Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski (nowe rzeczy się robią!)

Post autor: mmag »

podejrzany - Co do grupki na fb to nie mam pojęcia - nie jestem jej częścią, więc musiałbyś pytać o konkrety tam.
Gildiril Blackcairn - Nie wydaje mi, się aby jakieś zestawy z Armady mogły Ci się jeszcze przydać w grze w Rebelię. Standy bohaterów generalnie rzecz biorąc da się zastąpić figurkami - widziałem takie ambitne rozwiązania na bgg - ale nie jest to łatwe i wymaga raczej sporych zasobów cierpliwości, pieniędzy i poszukiwań aby skompletować wszystko z różnych systemów/kolekcji SW itp. No i pytanie na ile takie rozwiązanie będzie finalnie czytelne, biorąc pod uwagę, że na standach są jeszcze podane statystyki bohaterów.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Stało się!

Kości walki sprzyjały, misje wchodziły jak marzenie, wszystkie atesty wymagane galaktycznym prawem uzyskane...

...dodatek jest gotowy! 8)
...do wdrożenia uwag i poprawek :D


Dodatkowe statki (nowy moduł, dodany w 2021r.)
https://drive.google.com/file/d/1wcLvmp ... 3OW0K/view

Jeżeli ktoś odnajdzie błendy, lirteówki i wszelkie inne babole - to jest to odpowiedni moment na zgłoszenie uwag ;)


Kilka informacji podsumowujących ten moduł:
- każdy z graczy otrzymał 4 nowe karty misji, które pozwalają na rekrutację nowych, specjalnych statków:
Spoiler:
- za ok. 40zł można kupić dodatek "Łotrzy i bandyci" do SW Armady, w którym znajdziemy komplet figurek potrzebnych do gry:
Spoiler:
- statki są i będą mocniejsze w porównaniu do swoich standardowych odpowiedników w grze - z jednej strony tematycznie odpowiada to licznym modyfikacjom, jakim były one poddane w stosunku do seryjnych modeli, z drugiej zaś - musi to uzasadnić koszt "zmarnowania" lidera i jednej z misji, które musimy poświęcić na rekrutację. Z racji tego, że dysponować będziemy tylko jednym modelem danego statku, raczej nie wygramy gry samym Sokołem Millenium, ani nawet nie wygramy nim w pojedynkę całej bitwy - jednak będzie stanowił on nieocenione wsparcie dla sprawy ;) Nie zamierzam jednak szaleć w tym względzie, nie dojdzie więc do dziwnych sytuacji, gdzie mały statek jest silniejszy od Niszczyciela Gwiezdnego...
- aby dodać każdemu ze statków indywidualnego charakteru postanowiłem wyposażyć każdy z nich w jakąś charakterystyczną, pasującą tematycznie umiejętność, która będzie go wyróżniać spośród innych.
- choć tematycznie do statków pasowałaby jednak bardziej ikona trójkąta, zdecydowałem się jednak oznaczyć je okrągłą ikoną - tak aby nie padły one ławo jeszcze przed rozpoczęciem bitwy na wskutek działania kart misji / taktyki. Z podobnego powodu podniesiona jest ich bazowa wartość wytrzymałości - utrata statku już w pierwszej fazie, pierwszej bitwy byłaby dosyć rozczarowująca...
- odnośnie nazewnictwa postanowiłem pozostać przy oryginalnych, angielskich nazwach - niestety polskie tłumaczenia są w tej kwestii niekonsekwentne, a nie chciałem mieszać nazw w różnych językach, ani tym bardziej tłumaczyć ich na siłę, tworząc Niewolnika I...
- umiejętności specjalne statków - działają one oczywiście tylko w bitwie, w której dany statek bierze udział i w danym teatrze działań.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2021, 08:05 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: podejrzany »

Super sprawa, nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie grupka nowa żeby druk taniej wyszedł :D
Dwa pytania:
1) HAVOC może brać udział JEDNOCZEŚNIE w obu bitwach czy będzie trzeba wybrać do jakiego teatru wojny go przypisujemy podczas każdej walki?
2) PUNISHING ONE - czy jeśli rzucaliśmy podczas walki zielonymi kościami i na nich wypadły puste oczka to możemy je przerzucić czy ta umiejętność zadziała tylko jeśli mamy jakieś wolne zielone kostki które nie brały udziału w walce?
A i czy może poprawili w druku te trójkątne misje? Bo widziałem z zeszłych lat że były za duże, wiesz może czy to już poprawili?
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Dziedziuch
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2020, 06:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Dziedziuch »

