Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1584
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 714 times
Been thanked: 1056 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: ave.crux »

Neoptolemos pisze: 12 sie 2022, 11:06
Dodam też, że gram na tyle rzadko i w niestałym składzie, że nawet nie rozważałem grania z dwoma dużymi dodatkami. Z małych mam tylko Więcej! Więcej! (grałem raz z Legendami i nie porwały mnie) i jest fajnie, choć na dwie osoby już mocno widać rozwodnienie talii.
Czyli święto lata + więcej więcej to najlepszy sposób na granie w duecie?

Co do rozwodnienia talii to my robimy tak, że za każdym razem jak jakaś karta z łąki ma zostać zastąpiona nową to dociągamy dodatkową kartę, którą dajemy na puste miejsce leśnej polany.
https://boardgamegeek.com/thread/205105 ... ant-border
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Neoptolemos »

Musiałbym zagrać we wszystkich konfiguracjach dodatków, żeby stwierdzić że najlepszy, ale moim zdaniem te dwa dodatki spokojnie wystarczają (pod kątem wyłącznie dwóch osób Więcej! Więcej! ma sens przy wariancie z większą rotacją na łące).
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: donmakaron »

Nam się dobrze sprawdza Święto Lata + Więcej, więcej oraz Pearlbrook + Więcej, więcej w grze na dwie osoby.
W Święcie mamy asymetryczne zdolności zwierzaczków, które potrafią być nierówne, ale podobnie jest z Perłami - jeśli jednej osobie uda się wysłać żabę w pierwszej porze roku, a drugiej nie, tworzy się jakieś rozwarstwienie, które czasem decyduje o zwycięstwie już na tak wczesnym etapie gry.

Szczytu z Więcej, Więcej nie ograliśmy na tyle dobrze, żebym mógł mieć solidne zdanie, ale ten dodatek mocno podnosi poprzeczkę - karty pogody potrafią wykoleić całą pierwszą porę roku, a czasem i kolejną. Ciekawe wyzwanie, ale czasami ciężko cokolwiek zrobić.

Za to gra ze Świętem, Potokiem i Szczytem oraz Więcej, Więcej, jest bardzo przyjemna, ale nierówna. Talia jest odczuwalnie za duża, pogoda potrafi i specjalne zdolności potrafią jednemu dać pod górkę, a drugiemu z górki, robi się downtime, możliwości się trochę niepotrzebnie piętrzą. Za to ogrom sprawia frajdę i nie trzeba się męczyć z wybieraniem co dziś gramy, a co trzeba zostawić w pudełku, jakie karty rozdzielić itp. Wyniki od Sasa do lasa, jak pogoda doładuje, to ledwo idzie zagrać 15 kart do miasta, jak szczęście dopisze, chciałoby się zagrać drugie 15. Przy luźnym podejściu bez spiny o wynik to może być moja ulubiona konfiguracja. Jak gramy na poważnie, to wolę jeden duży dodatek i Więcej, więcej.

Legendy imo zupełnie niepotrzebne, Krostawca nie tknąłbym nawet Legendami.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Gizmoo pisze: 12 sie 2022, 02:45
szymuss pisze: 12 sie 2022, 01:41 takie lekko ulepszone carcassonne.
Jeżeli Twoim zdaniem Everdell w którymś momencie przypomina Carcassonne, to ile razy grałeś w Carcassonne? :lol:
Spoiler:
szymuss pisze: 12 sie 2022, 01:41 Jak Twoim zdaniem Zimowy szczyt nie zwiększa głębi gry
Nie zwiększa głębi. Modyfikuje rozgrywkę, dodając dodatkowe elementy, które w wielu przypadkach odejmują decyzyjność - zamiast jej dodawać. To, że karty pogody wprowadzają ograniczenia, wcale nie zwiększa głębi rozgrywki, tylko czyni ją bardziej upierdliwą. Dodatkowo karty odkryć mają solidny rozstrzał w działaniu i wychodzą losowo. Ktoś może pozyskać tanio dobrą kartę, a ktoś musi za dobrą dopłacić. Krótki market row powiększa tą dysproporcję i dokłada tylko zbędną losowość. Reasumując - ktoś może zupełnie niechcący skorzystać zarówno na kartach pogody, a kogoś mogą one mocniej zaboleć. Tak samo korzyści płynące z odkryć są mocno sytuacyjne. Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie poczucie większej losowości odejmuje głębię, a nie ją dodaje.

