Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: damianKr »

2. Jeśli masz połączenie z rynkiem, sprzedaż jest obowiązkowa.
No to do kitu. Biorąc pod uwagę że przy 4 graczach szybko powstaną połączenia to po chwili każde postawienie kopalni będzie skutkowało sprzedażą na rynek.
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Palmer »

Przecież obrócenie przemysłu jest zjawiskiem pożądanym. Dostaniesz pieniądze i dochód. Nawet jeśli to zbudowania innego przemysłu będziesz musiał kupić ten węgiel, to jesteś o dochód do przodu.
W przypadku kopalni dąży się do wystawienia tak, aby od razu się odwróciła, ewentualnie żeby została z 1 węglem, który ściągniemy w kolejnej akcji.
Hut to w ogóle inaczej się nie stawia niż tak żeby od razu się sprzedały.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: AntBehindLeaf »

damianKr pisze: 02 kwie 2021, 16:45
2. Jeśli masz połączenie z rynkiem, sprzedaż jest obowiązkowa.
No to do kitu. Biorąc pod uwagę że przy 4 graczach szybko powstaną połączenia to po chwili każde postawienie kopalni będzie skutkowało sprzedażą na rynek.
Nie mniej proszę pamiętać, że sprzedaż automatyczna dotyczy tylko huty stali i kopalni węgla. Reszta sprzedawana jest tylko podczas akcji sprzedaży.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Bruno »

damianKr pisze: 02 kwie 2021, 16:45
2. Jeśli masz połączenie z rynkiem, sprzedaż jest obowiązkowa.
No to do kitu. Biorąc pod uwagę że przy 4 graczach szybko powstaną połączenia to po chwili każde postawienie kopalni będzie skutkowało sprzedażą na rynek.
Przecież, nawet jeśli postawiłeś kopalnię/hutę, żeby samemu wykorzystać oferowane przez nią surowce, a zostały one wykupione "przez rynek", to zarobiłeś na tym CO NAJMNIEJ tyle samo, ile wydasz, żeby te surowce z rynku "odkupić". A DODATKOWO inkasujesz od razu korzyści z odwrócenia żetonu kopalni/huty (PeZety, wzrost przychodu).

Zatem, co w tym rozwiązaniu jest "do kitu" :?:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Yellow
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2021, 22:35
Has thanked: 2 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Yellow »

Dlaczego w instrukcji przy Akcji rozpoznania jest napisane "Odrzuć z ręki 1 dowolną kartę oraz 2 dodatkowe karty...", a nie po prostu "Odrzuć 3 dowolne karty"?
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Muleq »

Żeby zasugerować, że jest to normalna akcja za którą musisz tak jak zawsze poświęcić jedna kartę ale dodatkowo wymaga odrzucenia dwóch dodatkowych kart za które bierzesz dwie karty Jokerów.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Lucass »

Witam,
jedno pytanie - czy nie mając jeszcze nic zbudowanego na planszy (załóżmy mam pierwszą akcję w grze) - mogę zbudować kafelek przedsiębiorstwa używając karty miasta (a nie karty przedsiębiorstwa)? - oczywiście dotyczy wyłącznie kafelka, którego budowa nie wymaga użycia węgla.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: emka »

Lucass pisze: 17 maja 2021, 21:21 Witam,
jedno pytanie - czy nie mając jeszcze nic zbudowanego na planszy (załóżmy mam pierwszą akcję w grze) - mogę zbudować kafelek przedsiębiorstwa używając karty miasta (a nie karty przedsiębiorstwa)? - oczywiście dotyczy wyłącznie kafelka, którego budowa nie wymaga użycia węgla.
Karty miasta zawsze możesz użyć, nawet jeśli posiadasz już coś na planszy, wtedy to przedsiębiorstwo nie musi być częścią Twojej sieci.
Karty przedsiębiorstwa możesz użyć tylko w ramach swojej sieci przedsiębiorstw.
Na początku gry możesz użyć obu, tu po prostu różnica jest taka, że używając karty przedsiębiorstwa możesz wybudować w dowolnym miejscu (bo nie masz jeszcze żadnej sieci).
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Lucass »

