Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: kazek »

Czy w erze kanałowej mogę wykonać dwa razy akcje rozbudowy połaczeń i tym samym zbudować dwa kanały.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: WRS »

Tak.
str. 6:
"W ramach swoich 2 akcji możesz wykonać jedną z poniższych (możesz także wykonać tę samą akcję dwukrotnie)"
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Koziełło »

Chyba, że pytasz o możliwość zbudowania dwóch kanałów w ramach jednej akcji (podobnie jak dwa tory kolejowe za 15 + piwo + węgiel. W ten sposób nie możesz.
Góreś
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2020, 10:54

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Góreś »

Witam,
czy jeśli chciałbym rozbudować przędzalnie z 1 poziomu na drugi, to muszę pobudować na planszy wszystkie 3 przędzalnie 1 poziomu i dopiero mogę rozwinąć z pierwszego poziomu na drugi? Czy mogę mieć pobudowaną 1 przędzalnię pierwszego poziomu (2 przędzalnie drugiego poziomu są niepobudowane) i mogę tą jedną, którą mam na mapie już rozwinąć na kolejne poziomy?
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Tirith »

Góreś pisze: 20 lut 2021, 19:33 Witam,
czy jeśli chciałbym rozbudować przędzalnie z 1 poziomu na drugi, to muszę pobudować na planszy wszystkie 3 przędzalnie 1 poziomu i dopiero mogę rozwinąć z pierwszego poziomu na drugi? Czy mogę mieć pobudowaną 1 przędzalnię pierwszego poziomu (2 przędzalnie drugiego poziomu są niepobudowane) i mogę tą jedną, którą mam na mapie już rozwinąć na kolejne poziomy?
Budowanie/Przebudowanie rządzi się tymi samymi prawami w tej kwestii czyli, używasz zawsze najniższy poziom budynku który masz na planszetce. Czyli jeśli chcesz przebudować przędzalnie z 1 na 2 poziom, a na planszetce gracza nadal masz przędzalnie 1 poziomu to nie możesz jej nadbudować. Najpierw musisz się pozbyć kafelków przędzalni 1 poziomu na przykład akcją rozwoju.
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Palmer »

Góreś pisze: 20 lut 2021, 19:33 Witam,
czy jeśli chciałbym rozbudować przędzalnie z 1 poziomu na drugi, to muszę pobudować na planszy wszystkie 3 przędzalnie 1 poziomu i dopiero mogę rozwinąć z pierwszego poziomu na drugi? Czy mogę mieć pobudowaną 1 przędzalnię pierwszego poziomu (2 przędzalnie drugiego poziomu są niepobudowane) i mogę tą jedną, którą mam na mapie już rozwinąć na kolejne poziomy?
Należy budować aktualnie najniższy poziom danego przedsiębiorstwa dostępny na planszetce. Ale istnieje akcja rozwoju, która pozwala ściągnąć z planszetki do 2 żetonów (również najniższych). Dzięki temu można zacząć budowanie np. od przędzalni 3, jeśli wcześniej się odpwiednio rozwiniemy.
Nie wiem czy to kwestia doboru słów czy nie mylisz trochę pojęć.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 386 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Gribbler »

Po mojej ostatniej rozgrywce mam dwa pytania.

1. Czy posiadając w jedym mieście dwa przedsiębiorstwa, można odwrócić je oba w jednej akcji sprzedaży? Wszystkie warunki jak podłączenie do odpowiednich kupców, piwa, era kolejowa, etc. są spełniane. Pytanie tylko czy można flipnąć dwa żetony za jednym zamachem.

2. W jaki sposób liczone są punkty zwycięstwa za połączenia na koniec każdej z Er? Na przykład: w jednym mieście są odwrócone dwa przedsiębiorstwa i mają widoczne łącznie te 3 znaczki łączeń. Obok jest miasto, które ma jedno odwrócone przedsiębiorstwo z 2 znaczkami. Miasta łączy lokomotywa. Ile jest ona warta na koniec Ery? 5 pkt?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: NestorZolo »

Gribbler pisze: 21 lut 2021, 14:40 Po mojej ostatniej rozgrywce mam dwa pytania.

