Essen 2008 - planowane premiery

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: jax »

Essen się zbliża, więc poniżej wypisałem co ciekawsze premiery szykowane na tę imprezę:

After the Flood – kolejna gra Wallace’a, po lżejszych Toledo i Tinners’ Trail wreszcie cięższy tytuł. Z tego co czytałem dla mnie osobiście zapowiada się mega-hit. Jedna z bardziej wyczekiwanych przez mnie gier. Mam lekkie skojarzenia z Periklesem – zobaczymy czy słuszne.
Ascendancy – budowa galaktycznego imperium..w godzinę. Ciekawe – chętnie się temu przyjrzę bliżej. Mechanicznie podobno żadnego związku z komputerowym pierwowzorem.
Battlestar Galactica – gra kooperacyjna. Zapowiada się smakowicie. Muszę tylko oglądanie serialu nadrobić (już czeka na płytach) – lepiej będzie można poczuć klimat.
Cavum – zwraca uwagę przede wszystkim parą twórców Kramer&Kiesling (ten duet zrobił m.in. Tikala i Torresa). Grafikę robi Mike Doyle. Chodzi o kopanie tuneli, stawianie stacji wydobywczych i wydobywanie cennych kamieni. Punkty dostaje się za wydobyte kamienie i stacje wydobywcze. Nie wiem nic poza tym – trudno się więc tak w ciemno nastawiać na ten tytuł.
Chinatown – reedycja gry #2 w serii Alea Big Box. Gra czysto negocjacyjna, z dobrymi recenzjami. Nie przekonała mnie dotąd do kupna, może teraz będzie szansa przyjrzeć się bliżej.
Confucius – ciężka mechanika, innowacyjny mechanizm podarków, duże oczekiwania. Czekam niecierpliwie.
Constatntinopolis – ciężka gra ekonomiczna rodem z Włoch. Z tego co czytam będzie mi się podobać. Czekam.
nowa mapa do Wysokiego Napięcia – coż tu więcej dodać, kto będzie chciał to kupi
Le Havre – to może być kolejny hit od Uwa Rosenberga, na miarę Agricoli. Znów złożona, bogata gra. Lekko niepokoi że ma być ciut bardziej taktyczna niż Agricola, ale nic to, absolutny must-try.
Red November – zapowiadana w wersji polskiej przez Galakte gra kooperacyjna Faiduttiego. Na pewno do sprobowania.
Reins of Power – fiuuuu…’huge board game of contemporary or near-future geopolitics, superpower diplomacy, and global conflict. Each player takes on the role of the head-of-state of a world power, from the US to the European Union, and attempts to steer this power to global supremacy. Each player also takes on the role of another player’s domestic political opposition and attempts to thwart that player’s every move. Execute regime change in Third World countries, combat terrorism, and project your power with carrier battle-groups.’
Nie wiadomo jednak czy zdążą na Essen. Tak czy siak może być hit. Dla mnie tematyka i zakres gry *genialne*.
Steel Driver - kolejna produkcja Wallace’a. Gra zdaje się prosta i z elementem akcjonariatu. Zobaczymy czy Wallace’owi faktycznie udalo się cos jeszcze swiezego w temacie kolejowym wymyslic.
Sylla – Ystari - nie potrzebuje wiecej zachet zeby sprobowac. Tym bardzej ze ostatnie produkcje Ystari, Amyitis i Metrpolys jak najbardziej mi przypadły do gustu.
The Princes of Machu Picchu – gra Marka Gerdtsa. Tym razem po raz czwarty nie dostajemy rondla. Każdy z graczy wciela się w przywodce inkaskiego rodu. Zapowiada się ciekawie – na pewno do sprobowania.
ToI Normandy – dodatek do Tide of Iron. Chętnie bym spróbował wreszcie podstawki.
Galaxy Trucker expansion – kto lubi podstawke ma must–have do kupienia.
Space Alert – gra kooperacyjna Czechow w czasie rzeczywistym, na Pionku zawsze zbierala euforyczne opinie. Zapowiada się wielki hit.

