Malowanie figurek - ekspresowe metody

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

shuji pisze: 24 sty 2021, 22:57 Hej, pewnie się pojawiało , próbowałem wyszukać ale bez skutku. Mianowicie chciałbym pomalować figurki, aby osiągnąć efekt podobny do sundropa u AR. Pytanie co do tego ? Nigdy nie malowałem figurek. Zakładam, że podkład w sprayu i potem pędzlem jeden kolor ?
Jaki kolor będzie najbardziej "uniwersalny"? Nie jestem przywiązany do złotego od AR... Zacznę od łowców 2114 czyli i postacie i roboty i potwory, klimat postapo :)
Jesteś pewny, że poszukiwałeś?

search.php?keywords=sundrop&terms=all&a ... mit=Szukaj

Na ten przykład o tu:

viewtopic.php?f=61&t=57979&p=1173270&hi ... p#p1173270

I tu:

viewtopic.php?f=61&t=19540&p=1200602&hi ... p#p1200607

Lub tu:

viewtopic.php?f=61&t=19540&p=945249&hil ... op#p945240
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shuji »

KamradziejTomal pisze: 25 sty 2021, 00:15
shuji pisze: 24 sty 2021, 22:57 Hej, pewnie się pojawiało , próbowałem wyszukać ale bez skutku. Mianowicie chciałbym pomalować figurki, aby osiągnąć efekt podobny do sundropa u AR. Pytanie co do tego ? Nigdy nie malowałem figurek. Zakładam, że podkład w sprayu i potem pędzlem jeden kolor ?
Jaki kolor będzie najbardziej "uniwersalny"? Nie jestem przywiązany do złotego od AR... Zacznę od łowców 2114 czyli i postacie i roboty i potwory, klimat postapo :)
Jesteś pewny, że poszukiwałeś?

search.php?keywords=sundrop&terms=all&a ... mit=Szukaj

Na ten przykład o tu:

viewtopic.php?f=61&t=57979&p=1173270&hi ... p#p1173270

I tu:

viewtopic.php?f=61&t=19540&p=1200602&hi ... p#p1200607

Lub tu:

viewtopic.php?f=61&t=19540&p=945249&hil ... op#p945240
Ok, nie napisałem jednej kluczowej rzeczy - chciałbym to zrobić contrastem. W wątkach się tylko raz to pojawiło, ale nie rozwiało moich wątpliwości. Czyli chce osiągnąć efekt zbliożony do Sundropa przy użyciu contrastu i możliwie małego nakładu pracy.
Moje pytanie brzmi czy wystarczy podkład i na to jeden kolor ?
Jakie kolory mogą doświadczone osoby w tych farbach polecić do ludzi, potworów, maszyn, zakładając, że na każdy z tych rodzajów, używam tylko jednego koloru ?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »


Ok, nie napisałem jednej kluczowej rzeczy - chciałbym to zrobić contrastem. W wątkach się tylko raz to pojawiło, ale nie rozwiało moich wątpliwości. Czyli chce osiągnąć efekt zbliożony do Sundropa przy użyciu contrastu i możliwie małego nakładu pracy.
Moje pytanie brzmi czy wystarczy podkład i na to jeden kolor ?
To też znalazłbyś w jednej z podlinkowanych przeze mnie odpowiedzi (mojej zresztą):
IMO można zrobić puszkami na czarno (po całości), potem trochę szarego psikanego pod kątem 45 stopni, potem trochę białego psikanego centralnie z nad figurki (tzw. zenithal priming). Na to wszystko położyć cieniutkie warstwy inków, glazów albo contrastów w wybranym kolorze.
I moja odpowiedź się nie zmieniła od tamtego czasu - zenithal priming (czarny do białego, ew. z szarym po drodze), na to kolorek jaki sobie Pan życzy i tyle. To chyba najszybszy i najtańszy sposób bo Contrasty czy inki mniej kosztują niż np. puszki kolorowej farby. Jeśli za podkład rozumiesz właśnie zenithal to tak tyle wystarczy.
Jakie kolory mogą doświadczone osoby w tych farbach polecić do ludzi, potworów, maszyn, zakładając, że na każdy z tych rodzajów, używam tylko jednego koloru ?
Tego pytania to już wogóle nie rozumiem. Chcesz żeby Ci ktoś polecił jakie kolory Tobie się podobają? Bo jeszcze rozumiem pytanie - który żółty najlepszy od którego producenta ale w linii Contrastów masz raptem po dwa odcienie każdego koloru - Iyaden Yellow i Nazdreg Yellow. Chcesz inny pod pojazdy, ludzików, itp. ale po co? Jak chcesz sundrop to zakładam że chcesz mieć x figurek w kolorze gracza, nie mieszaj barw między figurkami bo będą się mylić. Jak natomiast chcesz każdy rodzaj figsa inny to pomaluj je normalnie a nie w stylu a la Sundrop.