1. Czy posiadając w jedym mieście dwa przedsiębiorstwa, można odwrócić je oba w jednej akcji sprzedaży? Wszystkie warunki jak podłączenie do odpowiednich kupców, piwa, era kolejowa, etc. są spełniane. Pytanie tylko czy można flipnąć dwa żetony za jednym zamachem.

2. W jaki sposób liczone są punkty zwycięstwa za połączenia na koniec każdej z Er? Na przykład: w jednym mieście są odwrócone dwa przedsiębiorstwa i mają widoczne łącznie te 3 znaczki łączeń. Obok jest miasto, które ma jedno odwrócone przedsiębiorstwo z 2 znaczkami. Miasta łączy lokomotywa. Ile jest ona warta na koniec Ery? 5 pkt?
ad1. Tak. Nawet trzy i to z innych miast też.
ad2. dokładnie 5 punkciorów.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Szyszon
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:30
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham

Post autor: Szyszon »

Atamán pisze: 29 wrz 2019, 15:05
andrzej pisze: 29 wrz 2019, 14:31 Czy powyższa zasada dotyczy sprzedaży przedsiębiorstw i towarów?
A może powiem tak: bycie właścicielem połączenia (czyli jego kolor) ma znaczenie tylko w 2 sytuacjach:
1. Gdy gracz chce zbudować przemysł za pomocą karty przemysłu: musi wskazać lokację "w ramach swojej sieci", czyli tam gdzie już ma WŁASNY żeton przemysłu albo tam, gdzie prowadzą jego WŁASNE połączenia. Chodzi o samo wskazanie miejsca budowy.
2. Na końcu każdej ery, gdy liczymy punkty za połączenia.

We wszystkich innych przypadkach kolor połączeń nie ma znaczenia, ważne jest tylko to, które lokacje są ze sobą połączone, dotyczy to więc takich rzeczy jak:
- dostarczenie węgla do miejsca budowy przemysłu
- dostarczenie węgla do budowy kolei (węgiel musi być dostarczony do dowolnego krańca)
- dostarczanie piwa (jeśli korzystamy z piwa innego gracza) do akcji podwójnej budowy kolei albo do akcji sprzedaży
- zapewnienie dostępu do węgla z rynku, zarówno by móc go kupić, jak i by móc go sprzedać automatycznie po wybudowaniu kopalni
- przewóz towarów do odpowiedniego kupca
A ja mam inna wątpliwość po ostatniej partii ze znajomymi, czy robiąc akcje połączenia, mogę przedłużyć istniejące połączenie przez które można wyznaczyć ścieżkę od mojego miasta, niezależnie od koloru połączeń po drodze, czy mogę kontynuować stawianie połączeń tylko od swojego miasta lub miasta połączonego z nim za pomocą mojego połącznia?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Brass: Birmingham

Post autor: Bruno »

Szyszon pisze: 13 mar 2021, 22:27 (...) czy robiąc akcje połączenia, mogę przedłużyć istniejące połączenie przez które można wyznaczyć ścieżkę od mojego miasta, niezależnie od koloru połączeń po drodze, czy mogę kontynuować stawianie połączeń tylko od swojego miasta lub miasta połączonego z nim za pomocą mojego połącznia?
Możesz. Twoje przedsiębiorstwo w danym mieście jest tym samym Twoją siecią połączeń. Takich oderwanych od siebie sieci, powstałych na skutek zagrania kart miasta, możesz mieć przecież kilka. I w przypadku każdej z nich możesz rozbudowywać połączenia.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Szyszon
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:30
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham

Post autor: Szyszon »

