Malowanie figurek - ekspresowe metody

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: janekbossko »

Jakieś 5-6 lat nie malowałem ale zacząłem znów się tym interesować :wink: podobnie jest z planszowkami, dopiero co odfoliowalem Nemesisa z ks :roll:
Pomyslalem żeby pomalować Nemesisa przy użyciu speedpaint od AP.
Na figurkę tych maszkar czarny podkład później od góry srebrny i speedpaint Cloudburst Blue.

Nie mam doświadczenia z nimi, jeszcze.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: rastula »

janekbossko pisze: 11 sty 2023, 19:02 Jakieś 5-6 lat nie malowałem ale zacząłem znów się tym interesować :wink: podobnie jest z planszowkami, dopiero co odfoliowalem Nemesisa z ks :roll:
Pomyslalem żeby pomalować Nemesisa przy użyciu speedpaint od AP.
Na figurkę tych maszkar czarny podkład później od góry srebrny i speedpaint Cloudburst Blue.

Nie mam doświadczenia z nimi, jeszcze.
jak dasz na czarny podkład to nic nie będzie widać :). SP działają głównie na jasnych...
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ariser »

Obczaj sobie metodę Slap Chop. Najlepszy sposób na speedpainty/contrasty. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: janekbossko »

rastula pisze: 11 sty 2023, 19:23
janekbossko pisze: 11 sty 2023, 19:02 Jakieś 5-6 lat nie malowałem ale zacząłem znów się tym interesować :wink: podobnie jest z planszowkami, dopiero co odfoliowalem Nemesisa z ks :roll:
Pomyslalem żeby pomalować Nemesisa przy użyciu speedpaint od AP.
Na figurkę tych maszkar czarny podkład później od góry srebrny i speedpaint Cloudburst Blue.

Nie mam doświadczenia z nimi, jeszcze.
jak dasz na czarny podkład to nic nie będzie widać :). SP działają głównie na jasnych...
Widziałem jak klasa na srebrne stąd chciałem najpierw czarny a później srebrny położyć żeby zrobić "cienie"?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: rastula »

na srebrnym będzie...niebieski metalik - fajny efekt- ale nie wiem (dosłownie nie wiem, nie poddaję w watpliowość) czy o taki ci chodzi (Jak Alien to nie będzie wyglądać ;))
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: janekbossko »

rastula pisze: 11 sty 2023, 21:07 na srebrnym będzie...niebieski metalik - fajny efekt- ale nie wiem (dosłownie nie wiem, nie poddaję w watpliowość) czy o taki ci chodzi (Jak Alien to nie będzie wyglądać ;))
No wlansie nie mam pomysłu jak "go" ugryźć
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 419
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 177 times
Been thanked: 144 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: aduko »

janekbossko pisze: 11 sty 2023, 21:54
rastula pisze: 11 sty 2023, 21:07 na srebrnym będzie...niebieski metalik - fajny efekt- ale nie wiem (dosłownie nie wiem, nie poddaję w watpliowość) czy o taki ci chodzi (Jak Alien to nie będzie wyglądać ;))
No wlansie nie mam pomysłu jak "go" ugryźć
https://youtu.be/9DBJl_LKQtc
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

janekbossko pisze: 11 sty 2023, 19:02 Jakieś 5-6 lat nie malowałem ale zacząłem znów się tym interesować :wink: podobnie jest z planszowkami, dopiero co odfoliowalem Nemesisa z ks :roll:
Pomyslalem żeby pomalować Nemesisa przy użyciu speedpaint od AP.
Na figurkę tych maszkar czarny podkład później od góry srebrny i speedpaint Cloudburst Blue.
Będzie spoko efekt. Sam tak często maluję. Możesz też użyć czarnego speedpainta na srebrnym podkładzie i zobaczyć jak to wyjdzie. Ja do Nemesisa użyłem niebieskich odcieni bo jakoś mi tak bardziej pasowało, ale nie szukam pełnej zgodności z pierwowzorem. Reasumując, srebrny podkład plus kontrasty to świetne połączenie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: rastula »

może zamiast srebrny jakiś ciemniejszy metal...gun metal czy burnt iron... żeby nie wyglądały jak brudne elfy ;)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: janekbossko »

rastula pisze: 12 sty 2023, 08:38 może zamiast srebrny jakiś ciemniejszy metal...gun metal czy burnt iron... żeby nie wyglądały jak brudne elfy ;)
Właśnie o gun metal mi chodzilo :mrgreen:
_Grzechu_
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2014, 12:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 12 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: _Grzechu_ »

Pochwalę się efektem, bo podobny pomysł miałem:

- czarny podkład
- dry brush gun metal
- lekki dry brush srebrny
- contrast Terradon Turquise
Spoiler:
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Seraphic_Seal »

W jakim celu właściwie dajecie metaliki pod speedpainty?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: janekbossko »

