Malowanie figurek - ekspresowe metody

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: mluckner »

rastula pisze: 21 lis 2022, 14:24 Tak planuję malowanie, żeby te speedpainty te 12-24 godziny schły, jeśli mam coś jeszcze nanosić.
Też chwalę sobie speedpainty, ale nawet tak długi czas schnięcia nie chroni przed reaktywacją…
rastula pisze: 21 lis 2022, 14:24 To oczywiście nie jest rada dla każdego ...ale ja przed większą pracą na "speedpaincie" psikam lakierem bezbarwnym z areo cienką warstwę...no ale mam pod ręką.
w przeciwieństwie do tej metody. Ja używam lakieru z puszki.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

pavel pisze: 03 gru 2022, 10:26 Pierwszy raz malowałem Xpress,ami i jestem zachwycony. Ogólnie krycie jest pomiędzy Citadelami a AP.
Szkoda. Liczyłem na to, że będą kryły tak jak AP, ale nie będą się aktywować. Ale i tak chyba kupię całą paletę jak gdzieś przyuważę. Lubię mieć dużo opcji :)
Edit: Już kupiłem ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Dako »

Świetny filmik pokazujący porównanie różnych metod i ich efektów malowania techniką speedpaint.
https://www.youtube.com/watch?v=gT2JV3Ks41g
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Gdzie?! :twisted:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Tu były ale już zeszły:
https://www.tojalece.pl/
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 553
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 104 times
Been thanked: 198 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

RUNner pisze: 03 gru 2022, 21:17
pavel pisze: 03 gru 2022, 10:26 Pierwszy raz malowałem Xpress,ami i jestem zachwycony. Ogólnie krycie jest pomiędzy Citadelami a AP.
Szkoda. Liczyłem na to, że będą kryły tak jak AP, ale nie będą się aktywować. Ale i tak chyba kupię całą paletę jak gdzieś przyuważę. Lubię mieć dużo opcji :)
Edit: Już kupiłem ;)
Jak potestujesz to prosiłbym o opinie czy posiadanie tych farbek będzie stanowiło jakaś wartość dodana jak się ma pełen zestaw kontrastów czy speedpaint, kolory się raczej pokrywają z tym co już wyszło.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Zmij pisze: 20 gru 2022, 18:58 Jak potestujesz to prosiłbym o opinie czy posiadanie tych farbek będzie stanowiło jakaś wartość dodana jak się ma pełen zestaw kontrastów czy speedpaint, kolory się raczej pokrywają z tym co już wyszło.
Jestem w tej samej sytuacji co Ty, posiadam wszystkie contrasty i speedpainty. Zastanawiałem się czy warto brać Vallejo, ale ostatecznie kupiłem i przeprowadziłem wstępne testy. Nie sprawdziłem całej palety, ale jakieś 15 kolorów. Farby rozprowadzają się równomiernie i bardzo komfortowo się nimi maluje. Nie aktywują się ponownie, szybko schną, więc można szybko malować sąsiadujące powierzchnie. Przy dwóch kolorach - czerwonym i żółtym, napotkałem na pewien problem z bąbelkami powietrza, które pozostawiały "wypalony na biało pixel". Musiałem to poprawiać co było upierdliwe. Nie wiem z czego to się wzięło. Jeśli była to moja wina, to może pędzel miał za dużo wilgoci. Z Contrastami i Speedpaintami nie miałem takiej przygody. Nie wiem, będę testował dalej. Jeszcze mam takie subiektywne wrażenie, że farby Vallejo się szybciej zużywają od konkurencyjnych rozwiązań. Dla mnie drobnym minusem Vallejo Express jest mało finezyjna paleta kolorów, choć będzie to atutem dla osób które dopiero zaczynają zabawę z farbami kontrastowymi. Uważam, że jest to najlepszy wybór na start. Czy żałuję zakupu? Zdecydowanie nie, bo na pewno będę z nich często korzystał, ale ja dużo maluję, więc dla mnie inwestycja ~300zł w farby to żaden problem. Gdybym jednak malował mało (poniżej 50 figurek miesięcznie) i posiadał Contrasty czy Speedpainty, to bym sobie Vallejo odpuścił.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Gribbler »

Znalazłem coś takiego: https://youtu.be/GHRPUoPHrF8 - metaliki speed paint od Army Painter. To chyba pierwsze metaliki w tych contrastowych farbach. O ile wiem, GW nie ma takich w swojej serii.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Jakoś mizernie wygląda efekt na tym filmie. Nie jestem przekonany do metalicznych farb kontrastowych. Trochę sztuka dla sztuki.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Mr_Fisq »

Jako totalny laik który jest jeszcze przed zakupami:
- nie lepszym rozwiązaniem od speed paint metalików jest metaliczny podkład i na to bardziej transparentne speed painty?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: donmakaron »