Bruno pisze: 14 mar 2021, 11:13
Szyszon pisze: 13 mar 2021, 22:27 (...) czy robiąc akcje połączenia, mogę przedłużyć istniejące połączenie przez które można wyznaczyć ścieżkę od mojego miasta, niezależnie od koloru połączeń po drodze, czy mogę kontynuować stawianie połączeń tylko od swojego miasta lub miasta połączonego z nim za pomocą mojego połącznia?
Możesz. Twoje przedsiębiorstwo w danym mieście jest tym samym Twoją siecią połączeń. Takich oderwanych od siebie sieci, powstałych na skutek zagrania kart miasta, możesz mieć przecież kilka. I w przypadku każdej z nich możesz rozbudowywać połączenia.
Nie do końca o to mi chodziło, kluczem w moim pytaniu było czy mogę wykorzystać połączenia innych kolorów niż mój, aby postawić kolejne swoje połącznie. Przykład: mam wybudowane przedsiębiorstwo w Birmingham, połącznie miedzy Birmingham, a Walsall wykonał inny gracz, czy mogę postawić dalsze połącznie od Walsall nie mając tam wybudowanego budynku, np do Cannock czy Wolverhampton. I idąc dalej w tym rozumowaniu jako dalszy przykład (ten sam ale troche inaczej opisany), ostatnim żetonem w moim kolorze jest przedsiębiorstwo w Birmingham, miedzy Birmingham i Walsall, oraz miedzy Walsall i Cannock leża żetony połączeń innych graczy, czy mogę postawić dalsze połącznie np z Cannoc do Stafford?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Brass: Birmingham

Post autor: Bruno »

Szyszon pisze: 14 mar 2021, 14:13 (...)
kluczem w moim pytaniu było czy mogę wykorzystać połączenia innych kolorów niż mój, aby postawić kolejne swoje połącznie. Przykład: mam wybudowane przedsiębiorstwo w Birmingham, połącznie miedzy Birmingham, a Walsall wykonał inny gracz, czy mogę postawić dalsze połącznie od Walsall nie mając tam wybudowanego budynku, np do Cannock czy Wolverhampton. I idąc dalej w tym rozumowaniu jako dalszy przykład (ten sam ale troche inaczej opisany), ostatnim żetonem w moim kolorze jest przedsiębiorstwo w Birmingham, miedzy Birmingham i Walsall, oraz miedzy Walsall i Cannock leża żetony połączeń innych graczy, czy mogę postawić dalsze połącznie np z Cannoc do Stafford?
W obu przypadkach: nie.
Dopuszczalne sposoby rozbudowy sieci połączeń masz zilustrowane na ostatniej stronie instrukcji.

Edit: inaczej mówiąc, swoje połączenie możesz zbudować wyłącznie w dwóch przypadkach:
- prowadzisz je z miasta z Twoim przedsiębiorstwem,
- prowadzisz je z miasta, w którym nie ma Twojego przedsiębiorstwa, ale do którego prowadzi co najmniej jedno inne Twoje połączenie.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
szatan87
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2020, 13:01

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: szatan87 »

Panie i Panowie, wracam do tematu Rozbudowy, jako, że nie daje mi to spokoju. Wyczytałem już w tym temacie, że Przebudowa, to specyficzna forma Budowy i stosuje się ją jako akcję (używając odpowiedniej karty), jeśli na kafelku są jakieś kostki to je odrzucamy, a na nowym kafelku kładziemy je ponownie wg standardowej zasady wykładania kafelka kopalni/huty/browaru. Jest to logiczne, aczkolwiek mam pewne wątpliwości i prosiłbym o ich rozwianie.
1. w opisie "Przebudowa" nie ma mowy o tym, że kosztuje nas to jakąś kartę - po prostu zastępujemy kafelek (wg opisanych zasad)
2. na ostatniej stronie instrukcji jest notatka "O czym warto pamiętać" i jest tam wzmianka na temat Przebudowy: "W dowolnej chwili możesz Przebudować dowolny żeton Twojego przedsiębiorstwa" - wynika z tego, że nie muszę korzystać z akcji budowy, Przebudować mogę w dowolnej chwili (aczkolwiek jak sądzę tylko w swojej turze).