emka pisze: 17 maja 2021, 22:44
Lucass pisze: 17 maja 2021, 21:21 Witam,
jedno pytanie - czy nie mając jeszcze nic zbudowanego na planszy (załóżmy mam pierwszą akcję w grze) - mogę zbudować kafelek przedsiębiorstwa używając karty miasta (a nie karty przedsiębiorstwa)? - oczywiście dotyczy wyłącznie kafelka, którego budowa nie wymaga użycia węgla.
Karty miasta zawsze możesz użyć, nawet jeśli posiadasz już coś na planszy, wtedy to przedsiębiorstwo nie musi być częścią Twojej sieci.
Karty przedsiębiorstwa możesz użyć tylko w ramach swojej sieci przedsiębiorstw.
Na początku gry możesz użyć obu, tu po prostu różnica jest taka, że używając karty przedsiębiorstwa możesz wybudować w dowolnym miejscu (bo nie masz jeszcze żadnej sieci).
Chodziło właśnie o sam początek, kiedy nic jeszcze nie mam na planszy... bo w instrukcji (str. 9) opisano tylko użycie karty przedsiębiorstwa jako możliwą akcję, o karcie miasta nie wspomniano.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Losiek »

Lucass pisze: 18 maja 2021, 15:28 Chodziło właśnie o sam początek, kiedy nic jeszcze nie mam na planszy... bo w instrukcji (str. 9) opisano tylko użycie karty przedsiębiorstwa jako możliwą akcję, o karcie miasta nie wspomniano.
No jak nie jak tak. Wspomniana strona 9. instrukcji:
Karta miasta
Może być użyta do budowy dowolnego żetonu przedsiębiorstwa w mieście określonym na karcie, nawet jeśli to miasto nie jest częścią Twojej sieci.
Do tego jeszcze opisano kartę miasta joker i karty przedsiębiorstw. Karty przedsiębiorstw wymagają sieci i dlatego dodatkowo dopisano informację o możliwości ich użycia gdy gracz nie ma żetonów na planszy. Karty miasta sieci nie wymagają zatem można ich użyć bez posiadania jakiegokolwiek żetonu i bez sensu było by dublowanie takiej informacji.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Lucass »

Słusznie.
Dzięki.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Lucass »

Mam jeszcze jedno pytanie, choć myślę, że odpowiedź jest na 99% twierdząca - czy mogę wybudować w miastach "turkusowych" (w rozgrywce 2, 3-osobowej) przedsiębiorstwo używając karty miasta - jokera?
Jeśli ogólnie budowa w tych miastach ogólnie jest dopuszczalna w grze na 2-3 osoby, a joker zastępuje dowolną kartę (zakładam więc, że także i turkusowe) - stąd wnioskuję, że odpowiedź brzmi "tak"...
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: krwlng »

Lucass pisze: 21 maja 2021, 19:59 (...)
Tak
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 192 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: MaciekK5454 »

Hej,

Dwa pytania początkującego:

1. Dotyczy budowania połączeń gdy nie mam żadnych żetonów na planszy. Z instrukcji:

"Jeśli nie masz na planszy ani żetonów przedsiębiorstw, ani żetonów połączeń, możesz również (jako akcję) odrzucić [...] dowolną kartę, by zbudować żeton połączenia na niezajętej trasie na planszy"

i dalej

"Jeśli nie masz na planszy żadnych żetonów przedsiębiorstw ani połączeń, możesz umieścić żeton połączenia na dowolnej niezajętej trasie (nadal musisz zużyć węgiel, jeśli budujesz połączenie kolejowe)"

Rozumiem, ze muszę w takim przypadku odrzucić kartę i zużyć węgiel w erze kolejowej, ale czy nadal muszę zapłacić wymagane £3 lub £5?