A mi się nawet podoba. Zazwyczaj robiłem contrast/speedpaint i metaliczny dry (grey albo black + necron compound to mój ulubiony metal na figurkach). Będzie oczko szybciej, tam gdzie efekt nie musi powalać.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

Miał Ktoś styczność z Instant color od Scale75? jakie wrażenia?
Planuje dokupić kilka kolorów i zastanawiam się między Xpress a właśnie Instant color.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: 13thSON »

shod pisze: 29 gru 2022, 13:00 Miał Ktoś styczność z Instant color od Scale75? jakie wrażenia?
Planuje dokupić kilka kolorów i zastanawiam się między Xpress a właśnie Instant color.
Nie polecam. Farbki nieudane. Buteleczki też nieudane (przed pierwszym użyciem trzeba odciąć końcówkę droppera a co użycie praktycznie się to zapycha).
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: pavel »

Zmij pisze: 20 gru 2022, 18:58
RUNner pisze: 03 gru 2022, 21:17
pavel pisze: 03 gru 2022, 10:26 Pierwszy raz malowałem Xpress,ami i jestem zachwycony. Ogólnie krycie jest pomiędzy Citadelami a AP.
Szkoda. Liczyłem na to, że będą kryły tak jak AP, ale nie będą się aktywować. Ale i tak chyba kupię całą paletę jak gdzieś przyuważę. Lubię mieć dużo opcji :)
Edit: Już kupiłem ;)
Jak potestujesz to prosiłbym o opinie czy posiadanie tych farbek będzie stanowiło jakaś wartość dodana jak się ma pełen zestaw kontrastów czy speedpaint, kolory się raczej pokrywają z tym co już wyszło.
Nie używałem wszystkich z GW i AP speed, ale z posiadanych 12 xpressów, które wydawały się potrzebne mam kilka liderów. Pierwszy model, który poszedł pod test jeszcze przed świetami, to stateczek z AO:T wybrałem specjalnie mały model z w miarę fajnymi szczegółami, dla sprawdzenia jak ta gęstość i jakość krycia niby lepsza od konkurencji ma się w tej skali.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Podkład AP biały. Xpressy i na końcu jasne highlighty.
Przy tych szczegółach to przy dobrym rozprowadzeniu nie ma mowy o zalewaniu szczegółów. Farba bardzo dobrze się rozłożyła. Same budynki powinny być raczej w jasnych piaskowych kolorach, ale stwierdziłem, że to mój Akropol, więc zrobiłem w brązie.
Wasteland Brown, trochę cooper brown, woda caribbean, zieleń snake green i plague green. Czas pracy około 15min. W tym schnięcie wasteland i położenie cooper Brown 🙂
Przy standardowych figsach jest jeszcze prościej malując xpressami. Moje ulubione:

Dwaf skin- najlepszy speed na skórę. Z odrobiną kropelki białego, różowego, zależy co chcesz uzyskać, lepiej kryje daje pełniejsza barwę na elementach odkrytych, w zagłębieniach dalej jest fajny efekt spłynięcia farby i ściemniania go, nie zalewając przy tym za dużo.

Wasteland Brown- paski, sakiewki, torby, czapeczki wyglądają w 4s. Jak prawdziwe 🙂 najlepszy brąz.

Plague, Orc green- najlepszy ze szybkich farbek kolor zielony jakimi malowałem. Lizard nie podszedł mi w ogóle. Nie mam pojęcia dlaczego ciężko się układa na elementach. Może lepszy byłby na ciemniejszym podkładzie.

Caribbean turquoise/Gloomy violet- również moi liderzy z barw bardzo jaskrawych, żywych. Ogólnie razem użyte robią mega efekt.

Space grey- to prawdziwy złamany szary kontrast. Na pewno często będę go wykorzystywał.

Storm blue- godny polecenia, natomiast Omega blue podobnie jak Lizard green nie leżał mi. Czy na dużych czy na małych elementach ciężko się układał i nie wiem jak ma to się do reszty ciemnych np. Deep Purple, czy velvet red.