Ja raczej rozumiem Przebudowę, jako dodatkową możliwość, podczas wykonywania akcji Budowy (budowani innego budynku).

Jako, że dopiero zaczynam przygodę z Brassem, będę wdzięczny za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Fiacik »

Na stronie 10 jest podkreślone, że w przy przebudowanie ponosisz dokładnie taki sam koszt jak przy budowie czyli min. odrzucasz kartę.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

szatan87 pisze: 19 mar 2021, 12:50 Panie i Panowie, wracam do tematu Rozbudowy, jako, że nie daje mi to spokoju. Wyczytałem już w tym temacie, że Przebudowa, to specyficzna forma Budowy i stosuje się ją jako akcję (używając odpowiedniej karty), jeśli na kafelku są jakieś kostki to je odrzucamy, a na nowym kafelku kładziemy je ponownie wg standardowej zasady wykładania kafelka kopalni/huty/browaru. Jest to logiczne, aczkolwiek mam pewne wątpliwości i prosiłbym o ich rozwianie.
1. w opisie "Przebudowa" nie ma mowy o tym, że kosztuje nas to jakąś kartę - po prostu zastępujemy kafelek (wg opisanych zasad)
2. na ostatniej stronie instrukcji jest notatka "O czym warto pamiętać" i jest tam wzmianka na temat Przebudowy: "W dowolnej chwili możesz Przebudować dowolny żeton Twojego przedsiębiorstwa" - wynika z tego, że nie muszę korzystać z akcji budowy, Przebudować mogę w dowolnej chwili (aczkolwiek jak sądzę tylko w swojej turze).

Ja raczej rozumiem Przebudowę, jako dodatkową możliwość, podczas wykonywania akcji Budowy (budowani innego budynku).

Jako, że dopiero zaczynam przygodę z Brassem, będę wdzięczny za wyjaśnienie.
No cóż, też się z tym motałem, a to dlatego że nie jest to łopatologicznie wyjaśnione, a cały sekret tkwi w tym że...
Przebudowa to po prostu AKCJA, robisz ją zgodnie z opisem w instrukcji.
A "prawidłowy" opis w instrukcji powinien wyglądać mniej więcej tak:
Akcja Budowy- robisz tak siak i flak -ALBO-
Przebudowa- robisz tak jak powyżej tylko zamiast budować to robisz przebudowę a robisz ją tak... :D
Kumasz? :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Atamán »

Ale to jest w instrukcji opisane w rozdziale poświęconym Akcji Budowy. Czyli to jest jasne, że nie jest to żadna dodatkowa czynność, tylko jest to nadal akcja budowy.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Atamán pisze: 19 mar 2021, 20:53 Ale to jest w instrukcji opisane w rozdziale poświęconym Akcji Budowy. Czyli to jest jasne, że nie jest to żadna dodatkowa czynność, tylko jest to nadal akcja budowy.
Oczywiście że jest to opisane, tylko jak? Wąska szpalta z tekstem na końcu opisu akcji budowy bez wyraźnego zaznaczenia i opisu że robisz przebudowę ZAMIAST budowy, to powinno być wyraźnie oddzielone a wygląda jak kolejny podpunkt do akcji budowy. Sam mam zrobiony skrót z zasadami i ja to w nim wyraźnie zaznaczyłem: Budowa (opis) ALBO Przebudowa (opis). :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: WRS »

Ano niestety, czasem pierwotny pomysł autora (albo wydawcy) ciąży na kolejnych edycjach.
Zupełnie się zgadzam, że opis Przebudowy jako zupełnie niezależnego rodzaju akcji zwiększyłby czytelność.
Zarówno samej Budowy, jak i Przebudowy.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: AntBehindLeaf »