Wow, ekstra robota, piszę do MB print jakie warunki są przy dodruku tych dodatkowych kart :) Dzięki!
foxikos
Posty: 485
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: foxikos »

Dziedziuch pisze: 10 sty 2021, 19:18 Wow, ekstra robota, piszę do MB print jakie warunki są przy dodruku tych dodatkowych kart :) Dzięki!
Kurcze ale fajny dodatek.
Daj znać jakbyś się dowiedział na temat dodruku pierwszego dodatku i tego co jest powyżej.
Dzieki
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Dziedziuch
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2020, 06:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Dziedziuch »

Btw. Czy gdzieś może udostępniałeś pliki z projektami pierścieni o których mowa w misjach?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Dzięki za miłe słowa...

...a teraz lecimy z odpowiedziami na pytania;)

1. Pierścieni nie ma i prawie na pewno nie będzie - ich prawidłowe wykonanie jest w zasadzie niemożliwe jak na moje warunki - nietypowy kształt, zaokrąglenia itp. sprawiają, że trzeba by to wycinać laserowo. Nawet jakby drukarnia by na to poszła, to nie za bardzo widzę możliwość prawidłowego przygotowania plików na bazie np. skanów pierścieni z gry. Każde małe przekłamanie, delikatne rozjechanie się proporcji obrazu itd. sprawiałoby że taki pierścień byłby bezużyteczny - za duży, za mały, w złym kształcie itd... Osobiście radzę po prostu korzystać z dowolnego innego pierścienia z gry - chyba nie zdarza się sytuacja gdy wszystkie na raz wchodzą do rozgrywki, a ich grafiki/oznaczenia są tak mikroskopijne że w praktyce i tak nie mają znaczenia...

2. Trójkątne znaczniki - jakiś czas temu otrzymałem od MB print swój zestaw znaczników wycinanych laserem. Te trójkątne niestety są dalej większe od tych oryginalnych z gry. Dla rozgrywki jest to bez znaczenia, ot detal drażniący wewnętrznego perfekcjonistę ;) Można pewnie zapytać w drukarni czy dałoby radę przygotować je mniejsze... Ale nie wiem czy to przejdzie, jak mają już przygotowane ustawienia lasera pod taki a nie inny wydruk.

3. Umiejętności:
- Tak, Havoc może brać jednocześnie udział w obu bitwach.
- Tak, Punishing One pozwala rzucić do trzech zielonych kości za puste wyniki, niezależnie od tego czy w bitwie używaliśmy wcześniej zielonych kości.

Co do umiejek to należy je rozumieć dosłownie, wprost tak jak są napisane - we wcześniejszych wersjach kombinowałem z innymi wariantami, gdzie np. gracz rebelii musiał przypisać havoca do danego teatru działań w danej bitwie itd. ale generowało to inne problemy, komplikowało zasady dla każdego statku, o których trzeba było pamiętać w trakcie gry. No i do tego dochodził banalny problem z miejscem na karcie. Stąd finalnie postawiłem na prostsze rozwiązania. Nawet jeśli mechanicznie/tematycznie kusiło mnie o podkręcenie zasad działania...
Dziedziuch
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2020, 06:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Dziedziuch »

mmag pisze: 11 sty 2021, 17:04 Dzięki za miłe słowa...

...a teraz lecimy z odpowiedziami na pytania;)

1. Pierścieni nie ma i prawie na pewno nie będzie - ich prawidłowe wykonanie jest w zasadzie niemożliwe jak na moje warunki - nietypowy kształt, zaokrąglenia itp. sprawiają, że trzeba by to wycinać laserowo. Nawet jakby drukarnia by na to poszła, to nie za bardzo widzę możliwość prawidłowego przygotowania plików na bazie np. skanów pierścieni z gry. Każde małe przekłamanie, delikatne rozjechanie się proporcji obrazu itd. sprawiałoby że taki pierścień byłby bezużyteczny - za duży, za mały, w złym kształcie itd... Osobiście radzę po prostu korzystać z dowolnego innego pierścienia z gry - chyba nie zdarza się sytuacja gdy wszystkie na raz wchodzą do rozgrywki, a ich grafiki/oznaczenia są tak mikroskopijne że w praktyce i tak nie mają znaczenia...

2. Trójkątne znaczniki - jakiś czas temu otrzymałem od MB print swój zestaw znaczników wycinanych laserem. Te trójkątne niestety są dalej większe od tych oryginalnych z gry. Dla rozgrywki jest to bez znaczenia, ot detal drażniący wewnętrznego perfekcjonistę ;) Można pewnie zapytać w drukarni czy dałoby radę przygotować je mniejsze... Ale nie wiem czy to przejdzie, jak mają już przygotowane ustawienia lasera pod taki a nie inny wydruk.

