Terraformacja Marsa

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: EsperanzaDMV »

Kupiłem TM w niedawnej promocji Asmodee na Steamie i... absolutnie nie żałuję. Wspaniale się gra. Grafika dopracowana, animacje w porządku, AI bardzo fajne - jak ktoś nie lubi rywalizacji i chce sobie popykać dla relaksu, to bierze AI Easy i się bawi. Osobiście nie lubię grać solo przez to ograniczenie 14 rund (TM to dla mnie odprężający pasjans, nie lubię presji czasu/zbliżającego się końca gry), więc wariant z AI Easy dużo bardziej przypadł mi do gustu - moja ostatnia partia zakończyła się dopiero po 19. pokoleniu z wynikiem 209 pkt :D AI Medium robi już wyzwanie, natomiast z AI Hard jest... naprawdę Hard. Przynajmniej dla mnie. Me gusta!

Gra mogłaby chodzić płynniej (patrząc na zużycie procesora i generalne wycie układu chłodzącego, to moje 8GB RAMu to najwidoczniej za mało :o ), ale po przejściu na Medium Quality grafik widać poprawę. W skrócie - bardzo polecam!

Jedyne, czego mi brakuje, to dodatków - z chęcią dokupiłbym możliwość wyboru planszy (Hellas & Elysium) i fazy Preludium. Nie mam fizycznie pozostałych dodatków, ale w sumie szkoda że i ich nie ma w wersji cyfrowej. Natomiast nie wiem czy dobrze widzę, ale część kart ma nawet w wersji elektronicznej oznaczenia z którego dodatku pochodzą, tak jak ich wersje papierowe. Chyba, że le symbole na lewej krawędzi oznaczają w wersji cyfrowej coś innego...? Tak więc karty uniwersalne z dodatków chyba są zawarte, ale mechaniki już nie. Oprócz tego - grzech nie kupić, zwłaszcza jak pojawi się znowu w promocji za 30zł.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: Gosiek »

Jak ktoś jeszcze nie ma Terraformacji na PC, to warto sprawdzić aktualne humble bundle, gdzie można ją kupić za ok. 6 euro.

W bonusie kilka innych gier, pakiet będzie dostępny jeszcze ponad 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: EsperanzaDMV »

Tak jak broniłem ostatnio TM, tak po ostatnim patchu... no nie, no kurde nie. Nie da się w to grać. Największe bezsensowne zmiany:
- zwiększyli rozmiar kart, przez co po ich kliknięciu jest jedna karta na cały ekran. Chcesz zagrać kartę zmieniającą poziom produkcji czy jednostek, a nie widzisz nawet jaki jest obecny stan, bo ta ogromna karta zasłania wszystko. Plus jest okropnie brzydkie...
- jakieś dziwne ramki, sugerujące że masz do przejrzenia jeszcze inne karty po lewo/prawo - po co...?
- nie da się zobaczyć stanu surowców przeciwnika gdy rozgrywa swoją turę - wcześniej się dało bez problemu, a jest to dość ważne w grze multi.

W skrócie to zupełnie niepotrzebnie dotykali czegoś, co absolutnie nie było potrzebne do dotknięcia, działało super i było intuicyjne. Teraz jak odpalam grę, to mam wrażenie że to jakaś zbuggowana beta... Dramat. W komentarzach pod patchem już pojawiło się sporo niepochlebnych komentarzy, ciekawe co z tym zrobią. Zamiast wziąć się za wdrożenie dodatków, to usiedli i popsuli grę...
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: SosnowyPatyk »

Kupiłem w promo na GOG-u i trzeba się przyzwyczaić. Faktycznie rozmiary kart przesadzone. Klikam na kartę, odklikuję, żeby sprawdzić np. poziomy produkcji i klikam na nowo. Ta ruchoma planeta też nie do końca jest fajna, statyczna byłaby lepsza. Na planecie też lepsze byłyby znaczniki gracza podobne do tych z pudełkowej wersji, bo obwódki są mało widoczne. Tak czy inaczej wydaje mi się, że warto kupić. W domu gram w grę z pudła, w pracy w wolnej chwili jedna rozgrywka na komputerze dziennie wpada.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
dertaz
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2019, 23:43
Has thanked: 130 times
Been thanked: 7 times

Re: Terraformacja Marsa

Post autor: dertaz »

Teraformajca marsa od czwartku (05.05) za darmo na epic games.
Ciekawe dlaczego wersja na steam i epic nie mają Poslkiego tłumaczenia, gdy nieoficjalna wersja cyfrowa zrobiona przez fanów posiada częściowe tłumaczenie. Wydawcom aż tak się nie chcę? tym bardziej że tłumaczenie gry planszowej nie zawiera aż tyle stron tekstu co tłumaczenie innych gier cyfrowych. Troszkę szkoda, ale że będzie za darmo to nieładnie może narzekać.
ODPOWIEDZ