Moje spostrzeżeniach po nakładaniu 1 warstwy, ewentualnie dołożeniu większej ilości farby, ale na mokro nie po wyschnięciu. Inaczej jak kryjesz po wyschnięciu po raz kolejny, wiadomo.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 553
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 104 times
Been thanked: 198 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

pavel pisze: 04 sty 2023, 12:45
Podkład AP biały. Xpressy i na końcu jasne highlighty.
Przy tych szczegółach to przy dobrym rozprowadzeniu nie ma mowy o zalewaniu szczegółów. Farba bardzo dobrze się rozłożyła. Same budynki powinny być raczej w jasnych piaskowych kolorach, ale stwierdziłem, że to mój Akropol, więc zrobiłem w brązie.
Wasteland Brown, trochę cooper brown, woda caribbean, zieleń snake green i plague green. Czas pracy około 15min. W tym schnięcie wasteland i położenie cooper Brown 🙂
Przy standardowych figsach jest jeszcze prościej malując xpressami. Moje ulubione:

Dwaf skin- najlepszy speed na skórę. Z odrobiną kropelki białego, różowego, zależy co chcesz uzyskać, lepiej kryje daje pełniejsza barwę na elementach odkrytych, w zagłębieniach dalej jest fajny efekt spłynięcia farby i ściemniania go, nie zalewając przy tym za dużo.

Wasteland Brown- paski, sakiewki, torby, czapeczki wyglądają w 4s. Jak prawdziwe 🙂 najlepszy brąz.

Plague, Orc green- najlepszy ze szybkich farbek kolor zielony jakimi malowałem. Lizard nie podszedł mi w ogóle. Nie mam pojęcia dlaczego ciężko się układa na elementach. Może lepszy byłby na ciemniejszym podkładzie.

Caribbean turquoise/Gloomy violet- również moi liderzy z barw bardzo jaskrawych, żywych. Ogólnie razem użyte robią mega efekt.

Space grey- to prawdziwy złamany szary kontrast. Na pewno często będę go wykorzystywał.

Storm blue- godny polecenia, natomiast Omega blue podobnie jak Lizard green nie leżał mi. Czy na dużych czy na małych elementach ciężko się układał i nie wiem jak ma to się do reszty ciemnych np. Deep Purple, czy velvet red.

Moje spostrzeżeniach po nakładaniu 1 warstwy, ewentualnie dołożeniu większej ilości farby, ale na mokro nie po wyschnięciu. Inaczej jak kryjesz po wyschnięciu po raz kolejny, wiadomo.
Dzieki za opis, pytanie jeszcze jak sie sprawuja na duzych, gładkich powierzchniach - gładziutkie jak Speedpainty czy moze paprane jak sporo z Contrastów?
Ktos chyba tez wspominal ze robia sie babelki ktore zasychaja i zostawiaja male niepomalowane obszary, cos takiego gdzies mi sie obilo o uszy - prawda to?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

Naoglądałem się testów z Xpress'ów i mogę się podzielić wnioskami.
Gama kolorów jest ciekawa, w wielu przypadkach bardzo podobna do Contrastów, ale znacznie mniejsza. Natomiast wiadomo już, że są prace nad powiększeniem gamy kolorów aby stała się pełniejsza i dorównywała konkurencji.
W porównaniu do Contrastów są mniej napigmentowane co powoduje mniejszy efekt kontrastu, ale plusem tego jest raczej mniejsze "plamienie" na bardziej płaskich powierzchniach w porównaniu do GW. Testujący sugerują tu nałożenie drugiej warstwy co poprawia efekt, ale z drugiej strony kłóci się trochę z ideą szybkiego, jednowarstwowego malowania. Powyższe wnioski dotyczą malowania na białym podkładzie. W przypadku zenithala efekt kontrastu już jest wyraźniejszy. Dość szybko schną i nie aktywują się tak jak Speedpainty.
Jeden z testujących uzyskał efekt błyszczącego wykończenia przy Storm Blue i Black Lotus oraz nieco satynowe przy Plague Green, Velvet Red, Gloomy Violet i Deep Purple. U żadnego nie wystąpiło "bąbelkowanie". Coś czuję, że to może być kwestia wymieszania farby.
Dla mnie Xpressy wydają się odpowiednie jako uzupełnienie palety w stosunku do posiadania niewielu Contrastów od GW oraz tego, że będę robił podkład zenithal. Już wybrałem 8-10 kolorów, co powinno mi zapewnić już całkiem fajną paletę do poziomu jakości i szybkości jaki chcę osiągać.
Być może zebrane przeze mnie informacje i wnioski pomogą Komuś jeszcze w podjęciu decyzji zakupowej ;).
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: pavel »

Na dużych gładkich powierzchniach mam problem z równomiernym położeniem farby na białym podkładzie. Tak jak w/w poście słuszna uwaga do szybszego schnięcia, powoduje, że farba nakłada się na powierzchniach na których nie koniecznie chcesz żeby było ciemniej. Używałem pędzi okrągłych 4, jaki np. citadel base szerokich, które były lepsze do nakładania np. na uda czy miejsc gładkich ale większych. Inaczej ma to do dużych elementów gdzie masz wiele szczegółów. Tam nie było problemów. Jednak poprawianie, dokładanie farby w celu całkowitej jednolitej warstwy na powierzchni jest dla mnie problemem. Ja z kolei na filmikach zauważyłem, że nałożenie na prawdę sporej ilości farby na duży element i rozprowadzenie jej dwoma/trzema ruchami jest wykonalne i nie pozostawia nadmiaru farby tam gdzie nie chcesz. Więc brakuje mi pewnie wprawy.
Tu przykład sporego elementu, ale jednak z licznymi szczegółami.

