Podwodne Miasta / Underwater Cities (Vladimir Suchy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: litk »

bodi pisze: 11 sty 2023, 23:15 Dziś pojawiła się przesyłka paczkomatowa od Portal, więc pewnie wysłali nową planszę.
Dokładnie. Oryginalny wydawca z kolei twierdzi, że latem ma być dodruk Nowych Odkryć, więc pewnie i Portal też będzie drukować dodatek.
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bodi »

Odebrana plansza jest już ok bez żadnych poszarpań, przycięta elegancko.
rogal
Posty: 242
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: rogal »

potwierdzam. Swoją właśnie odebralem i jest ok
teraz czekam na dodatek :D
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: jozef.k »

Mam pytanie odnośnie elementów zastępczych, a szczególnie chodzi mi o znaczniki Odsalarni, Farm i Laboratoriów. Czy macie coś w zamian, może ktoś robił coś sam albo kupił gdzieś. Uwielbiam tą grę ale jak mam stawiać jeden znacznik na drugim to później część mojego skupienia wędruje ku temu żeby tego nie naruszyć i to mnie wkurza.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: nidhog »

jozef.k pisze: 13 sty 2023, 18:39 Mam pytanie odnośnie elementów zastępczych, a szczególnie chodzi mi o znaczniki Odsalarni, Farm i Laboratoriów. Czy macie coś w zamian, może ktoś robił coś sam albo kupił gdzieś. Uwielbiam tą grę ale jak mam stawiać jeden znacznik na drugim to później część mojego skupienia wędruje ku temu żeby tego nie naruszyć i to mnie wkurza.
Odpowiedź brzmi dwuwarstwowe ( a w zasadzie trójwarstwowe) planszetki z dodatku.
Chciałem też kiedyś zorganizować druk naklejek przezroczystych do oklejenia, ale nie bylo odzewu :)

trzecia opcja to jakis upgradekit tego typu. https://www.boardgameset.com/p/underwat ... grade-set/
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

jozef.k pisze: 13 sty 2023, 18:39 Mam pytanie odnośnie elementów zastępczych, a szczególnie chodzi mi o znaczniki Odsalarni, Farm i Laboratoriów. Czy macie coś w zamian, może ktoś robił coś sam albo kupił gdzieś. Uwielbiam tą grę ale jak mam stawiać jeden znacznik na drugim to później część mojego skupienia wędruje ku temu żeby tego nie naruszyć i to mnie wkurza.
Ja drukowałem u ziomka podwyższenia i sprawdzają się rewelacyjnie. Może niektóre nie wchodzą od razu idealnie, ale i tak bym ich nie zamienił!
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 398
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 587 times
Been thanked: 383 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: kuleczka91 »

Atk pisze: 14 sty 2023, 13:46 Ja drukowałem u ziomka podwyższenia i sprawdzają się rewelacyjnie. Może niektóre nie wchodzą od razu idealnie, ale i tak bym ich nie zamienił!
Możesz wrzucić fotkę jak to wygląda?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1671
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: XLR8 »

Przez 19 partii tylko raz się zdarzyło żeby komuś się poprzewracały te budynki i nadal nie był to żaden kłopot je odtworzyć. Też myślałem, że to będzie spory problem, ale na szczęście tak nie jest.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

kuleczka91 pisze: 15 sty 2023, 12:02
Atk pisze: 14 sty 2023, 13:46 Ja drukowałem u ziomka podwyższenia i sprawdzają się rewelacyjnie. Może niektóre nie wchodzą od razu idealnie, ale i tak bym ich nie zamienił!
Możesz wrzucić fotkę jak to wygląda?
Kurde szukalem wczoraj ale nigdzie nie mam. Jak rozłoże grę to wrzucę foty, bo robi wrażenie!

Na sprzedaż może będę miał drogi 3d. Są 2 częściowe, duża żółta podstawa jako podstawa droga i niebieski pasek, który się montuje w podstawie po upgrade drogi.
Jak się namyśle to wrzucę ogłoszenie w odpowiedni dział
https://imgur.com/a/sEqlrG6
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bogas »