O dodatkach serio w tym wątku napisane było już chyba wszystko, ale jak ktoś pyta mnie o ranking, to swój prywatny ustawił bym tak:

1. Święto Lata - bez tego już nie zagram w Everdella. Ryneczek to najlepsze, co mogło poprawić podstawkę. Wszystkie moduły na plus, może poza asymetrycznymi umiejętnościami, które są nie równe i chyba z nimi się nie przeproszę.
2. Pearlbrook - Chętnie zagram, bo dobrze integruje się z całością. Dodaje ciekawy wyścig o monumenty. Dla mnie spoko dodatek, ale trochę rozwadnia główną talię i wydłuża rozgrywkę.
3. Małe dodatki - Spoko. Zbędne, ale z Legendami i Więcej! Więcej! - zagram.
4. Zimowy Szczyt - Nie porwał, a wręcz momentami irytuje. Ciekawym modułem są wierzchowce, które... Uważam za słabo zbalansowane. Ogólnie zagram od wielkiego dzwonu, jak ktoś poprosi. Sam się nie będę narzucał.
W Carcassonne gralem z + 150 partii w Everdell + 150 partii . Caly czas będę się upierać ,że ta gra nie ma na tyle losowości ,żeby przeważyć na wygranej 1 osobie tylko przez ,,pech '' jakim jest pogoda, czy łąką czy dobór odkryć. Ta gra jest tak regrywalna i ma tyle zawsze opcji do zwycięstwa ,że jak słysze płakanie ,że coś mi nie doszło ,bo losowość itp to śmiać mi się chce.. W agricoli jet o wiele większa losowość jeżeli losuje się pomocników i małe usprawnienia i tam można ładnie odskoczyć ( mówię o 1 wersji agricoli ).

Everdell podstawowy jest dla mnie po prostu za prosty ,za mało przewidywalny nie ma tej głębi co dają legendy + zimowy szczyt. I dla mnie każda legenda jest na swój sposób dobra :) Jak dojdzie 10 nowych legend to dopiero będzie zabawa:) Pozdrawiam:)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Sorry ,za post pod postem widzieliście?:)
https://www.direwolfdigital.com/everdell/
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 249 times
Been thanked: 440 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: vnzk »

szymuss pisze: 05 wrz 2022, 01:13 Sorry ,za post pod postem widzieliście?:)
https://www.direwolfdigital.com/everdell/
Widziałem, jestem po jednej partii z AI, wrażenia pozytywne (mam wersję na Androida):
- bardzo przyjemna grafika i animacje, zrobili dobrą robotę przy przenoszeniu klimatu kartonowej wersji :)
- miła jest również plumkająca muzyka (zwykle wyciszam, tu nie potrzebowałem)
- rozgrywka z AI idzie sprawnie, robi on również sprytne ruchy (grałem na medium), więc jest satysfakcja z rywalizacji
- są trzy tryby gry z żywym przeciwnikiem: przy jednym telefonie, online na żywo (5 minut na ruch, przy braku reakcji AI wykonuje ruch, po dwóch takich sytuacjach zastępuje gracza na stałe) oraz online asynchroniczne (3 dni na ruch, podobna zasada z AI)
- są również trzy tryby gry z AI: tradycyjna gra przeciw komputerowemu przeciwnikowi, tryb solo z Krostawcem oraz wyzwania
- wyzwania to zwykła gra, ale ze zmodyfikowanymi warunkami wstępnymi lub zasadami (np. 'zaczynasz grę jesienią z 18 robotnikami' albo 'początkowa łąka zawiera wszystkie stworzenia ze specjalnych wydarzeń'), po wygraniu takiej rozgrywki odblokowuje się drugi, trudniejszy poziom danego wyzwania
- gra jest w języku polskim (w momencie premiery nie była)
- czytałem zarzuty, że podczas gry na telefonie elementy są za małe - szczerze mówiąc, jeśli kojarzycie karty po obrazkach z tekturowej wersji, raczej nie będziecie często potrzebowali czytać tekstu na nich (a nawet wtedy wystarczy przytrzymać palec nad taką), nie zdarzyło mi się też (w tej jednej partii) wysłać robotnika na inne pole niż chciałem, choć wiadomo, że pewnie wygoda byłaby większa np. na tablecie (jak zapewne przy wszystkich grach)

Ogólnie widać, że zrobili tę apkę z serduchem. Zresztą ta sama firma przeniosła w świat cyfrowy Roota, często uważaną za najlepszą implementację planszówki jaka powstała i, obok Through the Ages, odstawiającą pudełkowy odpowiednik na półkę. Planszowemu Everdellowi raczej to ostatnie nie grozi (jest sporo mniej złożony niż wymienione), ale dla osób, które chciałyby grać częściej, a czas nie pozwala, polecam sprawdzić elektroniczną wersję. :)
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: dave20_ »

szymuss pisze: 05 wrz 2022, 01:13 Sorry ,za post pod postem widzieliście?:)
https://www.direwolfdigital.com/everdell/
Oczywiście :D na steamie rozegrałem już że 100 partii :shock: :lol:

Fajnie, że można grać z innymi graczami. Ciekawe czy wprowadza z czasem inne dodatki? Jak myślicie? :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: EsperanzaDMV »

Pytanie nie "czy", tylko "kiedy". Przygotowanie dodatku zajmuje trochę czasu - do takiej dość popularnej digitalowej wersji Terraformacji Marsa wyszedł dopiero jeden (Preludium), a gra jest już dużo dłużej na rynku i zbiera bardzo dobre opinie.
Czekam na promocje na Steamie i także kupię, mam na wishliście ;)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

dave20_ pisze: 05 wrz 2022, 15:14
szymuss pisze: 05 wrz 2022, 01:13 Sorry ,za post pod postem widzieliście?:)
https://www.direwolfdigital.com/everdell/
Oczywiście :D na steamie rozegrałem już że 100 partii :shock: :lol:

Fajnie, że można grać z innymi graczami. Ciekawe czy wprowadza z czasem inne dodatki? Jak myślicie? :)
Pytanie jak kupie na steamie to pewnie na Iphona bede musial 2 raz dokupic nie??:) pzdr
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: dave20_ »

szymuss pisze: 06 wrz 2022, 18:48
dave20_ pisze: 05 wrz 2022, 15:14
szymuss pisze: 05 wrz 2022, 01:13 Sorry ,za post pod postem widzieliście?:)
https://www.direwolfdigital.com/everdell/
Oczywiście :D na steamie rozegrałem już że 100 partii :shock: :lol:

Fajnie, że można grać z innymi graczami. Ciekawe czy wprowadza z czasem inne dodatki? Jak myślicie? :)
Pytanie jak kupie na steamie to pewnie na Iphona bede musial 2 raz dokupic nie??:) pzdr
Niestety tak :)
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: dave20_ »

Widziałem dzisiaj foty ludzi z USA, którzy otrzymali "Complete Colecttion", pudlo jest naprawdę spore :)

Czyli coś się dzieje :) ciekawe kiedy się wyrobią z polską wersja ;)?
themref
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2020, 06:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: themref »

Pytałem się Rebela ostatnio i Q1 2023 dopiero. 😞
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bodi »

Rebel zmienił termin dostawy z końca 2022 na I kwartał 2023. Z kolei po USA i Australii pierwsze paczki wysyłane są już do Niemiec.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Fajnie jakby Rebel przetłumaczył już instrkucję i zamieścił w pdf, to człowiek by się przygotował na kupno :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

szymuss pisze: 28 wrz 2022, 19:44 Fajnie jakby Rebel przetłumaczył już instrkucję i zamieścił w pdf, to człowiek by się przygotował na kupno :)
Ogólnie, to rzeczywistość działa tak, że najpierw ty masz ponieść ewentualne koszty, a potem ewentualnie żałować, niestety. Nic na tym świecie nie działa dla dobra ludzi, taki jest ziemski system życia, a pieniądze to krew, czyli energia.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Babik »

Działa to w obie strony. Potencjalnie niepotrzebnie poniesione koszty mogą być zachętą do powstrzymania się od ponoszenia ryzyka związanego z kupnem i zawodem, zatem...
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Działa to w obie strony. Potencjalnie niepotrzebnie poniesione koszty mogą być zachętą do powstrzymania się od ponoszenia ryzyka związanego z kupnem i zawodem, zatem...
No, ale wiesz budżetem domowym się inaczej zarządza niż firmowym, coś co dla nas może być ogromnym kosztem, dla firmy może być żadnym.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Babik »

Nie zrozumieliśmy się. Po pierwsze, z tego "żadnym" składają się zyski firmy. Tak jak są osoby, które preferują ryzyko i lubią czuć dreszczyk emocji licząc się z tym, że mogą "potem ewentualnie żałować", tak z drugiej strony są osoby, które są niechętne podejmowania ryzyka i wolą wcześniej rozeznać się, czy warto "inwestować" w dany tytuł. Jako, że nie prowadziłem badań rynkowych przyjmijmy, że rozkład jest jednakowy po obu stronach, a zatem firma traci połowę potencjalnych klientów.
O ile dobrze zrozumiałem Twój tok rozumowania, to skoro firma nie prowadzi selekcji projektów i obawia się, że udostępnienie instrukcji może zniechęcić do kupna gry, za to liczy, że ktoś się złapie niejako przypadkowo, w ciemno, to znaczy, że firma jest nieprzygotowana do działalności rynkowej i stawia na bardzo krótkowzroczną taktykę (bo strategią w takim wypadku tego nazwać nie można) prowadzącą w ślepy zaułek. Jestem przekonany, że Rebel do takowych nie należy.
Po drugie, skoro cos dla firmy jest "żadnym kosztem", nie rozumiem zatem dlaczego firma miała by nie ponieść jednorazowego kosztu tłumaczenia instrukcji i udostępnienia jej wszystkim zainteresowanym?
I żeby nie było offtopu pełną gębą, ja wstrzymuję się z zakupem nowych dodatków do Everdell, dopóki nie przeczytam polskich edycji instrukcji i nie przetrawię ich w odniesieniu do tego, co już posiadam.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bodi »

