Item
1 Tigris & Euphrates
2 The Quest for El Dorado
3 Ra
4 Carcassonne: The Castle
5 Yellow & Yangtze
6 Dream Factory
7 Modern Art.
8 Blue Lagoon
9 Schotten Totten
10 Loot
11 Colossal Arena
12 High Society
13 Lost Cities
14 Qin
15 Lato z Komarami
16 Wheedle
17 Medici
18 Stephenson's Rocket
19 Samurai
20 Winner's Circle
21 Priests of Ra
22 Great Wall of China
23 Babylonia
24 Amun-Re
25 Zero Down
26 Strozzi
27 Through the Desert
28 Keltis
29 Beowulf: The Legend
30 Ra: The Dice Game
31 Keltis: Das Würfelspiel

Znaczące nowości to oczywiście Laguna, Wyprawa do Eldorado i Zamek
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: Jareks1985 »

no i YY wskoczył do pierwszej piątki czyli nie jest z nim, aż tak źle, nie mniej TiE jest na mojej liście zakupowej. Tylko skąd wytrzasnąć kopie?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: karmazynowy »

Jareks1985 pisze: 06 maja 2020, 15:37 no i YY wskoczył do pierwszej piątki czyli nie jest z nim, aż tak źle, nie mniej TiE jest na mojej liście zakupowej. Tylko skąd wytrzasnąć kopie?
Dopisać się tutaj to będzie nas trzech :D

:(
Ostatnio zmieniony 06 maja 2020, 17:58 przez karmazynowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: rattkin »

FFG nie wydaje T&E już od dobrych kilku lat - dlatego gra (a przynajmniej ta edycja) nie pojawi się w sklepach, niezależnie od liczby osób "zapisanych". Obecnie licencję ma niby ZMan, ale ostatni dodruk robili pod koniec 2018 zdaje się. W sumie nie wiem nawet, czy dalej tą licencję mają, ale gra na ich stronie jest (choć "out of stock"). Także, no, cienszko.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: trance-atlantic »

@PytonZCatanu

Tyle gier Knizii i wciąż nie zagrałeś w Taj Mahal? Warto nadrobić tę zaległość, moim zdaniem mogłaby namieszać w czołówce rankingu :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: Jareks1985 »

rattkin pisze: 06 maja 2020, 16:56 FFG nie wydaje T&E już od dobrych kilku lat - dlatego gra (a przynajmniej ta edycja) nie pojawi się w sklepach, niezależnie od liczby osób "zapisanych". Obecnie licencję ma niby ZMan, ale ostatni dodruk robili pod koniec 2018 zdaje się. W sumie nie wiem nawet, czy dalej tą licencję mają, ale gra na ich stronie jest (choć "out of stock"). Także, no, cienszko.
dziwne, bo część sklepów włączyła preordera - https://www.board-game.co.uk/product/tigris-euphrates/
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: kisiel365 »

Ja bym przytulił takie wydanie deluxe T&E. Takie na wypasie, odpimpowane.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: rattkin »

No dość dziwne. Jeśli już, to będzie to Zman raczej. Może puścili reprint.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: RUNner »

Gold Armada. Ładnie wydana gra kościana, idealna żeby pograć z dzieciarnią. Mam na koncie grubo ponad 50 partii.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: Harun »

Nie jestem znawcą gier tego autora, niemniej z tych, które poznałem:

Creme de la creme

1. Władca pierścieni konfrontacja, wersja z dodatkami - gra rewelacyjna, jedna z kilku moich 10-tek na BGG, pełna emocji, niepewności, regrywalności, strategii i jednocześnie taktyki, cud, miód :)

Ekstraklasa

2. Pędzące żółwie - fantastyczna, krótka gra rodzinna, blef i śmiech,

3. Amun-Re - tytuł z fantastyczną mechaniką licytacji

4. Ra - tuż za podium, świetna gra

5. Tigris & Euphrates - nie sposób nie docenić

I liga

Taj Mahal
Lost Cities
Pickomino
Through the Desert
Ingenious
Samurai

Zaplecze

Modern Art
Schotten Totten
Keltis
En garde

Edit: oczywiście fantastyczna, krótka gra rodzinna, blef i śmiech to Pędzące Żółwie
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2020, 12:04 przez Harun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: PytonZCatanu »