Mam pytanie odnośnie punktowania. Punktuje się dopiero na koniec faz, tak? nie przesuwać pionka po torze punktacji w momencie sprzedaży przedsiębiorstwa?
Czyli jak ktoś zupgraduje moją kopalnię/hutę to tracę tak jakby te punkty które bym za to dostał na koniec fazy?
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Palmer »

Tak. Punktuje się na koniec faz. Żeton musi "dotrwać ".
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: WRS »

Tak, punkty zaznacza się na koniec każdej z dwóch er.
Można w trakcie, ale byłoby to rozpraszające. No i tak ustalił autor ;)

Tak, wrogie przejęcie (kopalni/huty) oznacza, że punktów za takie przedsiębiorstwo właściciel nie zdobędzie - cieszył się nimi będzie nowy inwestor.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 91
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 61 times
Been thanked: 18 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: shahiye »

Czesc, mam takie pytanie:
Sprzedaje manufakture do miasta z dwoma kupcami, jeden handluje tylko skrzynkami, drugi wszystkimi trzema towarami. Obaj maja piwo. Czy musze sprzedac do handlarza 'solo', czy dowolnie wybieram czyje piwo zuzywam?
Dzieki
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: kdsz »

Sam wybierasz kupca.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

Hej,

Jestem po pierwszej wprowadzającej rozgrywce i chce się upewnić do kilku rzeczy:

1. Punkty Zwycięstwa za połączenia pobieram tylko jeśli przylegają mojego własnego przedsiębiorstwa?
2. Sprzedaż towarów na rynek po wybudowaniu/rozbudowaniu przedsiębiorstwa są opcjonalne, czy jeśli np. dana kopalnia jest połączona z Handlarzem to muszę towary sprzedać na rynek?
3. Przy sprzedaży na rynek zawsze sprzedaję maksymalną możliwą liczbę towarów? Nie mogę sobie wybrać np. że sprzedam jeden towar a jeden zostawię?
4. Podczas sprzedaży przedsiębiorstw manufaktur, przędzalni, ceramiki, sprzedaję wszystkie które są połączone z handlarzem? Rozumiem, że nie ma sensu trzymać tych przedsiębiorstw na planszy jeśli nie są odwrócone? Profitują tylko gdy są sprzedane.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Lolas »

damianKr pisze: 02 kwie 2021, 15:40 1. Punkty Zwycięstwa za połączenia pobieram tylko jeśli przylegają mojego własnego przedsiębiorstwa?
2. Sprzedaż towarów na rynek po wybudowaniu/rozbudowaniu przedsiębiorstwa są opcjonalne, czy jeśli np. dana kopalnia jest połączona z Handlarzem to muszę towary sprzedać na rynek?
3. Przy sprzedaży na rynek zawsze sprzedaję maksymalną możliwą liczbę towarów? Nie mogę sobie wybrać np. że sprzedam jeden towar a jeden zostawię?
4. Podczas sprzedaży przedsiębiorstw manufaktur, przędzalni, ceramiki, sprzedaję wszystkie które są połączone z handlarzem? Rozumiem, że nie ma sensu trzymać tych przedsiębiorstw na planszy jeśli nie są odwrócone? Profitują tylko gdy są sprzedane.
1. Każde polączenie punktuje za znaczniki połączenia (sześciany z poziomą kreską) występujące na przedsiębiorstwach (wszystkich graczy) i handlarzach do których przylega.
2. Jeśli masz połączenie z rynkiem, sprzedaż jest obowiązkowa.
3. Sprzedajesz zawsze tyle, ile pomieści rynek.
4. W ramach akcji sprzedaży MOŻESZ sprzedać dowolną ilość swoich przedsiębiorstw o ile dla każdego z nich spełnione są warunki (połączenie z odpowiednim handlarzem i dostęp do piwa).
ODPOWIEDZ