Podczas listy przebojów gdzie Everdell zajął 1 miejsce Wcet na pytanie kiedy możemy spodziewać się dodatków i wersji kompletnej stwierdził że 1 a może i nawet 2 kwartał. Jest kupa tekstu do przetłumaczenia. Sama instrukcja ma ponad 100 stron. Pytanie czemu oni dopiero teraz to tłumaczą. Dostali oryginalne teksty dopiero jak ruszyła wysyłka z KS?
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 168 times
Been thanked: 192 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

bodi pisze: 14 paź 2022, 05:54 Podczas listy przebojów gdzie Everdell zajął 1 miejsce Wcet na pytanie kiedy możemy spodziewać się dodatków i wersji kompletnej stwierdził że 1 a może i nawet 2 kwartał. Jest kupa tekstu do przetłumaczenia. Sama instrukcja ma ponad 100 stron. Pytanie czemu oni dopiero teraz to tłumaczą. Dostali oryginalne teksty dopiero jak ruszyła wysyłka z KS?
Cóż, na początku roku mocno zacząłem podejrzewać, że polska wersja trafi do nas o wiele później niż deklarowana pierwotnie "druga połowa 2022r." Jeszcze w grudniu 2021, w swoim wątku tu na forum, Rebel zapewniał, że przygotowanie polskiej wersji jest "na finalnym etapie". Jednak potem nagle się okazało (styczeń 2022), że jeszcze nie dostali plików do tłumaczenia, ale "lada dzień" je otrzymają i tłumaczenia się zaraz zaczną. Po kilku miesiącach zadeklarowali, że jakiekolwiek nowe informacje dotyczące nowych dodatków do Everdell pojawią się dopiero jak wersja kickstarterowa trafi do odbiorców. Od września pierwsze egzemplarze zaczęły się pojawiać u wspierających projekt, a u nas info, że możliwe jest kolejne opóźnienie, bo jest dużo tekstu do tłumaczenia - czyli polska wersja jest dopiero w opracowaniu. Tak że ten... zakładając możliwe obsuwy z produkcją i transportem w tych niepewnych czasach, nadal nastawiałbym się na drugą połowę 2023 ;).

Wymiana zdań z Rebelem do znalezienia w wątku dotyczącym wydawnictwa (styczeń 2022). Natomiast sam Rebel zdaje się, że przestał traktować ten wątek jako formę komunikacji z graczami - ostatni ich jakikolwiek updejt tam, jest zdaje się z połowy sierpnia (uaktywnił się za to dla odmiany Portal).
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: eveni »

bodi pisze: 14 paź 2022, 05:54 Podczas listy przebojów gdzie Everdell zajął 1 miejsce Wcet na pytanie kiedy możemy spodziewać się dodatków i wersji kompletnej stwierdził że 1 a może i nawet 2 kwartał.
Dzięki za informację, właśnie dziś rano zastanawiałam się czy nie atakować REBEL.pl z pytaniem o datę wydania dodatków.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: konradstpn »

bodi pisze: 14 paź 2022, 05:54 Podczas listy przebojów gdzie Everdell zajął 1 miejsce Wcet na pytanie kiedy możemy spodziewać się dodatków i wersji kompletnej stwierdził że 1 a może i nawet 2 kwartał. Jest kupa tekstu do przetłumaczenia. Sama instrukcja ma ponad 100 stron. Pytanie czemu oni dopiero teraz to tłumaczą. Dostali oryginalne teksty dopiero jak ruszyła wysyłka z KS?
Rebel i wszystko gra 😉
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 788
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kurdzio »

Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

A co jak mam już wszystko do Everdell? Mam kupić drugi raz to samo?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 788
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kurdzio »

https://www.facebook.com/groups/planszo ... 244765093/
Promocja trwa do 23:59, 31.12.22 lub do wyczerpania puli 400 zestawów promocyjnych.
O karty możecie też pytać w swoich stacjonarnych sklepach z grami.
Karty będą też do wygrania w poniedziałkowej Rebelianckiej Liście Przebojów (poniedziałek 5 grudnia po 20:33) gdzie Everdell broni 1 miejsca z ostatniego notowania ;D
Może jest szansa wydębić je z jakiegoś sklepu :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