Sporo wody w morzach i oceanach przybyło od czasu ukazania się tej gry, ale dopiero teraz, przy okazji dodruku była okazja zagrać w 4 osoby, a po tej rozgrywce kupić swój egzemplarz z myślą o grach z moją lepszą połówką. O samej grze napisane i powiedziane zostało sporo i to głównie w superlatywach i nam też gra bardzo przypadła do gustu (w przeciwnym wypadku po co bym kupował :P ). Kawał świetnego euro, chociaż wykonanie faktycznie nie dorównuje mechanice, ale tragedii też nie ma (no i trzeba przyznać, że mechanika wykonaniu zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko). Poczucie humoru też autora nie opuszcza i wciąż bawi mnie, że Czech o nazwisku Suchy zrobił najpierw grę "Shipyard", no a potem Podwodne Miasta :lol: Ale ja nie o tym, a o zdziwieniu. Zdziwieniu i niespodziance. Najpierw była niespodzianka, gdy wyciągnąłem grę z kartonu, a tam na froncie pudełka napis "Zawiera bonus: biokapsuła" (i to nie jakaś nalepka, tylko normalnie na pudle nadrukowane). Myślę super, ale dałbym sobie coś uciąć, że gdy oglądałem zdjęcia, czytałem opis i instrukcję na stronie Portalu, to nie natknąłem się na takie info. Zerkam więc jeszcze raz, potem na stronę sklepu, drugiego i trzeciego. Nic. :shock: Ale, że Portal? Mistrzowie marketingu, nakręcania hypu, legendarni bajkopisarze potrafiący zrobić z igły widły i sprawić by rzecz najmniejsza urosła do rangi wydarzenia międzynarodowego? :shock: Tak to przemilczeli? :shock: Pominęli? :shock: Nie rozgłosili wszem i wobec? :shock: Nooo, jeśli chcieli wprawić mnie w zdziwienie, to brawo! Udało się! :lol:
P.S. W sumie to powielany wszędzie opis zawartości ma "błąd", bo piszą 17 kapsuł niesymbiotycznych miast, a jest 18 z tą zieloną (która też jest niesymbiotycznym miastem). Portalu ogarnij się! :wink: :P :lol:
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

bogas pisze: 31 sty 2023, 15:45 Sporo wody w morzach i oceanach przybyło ...
Fajnie masz, ja musiałem się trochę napocić i zapłacić, żeby ją dostać. Co jest najlepsze mam chyba z 30+ rozgrywek i nigdy nie dołożyłem jej do gry 😂

Co do wykonania, niestety musieli ciąć koszty, co pokazuje cena dodatku dająca kilka modułów, a mimo to każdy go kupuje dla dwuwarstwowych planszetek. Jakby one były w podstawce to przypuszczam, że gra kosztowałaby 250+ co na tamte czasy nie było niska cena za euro.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bogas »

Atk pisze: 31 sty 2023, 22:13
bogas pisze: 31 sty 2023, 15:45 Sporo wody w morzach i oceanach przybyło ...
Fajnie masz, ja musiałem się trochę napocić i zapłacić, żeby ją dostać. Co jest najlepsze mam chyba z 30+ rozgrywek i nigdy nie dołożyłem jej do gry 😂

Co do wykonania, niestety musieli ciąć koszty, co pokazuje cena dodatku dająca kilka modułów, a mimo to każdy go kupuje dla dwuwarstwowych planszetek. Jakby one były w podstawce to przypuszczam, że gra kosztowałaby 250+ co na tamte czasy nie było niska cena za euro.
Na "Kontrakty Rządowe" też nie grasz? Bo w sumie ta biokopuła to taki dodatkowy kontrakt.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

bogas pisze: 01 lut 2023, 10:40
Atk pisze: 31 sty 2023, 22:13
bogas pisze: 31 sty 2023, 15:45 Sporo wody w morzach i oceanach przybyło ...
Fajnie masz, ja musiałem się trochę napocić i zapłacić, żeby ją dostać. Co jest najlepsze mam chyba z 30+ rozgrywek i nigdy nie dołożyłem jej do gry 😂

Co do wykonania, niestety musieli ciąć koszty, co pokazuje cena dodatku dająca kilka modułów, a mimo to każdy go kupuje dla dwuwarstwowych planszetek. Jakby one były w podstawce to przypuszczam, że gra kosztowałaby 250+ co na tamte czasy nie było niska cena za euro.
Na "Kontrakty Rządowe" też nie grasz? Bo w sumie ta biokopuła to taki dodatkowy kontrakt.
Haha dopiero przypomniałeś mi ze one w ogóle są Podstawowa wersja jeszcze się nam nie przeżarła na tyle żeby to dokładać. Jedyne co dołożyliśmy to przyspieszenie gry przez kafle początkowe i rozpoczęcie od 2 tury.
Jasub555
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2020, 16:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Jasub555 »

Biokopuła i karta promo była dodawana do każdego wydania Portalu?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: japanczyk »

Jasub555 pisze: 14 mar 2023, 12:00 Biokopuła i karta promo była dodawana do każdego wydania Portalu?
Nie, w pierwszym wydaniu nie bylo
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Po 100+ partiach w podstawkę zagrałem wczoraj dopiero 4 partię z dodatkiem.

I upewniłem się w swojej opinii: wszystko mi się w tym dodatku podoba (10/10), oprócz modułu muzeum, który darze takim 6/10.