A jakie są wasze opinie, spostrzeżenia, na co najbardziej czekacie?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: samur »

Fajnie, ze taki watek sie pojawil :) Warto tez poprzegladac to geekliste: http://boardgamegeek.com/geeklist/32448

Dorzuce kilka swoich groszy... ;)
jax pisze: Cavum – zwraca uwagę przede wszystkim parą twórców Kramer&Kiesling (ten duet zrobił m.in. Tikala i Torresa). Grafikę robi Mike Doyle. Chodzi o kopanie tuneli, stawianie stacji wydobywczych i wydobywanie cennych kamieni. Punkty dostaje się za wydobyte kamienie i stacje wydobywcze. Nie wiem nic poza tym – trudno się więc tak w ciemno nastawiać na ten tytuł.
Dodam jeszcze, ze wszystko ma sie dziac kolo roku 1990, w kopalni diamentow :) No i cos tez mowi fakt, ze podobno w kazdej z tur bedzie mozna zrobic tylko jedna akcje z 12 dostepnych do wyboru. Wiec to must-see :)

Ja czekam tez na:

Arktia - nowa gra tworcy Rumisa. Tez zabawa w przestrzeni, wiec dla mnie obowiazkowa pozycja do zagrania/kupienia :)

Cosmic Encounter - ma sie pojawic nowa edycja. Nie gralem w gre, ale na pewno chetnie w nia zagram. A teraz chyba raczej ciezko z jej dostepnoscia... ?

Cthulhu Rising - horror planszowy (jakkolwiek to nie brzmi ;)) Knizi, wiec tym bardziej musze zagrac i przekonac sie co to :)

Down Under - do kupienia :)

Endeavor - mapa intryguje... Sama gra intryguje, wiec moze byc cos ciekawego :) No i to 90 minutowka dla 2-5 graczy.

Jukatan - polska gra, o ktorej nic nie wiem... Ktos cos o niej wie?

Lungarno - Bo ma byc budowanie miasta. Bo bardzo ciekawy theme: Struggles for power and money in the old Pisa toward the fourteenth century.

Rice Wars
- polska gra, jak wiadomo... Chcialbym zagrac, zobaczyc :)

Der Schwarm - na bgg ktos pisze, ze to ma byc gra Kramera i Kieslinga na podstawie jakiegos bestsellera ksiazkowego rodem z Niemiec... W kazdym razie gra Kramera, wiec na pewno chce w nia zagrac.

Ochs & Esel - kolejna gra Kramera. O tej nic nie wiadomo ?

Sutter's Mill - Bo: In Sutter´s Mill the players experience the sudden rise and decline of the Californian town of Coloma during the gold rush. They first build up the town, bring new citizens into it, and, last but not least, dig gold. However, when it is time and the gold vein is almost spent, they better take their belongings and get the hell out of Coloma! Kwestia o uciekaniu jest ciekawa :D

Witchcraft - kolejna polska gra Portalu ? Dla dwoch graczy, 30 minut. Hmmm...

To tyle z moich typow :) No i sporo z tych, ktore juz wypisales :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Tommy »

Fajny wybór. Na pewno część z tych tytułów będę wcześniej czy później chciał spróbować.

Ja z mojej natury nie kupuję zazwyczaj gier o których niewiele wiem (czyli nowości). Raczej poczekam z zakupami na sporo czasu po Essen.

Realnie zastanawiam się może nad kolekcjonerską edycją War of the Ring która ma się ukazać na Essen. Może Battlestar Galactica - bardziej ze względu na wydawcę (spodziewam się fajerwerków :D ) niż tematykę - serialu nigdy nie oglądałem, choć znajomi byli zachwyceni.


A tak nie z Essen to najbardziej czekam na dostępność Ticket to Ride: Nordic Countries :D :D :D i nową grę Drovera.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Amen »

jax pisze: Battlestar Galactica – gra kooperacyjna. Zapowiada się smakowicie. Muszę tylko oglądanie serialu nadrobić (już czeka na płytach) – lepiej będzie można poczuć klimat.
Na stronie FFG można już zobaczyć jak mniej więcej gra bedzie wyglądała. http://www.fantasyflightgames.com/bsg/index.shtml

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: pomimo »

samur pisze:
Ochs & Esel - kolejna gra Kramera. O tej nic nie wiadomo ?
Karcianka, wydana przez Pegasusa, pojawi się w metalowym pudełki, Pegasus ma zresztą taką serię karcianek, inna z tej serii to jedna z gier Knizi, coś o rozwiązywaniu zagadki kryminalnej w Londynie na poczatki XIX, lub XX wieku, dokładnie nie pamiętam, nie mam teraz czasu sprawdzić, ale chyba raczej nie pomyliłem gier
samur pisze: Arktia - nowa gra tworcy Rumisa. Tez zabawa w przestrzeni, wiec dla mnie obowiazkowa pozycja do zagrania/kupienia :)