3. Umiejętności:
- Tak, Havoc może brać jednocześnie udział w obu bitwach.
- Tak, Punishing One pozwala rzucić do trzech zielonych kości za puste wyniki, niezależnie od tego czy w bitwie używaliśmy wcześniej zielonych kości.

Co do umiejek to należy je rozumieć dosłownie, wprost tak jak są napisane - we wcześniejszych wersjach kombinowałem z innymi wariantami, gdzie np. gracz rebelii musiał przypisać havoca do danego teatru działań w danej bitwie itd. ale generowało to inne problemy, komplikowało zasady dla każdego statku, o których trzeba było pamiętać w trakcie gry. No i do tego dochodził banalny problem z miejscem na karcie. Stąd finalnie postawiłem na prostsze rozwiązania. Nawet jeśli mechanicznie/tematycznie kusiło mnie o podkręcenie zasad działania...
Hej, dzięki za odpowiedź :) Jeszcze mam pytanie a propos kart, są takie małe ramki w narożnikach, czy planujesz to jakoś usunąć? Plus przy pierwszej karcie znajduje się bardzo wąski biały pasek z prawej strony :) Statki w moim przypadku już zamówione :D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Te ramki są i mają tam być 8) W skrócie - w pliku dodane są spady drukarskie, tak, że to co widzisz to karta powiększona o kilka milimetrów w każdą stronę - przy wydruku i wycinaniu kart może dojść do lekkich przesunięć, więc aby nie skończyć z brzydkimi białymi krawędziami dodaje się taki "bufor bezpieczeństwa". Finalnie tych ramek na karcie nie będziesz miał. Galakta powinna mi odpalić jakiś bonus za podkręcenie im sprzedaży tego dodatku do Armady :lol:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: EsperanzaDMV »

Też go zamówiłem, ale nie (tylko) do tego fanowskiego dodatku, ale także do Zewnętrznych Rubieży ;)
Swoją drogą ten dodatek zaczął ostatnio znikać, w sklepie Galakty widzę że zostało jeszcze zaledwie kilkanaście sztuk, więc jak ktoś się zastanawia to chyba dobry moment na kupno.
Dziedziuch
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2020, 06:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Dziedziuch »

Hej, robimy zamówienie grupowe na ten dodatek :) Koszt zależy od liczby zamówień. Jeśli zamówimy <10 zestawów to będzie to kosztowało 93 zł (wtedy nie ma sensu zamawiać grupowo), jeśli >=10 i < 20 to 83 zł, jeśli >=20 to 78zł. Należy do tego doliczyć 12 zł za przesyłkę do paczkomatu. Wrzucam listę, zapisujcie się, deadline dajmy do końca tygodnia, wtedy będziemy wiedzieli ile będzie finalnie to zamówienie kosztować. Jeśli ktoś chce zamówić tylko nowe kart to "Teoretycznie można, ale koszt wydruku 1 arkusza z kartami (do 20 kart) wynosi 20 zł." więc koszt to 32 zł z wysyłką.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Dziedziuch Wrzuciłbym to raczej na Twoim miejscu do działu Zamówienia Zbiorowe ;)

viewforum.php?f=55
Dziedziuch
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2020, 06:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Dziedziuch »

mmag pisze: 14 sty 2021, 09:59 Te ramki są i mają tam być 8) W skrócie - w pliku dodane są spady drukarskie, tak, że to co widzisz to karta powiększona o kilka milimetrów w każdą stronę - przy wydruku i wycinaniu kart może dojść do lekkich przesunięć, więc aby nie skończyć z brzydkimi białymi krawędziami dodaje się taki "bufor bezpieczeństwa". Finalnie tych ramek na karcie nie będziesz miał. Galakta powinna mi odpalić jakiś bonus za podkręcenie im sprzedaży tego dodatku do Armady :lol:

Zdecydowanie powinni Ci coś odpalić :D Dzięki za info :)
Dziedziuch
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2020, 06:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Dziedziuch »

mmag pisze: 18 sty 2021, 13:22 Dziedziuch Wrzuciłbym to raczej na Twoim miejscu do działu Zamówienia Zbiorowe ;)

viewforum.php?f=55
o, dzięki!
Dziedziuch
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2020, 06:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: Dziedziuch »

@mmag dodatek przyszedł, jest super, dzięki wielkie za Twoją pracę!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

Ku chwale Imperium! Miłej gry 8)
WBWD_029
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2021, 08:53

