Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Dzięki za linka. Te karty to karty z dodatków opatrzone zimowym akcentem, robi się tylko podmianę czyli nie warto.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 629 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bogas »

litk pisze: 30 lis 2022, 14:11 Dzięki za linka. Te karty to karty z dodatków opatrzone zimowym akcentem, robi się tylko podmianę czyli nie warto.
Oj tam, oj tam. Ja czekam na meeple zwierzaków w czapeczkach mikołajowych za kilkaset złotych. Inaczej nie kupuję :twisted:
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Alextasha »

kurdzio pisze: 30 lis 2022, 14:03 https://www.facebook.com/groups/planszo ... 244765093/
Promocja trwa do 23:59, 31.12.22 lub do wyczerpania puli 400 zestawów promocyjnych.
O karty możecie też pytać w swoich stacjonarnych sklepach z grami.
Karty będą też do wygrania w poniedziałkowej Rebelianckiej Liście Przebojów (poniedziałek 5 grudnia po 20:33) gdzie Everdell broni 1 miejsca z ostatniego notowania ;D
Może jest szansa wydębić je z jakiegoś sklepu :)
Mnie Shop Gracz powiedział że będą mieć, ale dodają tylko jeśli kupi się jakiś duży dodatek albo ma się u nich w historii zakup wszystkich obecnych dodatków
Także możliwe że inne sklepy mogą mieć podobną zasadę.
Na Rebelu po prostu kupiłam zestaw koszulek bo i tak się przyda a z PDK + kod do tej promki to wychodziło taniej
SPRZEDAM >> *click*
pronto_
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2015, 18:48
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pronto_ »

Na polskiej grupie Everdell rozpoczęły się zapisy na druk dodatkowych kart.
Jest to fanowski dodatek udostępniony za darmo przez użytkownika na BGG.
Więcej informacji w najnowszym poście na grupie.
Link: https://www.facebook.com/groups/235667914479034

Link do samych kart: https://drive.google.com/file/d/1cSCuKa ... nr3Q8znz-s

Według mnie karty wyglądają naprawdę spoko, tylko ciekawe jak będzie z ich balansem?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2022, 18:51 przez pronto_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1077 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: ave.crux »

Balans w fanowskich dodatkach bardzo często kuleje. Mnie bardziej martwi fakt jak zaimplementować kolejne 90 kart do i tak ogromnej talii.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

ave.crux pisze: 02 gru 2022, 08:09 Balans w fanowskich dodatkach bardzo często kuleje. Mnie bardziej martwi fakt jak zaimplementować kolejne 90 kart do i tak ogromnej talii.
Tam zdaje sie czesc kart to legendy a czesc to karty do Perlowego Potoku.

Przegladalem te karty i czesc z nich jest calkiem pomyslowa i ciekawa. Sa tam karty, ktore zdaje sie pozwalaja na wiecej akcji z perlami (moim zdaniem w Perlowym Potoku, zdobywanie perel zalezy czasem zwyczajnie od szczescia). Mnie sie szczegolnie podobaja tez karty, z negatywna interakcja. W oficjalnych taliach karty z negatywna interakcja mozna policzyc na palcach jednej reki. Do tego sa one wg mnie kiepsko zbalansowane. Nie zmieniaja znaczaco rozgrywki i jest ich za malo, zeby staly sie jakims znaczacym elementem gry, wiec tylko irytuja jak sie pojawia.

Natomiast mysle, ze fajnie by miec taki nieco szerszy zestaw kart, ktore moznaby dolaczyc do talli podstawowej i opcjonalnie wprowadzic taki element do rozgrywki w szerszym zakresie, zeby dodac grze pikanterii. Karty, ktore albo robia komus delikatna krzywde, albo pozwalaja korzystac z czegos, co ktos inny zbudowal. Ale taki tryb rozgrywki powinien byc wlasnie opcja dla chetnych. Szkoda, ze nie ma oficjalnego dodatku, ktory cos takiego by implementowal. - 3 karty Krostawca, dla mnie jest troche za slabe (dla mnie to najgorszy dodatek).

No ale faktycznie, ciekawe jak z tym balansem jest.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1077 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: ave.crux »

Nie wiem czy zmiana Everdell na euro z dużą dozą negatywnej interakcji to w ogóle jakiś sensowny pomysł. Na tym etapie wolałbym wyciągnąć równie lekkich architektów zachodniego królestwa, którzy mają tę negatywną interakcję wplecioną od startu.

