Malowanie figurek - ekspresowe metody

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Asurmar »

Mam tutaj pytanie do ekspertów. Mam problem co dalej zrobić z figurkami do Gloomhaven: Szczęki Lwa. Pomalowałem Czerwonego Strażnika i Topora głównym kolorem + do tego wash. I nie bardzo wiem co zrobić dalej, żeby nie zepsuć aktualnego efektu. Myślicie, że wystarczy tutaj dodać szczegóły (tarczę, broń) i nie ruszać tego co jest, czy da się to jeszcze jakoś podrasować?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Suchym pędzlem z kolorem bazowym a lepiej jego trochę jaśniejsza wersją możesz zrobić drybrush,
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: donmakaron »

Ja bym domalował te paski, guziki, rogi i ekwipunek w innym kolorze. Jak chcesz stylizować, to obrałbym za cel np. wszystkie elementy skórzane i/lub wszystkie elementy metalowe - i te pomalował kontrastowo do głównego.
Do tego drybrush jak pisał raj i będzie git.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Golfang »

no i highlighty - czyli rozjaśnienia na samych krawędziach
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: BOLLO »

I obowiązkowo zrobić coś z podstawkami :-)
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Asurmar »

BOLLO pisze: 18 sie 2021, 00:28 I obowiązkowo zrobić coś z podstawkami :-)
Podstawki to tym przypadku największy problem, bo figurki będą grały scenariusze na różnych mapach.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Asurmar pisze: 18 sie 2021, 07:08 Podstawki to tym przypadku największy problem, bo figurki będą grały scenariusze na różnych mapach.
Tym się nie przejmuj. Zawsze możesz zrobić je neutralne, np. całe brązowe bez faktury (błoto czy cokolwiek). Chodzi tylko o to, żeby nie były zapaskudzone jak teraz. A w przyszłości nadal będziesz mógł z nimi zrobić coś innego jak już wymyślisz co.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Ktoś już przetestował nową linię Contrastów? Coraz bardziej mnie kusi żeby kupić kilka sztuk, choć odgrażałem się, że tego nie zrobię. :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Irr3versible »

Nowej nie, ale stare mam I lubię.
Częściej jednak jako filtry, washe czy via areo niż reklamowany sposób 'one coat'. Łatwiej je przykładowo rozprowadzać niż ink czy wash, no i przez chemikalia ładniej się układają i rozprowadzają na figurce.
Jeśli cena nie jest problemem, to produkt warty uwagi.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

RUNner pisze: 13 sie 2022, 13:06 Ktoś już przetestował nową linię Contrastów? Coraz bardziej mnie kusi żeby kupić kilka sztuk, choć odgrażałem się, że tego nie zrobię. :)
Mam pełen zestaw nowych kontrastów i większość użyłem tak więc przedstawię wstępne wrażenia. W zestawie jest sporo kolorów bardzo jaskrawych, takich bardziej pasujących do klimatów cyberpunkowych czy anime. Dużo odcieni niebieskiego, zielonego i żółtego niektóre niewiele różniące się od tego co już wyszło,tak na oko to ok połowe kolorów będę używał na bieżąco a drugą połowę bardzo sporadycznie. Jest kilka kolorów które są znakomite i godne polecenia -napisze dokładnie które jak będę w domu. Niektóre farbki dają słaby efekt kontrastu ale są za to bardzo kryjące i w sumie nadają się jako farbki base do tradycyjnego malowania
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Zmij pisze: 13 sie 2022, 15:54 Jest kilka kolorów które są znakomite i godne polecenia -napisze dokładnie które jak będę w domu. Niektóre farbki dają słaby efekt kontrastu ale są za to bardzo kryjące i w sumie nadają się jako farbki base do tradycyjnego malowania
Bardzo bym prosił o takie podsumowanie, bo mam całą paletę pierwszej edycji i chętnie coś ciekawego bym jeszcze dorzucił :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Kisun »

Tu są ładnie pokazane i omówione, jak kryją i które warto, a które mniej: https://youtu.be/xneXC_lpozo
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

RUNner pisze: 14 sie 2022, 16:56
Zmij pisze: 13 sie 2022, 15:54 Jest kilka kolorów które są znakomite i godne polecenia -napisze dokładnie które jak będę w domu. Niektóre farbki dają słaby efekt kontrastu ale są za to bardzo kryjące i w sumie nadają się jako farbki base do tradycyjnego malowania
Bardzo bym prosił o takie podsumowanie, bo mam całą paletę pierwszej edycji i chętnie coś ciekawego bym jeszcze dorzucił :)
Z takich najciekawszych których będę używał bardzo czesto to jak niżej:
-Garaghak sewer- nowy i bardzo ładny odcień brązu
-Ratling Grime-ladny szary, brakowało takiego w podstawowej palecie
-black legion - w końcu ładny czarny, znacznie lepszy od Black templara
-Sigvald Burgundy - taki ciemno czerwono-rozowy przyjemny kolor
- Dreadful visage - taki apothecary white ale dający w zagłębieniach szaro-fioletowy odcień, wypukłe elementy zostają praktycznie białe. Fajny kolor do np skóry wampira ale i do np elementów ubrania