Down Under - do kupienia :)
Nawiązałem kontakt z oboma wydawnictwami, dzięki czemu miałem okazję zrecenzować obie gry na Spielluscie, podejrzewam Samur, że już czytałeś:-), ale może kogoś jeszcze interesuje

http://spiellust.blogspot.com/2008/08/arktia.html
http://spiellust.blogspot.com/2008/08/d ... esert.html
samur pisze: Jukatan - polska gra, o której nic nie wiem... Ktos cos o niej wie?
Tłumaczyłem instrukcję na niemiecki, więc na razie tyle co z zasad wynika - dynamiczna gra, gdzie kierujesz grupami wojowników, napadasz na wioski przeciwników i neutralne uprowadzasz stamtąd jeńców, dostarczasz ich do swojego miasta, aby użyć ich jako budowniczych piramidy, w międzyczasie rozbudowujesz swoje wioski, powołujesz nowe armie, walczysz z przeciwnikami (walka odbywa się na zasadzie papier/nożyce/kamień)

gdy któryś z graczy wybuduje 5ty element piramidy gra się kończy i on wygrywa
wiec gra raczej szybka, do tego bardziej taktyczna, choć pewnie trzeba będzie sobie obrać jakąś strategie po ogarnięciu początkowego rozstawienia elementów wszystkich graczy na planszy.

plansza składana z heksagolanych płytek, kafelki maja ilustracje terenu rzeki lasy góry, podzielonena małe heky pola
na ostatnim etapie pracy, ten gadżet doszedł w ostatniej chwili do instrukcji drewniane części piramidy dostały nalepki, które będzie sobie można - jak ktoś chce - nalepić

gra pojawi się już niedługo, z tego co wiem się drukuje, podobnie zresztą jak Saigo no kane

zresztą na Essen w tym roku będzie liczna reprezentacja polskich gier
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: samur »

Nawiązałem kontakt z oboma wydawnictwami, dzięki czemu miałem okazję zrecenzować obie gry na Spielluscie, podejrzewam Samur, że już czytałeś:-), ale może kogoś jeszcze interesuje

http://spiellust.blogspot.com/2008/08/arktia.html
http://spiellust.blogspot.com/2008/08/d ... esert.html
Nom czytalem. Obie (a wlasciwie trzy, bo Down Under zawiera tez Sturt’s Stony Desert) wydaja mi sie interesujace.
Tłumaczyłem instrukcję na niemiecki, więc na razie tyle co z zasad wynika - dynamiczna gra, gdzie kierujesz grupami wojowników, napadasz na wioski przeciwników i neutralne uprowadzasz stamtąd jeńców, dostarczasz ich do swojego miasta, aby użyć ich jako budowniczych piramidy, w międzyczasie rozbudowujesz swoje wioski, powołujesz nowe armie, walczysz z przeciwnikami (walka odbywa się na zasadzie papier/nożyce/kamień)
Czyli moze byc ciekawym wariantem takiej troche gry wojennej, jesli dobrze rozumiem. Chociaz to zalezy od tego ile bedzie mozliwosci taktycznych - ile jakich pol na planszy moze nam dawac jakies bonusy... Chyba, ze to rozwiazane jest jeszcze inaczej...
zresztą na Essen w tym roku będzie liczna reprezentacja polskich gier
No wlasnie zauwazylem. Tylko sie cieszyc :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: jax »

Amen pisze:
jax pisze: Battlestar Galactica – gra kooperacyjna. Zapowiada się smakowicie. Muszę tylko oglądanie serialu nadrobić (już czeka na płytach) – lepiej będzie można poczuć klimat.
Na stronie FFG można już zobaczyć jak mniej więcej gra bedzie wyglądała. http://www.fantasyflightgames.com/bsg/index.shtml

Pozdrawiam
No, poczytałem dostępne tam materiały i... jestem pod wrażeniem. Mechanika zapowiada się świetnie. Byłem wstępnie pozytywnie nastawiony, teraz jestem bardzo pozytywnie. Nie znającym polecam zajrzeć pod tego linka.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Rathi »

samur pisze:Rice Wars[/b] - polska gra, jak wiadomo... Chcialbym zagrac, zobaczyc :)
Podobno ma byc dzisiaj. Czekam na telefon od Puszona i jak dobrze pojdzie, to juz dzisiaj gra pojawi sie w ofercie : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: pomimo »

na blogu Spiellust są najnowsze informacje dotyczące dodatku do NS Hex Babel 13

http://spiellust.blogspot.com/2008/08/t ... ortal.html
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Don Simon »