Obrazek
To akurat nie moje, ale z Caribean torqouise i gloomy violet uzyskiwałem bardzo zbliżony efekt. Po pracy postaram się wrzucić dla przykładu kilka zdjęć.
Tu przykład, co ciekawe ze strony AP, gdzie jednak na dużych powierzchniach, widać już gdzie speedpainty, xpressy mają tendencje do trudnego ułożenia się. U mnie wyszło jeszcze gorzej

Obrazek

Pozostaje oczywiście samo doświadczenie w malowaniu, nakładaniu, ale fakt, że druga powłoka zrobiła by lepszy efekt, też uwaga w/w, ale fakt, że dodaje to czasu sporego do wykończenia, a jednak chcemy szybkiego fajnego efektu.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: andrzejstrzelba »

No weź chłopie takich zdjęć jak to ze skrzydłami nie pokazuj tutaj. Przez Ciebie zamknę się w sobie i nie będę miał odwagi chwalić się swoimi "dziełami".
A tak zupełnie poważnie to brak słów żeby opisać efekt Twojej pracy. Niesamowite to zdecydowanie za mało.
Cyel
Posty: 2553
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Cyel »

andrzejstrzelba pisze: 05 sty 2023, 14:55 No weź chłopie takich zdjęć jak to ze skrzydłami nie pokazuj tutaj. Przez Ciebie zamknę się w sobie i nie będę miał odwagi chwalić się swoimi "dziełami".
A tak zupełnie poważnie to brak słów żeby opisać efekt Twojej pracy. Niesamowite to zdecydowanie za mało.
Nie rozumiem, autor pisze, że to zdjęcie ze skrzydłami to nie jego praca, a z kolei drugie zdjęcie to zwykłe, wyrobnicze washowanie dla pokazania jak farba kiepsko się rozkłada na dużej powierzchni (i też zresztą nie pavela z tego co zrozumiałem). Chyba, że odnosisz się do jakichś wcześniejszych postów i czegoś nie zajarzyłem?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 551
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 239 times
Been thanked: 289 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: andrzejstrzelba »

Ech. Chyba za szybko czytam. Sorka. Przeczytałem tekst do zdjęcia i wpadłem w zbyt szybki zachwyt.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: pavel »

Cyel pisze: 06 sty 2023, 13:58
andrzejstrzelba pisze: 05 sty 2023, 14:55 No weź chłopie takich zdjęć jak to ze skrzydłami nie pokazuj tutaj. Przez Ciebie zamknę się w sobie i nie będę miał odwagi chwalić się swoimi "dziełami".
A tak zupełnie poważnie to brak słów żeby opisać efekt Twojej pracy. Niesamowite to zdecydowanie za mało.
Nie rozumiem, autor pisze, że to zdjęcie ze skrzydłami to nie jego praca, a z kolei drugie zdjęcie to zwykłe, wyrobnicze washowanie dla pokazania jak farba kiepsko się rozkłada na dużej powierzchni (i też zresztą nie pavela z tego co zrozumiałem). Chyba, że odnosisz się do jakichś wcześniejszych postów i czegoś nie zajarzyłem?
Tak odnoszę się do moich doświadczeń na przykładzie innych zdjęć. Bo nie mam dostępu do moich.
Wash nie przebarwia takich obszarów jak speedpaint, co widać jak na dłoni na drugim obrazku. Pytanie czy używałeś speedpaintów? Drugi obrazek to nic innego jak Crusader skin od AP, którego posiadam i używałem i więcej nie będę, bo Dwaf skin od Vallejo jest o wiele lepszy na skórę. To nie jest wash.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: pavel »

Tak jak wspomniałem. Xpressy i chyba ogólnie wszystkie speed painty nie lubią dużych gładkich powierzchni. Co innego jak mamy szczegóły to spokojnie można malować duże rzeczy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

W moim przypadku Vallejo się nie sprawdziło, tak jak bym oczekiwał. To są farby „środka”, łączą pewne zalety contrastów, jak i speedpaintów. Mam obie palety, więc wystawiam Vallejo na sprzedaż. To świetny wybór zwłaszcza na początek przygody z farbami kontrastowymi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Okej, ja chciałem je spróbować to wziąłem od Ciebie. :⁠-⁠D
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Z tego co rozmawiałem w sklepie, zapasy xpresów są uzupełniane na początku miesiąca. Aktualnie widziałem je w kilku sklepach.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