Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: smutas123 »

"Etherfields: Names of Mare" is a cooperative, story-driven board game with heavy focus on character development where your actions impact your personality and the general mood of this forsaken world.
This new Awaken Realms miniature Board Game will feature gameplay designed by Michał Oracz (author of story driven This War of Mine: the Board Game) and one of a kind aesthetic.
Learn the secrets of Ether and try to escape this beautiful dystopian nightmare.

Michał Oracz
Wyd. Awaken Realms


https://www.facebook.com/pages/story/re ... 7072990023

ktoś wie coś więcej? to nowe czy coś starego tylko bez tematu na forum?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Etherfields: Names of Mare

Post autor: czeczot »

Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Etherfields: Names of Mare

Post autor: pavel »

Bardzo lubię autora, szanuję jego dokonania i mam sentyment do niego, ale w konekcji z AR. zaczyna mi to przeszkadzać. Czytam intro i odbieram pewne rzeczy, które mają nakręcić Cię na grę jak zwykłą bujdę. Tyle ode mnie na wstępie o kolejnym tytule od AR.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

13 dni do końca kampanii a tutaj cisza. Ktoś wgryzł się w temat bardziej szczegółowo? coreset wygląda interesująco jak za tylko 75 funtów.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Curiosity »

Bo tutaj piszemy o GRZE. O kampanii jest osobny wątek: viewtopic.php?f=57&t=61671

EDIT: jest jeszcze opcja, że rzeczywiście pytasz o grę (gameplay, zasady itd), to w takim razie tu jest faktycznie do tego miejsce :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

No raczej chodziło mi o samą grę. Tj. jakie zainteresowanie, czy warto, czy fajne, czy bubel, czy kolorowa wydmuszka?
Gra wprawdzie pochodzi z kampanii KS i nawiązując do kwestii "Czy opłaca się kupić grę z KS?" sam nie wiem który wątek poruszamy.
Ale to Wy wprowadzacie taki chaos na forum ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: japanczyk »

Jools pisze: 26 lip 2019, 11:02 No raczej chodziło mi o samą grę. Tj. jakie zainteresowanie, czy warto, czy fajne, czy bubel, czy kolorowa wydmuszka?
Gra wprawdzie pochodzi z kampanii KS i nawiązując do kwestii "Czy opłaca się kupić grę z KS?" sam nie wiem który wątek poruszamy.
Ale to Wy wprowadzacie taki chaos na forum ;)
Zwyczajowo o grze w czasie kampanii prowadzimy dyskusję w finansowaniu społecznościowym
Póki co to wiele powiedzieć nie można, zasad nie ma, są tylko gameplaye, wygląda to interesująco ale zaczynam się przyzwyczajać że gry AR to przerost firmy nad trescia
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

japanczyk pisze: 26 lip 2019, 11:04
Jools pisze: 26 lip 2019, 11:02 No raczej chodziło mi o samą grę. Tj. jakie zainteresowanie, czy warto, czy fajne, czy bubel, czy kolorowa wydmuszka?
Gra wprawdzie pochodzi z kampanii KS i nawiązując do kwestii "Czy opłaca się kupić grę z KS?" sam nie wiem który wątek poruszamy.
Ale to Wy wprowadzacie taki chaos na forum ;)
Zwyczajowo o grze w czasie kampanii prowadzimy dyskusję w finansowaniu społecznościowym
Póki co to wiele powiedzieć nie można, zasad nie ma, są tylko gameplaye, wygląda to interesująco ale zaczynam się przyzwyczajać że gry AR to przerost firmy nad trescia
oraz że ostatnie gry AR to tylko "jednorazowa kampania Co-op na 15h".
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gizmoo »

Jools pisze: 26 lip 2019, 11:02 czy warto, czy fajne, czy bubel, czy kolorowa wydmuszka?
Spoiler:
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

Gizmoo pisze: 26 lip 2019, 11:17
Jools pisze: 26 lip 2019, 11:02 czy warto, czy fajne, czy bubel, czy kolorowa wydmuszka?
Spoiler:
Czyli nikt nie zadał sobie trudu i nie prześledził gameplayów i recenzji?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: japanczyk »

Jools pisze: 26 lip 2019, 12:15 Czyli nikt nie zadał sobie trudu i nie prześledził gameplayów i recenzji?
A ty sobie zadałeś?
Widziałem gameplay preview, wyglądają interesująco i intrygująco, ale gra wciąż może się sporo zmienić do czasu wydania
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 294 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: drzewko »

W przypadku AR, wszystkie gry które się zmieniały po KS, zmieniały się na lepsze :) Mam tu na myśli Edge oraz Nemesis, które to grałem w wersjach z kampanii. A i wygląda, że system walki w Tainted Grailu również uległ znacznemu ulepszeniu.
Także ja jestem w tym wypadku mega spokojny jeśli chodzi o zmiany gameplayowe.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gizmoo »

Jools pisze: 26 lip 2019, 12:15 Czyli nikt nie zadał sobie trudu i nie prześledził gameplayów i recenzji?
To mamy oceniać GRĘ, czy gameplaye? Bo nie bardzo rozumiem twoich pretensji.

W PROTOTYP zagrała garstka recenzentów. I to nie pełną rozgrywkę, a jeden rozdział. Większość z tych recenzentów ma bardziej absorbujące rzeczy do robienia, niż odpisywanie na dziwne pytania na niszowym forum.