A ja zrobilem sobie geekliste na BGG:

http://boardgamegeek.com/geeklist/33486

Mozecie smialo dodawac tytuly, ktore Was interesuja.
Pozniej jeszcze mam zamiar wzbogacic liste o numery stoisk, o ile mi sie uda odpowiednio wczesnie to poznac.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: mst »

jax pisze:The Princes of Machu Picchu – gra Marka Gerdtsa. Tym razem po raz czwarty nie dostajemy rondla. Każdy z graczy wciela się w przywodce inkaskiego rodu. Zapowiada się ciekawie – na pewno do sprobowania.
Na stronie Boardgamenews pojawiła się recenzja
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: mst »

jax pisze:Confucius – ciężka mechanika, innowacyjny mechanizm podarków, duże oczekiwania. Czekam niecierpliwie.
No to nie będziesz już musiał czekać - jeden egzemplarz z baaardzo limitowanego jak dotąd nakładu właśnie do mnie dotarł :D - zapraszam na partyjkę podczas Pionka.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: jax »

mst pisze:
jax pisze:Confucius – ciężka mechanika, innowacyjny mechanizm podarków, duże oczekiwania. Czekam niecierpliwie.
No to nie będziesz już musiał czekać - jeden egzemplarz z baaardzo limitowanego jak dotąd nakładu właśnie do mnie dotarł :D - zapraszam na partyjkę podczas Pionka.
No, super, gratuluję. Na najblizszego Pionka pewnie niestety nie dotre, ale na kolejnym (o ile do tego czasu nie bedziemy juz mieli dosc tej gry :) ) chetnie sie podlacze.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Don Simon »

mst pisze: No to nie będziesz już musiał czekać - jeden egzemplarz z baaardzo limitowanego jak dotąd nakładu właśnie do mnie dotarł :D - zapraszam na partyjkę podczas Pionka.
To mnie zapisz koniecznie. Bede wiedzial, czy warto na to polowac w Essen.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: samur »

Ja tez chetnie bym sie pisal! :) Bedzie mniej lub wiecej do upolowania... :mrgreen:
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: melee »

kto się nie pisze na Confucius mst, ręka w górę! nie widzę :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: mst »

:lol:

W jednej rozgrywce udział może wziąć max.5 osób - ilość obserwatorów i kibiców nieograniczona. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Pancho »

Panowie, opanujcie się!


Jakby co mst licz też mnie :)
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Radek »

mst pisze:
jax pisze:Confucius – ciężka mechanika, innowacyjny mechanizm podarków, duże oczekiwania. Czekam niecierpliwie.
No to nie będziesz już musiał czekać - jeden egzemplarz z baaardzo limitowanego jak dotąd nakładu właśnie do mnie dotarł :D - zapraszam na partyjkę podczas Pionka.
Napisz coś jak już zagrasz. Nie wiem dlaczego, ale skreśliłem to z listy zakupów :cry:, a może powinno wrócić? (co prawda lista i tak jest dość długa ;))
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze: Jakby co mst licz też mnie :)
No nie. Co ciekawszy tytul to sie zaraz warszawka zlatuje, jak stonka na ziemniaka.

Proponuje, by liste warszawiakow przy stole ograniczyc do mojej osoby :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: mst »

Radek pisze:Napisz coś jak już zagrasz.
O'K - gliwicka premiera zaplanowana jest na przyszły poniedziałek ale może uda się jeszcze jakiś przedpremierowy pokaz zorganizować. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: Pancho »

Don Simon pisze:Proponuje, by liste warszawiakow przy stole ograniczyc do mojej osoby :-).
A jaki tam z ciebie Warszawiak, w jakieś wsi mieszkasz :)
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: westwood »

samur pisze: Cthulhu Rising - horror planszowy (jakkolwiek to nie brzmi ;)) Knizi, wiec tym bardziej musze zagrac i przekonac sie co to :)
Na BGG czytamy:
In Cthulhu Rising one player plays on the side of the cultists as they try to summon the great Cthulhu. The other player plays the investigators trying to stop the cultist from unleashing the ultimate terror. This highly-strategic, abstract game pits player against player as they try to place their numbered tiles in columns and rows to accumulate the most points while trying to block the opposing player from doing the same.
Nie powiem, brzmi niezwykle klimatycznie :lol: I rzekłbym: epicko :mrgreen:
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: aswiech »

mst pisze:
jax pisze:Confucius
No to nie będziesz już musiał czekać - jeden egzemplarz z baaardzo limitowanego jak dotąd nakładu właśnie do mnie dotarł :D - zapraszam na partyjkę podczas Pionka.
Kolego mst. Chyba spedzimy duzo czasu nad planszami w ten Pionek. "Fragile", "Notre Dame", "Confucius"... Jak tak dalej pojdzie to czasu braknie;)
Bo, jak rozumiem, moge sie wprosic na partyjke?
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Essen 2008 - planowane premiery

Post autor: mst »

Wygląda na to, że na jednej rozgrywce w Confuciusa sie nie skończy. A że na Pionku czasu braknie na zagranie we wszystkie gry, w które zagrać chcielibyśmy to oczywiste. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