2. Akcja (a jakże) przebudowy. Z instrukcji:

"Czasami możliwe jest zastąpienie już położonego żetonu przedsiębiorstwa żetonem przedsiębiorstwa tego samego typu, ale wyższego poziomu (nadal jednak musisz ponieść niezbędne koszty Budowy)."

Czy mogę dokonać takiej akcji, jeżeli na mojej planszetce, wciąż leży żeton, tego samego poziomu, jak żeton który chcę upgradować? Czyli przykładowo, chce upgradować kopalnie z 2 na 3 poziom, ale mam wciąż na planszetce inny żeton kopalni poziomu drugiego. Czy w takiej sytuacji, mogę podnieść poziom kopalni leżącej na planszy z drugiego na trzeci?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Bruno »

MaciekK5454 pisze: 18 lip 2021, 20:18 Hej,
Dwa pytania początkującego:
1. Przy KAŻDEJ akcji musisz odrzucić kartę, opłacić koszt akcji i spełnić ewentualne inne wymagania (tu: np. dostęp do węgla w erze kolejowej).

2. NIGDY nie możesz użyć żetonu danego rodzaju przedsiębiorstwa wyższego poziomu, jeśli wciąż masz niewykorzystane żetony niższego poziomu tego przedsiębiorstwa.

Skrótowe przypomnienie reguł, które przytaczasz na drugim miejscu każdego pytania, to tylko wyciąg najważniejszych informacji, który ma przypomnieć o sytuacjach szczególnych, ale one nie zmieniają PODSTAWOWYCH reguł gry.

Gdyby traktować takie zapisy literalnie, to żadne karty pomocy dla gracza z wyciągiem zasad nie miałyby sensu 😉

Udanych rozgrywek!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Bulva »

shahiye pisze: 29 mar 2021, 10:03 Czesc, mam takie pytanie:
Sprzedaje manufakture do miasta z dwoma kupcami, jeden handluje tylko skrzynkami, drugi wszystkimi trzema towarami. Obaj maja piwo. Czy musze sprzedac do handlarza 'solo', czy dowolnie wybieram czyje piwo zuzywam?
Dzieki
Męczy mnie ten problem (poruszany tu kilkakrotnie).
Czy z wyborem/dowolnością wyboru Kupca nie powinno być tak jak w akcji budowania (czyli: jeśli sprzedaję Manufakturę i jest dwóch kupców: jeden tylka z Manufakturą, a inny np. "potrójny" - to czy nie powinienem najpier wykorzystać Kupca tylko z Manufakturą ?)

Wiem, że tak jest z akcja Budowy, ale czy to nie dotyczy również Sprzedaży ???

Obrazek
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Atamán »

Bulva pisze: 09 wrz 2021, 21:10 Wiem, że tak jest z akcja Budowy, ale czy to nie dotyczy również Sprzedaży ???
Nie. Sprzedaży to nie dotyczy, więc możesz sprzedać dowolnemu kupcowi.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: kuleczka91 »

Bulva pisze: 09 wrz 2021, 21:10 Męczy mnie ten problem (poruszany tu kilkakrotnie).
Czy z wyborem/dowolnością wyboru Kupca nie powinno być tak jak w akcji budowania (czyli: jeśli sprzedaję Manufakturę i jest dwóch kupców: jeden tylka z Manufakturą, a inny np. "potrójny" - to czy nie powinienem najpier wykorzystać Kupca tylko z Manufakturą ?)
Wiem, że tak jest z akcja Budowy, ale czy to nie dotyczy również Sprzedaży ???
Nie, w sprzedaży to tak nie działa. To Ty wybierasz od kogo bierzesz browara. Ja zawsze wybieram tego, który bardziej by się przydał moim przeciwnikom żeby im utrudnić ;) Mam też BB na steama i tam również to Ty decydujesz, od którego kupca zabierasz ;)
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: staniach21 »