Jeśli chodzi o mnie - obejrzałem, poczytałem i dowiedziałem się o grze dużo. Dlatego wspieram. :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Poświęciłem ok 6 godz na oglądnięcie gameplayu I mogę powiedzieć tak:
Dla mnie to najlepszy ameri dungeon crawler jaki widziałem. Zaznaczę odrazu że uwielbiam karty ponad wszystko w grach planszowych a deckbuilding to moja ulubiona mechanika oraz uwielbiam gry z kampanią - w inne tytuły nie chce mi się grać solo a tylko tak gram w większość ameri które mnie interesują. Co mi się podoba to różnorodność gameplayu - dostajemy zabawę na 100 godz w wersji KS i trafiamy do różnych scen, odblokowujemy nowe zdolności, zasady ulegają zmiana i wydaje się że ciągle będzie coś świeżego. Karty dają masę możliwości, rozgrywka wydaje się wystarczająco głęboka. W grze nie tylko budujemy własny Deck ale nasze decyzje będą wpływać na inne decki.
Co mi się nie podoba to tylko jedna mapa do random encounters i zbyt słabe strategicznie pierwsze kilka godzin gry.

Gra też nie jest jednostrzalowa bo kampania ma przypominać drzewo a nie linie. Do tego można kupić inne karty, podjąć inne decyzję, trafić inne wydarzenia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: pavel »

@brazylianwisnia Czy Etherfields to oby na pewno ameri dungeon crawler?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

No raczej nie euro bo tu jednak jest duży nacisk na fabułe i dużo taktyki/losowosci. Jeśli chodzi Ci o to czy dungeon crawler no to tak reklamuje to AR - dungoen/dream crawler. Walka zajmuje tu spora część gry, jest xp w postaci etheru, loot I nawet plansze na których walczymy maja podział na pola a ataki zasięg itd.

Uprzedzam też że z tego co widziałem to cykl gry wydlada tak: scena - > ulepszanie decku -> wydarzenia -> 1 lub 2 random encounter - > Scena

W samych scenach też jest walka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
shadowdrake
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2014, 22:24

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shadowdrake »

brazylianwisnia pisze: 26 lip 2019, 13:07 No raczej nie euro bo tu jednak jest duży nacisk na fabułe i dużo taktyki/losowosci. Jeśli chodzi Ci o to czy dungeon crawler no to tak reklamuje to AR - dungoen/dream crawler. Walka zajmuje tu spora część gry, jest xp w postaci etheru, loot I nawet plansze na których walczymy maja podział na pola a ataki zasięg itd.

Uprzedzam też że z tego co widziałem to cykl gry wydlada tak: scena - > ulepszanie decku -> wydarzenia -> 1 lub 2 random encounter - > Scena

W samych scenach też jest walka.
Z tego opisu wynika, że gra może być podobna do Kingdom Death Monster? Czy ktoś jeszcze miał takie skojarzenie?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: pavel »


Z tego opisu wynika, że gra może być podobna do Kingdom Death Monster? Czy ktoś jeszcze miał takie skojarzenie?
Nie ma co tej gry porównywać do KD:M, zupełnie co innego.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Pytanko mam. Na pewno biore core box, bo gra mnie wystarczająco urzekła, ale Dreamwalker pledge tez wydaje się ciekawy. Jedyna różnica to "CREATURES OF ETHERFILDS PACK". Z tego co wyczytałem w update i na stronie kampanii jest to po prostu zamiana tokenów przeciwników na figurki, zeby było bardziej klimatycznie. Czy jest to w jakikolwiek sposób gdzieś zaprezentowane? Czy to wlasnie tokeny te, czy jak to zmienia wyglad (poza zdjeciami fugurek). Ogladalem gameplay na kanale on table, gdzies do polowy i mieli tam w walce same figurki, wiec akurat tak sie trafilo a czasem jest to token czy jak?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Jesli masz dodatek z figurkami to zawsze sa to figurki. Inaczej wiekszosc starc ktore wymagaja przemieszczania po mapie to beda standardowe kartonowe tokeny z grafika stwora. W pierwszej kolejnosci lepiej wziac sphinxa i funeral witch niz te potwory. Od biedy zamiast tokenow mozesz tez zawsze uzywac miniaturek shapeshifterow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

brazylianwisnia pisze: 04 sty 2020, 21:44 Jesli masz dodatek z figurkami to zawsze sa to figurki. Inaczej wiekszosc starc ktore wymagaja przemieszczania po mapie to beda standardowe kartonowe tokeny z grafika stwora. W pierwszej kolejnosci lepiej wziac sphinxa i funeral witch niz te potwory. Od biedy zamiast tokenow mozesz tez zawsze uzywac miniaturek shapeshifterow.
Juz mi to wytlumaczyli na grupie gry. Nie no to moja pierwsza gra ze scenariusza i typu kampania, wiec odpuszcze sobie dodatki fabularne bo core box to i tak mnóstwo gameplayu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Jak Wam się wydaje czy w tej grze trzeba mieć stałą ekipę, z którą trzeba przejść całą grę od początku do końca, czy może jednak kolejne scenariusze można przechodzić w różnym składzie??
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

W każdej grze gdzie jest kampania preferowana jest stala ekipa. Da sie pograc w roznym składzie ale graczy bedzie omijac fabula oraz nie beda miec poczucia ze rozwijaja wlasna postac.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Ok, a co w sytuacji gdy jedna postać zginie, w którymś scenariuszu?? Wszyscy zaczynają od początku??
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

W etherfields smierc calej ekipy nie konczy kampanii. Wracasz do checkpointa - wracasz na mape swiata do lokacji centralnej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