Legendy pomijam w everdellu, bo uznaje je za niezbalansowane i taka ogonilla z dozą szczęścia pozwala wyjść posiadaczowi na prowadzenie bez żadnych problemów.
Gram głównie na 2 os. i i tak muszę robić homerule z mieleniem decku żeby rynek się nie zawieszał tak często, a dodatkowe kilkadziesiąt kart tylko spotęgowałoby paraliż.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: miker »

ave.crux pisze: 02 gru 2022, 09:18 Legendy pomijam w everdellu, bo uznaje je za niezbalansowane i taka ogonilla z dozą szczęścia pozwala wyjść posiadaczowi na prowadzenie bez żadnych problemów.
Gram głównie na 2 os. i i tak muszę robić homerule z mieleniem decku żeby rynek się nie zawieszał tak często, a dodatkowe kilkadziesiąt kart tylko spotęgowałoby paraliż.
Mam dokładnie ten sam problem z Everdell. Gramy tylko na 2 osoby. Mamy Legendy, Więcej! Więcej! i Święto lata. Te wszystkie rzeczy na raz, działają jedynie w opcji opisanej na BGG, gdzie odrzucasz połowę kart, bo inaczej w wielu grach dociąg był tak losowy, a rynek zablokowany, że gra jedynie frustrowała zamiast stwarzać przyjemność. Więcej kart nie pomoże, a przeszkodzi.
Ja osobiście nie mam ochoty siadać do Everdella. Mamy ją na półce i czekamy, aż dzieciaki podrosną z 2 lata, żeby to wypróbować raz jeszcze. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby nasza cierpliwość do tej gry skończyła się wcześniej i żeby nie poleciała na rynek :)
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

A próbowaliście takiego home rula, który został wprowadzony w fanowskiej Hero Saga?

Za każdym razem jak wysyłasz robotnika na pole kamiennego kręgu, możesz dodatkowo odrzucić (wymienić) dwie karty z Łąki, aby dobrać jedno drewno lub żywicę. Ja gram na 3 osoby, ale może na dwie coś takiego by się sprawdziło?

Co do negatywnej interakcji - nie chodzi mi o to, że to jest czegoś brakuje w grze podstawowej, ale jako coś co mogłoby dodatkowo urozmaicić rozgrywkę jeżeli ktoś miałby ochotę. Jako osobny moduł (zestaw kart, nawet na podmianę kart z talii podstawowej).

Co do Architektów ZK, ja bardzo lubię, ale mam wrażenie że ta gra nie jest do końca dobrze policzona i ta negatywna interakcja jest mniej opłacalna niz zwykle zbieranie surowcow. Dlatego my gramy w wariancie 3os + automa, którą kradnie nam robotników.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Jeśli planujecie zakup kolejnych dodatków do Everdell gdzie pewnie będzie fura nowych kart i mechanik to moim zdaniem nie widzę sensu dodawania takiej talii fanowskiej. Nowy dodatki też rozwiązują w jakiś sposób problem zamulenia rynku - jakiś pająk co zbiera karty, czy coś takiego mi się obiło o uszy, ale dokładnie nie wiem.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

Pewnie fani gry już to obczaili, ale dla porządku napiszę, że nowe My Lil Everdell zawiera 6 kart promocyjnych (w dwóch rodzajach) do wykorzystania w dużym Everdell. Więc jak ktoś chce mieć wszystko wszystko do dużej gry, to małą wersję też pewnie jakoś powinien zdobyć.
Obrazek
Fotka za bgg.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Grzech »

Jak ktoś chce kompletować dodatkowe karty to jeszcze jest promka dołączana do Wanderer's guide z Kickstartera

żródło:
https://www.kickstarter.com/projects/th ... escription
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Wozik »

mineralen pisze: 13 mar 2022, 10:45 Też uważam, że Święto Lata. Dodaje najciekawsze pole (ryneczek) oraz podmienia cele na bardziej sensowne (łatwiej je zdobyć, mniej zależne od szczęścia w doborze kart). No i są asymetryczne frakcje, jak kto lubi.

Zimowy Szczyt mamy i nikt nie chce z nim grać i przypominać sobie zasad, bo komplikuje i tak dość skomplikowaną grę jak na familijną.
Ależ nie komplikuje, a urozmaica podstawę. Dokłada kolejny poziom trudności, poprzez losowane wydarzenia, ale za to kompensuje je zwierzętami. Najlepszy dodatek!
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: mineralen »

Wozik pisze: 20 gru 2022, 13:08
mineralen pisze: 13 mar 2022, 10:45 Też uważam, że Święto Lata. Dodaje najciekawsze pole (ryneczek) oraz podmienia cele na bardziej sensowne (łatwiej je zdobyć, mniej zależne od szczęścia w doborze kart). No i są asymetryczne frakcje, jak kto lubi.