Ja za tydzień będe miał mini grę UFO od Naszej Księgarni. To nowe wcielenie starej gry Knizi o pchłach w cyrku :) Jak przetestuję, to dam znać.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: PytonZCatanu »

PytonZCatanu pisze: 07 maja 2020, 12:52 Ja za tydzień będe miał mini grę UFO od Naszej Księgarni. To nowe wcielenie starej gry Knizi o pchłach w cyrku :) Jak przetestuję, to dam znać.
Oczywiście UFO kibluje na półce wstydu od maja, ciągle nie miałem okazji zagrać. :roll:

Tak sobie myślę, a może warto dodać ankietę (wielokrotnego wyboru) w celu rozwiązania problemu postawionego w temacie :) Czy moze uczynić to autor pierwszego posta? :)
bobule pisze: 27 cze 2018, 07:45 macie jakieś tytuły tego autora które polecacie niemal w ciemno :) ?
u nas Zaginione miasta grane są dosyć często, Korsar, ze względu na potrzebę większej ilości graczy grany stosunkowo rzadko, ale uważam, że to sympatyczna gra :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: BartP »

Widzę, że grałem w 20 parę gier Knizii (aczkolwiek parę klasyków wciąż do nadgonienia). Nie chcę się skupiać na tych, co mi nie podeszły, więc może same rekomendacje (alfabetycznie):

Battle Line (aka Schotten Totten) - chyba moja ulubiona gra Knizii, absolutna rewelacja dla mnie, świetne połączenie strategii, taktyki i szczęścia
Blue Lagoon - jeden z lepszych nowszych tytułów Knizii: zbieranie zestawów, budowanie sieci, większościówka + planowanie rozmieszczenia chat na druga połowę gry, dla mnie super
Lord of the Rings: The Confrontation - jeszcze jedna dwuosobówka, znowuż blef i nerwy
Lost Cities - nuff said, świetny lżejszy tytuł dla dwojga
Lost Cities: The Board Game - całkiem przyjemne, wolę dwuosobową wersję, bo ma więcej interakcji, ale tu też jest przyjemnie
Misja: Kolonizacja - tu muszę trochę więcej pograć, ale widzę potencjał, wredna większościówka z kładzeniem kafli
Pędzące Żółwie - kaliber mega lajt, ale i tak świetnie się spisuje z dziećmi lub mniej grającymi znajomymi
Quest for El Dorado - deck-building, który ma sens + wyścig, świetna sprawa
Times Square (aka Royal Visit) - i znowu dwuosobówka, przeciąganie liny kartami, bardzo przyzwoite
Winner's Circle - lekka gra w obstawianie konnych wyścigów, trochę szczęścia, trochę taktyki, odrobina blefu

Muszę więcej pograć w Aristocracy i Szaolin Pandę, bo zrobiły na mnie dobre wrażenie, ale trzeba więcej pograć, by ocenić.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: warlock »

BartP pisze: 01 wrz 2020, 11:42 Battle Line (aka Schotten Totten) - chyba moja ulubiona gra Knizii, absolutna rewelacja dla mnie, świetne połączenie strategii, taktyki i szczęścia
W Schotten Totten grasz z kartami specjalnymi :)?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: PytonZCatanu »

warlock pisze: 01 wrz 2020, 11:52
BartP pisze: 01 wrz 2020, 11:42 Battle Line (aka Schotten Totten) - chyba moja ulubiona gra Knizii, absolutna rewelacja dla mnie, świetne połączenie strategii, taktyki i szczęścia
W Schotten Totten grasz z kartami specjalnymi :)?
Ja lubię wersje z i bez. Po ciężkim dniu gram bez, żeby już nie mieszać, a jeśli mam czysty umysł to dodaję, żeby...zamieszać :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: najlepsze gry Reinera Knizii

Post autor: warlock »

Mam wydanie Iello i strasznie szkoda, że te karty nie mają tekstowego opisu tylko ikonę - to strasznie utrudnia wrzucenie ich do rozgrywki z nowicjuszami.
ODPOWIEDZ