Seraphic_Seal pisze: 13 sty 2023, 11:37 W jakim celu właściwie dajecie metaliki pod speedpainty?
Aby był inny odcien koloru. Tu jest bardzo dobre porównanie. Wszystkie speedpainty na metalik i na biały.

https://www.reddit.com/r/minipainting/c ... _term=link
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Mr_Fisq »

:+1: do powyższego. Ja w niedalekiej przyszłości planuję poeksperymentować ze stormcast eternals:
- Plate Mail Metal => 70.628 + Zealot Yellow
tylko nie wiem czy ten metalic będzie wystarczająco jasny/metaliczny.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: 13thSON »

raj pisze: 07 sty 2023, 16:47 Z tego co rozmawiałem w sklepie, zapasy xpresów są uzupełniane na początku miesiąca. Aktualnie widziałem je w kilku sklepach.
Wróciły na alle
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
_Grzechu_
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2014, 12:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 12 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: _Grzechu_ »

Seraphic_Seal pisze: 13 sty 2023, 11:37 W jakim celu właściwie dajecie metaliki pod speedpainty?
Może na zdjęciach tego nie widać, ale daje to delikatny efekt metalicznej farby turkusowej. Oczywiście nadal mamy zalety contrastów czyli cieniowanie.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

13thSON pisze: 13 sty 2023, 12:03
raj pisze: 07 sty 2023, 16:47 Z tego co rozmawiałem w sklepie, zapasy xpresów są uzupełniane na początku miesiąca. Aktualnie widziałem je w kilku sklepach.
Wróciły na alle
możesz wskazać gdzie? bo w zasadzie to pozostawały w sklepach jakieś pojedyncze kolory. Kilku kolorów nie ma już od dawna. Ja się spóźniłem trochę i dwóch kolorów mi brakuje do zrealizowania zamówienia. Niby mają obiecane w przyszłym tygodniu jakąś dostawę od Vallejo, ale ponoć od czasu wejścia Xpress i nowych linii to jest jakiś sajgon.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Mr_Fisq »

Jeszcze niedawno niezły wybór był w gnomie:
https://gnom-sklep.pl/pl/search.html?te ... ress+color
ale już kilku kolorów które zamawiałem w weekend nie ma.

Sporo z tego co widzę jest też w shopgracz:
https://shopgracz.pl/jolisearch?s=xpress+color
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Zapewne nowa partia będzie na początku lutego.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: 13thSON »

shod pisze: 13 sty 2023, 13:42
13thSON pisze: 13 sty 2023, 12:03
raj pisze: 07 sty 2023, 16:47 Z tego co rozmawiałem w sklepie, zapasy xpresów są uzupełniane na początku miesiąca. Aktualnie widziałem je w kilku sklepach.
Wróciły na alle
możesz wskazać gdzie? bo w zasadzie to pozostawały w sklepach jakieś pojedyncze kolory. Kilku kolorów nie ma już od dawna. Ja się spóźniłem trochę i dwóch kolorów mi brakuje do zrealizowania zamówienia. Niby mają obiecane w przyszłym tygodniu jakąś dostawę od Vallejo, ale ponoć od czasu wejścia Xpress i nowych linii to jest jakiś sajgon.
No allegro np. Duinhir
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: shod »

13thSON pisze: 13 sty 2023, 15:22
shod pisze: 13 sty 2023, 13:42
13thSON pisze: 13 sty 2023, 12:03

Wróciły na alle
możesz wskazać gdzie? bo w zasadzie to pozostawały w sklepach jakieś pojedyncze kolory. Kilku kolorów nie ma już od dawna. Ja się spóźniłem trochę i dwóch kolorów mi brakuje do zrealizowania zamówienia. Niby mają obiecane w przyszłym tygodniu jakąś dostawę od Vallejo, ale ponoć od czasu wejścia Xpress i nowych linii to jest jakiś sajgon.
No allegro np. Duinhir
Znalazłem Go w międzyczasie. Faktycznie chyba największy wybór na tą chwilę, ale i tak brak tego brązowego, którego szukam.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: miker »

Czołem, zastanawiam się nad rozpoczęciem malowania i pomalowaniem Zombicide 2nd edition na start.
Do tego mam Nemesis podstawkę, Blood rage, Gloomhaven szczęki lwa, jakieś Małe Epickie Podziemia.

Poczytałem trochę, ale wybór farb, podkładów, pędzli jest przeogromny i poogubiłem się w tym prawdę mówiąc. Zależy mi na w miarę szybkim pomalowaniu i należy dodać, że dopiero zaczynam tę przygodę.
W związku z powyższym skupiłem się na kontrastach od Citadel i dodałem 2 washe.