Wszystkie dodane rzeczy czynią grę jeszcze ciekawszą, natomiast muzeum wprowadza jakieś zaburzenia mocy. Mogę zagrać raz na 5 partii.
IrasArgor
Posty: 370
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 68 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: IrasArgor »

Pamiętam, że wiele osób pytało więc wrzucam tutaj info za Portalem i Planszowymi Newsami dodatek jest już w druku więc powinien pojawić się w sprzedaży w tym półroczu, na co mam szczerą nadzieję.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Przychodzę do was jako anioł dobrych wieści! 8)

Nieoficjalnie: prawdopodobnie na jesieni tego roku pojawi się mini dodatek do Podwodnych Miast zawierający kilkanaście nowych kart (w tym nowe punktowania końcowe, nowe polityki, nowe karty specjalne). Dodatek jest pewny, natomiast data jeszcze nie. Nie jest mi znany los wersji PL, na pewno będzie ENG.

Miałem dużą przyjemność zagrania z tymi kartami i uważam, że to będzie must have dla miłośników Podwodnych Miast. Jeśli grasz mało, to sumie nie docenisz, ale jeśli dobrze ograłeś grę to myślę, że wyzwania stawiane przez nowe karty będą dla Ciebie bardzo satysfakcjonujące, bo często stoją w poprzek dotychczasowych "zwyczajów" ogranych graczy.

Więcej nie mogę napisać, ale wypatrujcie kart 5 dnia o świcie! :mrgreen:
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: staniach21 »

PytonZCatanu pisze: 12 maja 2023, 09:41
Nieoficjalnie: prawdopodobnie na jesieni tego roku pojawi się mini dodatek do Podwodnych Miast zawierający kilkanaście nowych kart (w tym nowe punktowania końcowe, nowe polityki, nowe karty specjalne). Dodatek jest pewny, natomiast data jeszcze nie. Nie jest mi znany los wersji PL, na pewno będzie ENG.
Ja bym chętnie przyjął jakąś 100$+ overproduced wersję deluxe z nowymi grafikami, ale patrząc, że w dodatku wrzucili planszetki dwuwarstwowe, a teraz mini dodatek to pewnie się nie szykuję.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

staniach21 pisze: 12 maja 2023, 10:46 Ja bym chętnie przyjął jakąś 100$+ overproduced wersję deluxe z nowymi grafikami, ale patrząc, że w dodatku wrzucili planszetki dwuwarstwowe, a teraz mini dodatek to pewnie się nie szykuję.
AFAIK Suchy angażuje się mocniej w inne projekty, więc Podwodne niestety są chyba rozwijane bardziej hobbistycznie... Niemniej, ja też bym się skusił, gdyby był taki fajny Big Box :)
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

PytonZCatanu pisze: 12 maja 2023, 10:48
staniach21 pisze: 12 maja 2023, 10:46 Ja bym chętnie przyjął jakąś 100$+ overproduced wersję deluxe z nowymi grafikami, ale patrząc, że w dodatku wrzucili planszetki dwuwarstwowe, a teraz mini dodatek to pewnie się nie szykuję.
AFAIK Suchy angażuje się mocniej w inne projekty, więc Podwodne niestety są chyba rozwijane bardziej hobbistycznie... Niemniej, ja też bym się skusił, gdyby był taki fajny Big Box :)
Mi się pudełko nie domyka i marzy mi się taki bb 😍
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Planszowe Newsy:

Dodatek do Podwodnych Miast został wyprodukowany, będzie w PL po wakacjach.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Apos »

PytonZCatanu pisze: 27 cze 2023, 09:42 Planszowe Newsy:

Dodatek do Podwodnych Miast został wyprodukowany, będzie w PL po wakacjach.
Była również informacja, że nastąpi to w jednej z europejskich drukarni, więc nie trzeba będzie czekać długo na transport.

Tu, jako właściciel podstawki z pierwszego druku (?) mam dylemat, czy dodatek będzie w pełni kompatybilny i czy nie będzie odstawał wyglądem, odcieniami, jakością. Sami wiecie jakie są teraz historie z dodrukami.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Moonday »

Apos pisze: 27 cze 2023, 11:37 Tu, jako właściciel podstawki z pierwszego druku (?) mam dylemat, czy dodatek będzie w pełni kompatybilny i czy nie będzie odstawał wyglądem, odcieniami, jakością. Sami wiecie jakie są teraz historie z dodrukami.
Pierwszy druk dodatku ma wyraźnie inne odcienie rewersów kart niż podstawka, wiec spodziewałbym się wszystkiego. Dodatkowo, pola na miasta na planszetkach są miejscami krzywo nadrukowane. Ogólnie, Podwodne Miasta pod względem wykonania nie grzeszą jakością.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2023, 11:56 przez Moonday, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: eveni »

Apos pisze: 27 cze 2023, 11:37 Tu, jako właściciel podstawki z pierwszego druku (?) mam dylemat, czy dodatek będzie w pełni kompatybilny i czy nie będzie odstawał wyglądem, odcieniami, jakością. Sami wiecie jakie są teraz historie z dodrukami.
Mam podstawkę i dodatek z pierwszego druku, rewersy kart różnią się odcieniami.
Spoiler:
ODPOWIEDZ