Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

tomuch pisze: 12 sie 2021, 20:08 Zastanawiam się, dlaczego nie ma tego dodatku na BGG. Czy ktoś próbował już go dodać, ale spotkał się z odmową czy jednak nikt się jeszcze tym nie zainteresował?
A to akurat jest prosta historia ;) Na początku dodatek był udostępniony przeze mnie również w sekcji "files" na bgg, ale w pewnym momencie postanowiłem go stamtąd usunąć. Więc go już tam nie ma :lol:
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: tomuch »

Bardziej chodzi mi o istnienie osobnej strony dodatku zacumowanej w zakładce Expansions gry podstawowej (tak, żeby można było dodać dodatek do kolekcji :wink:).
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

A tego to nie próbowałem;) Swoją drogą myślałem że w zakładce Expansions mogą być tylko oficjalnie wydane rozszerzenia?
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: sitfun »

mmag pisze: 13 sie 2021, 11:29 A tego to nie próbowałem;) Swoją drogą myślałem że w zakładce Expansions mogą być tylko oficjalnie wydane rozszerzenia?
Wg mnie warto dodać a admini bgg ocenią :) w sumie to raphaell7 powinien wiedzieć, dość często akceptował moje kontrybucje.
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Perf »

mmag pisze: 13 sie 2021, 11:29 Swoją drogą myślałem że w zakładce Expansions mogą być tylko oficjalnie wydane rozszerzenia?
Zgadza się, chyba że:
https://boardgamegeek.com/wiki/page/Fan ... Guidelines

W dużym skrócie: tylko za zgodą właścicieli praw.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

...a że wcześniej piekło zamarznie, niż FFG/Disney takiej zgody udzieli to mamy kwestię rozwiązaną :D
under
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: under »

Ktoś ma i che zbyć lub wie gdzie ogarnąć figurki z tego dodatku Łotrzy i Bandyci ? Bo zdaje się że go wywiało ? Jak coś priv
Dotalizer
Posty: 22
Rejestracja: 11 sie 2020, 18:08

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Dotalizer »

Czy dodatek działa tylko z rozszerzeniem Imperium u Władzy?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Dodatek wykorzystuje częściowo mechaniki z "Imperium..." (przede wszystkim zielone kostki) - bez tego nie wykorzystasz w pełni nowych liderów i statków. Większość nowych misji powinna działać bez problemu z samą podstawką.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Wassago »

Cześć,
Czy pliki z pierwszego postu są aktualne?
Dodatkowo czy orientuje się ktoś, czy są planowane jakieś grupowe zamówienia tego dodatku?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Hej, w pierwszym poście są ostatnie wersje plików, jakie robiłem. Co do zamówienia zbiorowego to nie mam pojęcia, są one organizowane niezależnie ode mnie, byś musiał popytać na fb lub w dziale zamówień zbiorowych.
Awatar użytkownika
MateK1982
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2020, 17:32

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: MateK1982 »

Pliko do pobrania niedostepne - czy to tylko ja tak mam?

Bylbym wdzieczny za udostepnienie. Chcialbym zorganizowac z MBPrint dodruk erraty i nowych statkow dla osob, ktore zamowily bez tych elementow w poprzednim druku.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Rzucając klasykiem - "U mnie działa" :wink:

Z plikami nic nie robiłem, sprawdziłem też na innej przeglądarce, niezalogowany do google... Działa. Więc raczej coś po Twojej stronie blokuje dostęp.
fil0p
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2020, 13:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: fil0p »

under pisze: 04 wrz 2021, 13:56 Ktoś ma i che zbyć lub wie gdzie ogarnąć figurki z tego dodatku Łotrzy i Bandyci ? Bo zdaje się że go wywiało ? Jak coś priv
Na allegro pojawił się ten zestaw do Armady w wersji angielskiej za ok. 80zł.
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Speedy_new »