Może czegoś nie rozumiem? Może powiedz co dokładnie chcesz pomalować?
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1220 times
Been thanked: 1429 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Cyel »

Może chodzi o to, że po nazwach nie tak łatwo się zorientować jak który faktycznie wygląda po pomalowaniu? Jak tak, to obejrzyj sobie ten filmik i wybierz pasujące Ci kolory: https://www.youtube.com/watch?v=HiRS4tmXe0M&t=46s
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

po sporym czasie spędzonym na czytaniu i oglądaniu wykrystalizował mi się optymalno/kompromisowy zestaw do niezbyt wymagającego i w miarę szybkiego i niedrogiego malowania...
Ork Flesh (18 ml) - Citadel Contrast
Ultramarines Blue (18 ml) - Citadel Contrast
Iyanden Yellow (18 ml) - Citadel Contrast
Gryph-Hound Orange (18 ml) - Citadel Contrast
Blood Angels Red (18 ml) - Citadel Contrast
Guilliman Flesh (18 ml) - Citadel Contrast
Snakebite Leather (18 ml) - Citadel Contrast
Volupus Pink (18 ml) - Citadel Contrast
Agrax Earthshade (24 ml) - Citadel Shade
Black - Vallejo Game Color (17 ml)
Dead White - Vallejo Game Color (17 ml)
Silver RLM01 (Metallic) - Vallejo Model Air (17 ml)
Bright Brass (Metallic) - Vallejo Model Air (17 ml)
Flesh Wash - Army Painter Warpaints Washes (18 ml)

Ponoć metaliki z tej serii Model Air są bardzo dobre, nawet do malowania pędzlem. Sprawdzę też czy naprawdę te washe od AP są takie dobre...
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: arian »

shod pisze: 28 sty 2021, 09:52 Black - Vallejo Game Color (17 ml)
Ten czarny z serii Game Color jest lekko błyszczący. Jeśli zależy Ci na matowym wykończeniu albo późniejszym łatwiejszym zamalowywaniu tej farby, to lepszy będzie matowy Model Color.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

arian pisze: 28 sty 2021, 15:25
shod pisze: 28 sty 2021, 09:52 Black - Vallejo Game Color (17 ml)
Ten czarny z serii Game Color jest lekko błyszczący. Jeśli zależy Ci na matowym wykończeniu albo późniejszym łatwiejszym zamalowywaniu tej farby, to lepszy będzie matowy Model Color.
dzięki za radę, ale...już kupione :)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

jestem po pierwszych testach i muszę powiedzieć, że ten metalik Silver niesamowicie dobrze kryje, czego nie mogę powiedzieć o Bright Brass. Albo coś nie tak jest z tą farbą albo za słabo ją mieszam przed użyciem. Guilliman Flesh brałem jako "cielisty" i na szarym podkładzie wygląda dość ciemno. Volupus Pink jako fiolet chciałem, ale...żeby był fioletem, dodaję nieco Ultramarines Blue. Malowanie sprawia sporo frajdy a ten skromny zestaw chyba się będzie sprawdzał do ekspresowego i niewymagającego "kolorowania" figurek :). Mam jednak obawy, że apetyt będzie rósł i pewnie zestaw też.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Azel »

shod pisze: 03 lut 2021, 10:58 Mam jednak obawy, że apetyt będzie rósł i pewnie zestaw też.
Słuszne obawy :D
Dzięki lockdownowi wpadłem na pomysł szybkiego pomalowania figurek z LoH kilkoma contrastami + metalic + technical. Obecnie mam już 2/3 serii contrastów + chyba 20 innych farbek ;)
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

Azel pisze: 03 lut 2021, 12:45
shod pisze: 03 lut 2021, 10:58 Mam jednak obawy, że apetyt będzie rósł i pewnie zestaw też.
Słuszne obawy :D
Dzięki lockdownowi wpadłem na pomysł szybkiego pomalowania figurek z LoH kilkoma contrastami + metalic + technical. Obecnie mam już 2/3 serii contrastów + chyba 20 innych farbek ;)
No to szybo Ci się rozrosło ;).
A pokażesz jak wyszło to malowanie? Ciekawią mnie te małe figurki Hoplitów, bo te duże [Herosi, potwory, monumenty] to wiadomo, że dają możliwości.
U nas Cyklady poszły na pierwszy ogień, żeby zobaczyć jak pójdzie i trochę rękę wyrobić.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Azel »

shod pisze: 03 lut 2021, 13:07 A pokażesz jak wyszło to malowanie? Ciekawią mnie te małe figurki Hoplitów, bo te duże [Herosi, potwory, monumenty] to wiadomo, że dają możliwości.
No właśnie z tego powodu na razie hoplici czekają w kolejce (ciągle zabieram się za "ciekawsze" figurki) - ale to raczej będzie prosta sprawa, czyli odpowiedni contrast + drybrush normalną farbą (nie ma sensu tracić więcej czasu na te drobinki ;)
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