Czy któryś z kolegów z doświadczeniem mógłby rzucić okiem na to co wpakowałem do koszyka i powiedzieć mi:

1. Czy to co dodałem ma sens?
2. Czy lepiej skupić się na innych farbach? Farbach innych firm? Będę wdzięczny za wskazówki których farbach i jakich firm.
3. Czy pędzle dodane mają sens?
4. Czy Gnom jest tani, czy można taniej kupić taki zestaw? 400 zł na start to i dużo i mało, zależy jak na to patrzeć.
5. Inne wskazówki, o których nie wiem, więc nie mogłem zapytać :)

dzięki z góry
Spoiler:
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: 13thSON »

miker pisze: 19 sty 2023, 10:02 Czy któryś z kolegów z doświadczeniem mógłby rzucić okiem na to co wpakowałem do koszyka i powiedzieć mi:

1. Czy to co dodałem ma sens?
2. Czy lepiej skupić się na innych farbach? Farbach innych firm? Będę wdzięczny za wskazówki których farbach i jakich firm.
3. Czy pędzle dodane mają sens?
4. Czy Gnom jest tani, czy można taniej kupić taki zestaw? 400 zł na start to i dużo i mało, zależy jak na to patrzeć.
5. Inne wskazówki, o których nie wiem, więc nie mogłem zapytać :)

1. Moim zdaniem nie ma sensu kupowanie nie wiadomo czego na początek. 2 razy mniej kosztować Cię będą farby Vallejo Xpress Color. Wybierz sobie, którą figurkę będziesz malować na początek (lub np. zombie, które nawet jak nie do końca wyjdą to i tak będą spoko wyglądać i lepiej niż szare) i kup kolory, które do tego potrzebujesz. Jak Ci się spodoba to zrobisz następne zakupy.
2. Jeśli kupujesz biały spray to kup też białą farbkę, bo jak gdzieś wyjedziesz za linię, to wtedy będziesz musiał to zamaskować białym.
3. Citadel robi kiepskie pędzle, kupisz jakieś mag pole czy cokolwiek innego i będzie taki sam efekt. W pierwszym poście chyba jest lista co kupić na początek.
4. Nie wiem.
5. Sprawdź sobie termin slap chop. Dużo lepiej się maluje contrastami, jak się najpierw zrobi nawet prosty preshade. Nie działa to zbyt dobrze w mojej opinii z figurkami w jasnych kolorach, ale jakieś przybrudzone zombie jak najbardziej.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
4. Figurkowo jest tani, z farbkami ciężko powiedzieć, bo u nich nie kupowałem. Możesz jeszcze sprawdzić inne sklepy, ale nie sądzę, żeby była jakaś kolosalna różnica. ;⁠-⁠)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Mr_Fisq »

13thSON pisze: 19 sty 2023, 10:20
Spoiler:
1. Moim zdaniem nie ma sensu kupowanie nie wiadomo czego na początek. 2 razy mniej kosztować Cię będą farby Vallejo Xpress Color. Wybierz sobie, którą figurkę będziesz malować na początek (lub np. zombie, które nawet jak nie do końca wyjdą to i tak będą spoko wyglądać i lepiej niż szare) i kup kolory, które do tego potrzebujesz. Jak Ci się spodoba to zrobisz następne zakupy.
2. Jeśli kupujesz biały spray to kup też białą farbkę, bo jak gdzieś wyjedziesz za linię, to wtedy będziesz musiał to zamaskować białym.
3. Citadel robi kiepskie pędzle, kupisz jakieś mag pole czy cokolwiek innego i będzie taki sam efekt. W pierwszym poście chyba jest lista co kupić na początek.
4. Nie wiem.
5. Sprawdź sobie termin slap chop. Dużo lepiej się maluje contrastami, jak się najpierw zrobi nawet prosty preshade. Nie działa to zbyt dobrze w mojej opinii z figurkami w jasnych kolorach, ale jakieś przybrudzone zombie jak najbardziej.
Moje 2 grosze:
- Ostatnio zacząłem malować Zombicide czarną plagę, i chwalę sobie na początek zestaw: Army Painter: Speedpaint Starter Set; zacznie Ci brakować kolorów, to dokupisz, a masz niezły zestaw kolorów w dobrej cenie.
- Ja zamiast spray'u kupiłbym na początek 3 pojemniczki z podkładem => biały, szary i czarny; pozwoli Ci to poeksperymentować, a z drugiej strony pobawić się w Slapchopa (polecam poczytać)
- Drybrush (również w ramach Slapchopa) to rewelacyjny wynalazek dla początkujących => tu dużo osób chwali pędzelki do makijażu (budżetowe) w tym zastosowaniu
+1 dla Slapchopa.

Edit:
Mój pierwszy Zombiak malowany "pół" (czarny podkład + biały drybrush, zamiast: czarny podkład, szary drybrush, biały highlight ) slapchopem => praktycznie uczyłem się na tej figurce drybrushu:
Spoiler:
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