Pierwszy raz gralem z tym dodatkiem w Rebelie i odnioslem wrazenie ze troche "rozrzedza" talie misji.
Gralem Imperium i pierwsze na co zwrocilem uwage to kilka kart ktore od razu kwalifikuja sie do kazdorazowego odrzucenia gdy przekracza sie limit kart na rece. Nie wydaje mi sie zebym je kiedykolwiek uzyl. Nie bede wymienial nazwy ale np 3 systemy staja sie neutralny tylko po to zeby Palpatine mial 1 sukces w kazdej misji jest moim zdaniem jest kompletnie bezuzyteczna karta. 3 systemy imperialne sa znacznie bardziej wartosciowe niz dodatkowy sukces u Palpatina. Nastepne Zabij swojego lidera zeby dostac produkcje. Hipotetycznie mozna uzyc w przypadku gdy sie ma 1 nadmiarowego lidera i zaraz dostaniemy kolejnego. Ale moim zdaniem to na tyle rzadka mozliwosc ze bezuzyteczna. Tym bardziej ze zblizajac sie do limitu juz praktycznie mamy prawie caly plastik na planszy. Tak ze uzytecznosc spada. I kolejna dostaje sie produkcje planety na 1 torze ale traci sie wsparcie i planeta dostaje sabotaz. Kompletnie bezwartosciowa karta. Hipotetycznie jest ok na pierwszym torze mozemy sobie wstawic niszczyciela ale tak naprawde utrata wsparcia planety jest bardziej kosztowna. Oczywiscie zgadzam sie nie moze byc samych uzytecznych bo to juz bylaby przesada. W zasadzie bylbym sklonny zaakceptowac bo tak naprawde Imperium nie potrzebuje kart misji zeby wygrac gre. Ogolnie w trakcie gry dociagnalem chyba 6-7 kart z dodatku fanowskiego z czego 3 odrzucilem, zagralem 2 o ile dobrze pamietam 1 to gdy mialem karte sondy danego ukladu to moglem tam postawic 2 trojkatne jednostki piechoty albo fighterow a druga ze moglem rebeliancki uklad zmienic na imperialny albo 2 inne w sektorze podniesc o 1. Reszty nie pamietam jakie dociagnalem.
O wiele gorzej moze byc po stronie Rebelii. Gdzie misje decyduja o wygranej. Misje przede wszystkim powinny byc tworzeone pod katem celow jakie mozna za pomoca nich osiagnac a obawiam sie ze niekoniecznie takie sa. Nie czytalem ich w ogole nie chcac sobie psuc zabawy z "niespodzianki" ale moze jak uda mi sie zagrac Rebelia to podziele sie wrazeniami
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Speedy_new »

OK pogralem troche zarowno Republika i Imperium no i troche wnioskow. Jest sporo kart ktore kompletnie sa nieuzywane nie wiem pierwsza z glowy to strac wplywy Imperium w 3 systemach po to zeby Imperator dostal 1 umiejetnosc. I pare innych ktorych nie chce mi sie szukac. Generalnie dla Imperium karty misji maja mniejsze znaczenie.
Natomiast dla Republiki jest juz znaczacy wplyw. Tez sa misje ktore po prostu wyrzucam ale najwiekszy wplyw maja np karty misji ktore dodaja statki. Tak bardzo potrzebne do robienia niektorych misji w walce i ktorych produkcji nie moze zablokowac Imperiium. Najwieksza zmiana jest dodatek Musimy zdobyc te plany. Po rezegraniu kilku partii okazuje sie ze ten dodatek znaczaco przechyla szale na korzysc Imperium. To jest darmowy punkt ktory mozna wykonac w trakcie tury i ktorego pozyskania nie mozna zablokowac. Mozna blokowac infiltracje na tej planecie, moze tam stacjonowac wystarczjacy garnizon ale poswiecenia bohatera nie ma jak zablokowac. Jak gram Republika wole grac bez tego dodatku bo traktuje to jako znaczace ulatwienie. Troche niejasne jest wybieranie Snooka i Yody. Doszlismy do wniosku ze jak juz wybierze sie karte akcji to jezeli ktos ma karte Snooka lub Yody to niweluje wybor u przeciwnika. Tzn jego karta akcji zostaje ale musi zmienic wybor bohatera.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Hej, dzięki Speedy_new za odzew. Z perspektywy czasu i rozgrywek, faktycznie kilka rzeczy można by w tym dodatku poprawić. Tak jak wspominasz część misji wymagałaby przerobienia i lepszego zbalansowania, lub zamiany warunków zagrania, które jednak bywają zbyt sytuacyjne - przeróbka przydałaby się chociażby tej misji z rozwiązaniem Senatu, gdzie koszty zagrania są faktycznie niewspółmierne do korzyści. Karty postaci też bym przerobił mocno - raz tematycznie (tworząc dodatek jeszcze nie wiedziałem jakim niewypałem okaże się postać Snooka i cale późniejsze disneyowe "Somehow Palpatine Returned"...), dwa że przydałoby się lepsze dopasowanie umiejętności do danej postaci - taki Thrawn aż się prosi aby brylować w kwestii taktyki. Osobiście najbardziej zadowolony jestem z mini modułu ze statkami, które dają przyjemną nową tematyczną opcję do gry, która jednak nie wywraca całej mechaniki do góry nogami. Poszukiwanie planów też osobiście oceniam na plus - wcześniej plany zdobywało się niemalże z automatu, ot trzeba było się przekopać przez kilka kart. Teraz jednak wymaga to pewnego dodatkowego wysiłku i aktywności ze strony gracza Rebelii, co jednak miał mu wynagrodzić właśnie ten dodatkowy punkt. Czy jest on za darmo? Nie wydaje mi się - mimo wszystko gracz musi poświęcić misje na odnalezienie planów, potem wygrać walkę lub stracić bohatera - myślę, że nie robiąc tego i tak by zdobył co najmniej jeden punkt w inny sposób w tym czasie, więc sumarycznie wychodzi to raczej na zero.