Tutek ode mnie na zrobienie Sundropa: viewtopic.php?f=61&t=61689&p=1333461#p1333461
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: SickMind »

Siema.
Ja zakupiłam tydzień temu 26 kolorów kontrastów z citadel.
Nigdy nie miałem do czynienia z malowaniem i nie jestem uzdolniony plastycznie.
Zależało mi na w miarę fajnym efekcie i dość szybkim malowaniu.
Ale powiem wam wolę na planszy figurki pomalowane przez siebie niż wyglądające marnie szaro.
Figurki pomalowane po prostu kontrastem bez żadnych lakierów dodatkowych i innych bajerów.
Oceńcie sami, szału nie ma ale jak pisałem wcześniej, maluję dopiero od wtorku, wierzcie lub nie😎.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: 13thSON »

Po zdjęciach widzę, że poza contrastami coś tam jednak kupiłeś :)
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Kilpa »

Witam, jaki podkład najlepiej sprawdzi się pod kontrasty?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

Kilpa pisze: 24 lut 2021, 13:03 Witam, jaki podkład najlepiej sprawdzi się pod kontrasty?
zależy jaki odcień chcesz uzyskać, ale... najlepiej biały lub szary. w internecie mnóstwo jest poglądowych efektów, jak wychodzą Contrasty na różnych podkładach.
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Kilpa »

Wiem, sporo tego dlatego pytam o jakieś sprawdzone.
Jeśli chodzi o kolorystykę to raczej stonowana
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 201 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Zmij »

Kilpa pisze: 24 lut 2021, 13:23 Wiem, sporo tego dlatego pytam o jakieś sprawdzone.
Jeśli chodzi o kolorystykę to raczej stonowana
Stosuje biały od vallejo oraz dedykowany citadel wraith bone, oba sa bardzo dobre. Citadela jest taki kremowy i kolory w efekcie wychodzą cieplejsze
Do contrastów warto tez stosować zenithal priming tak wiec dowolny czarny + jeden z powyższych, efekt faktycznie lepszy ale spokojnie można zacząć bez tego.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: 13thSON »

Kilpa pisze: 24 lut 2021, 13:03 Witam, jaki podkład najlepiej sprawdzi się pod kontrasty?
Biały oczywiście się sprawdza - tu szczególnie polecam Citadel SPRAY PAINT Corax White Primer, ponieważ jest to taki lekko przełamany szarym biały i jest bardzo dużo obrazków z contrastami na tym podkładzie.

Z opcji budżet polecam - DEN BRAVEN Lakier podkładowy szary 400ml, ponieważ jest to bardzo jasny szary (coś ala Celestra Grey - tą farbką nawet poprawki robię jeśli coś nie wyjdzie). Dodam tylko, że nie malowałem na nim jasnymi contrastami takimi jak żółtym czy białym i w sumie nie wiem jak by wyszły.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: SickMind »

13thSON pisze: 23 lut 2021, 09:48 Po zdjęciach widzę, że poza contrastami coś tam jednak kupiłeś :)
Masz racje.
Dwie bazowe, leadbelchera i balthasar gold do metalicznych efektów i agraxa ertshade i wszystkie wykorzystane tylko do mechów z Scythe.
Jeżeli chodzi o mnie to będą wykorzystywane tylko do specjalnych efektów jak sam dobrze wiesz.
U mnie jak narazie do mechów tylko Polanii.
Pomalowałem jeszcze kilka figurek i nie potrzebowałem ich.
Ale jak mam być szczery to można i bez nich przeżyć na sam początek.
Reszta tylko i wyłącznie kontrasty.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: SickMind »

Kilpa pisze: 24 lut 2021, 13:03 Witam, jaki podkład najlepiej sprawdzi się pod kontrasty?
Najlepiej jak najjaśniejszy uzyskasz zadowalający efekt jeżeli chodzi o kolory.
Ja zakupiłem od Cytadeli w spraju Wraith Bone.
Ale spokojnie możesz skorzystać z jakiś bazowych farbek. Generalnie czym jaśniej tym lepiej.
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Kilpa »

Dzięki za porady, pytam bo czytałem opinie że podkłady dedykowane od citadel można spokojnie zastąpić czymś tańszym bez straty na jakości.
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: aaxxee »

To ja mam pytanie w drugą stronę. Czy ktoś malował po dedykowanym podkładznie grey seer kolorami bazowymi a nie kontrastami? Jak to się sprawdza?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

aaxxee pisze: 07 mar 2021, 12:45 To ja mam pytanie w drugą stronę. Czy ktoś malował po dedykowanym podkładznie grey seer kolorami bazowymi a nie kontrastami? Jak to się sprawdza?
Jak każda inna farba w sprayu do figurek. Nie ma żadnych nadzwyczajnych właściwości.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1220 times
Been thanked: 1429 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Cyel »

Dorzuciłem na początku pierwszego posta link do kolejnego tutoriala w osobnym temacie - dwa oddziały do ASOIAF prawie wyłącznie constrastami/washami.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