Czy piwo kupieckie jest przypisane do konkretnego kupca czy po prostu jest w lokacji? Czyli jeśli sprzedaję piwo do lokacji gdzie jest manufaktura i przędzalnia. Piwo stoi przed kupcem z przędzalnia to czy mogę go użyć przy sprzedaży manufaktury? Drugie jeśli moje pottery wymaga 2 piw, w lokacji są kupcy jeden z nich skupuje tylko pottery, a drugi wszystko to czy mogę użyć obu piw czy tylko 1, a drugi musze dostarczyć sam? Jak to teraz piszę to mam wrażenie, że każde piwo jest przypisane do swojego kupca, ale oczywiście wczoraj pozwoliłem na taki ruch?
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: kuleczka91 »

staniach21 pisze: 17 gru 2021, 11:43 Czy piwo kupieckie jest przypisane do konkretnego kupca czy po prostu jest w lokacji? Czyli jeśli sprzedaję piwo do lokacji gdzie jest manufaktura i przędzalnia. Piwo stoi przed kupcem z przędzalnia to czy mogę go użyć przy sprzedaży manufaktury? Drugie jeśli moje pottery wymaga 2 piw, w lokacji są kupcy jeden z nich skupuje tylko pottery, a drugi wszystko to czy mogę użyć obu piw czy tylko 1, a drugi musze dostarczyć sam? Jak to teraz piszę to mam wrażenie, że każde piwo jest przypisane do swojego kupca, ale oczywiście wczoraj pozwoliłem na taki ruch?
Piwo jest przypisane do kupca. Jak sprzedajesz manufakturę i chcesz użyć piwa kupieckiego to musi to być takie z manufakturą, nie może być od innego, który tego nie skupuje. Co do drugiego pytania to możesz użyć obu piw.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Atamán »

kuleczka91 pisze: 17 gru 2021, 11:53
staniach21 pisze: 17 gru 2021, 11:43 Czy piwo kupieckie jest przypisane do konkretnego kupca czy po prostu jest w lokacji? Czyli jeśli sprzedaję piwo do lokacji gdzie jest manufaktura i przędzalnia. Piwo stoi przed kupcem z przędzalnia to czy mogę go użyć przy sprzedaży manufaktury? Drugie jeśli moje pottery wymaga 2 piw, w lokacji są kupcy jeden z nich skupuje tylko pottery, a drugi wszystko to czy mogę użyć obu piw czy tylko 1, a drugi musze dostarczyć sam? Jak to teraz piszę to mam wrażenie, że każde piwo jest przypisane do swojego kupca, ale oczywiście wczoraj pozwoliłem na taki ruch?
Piwo jest przypisane do kupca. Jak sprzedajesz manufakturę i chcesz użyć piwa kupieckiego to musi to być takie z manufakturą, nie może być od innego, który tego nie skupuje. Co do drugiego pytania to możesz użyć obu piw.
Co do drugiego pytania, to oczywiście NIE MOŻESZ użyć obu piw do obrócenia jednego żetonu.

Piwa są przypisane do konkretnych żetonów kupców, żaden żeton kupca nie ma 2 piw. Sprzedając musisz pokazać, który żeton obracasz i do którego kupca sprzedajesz, a następnie dostarczyć piwo - jak kupiec ma piwo, to jedno jest od niego, a jak potrzebujesz drugiego, to już musi być z planszy.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: staniach21 »

Atamán pisze: 17 gru 2021, 13:11
Spoiler:

Potwierdzam poczytałem trochę na BGG i konkluzja jest 1 sprzedaż = 1 kupiec = max 1 piwo. Także w momencie sprzedaży żetonu wymagającego 2 piwa minimum jedno zawsze będzie musiało być dostarczone z planszy ;P No nic to trochę wypaczyłem komuś rozgrywkę, bo znajomy z tym ruchem zajął drugie miejsce, a pottery wyższego poziomu to te naście punktów do przodu
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: kuleczka91 »