Co do Snooka/Yody to tak, gdy jeden z graczy zdecyduje się na niego, drugi jest zmuszony zmienić swój wybór na odpowiednika po drugiej strony mocy,
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Tijaczer »

mmag pisze: 07 wrz 2023, 16:14 Hej, dzięki Speedy_new za odzew. Z perspektywy czasu i rozgrywek, faktycznie kilka rzeczy można by w tym dodatku poprawić. Tak jak wspominasz część misji wymagałaby przerobienia i lepszego zbalansowania, lub zamiany warunków zagrania, które jednak bywają zbyt sytuacyjne - przeróbka przydałaby się chociażby tej misji z rozwiązaniem Senatu, gdzie koszty zagrania są faktycznie niewspółmierne do korzyści. Karty postaci też bym przerobił mocno - raz tematycznie (tworząc dodatek jeszcze nie wiedziałem jakim niewypałem okaże się postać Snooka i cale późniejsze disneyowe "Somehow Palpatine Returned"...), dwa że przydałoby się lepsze dopasowanie umiejętności do danej postaci - taki Thrawn aż się prosi aby brylować w kwestii taktyki. Osobiście najbardziej zadowolony jestem z mini modułu ze statkami, które dają przyjemną nową tematyczną opcję do gry, która jednak nie wywraca całej mechaniki do góry nogami. Poszukiwanie planów też osobiście oceniam na plus - wcześniej plany zdobywało się niemalże z automatu, ot trzeba było się przekopać przez kilka kart. Teraz jednak wymaga to pewnego dodatkowego wysiłku i aktywności ze strony gracza Rebelii, co jednak miał mu wynagrodzić właśnie ten dodatkowy punkt. Czy jest on za darmo? Nie wydaje mi się - mimo wszystko gracz musi poświęcić misje na odnalezienie planów, potem wygrać walkę lub stracić bohatera - myślę, że nie robiąc tego i tak by zdobył co najmniej jeden punkt w inny sposób w tym czasie, więc sumarycznie wychodzi to raczej na zero.

Co do Snooka/Yody to tak, gdy jeden z graczy zdecyduje się na niego, drugi jest zmuszony zmienić swój wybór na odpowiednika po drugiej strony mocy,
Czy będzie nowa wersja dodatku fanowskiego, aktualizacja obecnego?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Tijaczer pisze: 30 gru 2023, 21:44 Czy będzie nowa wersja dodatku fanowskiego, aktualizacja obecnego?
Nie, na tę chwilę niestety nie planuję żadnych aktualizacji.
ODPOWIEDZ