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: WBWD_029 »

Cześć, robiłeś projekt tego pierścienia przemytników? Bo nie mogę go nigdzie znaleźć. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

WBWD_029 pisze: 30 kwie 2021, 11:06 Cześć, robiłeś projekt tego pierścienia przemytników? Bo nie mogę go nigdzie znaleźć. Pozdrawiam
Hej, cytując siebie z wcześniejszej wypowiedzi...
1. Pierścieni nie ma i prawie na pewno nie będzie - ich prawidłowe wykonanie jest w zasadzie niemożliwe z powodów technicznych - nietypowy kształt, zaokrąglenia itp. sprawiają, że trzeba by to wycinać laserowo. Nawet jakby drukarnia na to poszła, to nie za bardzo widzę możliwość prawidłowego przygotowania plików na bazie np. skanów pierścieni z gry. Każde małe przekłamanie, delikatne rozjechanie się proporcji obrazu itd. sprawiałoby że taki pierścień byłby bezużyteczny - za duży, za mały, w złym kształcie itd... Osobiście radzę po prostu korzystać z dowolnego innego pierścienia z gry - chyba nie zdarza się sytuacja gdy wszystkie na raz wchodzą do rozgrywki, a ich grafiki/oznaczenia są tak mikroskopijne że w praktyce i tak nie mają znaczenia...
WBWD_029
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2021, 08:53

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: WBWD_029 »

Dzięki wielkie, jakoś mi umknęło.
WBWD_029
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2021, 08:53

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: WBWD_029 »

Hej, mam jeszcze jedno pytanie. Czy mógłbyś udostępnić ponownie szablony kart, bo te stare chyba zostały usunięte. Pozdrawiam i życzę miłego dzionka.
Awatar użytkownika
vektor
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2020, 18:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: vektor »

Sorry jeśli było, ale jak mam traktować umiejętności Yody/Snoka przy rzutach kością. Mają 4 umiejętności podzielone na 2 pomniejsze a zielonych kości jest tylko 3.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: mmag »

WBWD_029 pisze: 04 maja 2021, 09:24 Hej, mam jeszcze jedno pytanie. Czy mógłbyś udostępnić ponownie szablony kart, bo te stare chyba zostały usunięte. Pozdrawiam i życzę miłego dzionka.
Zaktualizowałem link, powinno działać. Sorry że po takim czasie, jakoś mi to umknęło... I nie zapomnij podzielić się efektami jak uda Ci się stworzyć coś fajnego z tego! :lol:

vektor pisze: 01 lip 2021, 12:52 Sorry jeśli było, ale jak mam traktować umiejętności Yody/Snoka przy rzutach kością. Mają 4 umiejętności podzielone na 2 pomniejsze a zielonych kości jest tylko 3.
Postępujesz zgodnie z zasadami instrukcji z Imperium u Władzy:

Niektórzy liderzy posiadają symbole pomniejszych umiejętności. Pomniejsze umiejętności są oznaczone na liderach przy pomocy małych symboli umiejętności. Każdy symbol pomniejszej umiejętności pozwala liderowi rzucić 1 zieloną kością, kiedy bierze on udział w misji.

W grze dostępne są tylko 3 zielone kości. Gracz nie może rzucać więcej niż 3 zielonymi kośćmi podczas podejmowania próby wykonania misji lub rzucania kośćmi podczas walki.
Siłą Yody/Snoka jest ich wszechstronność - dzięki posiadanym symbolom mogą brać udział w dowolnym typie misji 0/1/2. Jednak w zamian są relatywnie słabsi w przypadku blokowania misji i konieczności wykonania rzutów - mają do dyspozycji tylko zielone kostki. Co do limitu kości, to tak po prawdzie raczej nie ma też zbyt wielu rzutów na misjach liczących wszystkie symbole umiejętności - tym bardziej że zarówno Yoda jaki i Snoke nie mogą zostać przeciągnięci na Ciemną/Jasną Stronę Mocy.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 171 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: tomuch »

Zastanawiam się, dlaczego nie ma tego dodatku na BGG. Czy ktoś próbował już go dodać, ale spotkał się z odmową czy jednak nikt się jeszcze tym nie zainteresował?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: lazarro »

Czy posty odnośnie zbiórki na wydruk zostały przeniesione?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Star Wars: Rebelia - Dodatek Fanowski

Post autor: playerator »

lazarro pisze: 13 sie 2021, 00:41 Czy posty odnośnie zbiórki na wydruk zostały przeniesione?
viewtopic.php?f=55&t=72620
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