Pozostałe kolory to głównie żółte, niebieskie i zielone i jest ich na tyle dużo że nie pamiętam których dokładnie używałem ale też były wśród nich perelki. Jak upewnię się które to były to napisze
ArtIO
Posty: 540
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ArtIO »

Ktoś próbował Dipping Inks od GSW?
https://youtu.be/ldI37EohY6M
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: 13thSON »

ArtIO pisze: 14 sie 2022, 20:41 Ktoś próbował Dipping Inks od GSW?
Kilka dni temu natknąłem się na filmik o nich. Czy są gdzieś do kupienia w PL ? W cenie Citadel Contrast aż 60 ml farbki, która niby zachowuje się tak samo. Aż trzeba spróbować.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
ArtIO
Posty: 540
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ArtIO »

13thSON pisze: 18 sie 2022, 15:13
ArtIO pisze: 14 sie 2022, 20:41 Ktoś próbował Dipping Inks od GSW?
Kilka dni temu natknąłem się na filmik o nich. Czy są gdzieś do kupienia w PL ? W cenie Citadel Contrast aż 60 ml farbki, która niby zachowuje się tak samo. Aż trzeba spróbować.
Czyli podobnie :D Obecnie nie są do kupienia „od ręki” natomiast istnieje możliwość kupić na zamówienie w cenie 26 zł za butelkę ale czas oczekiwani 30-60 dni :o
ppeter
Posty: 530
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 153 times
Been thanked: 59 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ppeter »

Ciekawy ruch Army Painter ze stworzeniem grupy wspierającej, ale też mówią o poprawionej formule w SpeedPaint, żeby wykluczyć reaktywację.

Vallejo wchodzi już oficjalnie z Xpress Color, ciekawe jak to się wszystko przełoży na ceny?
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ScorpZero »

Swoją drogą to wiadomo kiedy będzie można Xpress Color spróbować? Jeżeli ceny będą vallejohowe + droppery i dobra jakość to no... ja jestem podekscytowany. :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: BOLLO »

ScorpZero pisze: 21 paź 2022, 22:15 Swoją drogą to wiadomo kiedy będzie można Xpress Color spróbować? Jeżeli ceny będą vallejohowe + droppery i dobra jakość to no... ja jestem podekscytowany. :wink:
Hmmm...akurat co do speedpaintow czy citadelowskich contrastow to wole chyba maczac pezposrednio pedzel w sloiczku bo i tak ich nie rozcieczam. Ale zobaczymy cene
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

ppeter pisze: 21 paź 2022, 21:12 Ciekawy ruch Army Painter ze stworzeniem grupy wspierającej, ale też mówią o poprawionej formule w SpeedPaint, żeby wykluczyć reaktywację.
Ooo, czyli AP przyznało się do faktu że reaktywacja jest bublem, a nie "ficzerem"?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

Wziąłem sobie machnąłem speedpaintami figurki do Małych Epickich Podziemi. Nie mam czasu ich malować szczegółowo, a są na tyle małe, że ciężko je odróżnić gdy są gołe. Myślę że podobna technika mogłaby się dobrze sprawdzić w Wojnie o Pierścień i wiem, że ludzie malowali swoje gry w podobny sposób. Czytelność jest świetna moim zdaniem.
Obrazek
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
PEST
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:51
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: PEST »

RUNner pisze: 22 paź 2022, 14:36
ppeter pisze: 21 paź 2022, 21:12 Ciekawy ruch Army Painter ze stworzeniem grupy wspierającej, ale też mówią o poprawionej formule w SpeedPaint, żeby wykluczyć reaktywację.
Ooo, czyli AP przyznało się do faktu że reaktywacja jest bublem, a nie "ficzerem"?
:lol: :lol:
No cóż, widocznie pomimo wmawiania nam że źle używamy tych farb, przegrały zarówno z istniejącą konkurencją (contrasty, instant colors) jak i nadchodzącymi vallejo xpress. A kto wie, z czym wyskoczy Duncan, jak Asmodee(!) zażyczy sobie czegoś jak contrasty ;)

Tylko fanbojów żal...
Spoiler:
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Misiekg3 »

ScorpZero pisze: 21 paź 2022, 22:15 Swoją drogą to wiadomo kiedy będzie można Xpress Color spróbować? Jeżeli ceny będą vallejohowe + droppery i dobra jakość to no... ja jestem podekscytowany. :wink:
Ponoć premiera ma być w listopadzie. Gdzieś widziałem ceny ok 3,5€, a speed painty 3,99€ czyli pewnie będą jakąś złotówkę tańsze niż SP od army paintera. Też nie mogę się doczekać :)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Gosiek »

W Essen zestawy po 4 farbki były sprzedawane po 13 euro za zestaw, czyli 3,25 euro za buteleczkę. SCD ma być podobno na poziomie 3,95 EUR.
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=KMsFZIEj0c0 (film po niemiecku, są napisy angielskie)
ppeter
Posty: 530
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 153 times
Been thanked: 59 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ppeter »

Mała prezentacja Xpress Colors, są też lepsze zdjęcia z pomalowanych próbek.
Wygląda, że na początek będzie dwadzieścia parę (23) kolorów.
ODPOWIEDZ