Atamán pisze: 17 gru 2021, 13:11 Piwa są przypisane do konkretnych żetonów kupców, żaden żeton kupca nie ma 2 piw. Sprzedając musisz pokazać, który żeton obracasz i do którego kupca sprzedajesz, a następnie dostarczyć piwo - jak kupiec ma piwo, to jedno jest od niego, a jak potrzebujesz drugiego, to już musi być z planszy.
W instrukcji takiego zapisku nie znalazłam, nawet grając na apce steama idzie taki ruch zrobić, więc bym się kłóciła czy nie można ;)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: Atamán »

kuleczka91 pisze: 20 gru 2021, 09:56
Atamán pisze: 17 gru 2021, 13:11 Piwa są przypisane do konkretnych żetonów kupców, żaden żeton kupca nie ma 2 piw. Sprzedając musisz pokazać, który żeton obracasz i do którego kupca sprzedajesz, a następnie dostarczyć piwo - jak kupiec ma piwo, to jedno jest od niego, a jak potrzebujesz drugiego, to już musi być z planszy.
W instrukcji takiego zapisku nie znalazłam, nawet grając na apce steama idzie taki ruch zrobić, więc bym się kłóciła czy nie można ;)
Ok, podejmuję wyzwanie ;)

W przygotowaniu do gry str. 4 instrukcji pkt 6. mówi o tym, że piwa dokładamy obok żetonów kupców. Czyli piwa są przypisane do kupców, a nie do lokalizacji.

W opisie akcji sprzedaży na str. 10. punkt 2 mówi o tym, że musimy wybrać 1 ze swoich nieobróconych żetonów przemysłu, który jest połączony z żetonem kupca. Czyli musimy wybrać 1 kupca do 1 żetonu przemysłu.

Poniżej punkt 3. mówi, że jeśli obok żetonu kupca jest piwo, to możemy go użyć w akcji sprzedaży. Czyli chodzi o piwo, które zostało przypisane do tego żetonu kupca w przygotowaniu do gry.

A i jeszcze jest akapit o konsumowaniu piwa na stronie 8: tam również mamy informację, że piwo możemy używać z 3 źródeł (nasze browary, browary innych graczy oraz miejsce obok żetonu kupca, do którego sprzedajemy. Również tutaj jest użyte to samo sformułowanie, co w przygotowaniu do gry - że chodzi o piwa dołożone przypisane do żetonów kupców.

Nie ma opcji, by wypić oba piwa podczas sprzedawania (obracania) jednego żetonu przemysłu. Więc jeśli do sprzedaży potrzebujemy 2 piw, to co najmniej jedno z nich musi pochodzić z planszy.

A to, że w aplikacji jest błąd, to trzeba już twórcom aplikacji zgłosić, ale nie o tym jest ten wątek. (z tego co widzę, to na steamie jest sporo negatywnych komentarzy o błędach w grze, więc ja bym tego jak tam działa nie brał za wyznacznik zasad)
foobar1988
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:30
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Birmingham - pytania i wątpliwości

Post autor: foobar1988 »

Witam, mam pytanie. Widziałem dwie rozgrywki na yt (sologram, planszowe bestie). Sam jeszcze nie grałem w Brassa, ale studiowałem 2 instrukcje (PL i ENG) i:

W jednej rozgrywce po odwróceniu przedsiębiorstwa sobie dodawali punkty na torze punktacji w drugiej na innym kanale yt nie (dopiero na koniec ery). To jak robić? Ja bym od razu dodawał, ale instrukcja o tym milczy. Myślę tak, ponieważ Przebudowa "Jednak gracze nie tracą wcześniej zdobytych PZ czy uzyskanego dochodu za Przebudowane żetony przedsiębiorstw". Rozumiem to tak, że te punkty wcześniej jakoś ci gracze zdobyli (i to by miało sens) - raczej nie po podsumowaniu ery kanałowej.
ODPOWIEDZ