Zimowy Szczyt mamy i nikt nie chce z nim grać i przypominać sobie zasad, bo komplikuje i tak dość skomplikowaną grę jak na familijną.
Ależ nie komplikuje, a urozmaica podstawę. Dokłada kolejny poziom trudności, poprzez losowane wydarzenia, ale za to kompensuje je zwierzętami. Najlepszy dodatek!
To prawda urozmaica, dodaje kolejny poziom i też początkowo myślałem, że to najlepszy dodatek. Ale potem to wszystko rozbija się o praktykę. Podstawkę wyciągam na stół i od razu możemy grać, bo nie muszę sobie przypominać zasad. Rzeczy ze Święta Lata dokładam i pamiętam dokładnie jak to działa. Natomiast Zimowy Szczyt przed zagraniem muszę przeczytać instrukcję, jak rozłożyć i jak się w to gra. Zimowy Szczyt jest nieintuicyjny w porównaniu do pozostałych dwóch produktów z serii.
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Wozik »

mineralen pisze: 21 gru 2022, 10:17
To prawda urozmaica, dodaje kolejny poziom i też początkowo myślałem, że to najlepszy dodatek. Ale potem to wszystko rozbija się o praktykę. Podstawkę wyciągam na stół i od razu możemy grać, bo nie muszę sobie przypominać zasad. Rzeczy ze Święta Lata dokładam i pamiętam dokładnie jak to działa. Natomiast Zimowy Szczyt przed zagraniem muszę przeczytać instrukcję, jak rozłożyć i jak się w to gra. Zimowy Szczyt jest nieintuicyjny w porównaniu do pozostałych dwóch produktów z serii.
Za rzadko grasz po prostu :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Wozik pisze: 21 gru 2022, 10:20
mineralen pisze: 21 gru 2022, 10:17
To prawda urozmaica, dodaje kolejny poziom i też początkowo myślałem, że to najlepszy dodatek. Ale potem to wszystko rozbija się o praktykę. Podstawkę wyciągam na stół i od razu możemy grać, bo nie muszę sobie przypominać zasad. Rzeczy ze Święta Lata dokładam i pamiętam dokładnie jak to działa. Natomiast Zimowy Szczyt przed zagraniem muszę przeczytać instrukcję, jak rozłożyć i jak się w to gra. Zimowy Szczyt jest nieintuicyjny w porównaniu do pozostałych dwóch produktów z serii.
Za rzadko grasz po prostu :)
Zgadzam sie. Zimowy szczyt jest bardzo intuicyjny i daje o wiele wiecej mozliwosci. Gra nie robi sie tak nudna , przez pogode ,a kazda karta ze szczytow rekompensuje nam to co nas spotkalo w anomaliach pogodowych:)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: eveni »

Na Allegro można kupić fanowskie karty, może ktoś jest turbo fanem :D :wink:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/everdell-custom-cards
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1622
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: nidhog »

eveni pisze: 09 sty 2023, 20:07 Na Allegro można kupić fanowskie karty, może ktoś jest turbo fanem :D :wink:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/everdell-custom-cards
lepiej zagadajcie do lisek2000 - dostaniecie oryginalna cene.

A koles z allegro - zorganizowal zbiorke na fb i ewidentnie wzial zapas, ktory teraz sprzedaje z lekkim zyskiem.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: MaciekK5454 »

nidhog pisze: 09 sty 2023, 20:32
eveni pisze: 09 sty 2023, 20:07 Na Allegro można kupić fanowskie karty, może ktoś jest turbo fanem :D :wink:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/everdell-custom-cards
lepiej zagadajcie do lisek2000 - dostaniecie oryginalna cene.

A koles z allegro - zorganizowal zbiorke na fb i ewidentnie wzial zapas, ktory teraz sprzedaje z lekkim zyskiem.
A jaka jest oryginalna cena?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Hrosskar »

35 zł plus 15 zł wysyłka. Wychodzi tak samo jak na Allegro, chyba że odbierałeś osobiście, to wtedy tylko 35zł
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: gogovsky »

To ze smartem jest oryginalna cena, więc nidhog serio ogarnij sie :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1622
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: nidhog »

gogovsky pisze: 10 sty 2023, 08:04 To ze smartem jest oryginalna cena, więc nidhog serio ogarnij sie :D
To nie jest to samo.
Jak bierzesz udział w zbiórce i płacisz 35 PLN za produkt i 15 za przesyłke, to sam decydujesz czy chcesz dać napiwek organizatorowi.
Jak chłopak zrobił zbiórkę na 500 sztuk ( strzelam) i dokupił sobie 200 sztuk na sprzedaż to zarabia na każdej sztuce. Dlaczego? Allegro Smart działa tak, ze żadna ze stron nie płaci za przesyłkę - pokrywa to Inpost/Allegro. A co za tym idzie chłopak łamie prawo ( na pewno prawa autorskie I pytanie co na to Rebel) zarabiając ponad 10 PLN na sztuce.
Dla mnie nie jest to samo i jako organizator zbiórek nie pochwalam zarobku na dodatkach fanowskich ( inna sprawa jeśli ktoś biorący udział chce mu wynagrodzić, a inna bezczelne zamówienie więcej sztuk by zarobić.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: eveni »

Za wysyłkę trzeba dopłacić 10 zł, nie ma opcji SMART.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: toblakai »

U mnie wyświetla opcję SMART.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: eveni »

toblakai pisze: 10 sty 2023, 09:28 U mnie wyświetla opcję SMART.
To przepłaciłam podwójnie :lol: nie wiedziałam że była zbiorówka u Liska i wczoraj opcji SMART nie było, więc zapłaciłam dodatkowo wysyłkę.
Obrazek
ODPOWIEDZ